Şimdi Ara

INDESIT Çamaşır Makinası GERÇEK KULLANICI İNCELEMESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
3
Favori
36.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gidip en ucuz malı alırım daha iyi diyerek, zamanında tonla para verdiğim, üstüne de sorun üzerine sorun yaşadığım evlere şenlik BOSCH ürünlerimi (Nisan/2012) hurdacıya verdim, kurtuldum.

* Aldığım ürün, nacizane FİYAT/PERFORMANS canavarı çamaşır makinası olan Italyan INDESIT firmasinin PWE 91272 S modeli.
    * Üretim yeri iTALYA,
    * 9 kg 1200 devir.
    * BLDC INVERTER diye tabir edilen süper ötesi ultra sessiz modeli.
    * A++ enerji sınıfı sertifika değerlerini fazlası ile karşılıyor.
    * 62 lt hacme tekabül eden geniş ve büyük kazan kapasitesi mevcut.
    * A Sınıfı tertemiz, pürü pak yıkama performansınada sahip.
    * 1200 sıkma devrinde çamaşırlarda %53 nem payı bırakabiliyor.
    * 16 çeşit zengin içerikli programa sahip (13+3 adet).
    * Aşırı kirli çamaşırlar için KİR tuşu mevcut (bu özelliği ile su ile zaman faktöründe bonkör davranıyor, bu sayede çamaşırların temizlik performansı ise süper ötesi oluyor).
    * Ek durulama tuşu mevcut. (alerjik bünyeli insanlar için olmazsa olmaz)

Gelelim can alıcı MALİYET kısmına,

* Ürünün etiket fiyatı 799 TL idi.
    * Türk Ekonomi Bankası BONUS kartımı kullanarak 8 taksit yaptırdım.
    * 1 taksit tutarı olan 100 TL bedelini TEB BONUS kampanyası sayesinde bonus olarak kartıma yükledi.
    * Aldığım yer METRO C&C GrossMarket %18 BONUS kampanyası sebebi ile 145 TL hediye bonus yükledi.
    * Mağaza fiyat listelerinde 1399 TL olan makina bana hediye bonuslar düşülünce 554 TL fiyata geldi.

Neyse dönelim şimdide makina kurulum faslına,

Makina öğleden sonra geldi. Servis için 444 5010 numaralı çağrı merkezini arayıp makina kurulumu için kayıt oluşturdum.
    Ertesi gün servis çalışanları tarafından kibar bir dille sabah 9 suları müsaitseniz yarım saate kadar geliyoruz denilerek telefon ile irtibata geçtiler.
    Gelen arkadaşlar orta yaslarda kılık kıyafeti düzgün, yeterli bilgiye ve anlatım yeteneğine sahip kalifiye elemanlardı.
    Makina paketlemesi açılıp hasar kontrolü amacı ile iyice incelenip herhangi bir kusur olmadığı gözlemlenince yetkili servis tarafından kurulum/montajı yapıldı.
    Özellikleri ve kullanımı tek tek soru/cevap şeklinde iyice tarif edildi.
    Huzurunuzda buradan yetkili servis çalışanı arkadaşlara teşekkür ediyorum.

* Makina kurulumu sonrası ilk farkettiğim (Mayıs/2000 yılı) deli para vererek aldığım 6 kg 1000 devir traktörden bozma BOSCH Maxx makinama göre fısıltı kadar sessiz olduğu idi.
    * Kazan kapasitesi ve dolum ağzı aşırı büyük.
    * Beyaz yoğunluklu gümüş çerçeveli dış görüntüsü çok ama çok şık duruyor.
    * Kapak yapısı içe gömme olduğundan ön yüz ile aynı seviyede. (yani kapak dışa doğru kesinlikle taşmıyor ve bu sayede görüntü kirliliği yaratmıyor)
    * Kapağın bir diğer özelliği ise görsellik açısından kapak açma/kapama kulbunun gizli olması ve tırnak kısmı metal kırılmasına mahal vermeyecek materyal kullanılmış.
    * Kasa yapısı ve kullanılan malzeme oldukça kaliteli ve şık bir tasarıma sahip.

Şimdide asli görevi olan çamaşır yıkama meselesini kelimelere döküverelim dimi,

* Makina kurulumdan hemen sonra boş vaziyette ilk yıkama/kurulum çalıştırılması yapıldı.
    * Daha sonra evde birikmiş olan renkli/beyaz çamaşır yıkama faslı geçildi. Beyazlar sakız gibi idi. Renkliler lekeleri çıkmış vaziyette pırıl pırıl yani tertemiz idi.
    * Full kapasite dolum yapılabilmesi adına aşırı derecede ağır koltuk kılıflarımı (BOSCH makinada 2 postada yıkarken iNDESiT daha yokmu dercesine) tek seferde pırıl pırıl yıkadı.
    * Bu yıkama safhaları esnasında da defalarca makina başına gidip göz ucu ile çalışıyormu diye kontrol ettim, makina fısıltı kadar sessiz.
    * Deterjan kullanımı konusunda çok ama çok cimri; şöyleki 9 kg çamaşıra azıcık deterjan yetiyorda artıyor.
    * Düşük ısıda bile mükemmel ötesi temizleme performansına sahip.
    * Çamaşır sıkma safhasında yük dengelemesi mükemmele en yakın şekilde vibrasyonsuz sıkma yapıyor (videoda görebilir ve buna şahitlik edebilirsiniz)
    * Su boşaltma/tahliyesi yapan pompa azda olsa sesini duyabiliyoruz (bu kadar kusur kadı kızındada olur canım).

Gelelim devamlı olarak haşır neşir olacağımız kullanım paneli ile ilgili izlenimlerime;

* Ön panel sade duruyor
    * Bilgilendirici Mavi Led ekranı şık ve basit bir arayüze sahip.
    * 16 adet işe yarar görünen yıkama programı mevcut (Ayakkabı yıkama programı dahi var, geri kalan diğer programları foto ve videoda inceleyebilirsiniz)
    * Tek eksi yönü (afacanlar tarafından kurcalanan düğmelerin pasif olması adına) çocuk kilidi fonksiyonu olmaması.

* 3+4=7 yıl garanti süresi bence süper ötesi. 6 ay içinde 100tl ödeyerek +4 yıl garanti satın alınabiliyor ki ben işi uzatmadan +4 yıl garantiyi uzattım.

Sözün özü; gerek yıkama performansı gereksede sıkma performansını Ev içişleri bakanı olan hatunum çok ama çok beğendi.

Makina FİYAT/PERFORMANS olarak "HELAL OLSUN İŞTE BUDUR" dedirtiyor.

Makinamın performansı da beklentilerimin hayli üzerinde çıkınca bu alışverişten çok ama çok memnun kaldım.

Saygılarımla
    Apollo Reis

2018 Edit: Oooooooo 6 yıl oldu INDESIT çamaşır makinamı alalı, memnuniyetimiz artarak devam ediyor.
    Banyoda duruyor yıllardır ve NE BİR ÇÜRÜME nede en ufak PAS yağmış değil. Açma kapama kulbu resmen AÇ KAPA manyağı yaptığımız halde ilk günkü gibi SIKI ve DİRİ.
    Keza resmen evin KÖLESİ durumunda olmasına rağmen ORASI BURASI OYNAYAN ve EN UFAK SES YAPAN parçası dahi yok.

İLK GÜN NASILSA, BUGÜN DE AYNI PERFORMANSTA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverClocKing -- 1 Ocak 2018; 15:25:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Diablo

İndesit 9172w modelini aldim 9kg 1200devir A++ 799tl toplam fiyati vardi.
    8 taksit yaptirdim 1 taksidi 100tl TEB bonus olarak verdi.
    Aldigim yer METRO c&c onlarda kdv kadar %18 145tl bonus yukledi.

Parekende satis fiyati kataloglarda 1300tl olan makina bana 554tl fiyata geldi

Neyse urun geldi kurulumu servis tarafindan yapildi, ilk farkettigim 1999 yilinda aldigim 6kg 1000devir bosch makinama gore super sessiz, kazan kapasitesi ve dolum agzi asiri buyuk geldi gozume.
    Uretim yeri italya
    Dis gorunusu beyaz yogunluklu gri cerceve tasarimli ve kapak yapisi gomme, yani kapak disa tasmiyor ve bu sayede goruntu kirliligi yaratmiyor. Kapagin diger ozelligi ise acma kulbu gizli ve metal oldugundan plastik kulplar gibi kirilma olasiligi olmamasi.
    İlk renkli/beyaz camasir yikamalari fasli gecildi full kapasite dolum yapilmasi icin asiri derecede agir koltuk kiliflarimi BOSCH makinada 2 postada yikarken İNDESİT daha yokmu dercesine tek seferde yikadi.
    Yikama esnasinda defalarca makina basina gidip goz ucu ile calisiyormu diye kontrol ettim, alet o derece sessiz.
    Sadece su bosaltma/tahliyesi yapan pompa sesini duyabiliyorsunuz.
    Beyaz/Renkli Yikama performansi eski makinama gore fark goremedik fakat sikma performansini esim cok begendi.
    14 adet ise yarar gorunen yikama programi var ve led ekrani sayesinde kalan sureyi gorebilmek guzel oldu bizim icin. Bir suru tusu ve ekonomi modunu ayarlayan mavi renkli dev gibi tusu sayesinde ister ekonomi, ister hizli yikama, isterseniz yogun yikama yaptirabiliyorsunuz. Ayakkabi programi dahii var geri kalan programlari siz dusunun.
    Tek eksi yonu cocuk kilidi fonksiyonu olmamasi

Ariston servisinin onerdigi su filitresini taktirmadim.
    6 ay icinde +4 yil garantisini 100tl karsiliginda uzatabilecegim soylendi, yani 3+4=7 yil garanti suresi bence super otesi. Bosch camasir makinami yazliga goturdum ve sirf A++ olmasi nedeni ile ve en onemlisi bu fiyata bonuslari ile gelmesi sebebi ile aldim ve performansi beklentilerimin uzerinde cikinca bu alisveristen cok memnun kaldim....

resim ve sıkma videosu bekliyoruz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VooDoo
    resim ve sıkma videosu bekliyoruz

Resim isi kolay gelecek hafta pazartesi gunu eve donmus olacagim ve sansiniza buzdolabi ile camasir makinasi yan yana duruyor.... Bu arada yorumunuzu alinganlik yapmayip beni yalancilik ile itham etmediginizi farzediyorum.. Kucuk cocuklar gibi faturayida goster demezsiniz umarim... Yalniz video olayini anlamadim .... Sessizligi ve sarsintisiz calisip calismadigini videodan anlamayacaginiza eminim ve bu forumda indesit ve aristona kirmizi gormus boga misali BOSCH fanatikleri tarafindan videoya dahi kulp bulunacagindan en onemliside camasir yikama suresi boyuncada sap sap makina basinda bekleme yapamayacagimdan (evime misafir olup benim isim gucum yok ben video cekerim derseniz buyrun gelin misafirim olun) video cekemem cunku zamanim benim icin degerli...

yalancılıkla ithamdan değil sadece meraktan dolayı özellikle sıkma videosu istiyorum youtubedan indesitin eski modellerinin sıkma videolarını izledim onları biliyorum sizinki yeni model motoru daha sessiz deniyor motor sesini merak ediyorum resim çok gerekli değil, video çekmek zor bir olay değil makine son sıkmasını yaparken bir sandalye veya taburenin üstüne dijital fotoğraf makinesini koyup çekip ardından kolayca youtubea upload edip paylaşabilirsiniz video çekmek heleki sıkma videosu çekmek 10 dakikayı geçmez

• quote:

İndesit 9172w modelini aldim 9kg 1200devir A++ 799tl toplam fiyati vardi.

Parekende satis fiyati kataloglarda 1300tl olan makina bana 554tl fiyata geldi

Neyse urun geldi kurulumu servis tarafindan yapildi, ilk farkettigim 1999 yilinda aldigim 6kg 1000devir bosch makinama gore super sessiz, kazan kapasitesi ve dolum agzi asiri buyuk geldi gozume.
    Uretim yeri italya
    Dis gorunusu beyaz yogunluklu gri cerceve tasarimli ve kapak yapisi gomme, yani kapak disa tasmiyor ve bu sayede goruntu kirliligi yaratmiyor. Kapagin diger ozelligi ise acma kulbu gizli ve metal oldugundan plastik kulplar gibi kirilma olasiligi olmamasi.
    İlk renkli/beyaz camasir yikamalari fasli gecildi full kapasite dolum yapilmasi icin asiri derecede agir koltuk kiliflarimi BOSCH makinada 2 postada yikarken İNDESİT daha yokmu dercesine tek seferde yikadi.
    Yikama esnasinda defalarca makina basina gidip goz ucu ile calisiyormu diye kontrol ettim, alet o derece sessiz.
    Beyaz/Renkli Yikama performansi eski makinama gore fark goremedik fakat sikma performansini esim cok begendi.
    14 adet ise yarar gorunen yikama programi var ve led ekrani sayesinde kalan sureyi gorebilmek guzel oldu bizim icin. Bir suru tusu ve ekonomi modunu ayarlayan mavi renkli dev gibi tusu sayesinde ister ekonomi, ister hizli yikama, isterseniz yogun yikama yaptirabiliyorsunuz. Ayakkabi programi dahii var geri kalan programlari siz dusunun.

6 ay icinde +4 yil garantisini 100tl karsiliginda uzatabilecegim soylendi, yani 3+4=7 yil garanti suresi bence super otesi. Bosch camasir makinami yazliga goturdum ve sirf A++ olmasi nedeni ile ve en onemlisi bu fiyata bonuslari ile gelmesi sebebi ile aldim ve performansi beklentilerimin uzerinde cikinca bu alisveristen cok memnun kaldim....

Dediğiniz modeli akakce de bulamadım öyle bir model görünmüyor ???Dediğiniz özelliklerde olanı 771 tl

• quote:

İndesit PWE 91272W modelini aldim 9kg 1200devir A++ 799tl toplam fiyati vardi.

Uretim yeri italya

99 senesinde aldığınız makine ile 13yıl sonra aldığınız makinenin ses seviyesini ve 6kg makine ile 9kg makinenin kapasitesini karşılaştırmak hiç doğru olmamış . Bakalım bu makineyide 13sene kullanabilirseniz ne mutlu size .

• quote:

Orijinalden alıntı: WaLLkHaN1905

quote:

İndesit PWE 91272W modelini aldim 9kg 1200devir A++ 799tl toplam fiyati vardi.

Uretim yeri italya

99 senesinde aldığınız makine ile 13yıl sonra aldığınız makinenin ses seviyesini ve 6kg makine ile 9kg makinenin kapasitesini karşılaştırmak hiç doğru olmamış . Bakalım bu makineyide 13sene kullanabilirseniz ne mutlu size .

20 yıl gider diye 2 katı fiyata alıp 10 yılda atacagına arkadasmız 9 kg ürünü alms 10 sonra Bozulursa hiç sıkıntı yapmam atar buradan cebimde kalanla 2.sini alırım demis buda bir mantıktır ürünü bu fiyata simdiki bir cok üründende sessizdir video çekebilseydi arkadasımız anlardınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aggressor19 -- 4 Temmuz 2012; 19:16:51 >

• Bende bu makineden almayı düşünüyorum ama makineyi yatak odamın balkonuna koyacağım. O yüzden sessiz olması çok önemli. Sıkma sırasında gürültü durumu nasıl makinenin?
  • quote:

makinama nazar değmesin hakikaten yıkaması iyi ve sessiz çıktı, videoyu iphone 3g S ile çektim yan olmuş idare ediverin gari

Makineniz hayırlı olsun, güle güle kullanın. Çok iyi bir fiyata almışsınız. Videoyu izledim, makine gayet sessiz Mavi gösterge ekranı da çok şık bence

• Bu fiyata böyle sessiz bir ürünü aldıgı için birine ancak zeki denir baskada birsey denmez :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: aggressor19

Bu fiyata böyle sessiz bir ürünü aldıgı için birine ancak zeki denir baskada birsey denmez :D

Hocam 13 yıldır kullandığım Çamaşır makinası-Buzdolabı-Klima-Tv eşyalarımı sırf güzel bir kampanya yakaladım diye yeniledim.
    Aklımda idi eşyalar yavaş yavaş yenilenmek istiyor, bu yaştan sonra yeni evliler gibi evmi düzeceğim diye kara kara düşünüyordum.
    %18 bonus ve Teb 1 taksit bizden üstünede 1999tl verip 47LW5500 led tv %10 bonus ile alınca klimam nerede ise bedavaya geldi.

Bu badireyide en uygun ve kaliteli ürünleri alarak atlattık bakalım
  • Seni tebrik ediyorum dogru yaklasım
  • Gereksiz ve kural dışı iletiler silindi.

Bu tip kişilere itibar etmeyin,cevap vermeyin,hesaba almayın ama şikayet butonunu mutlaka kullanın..
  • Makinenin neresi sessiz allah aşkına, efeemre arkadaşın 8124 arçeliği bile bundan daha sessiz.
    Hele WAS 24461 ile kıyaslamanız facia olmuş.
    Neyse hayırlı olsun, memnuniyetiniz devam eder umarım. 3 gün sonra yarı parasına satamayacağınız iphone yerine kaliteli bir makine almayı tercih ederdim ben olsam. Tercihinizdir tabii, saygı duymaktan başka bişey gelmez elimden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 4 Ağustos 2012; 1:37:52 >
  • benim makine bldc motorlu sessiz olması normal ve 3 tarafıda elyaf döşeli yani ultra sessiz
  • quote:

makinama nazar değmesin hakikaten yıkaması iyi ve sessiz çıktı, videoyu iphone 3g S ile çektim yan olmuş idare ediverin gari

ürün sessiz dostum hayırlı olsun 550 tlye bedava o ürün.hemde 9kilo 1200 devir :)
  • bu arada cihaz iyi sessizmiş yaw bizim evdeki arçelik mübarek DB machine
  • Dün gece renkliler yıkandı ve sıkma videosunu en başından çekecektim (hemde fotoğraf makinası ile) ama BSH maaşlı/gönüllü savunucuları tarafından ne yapsam tü/kaka denilerek sindirilmeye çalışılacağından boşuna emek vermek istemedim.

@Candoğan bu başlığı ilk açtığımda (yöneticiler tarafından silinen mesajlarında) bana hakaretler edip ''eminim aldığını ve kullandığını iddaa ettiğin'' den başlayarak gerek kendisi gereksede avanesi tarafından ağır tahrik ve eleştirilere maruz kalmıştım.

Video isteyen forumdaşlarımın isteklerini (sırf bu sindirme politikası yüzünden) gerçekleştirmek içimden gelmemişti. Ne desem boş, çekmeyeyim en iyisi demiştim. Gerek açtığım bu konuda destek olan @agressor nickli arkadaş gereksede ilk mesajlardaki arkadaşın ses durumunu merak ettiği için en önemliside antiHOTPOINT'çilerin yalan yanlış milleti yönlendirme girişimleri adına videoyu çekip DH forumunda paylaşımda bulundum.

En iyisi başıma gelenlerden bahsedeyim, belki benim hakkımdaki olumsuz düşüncelerden biraz olsun kurtulursunuz.

Bende 13 yıldır azılı bir BOSCH fanatiğiydim, tüm beyaz eşyalarımı ve ocak-aspiratörüm-şofbenimi BOSCH marka kullandım.

Evimi ilk terk eden aspiratörü oldu, aldım alalı sorun üstüne sorun yaşadım. Garantiside bitince dayanamayarak Arçelik marka taktırdım 9 senedir tık demeden kullanmaktayım

En pahalısından Doğalgazlı Ocak aldım her tarafı paslandı ve düğmeleri bozuldu. (azmettim şimdilik kullanıyorum ama Simfer marka bir model buldum ve inceledim her an onu alabilirim)

Buzdolabına diyecek tek sözüm var BOSCH buzdolabı üretmesin, Aldım alalı içinden çat-pat-küt sesine maruz kaldım, öyleki gece uykudan uyanıyordu ev halkı. Sonra defalarca vida yerinden kırılan kapı kollarını değiştirdim en son ödediğim tek kol fiyatı 32tl idi (oda kendim takarsam). İç plastik kalitesi ve rafların (özelliklede sebzelik aksesuarları) kırılmasıda cabası. Buzdolabı motor sesi ve dehşet elektrik tüketimine değinmeyeceğim bile. En son dış kapak menteşe bağlantı yerini kırıp (tutya imiş,kapakların bağlantı yerlerini dahi kırdı) pratik çözüm olarak kendim kırılan tutya parçasın alıp kapakları (ters tarafa doğru mecburiyetten) monte edince (buzdolabı kapaklarıda duvara doğru açıldı doğal olarak) canıma tak ettirdi artık.

Çamaşır makinası 1999 yılında MaXX serisi yeni çıkmıştı ve aldığımdan beridir sesi artarak devam etti, motorunu,bilyalarını ve amortisörlerini kendim değiştirdim sesde azalma dahi olmadı, Buzdolabı olayıda canımı sıkınca onuda feda ettim. Yaptığım masraflarda ve uğraştığım emekde yanıma kar kaldı maalesef.

Bosch marka şofbenim var, evlendiğimin 2. senesi doğalgaza geçtiğimden atıl vaziyette kömürlükde duruyor. (isteyene ücretsiz verebilirim)

Eşyaları yenileme ihtiyacı duyduğumdada hemen BOSCH sitesinden ve netten araştırmalara başladım. Günlerce araştırdım,inceledim,
    O sırada ŞAMPİYON FİYATLAR diye METRO C&C inserti daire kapıma bırakılmıştı, inceleyip baktım fiyatlar çok ucuzdu, ucuz etin yahnisi olmaz dedim ama içimdeki ses bir gidip bakmaktan bişey olmaz dedi. Arabaya atladığım gibi 2 km uzaklıktaki METRO KAĞITHANE mağazasında buldum kendimi, oradaki uygun fiyatlı beyaz eşya reyonunu incelememlede iyice aklım karıştı, (bunda %18 bonus hediyesi ve TEB 1 taksit bizden kampanyasınında etkisi olduğunu itiraf etmeliyim) Makina ve buzdolabında kullanılan materyalların kaliteside etkili oldu tabi. Gözümü karartıp Hotpoint N-F buzdolabı ve Indesit 91272 S alıvermişim.

Beyaz eşya şans işi ve her insanın aldığı ürün iyi olacak diye kaide yok, fakat ben en kötü 7 yıl garanti sürecinde kullansam yeter diye düşünüyorum.

Şikayetvar adlı siteyi ister BOSCH , ister HOTPOINT , İster ARÇELİK , ister VESTEL vs vs diye şikayetlerine bakın birbirine yakın bu şikayetleri göreceğiz.

Kendi adıma konuşayım en iyisi, en az paraya en kaliteli ürünü aldığıma inanıyorum ve şimdilik beni utandırmadı aldığım ürünler, üstüne elektrik faturalarımda 30/35tl arası düşüş oldu (kilowat bazında bariz düşüş oldu)

Karşı dairede Babamlar oturuyor ve son 1 aydır yazlıkdalar ve (Sadece Bosch N/f dolap ve 5 çekmeceli Deefreeze var çalışan) boştaki evin gelen faturası (151kw) 49tl, ben evdeyim ve klima dahil gerektiği zaman tüm elektrikli eşyalarımı kullandığım halde (149kw tüketim) 48tl fatura gelmiş. İnanmayana pm ile faturaların SS' lerini yollarım)

Arçelik servis konusunda çok duyarlı ve ilgili, çevremdeki kullananların bana verdiği bilgiler bu yönde.

Birde benim gibi damdan düşmüş birinin feryadına kulak verin derim, Yorumuda size bırakıyorum.

Kaynak

quote:

Gönderen Kullanıcı
    Ertan S.

BOSCH Makine Çok Gürültü Çıkarıyor!

2.200 TL para ödeyerek Bosch eco logixx 8 çamaşır makinesi satın aldım.8 kg çamaşır makinesine en fazla 5 kg çamaşır koydum. 5 ay sonra arızalandı, çok ses çıkardı.Servise gitti.Tamir olmasına rağmen çıkardığı yüksek ses hala devam ediyor.3 kere servis çağırdık.Servis elemanları çok kaba ve hiç ilgilenmiyorlar.Doğru dürüst sesini dinlemeden çekip gidiyorlar.

10 dakikayı geçmeden hemen gidiyorlar. Çamaşır makinemi satın aldığımda az ses çıkartıyordu ama şu an çok şikayetçiyim.Bana inanmıyorsanız videosunu çektim.Videoda yüksek sesle çalıştığı sıkma programını çektim.En sonunda da çamaşır makinesi duruyor.Yani az ses ve çok ses çıkarttığı durumları görebilirsiniz.Videoyu izlerken bilgisayarınızn sesini tam açın ,video bittiğinde ne kadar ses çıktığını makine durduğunda çok iyi anlayabilirsiniz.İşte izleyin,dinleyin:

• benim makinede eskiden traktör gibi çalışıyodu herkes biliyor buda aynı benim makinemin eski hali gibi yani dostum ne söyliyeyim bosch konusunda senin yanındayım marka fanatiklerine karşı ürünleri güzel olsada ben evime sokmam eğer ortalık karışırsa bosch makinemin videosu var bildiğin traktör ama koymuyorum hemen atlıyorlar eski model diye bende memnun kalmadım evimdeki herşey arçelik memnunum sen mantık yoluyla hareket ettin pişman olmadın gittiği yere kadar kullan boşver onları benim makine bozulsa hemen aeg alıcam valla bosch falan tırt
  • İnsanlar forumda belli bir kitlenin onaylamadıgı ürünü tavsiye etmekten korkar halde.
  • iyi seçim arkadaşlarında dediği gibi 550 tl ye fp şampiyonu olmuşsunuz bence benimde şuan ihtiyacım olsa düşünmeden alırdım..Bosch grubunun tek sorunsuz kullanacağımız kısmı profilo bm ve çamaşır makineleriydi..Boschla ilgili diğer ürünlerinin sizden bu şikayetlerini duyunca soğudum açıkçası...2000 tl ye idosa vereceğime hotpoint yada bu indesiti bu fiyata alabilirim bende.Ama 1 senem var tayin olunca düşünüyorum şuan arçelik 3320 idare ediyor...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.