Şimdi Ara

RIM'in yönetim kurulu iki farklı yol haritası arasında kalmış durumda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• RIM'in yönetim kurulu iki farklı yol haritası arasında kalmış durumda

Son zamanlarda ciddi sıkıntılar yaşayan RIM'in şirketi ikiye bölme veya Microsoft ile kurma yollarından birini seçeceğine dair haberler gündeme gelmeye başladı.

Reuters'ın haberine göre; RIM'in yönetim kurulu, Thorsten Heins'ın BlackBerry 10'a bağlı hareket planından daha şiddetli bir eylem içinde bulunulması yönünde yoğun baskı altında. Bu baskılar doğrultusunda ise iki seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerden ilki, şirketin yazılım, telefon birimleri olarak ayrılması ve akıllı telefon biriminin elden çıkartılması. Şirketin eski CEO'su Jim Balsillie daha önce bu seçeneği gündeme getirmişti, ancak yeteri kadar destekçi bulamamıştı. RIM için ikinci seçenek ise Microsoft ile ortaklık kurmak. Yine Reuters'a göre; Microsoft, Windows Phone'a geçiş için RIM'de nabız yoklamış durumda, ancak RIM'in BlackBerry 10'a şans vermek istemesi Microsoft'un bu girişimini şu an için sonuçsuz bırakmış durumda.

RIM'in içinde bulunduğu çıkmazdan ve zararlardan nasıl kurtulacağı ise hala merak konusu, ancak şirketin ilerleyen günlerde radikal kararlar alarak içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için yeni atılımlar yapması bekleniyor.

• Thorsten Heins umarım yatırımcıların baskılarına BlackBerry 10 piyasaya çıkana kadar dayanır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten battın gidiyorsun.Microsoft ile birleşmeli yani.En azından adını silmezsin,şuan Nokia'nın adı bile unutuldu.Bakın forumlarda bile geçmiyor.
  • Ne haritası arkadaş müstehak bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Léo

Zaten battın gidiyorsun.Microsoft ile birleşmeli yani.En azından adını silmezsin,şuan Nokia'nın adı bile unutuldu.Bakın forumlarda bile geçmiyor.

Bence Microsoft ile birleşirse daha kötü olur. Benim tahminim Microsoft'un Research In Motion ile ilgilenmesinin nedeni, RIM'in serverlarını kullanmak ve bir donanım üretici bulmak. RIM'in kurtuluşu BlackBerry 10'da bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: ateş_kafa

quote:

Zaten battın gidiyorsun.Microsoft ile birleşmeli yani.En azından adını silmezsin,şuan Nokia'nın adı bile unutuldu.Bakın forumlarda bile geçmiyor.

Bence Microsoft ile birleşirse daha kötü olur. Benim tahminim Microsoft'un Research In Motion ile ilgilenmesinin nedeni, RIM'in serverlarını kullanmak ve bir donanım üretici bulmak. RIM'in kurtuluşu BlackBerry 10'da bence.

Hocam Microsoft'un amacının o olduğu gayet açık.Blackberry'de bunu biliyor fakat görüyoruz ki gün geçtikçe bataklığa daha çok saplanıyor.Düşük fiyatlı,akıllı telefonlar hergün daha fazla çıkıyor.Samsung ve HTC'yi görüyoruz en basitinden.Artık LG , Motorola , Sony tarzı firmalar da aktif rol oynamak istiyor bu piyasada. Blackberry'de zaten o kapasite olsa,bu piyasanın içine girebilecek güç olsaydı şimdiye çoktan girmiş ve bu bataklıktan kurtulmuş olurlardı.Microsoft ile belki donanımlarını,yazılımlarını hatta lisanslarını kaybedeler ama en azından adları yaşar.Tarihe Blackberry'de çöktü gitti diye geçmezler.

• quote:

quote:

quote:

Hocam Microsoft'un amacının o olduğu gayet açık.Blackberry'de bunu biliyor fakat görüyoruz ki gün geçtikçe bataklığa daha çok saplanıyor.Düşük fiyatlı,akıllı telefonlar hergün daha fazla çıkıyor.Samsung ve HTC'yi görüyoruz en basitinden.Artık LG , Motorola , Sony tarzı firmalar da aktif rol oynamak istiyor bu piyasada. Blackberry'de zaten o kapasite olsa,bu piyasanın içine girebilecek güç olsaydı şimdiye çoktan girmiş ve bu bataklıktan kurtulmuş olurlardı.Microsoft ile belki donanımlarını,yazılımlarını hatta lisanslarını kaybedeler ama en azından adları yaşar.Tarihe Blackberry'de çöktü gitti diye geçmezler.

O açıdan bakıldığında doğru diyorsun evet. Ama RIM'in 2-3 sene önceki o çok başarılı dönemini hatırlayınca gerçekten üzülüyorum yahu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

O açıdan bakıldığında doğru diyorsun evet. Ama RIM'in 2-3 sene önceki o çok başarılı dönemini hatırlayınca gerçekten üzülüyorum yahu.

2-3 sene öncesinden Steve Jobs, Apple içi toplantılarda bu tarz bir değişimin olacağından bahsediyormuş ki oldu şuan.Bunun farkına Blackberry daha yeni vardı.Geç kaldı evet ama 1 yıl öncesine kadar değiştirme fırsatı var mıydı vardı.Hiçbir taviz vermediler şirket politikalarından durum bu. Artık Microsoft ile birleşip,5-10 yıl sonraki telefon piyasasında aktif rol oynarlar.Görüyoruz teknoloji hergün daha çok gelişiyor.Şuan bu politika hüküm sürüyor,10 yıl sonra belki başka bir politika hüküm sürecek.Birleşirse çok sevinirim şahsen.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2-3 sene öncesinden Steve Jobs, Apple içi toplantılarda bu tarz bir değişimin olacağından bahsediyormuş ki oldu şuan.Bunun farkına Blackberry daha yeni vardı.Geç kaldı evet ama 1 yıl öncesine kadar değiştirme fırsatı var mıydı vardı.Hiçbir taviz vermediler şirket politikalarından durum bu. Artık Microsoft ile birleşip,5-10 yıl sonraki telefon piyasasında aktif rol oynarlar.Görüyoruz teknoloji hergün daha çok gelişiyor.Şuan bu politika hüküm sürüyor,10 yıl sonra belki başka bir politika hüküm sürecek.Birleşirse çok sevinirim şahsen.

Evet kabul etmek lazım BlackBerry 10 için biraz geç kaldılar. Geçen sene piyasaya çıkarsalardı çok iyi olurdu. Bir çıkış yolu bulurlar umarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Léo Zaten battın gidiyorsun.Microsoft ile birleşmeli yani.En azından adını silmezsin,şuan Nokianın adı bile unutuldu.Bakın forumlarda bile geçmiyor.
    Bence Microsoft ile birleşirse daha kötü olur. Benim tahminim Microsoftun Research In Motion ile ilgilenmesinin nedeni, RIMin serverlarını kullanmak ve bir donanım üretici bulmak. RIMin kurtuluşu BlackBerry 10da bence.

İngilizceye çevirip mail olarak Black Berry e mesajınızı ilettim , umarım uygulamaya koymakta gecikmezler..

• quote:

Orijinalden alıntı: kaansam

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Léo Zaten battın gidiyorsun.Microsoft ile birleşmeli yani.En azından adını silmezsin,şuan Nokianın adı bile unutuldu.Bakın forumlarda bile geçmiyor.
    Bence Microsoft ile birleşirse daha kötü olur. Benim tahminim Microsoftun Research In Motion ile ilgilenmesinin nedeni, RIMin serverlarını kullanmak ve bir donanım üretici bulmak. RIMin kurtuluşu BlackBerry 10da bence.

İngilizceye çevirip mail olarak Black Berry e mesajınızı ilettim , umarım uygulamaya koymakta gecikmezler..

Neyi uygulamaya koyacaklar ki, anlamadım?

• Blackberry'nin tek sıkıntısının işletim sistemi olduğunu sağır sultan bile duydu artık. Bugün en son model Blackberry cihazında en son yazılımda bile işlem yaparken hala o sinir bozucu saati görüyoruz.

Blackberry oyuncu olmak istiyorsa hala acele etse iyi olur. Diğer işletim sistemleri zamanında Blackberry'nin üstün olduğu bütün teknolojileri nerdeyse kendi sistemlerine entegre ettiler. RIM hala ayakta uyusun.
  • devir android devri hacı windows u tablette kullanabilir ama nokia kullandı ne oldu?

• Rım kendı ıpını kendı cektı guzelım blackberryi bıtırdıler be.Bukadarmı zor koskaca rim için uygulama gelıstırmek ve ısletım sıstemını yenılemek ya.

• bim diye okudum:D
  • Rim bitti, gitti beyler....
  • Geçen sene piyasaya çıkarsalardı çok iyi olurdu. Bir çıkış yolu bulurlar umarım.

• Bu Microsoft nasıl bir politika izliyorsa her yeri içten fethediyor Apple falan da kaynamasın arada, zaten geçmişten beri düşmanlar...

• bu devirde tuşlu telefon üretirsen böyle olur. apple tokat manyağı yaptı herkesi. şimdi rim batıyor yarın samsung... göreceksiniz appledan başkası yalan! anlamayanda batar gider işte...

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bu devirde tuşlu telefon üretirsen böyle olur. apple tokat manyağı yaptı herkesi. şimdi rim batıyor yarın samsung... göreceksiniz appledan başkası yalan! anlamayanda batar gider işte...

telefon dediğin tuşlu olur zaten.iphone, s3 gibi yüksek cihazlar multimedya canavarıdır.tek amacı "alo" demek olan biri hangisini alır sence?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.