Şimdi Ara

Turkcell Superonline'dan 1000Mbps süper hızlı fiber internet

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
235
Cevap
0
Favori
16.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell Superonline'dan 1000Mbps süper hızlı fiber internet

Turkcell Superonline gelmiş geçmiş en hızlı internet bağlantısı olarak lanse ettiği 1000Mbps fiber internet bağlantısının basın tanıtımını gerçekleştirdi. Yüksek hızlı internete ciddi anlamda ihtiyaç duyan kurumların hedeflendiği 1000Mbps ile mevcut internet hızlarında yapılması pek mümkün olmayan ya da zaman alması muhtemel işler, saniyeler içerisinde gerçekleştirebiliyor. Upload hızı olarak 20Mbps ile birlikte sunulan süper hızlı internetin tanıtımı, Turkcell Superonline'ın Esentepe'deki genel müdürlük binasında yapıldı.

Yüksek hızlı internet bağlantısının neler vaad ettiğini gösterebilmek için arka planda ikisi Youtube, ikisi de Vimeo'dan olmak üzere toplamda dört adet 1080p video ve  Turkcell Web TV ile birlikte FTP üzerinde her biri ortalama 1GB büyüklüğünde olan dört adet filmin önce download ardından da upload işlemleri eşzamanlı olarak gerçekleştirildi. Peki ya sonuç ? 1000Mbps internet bağlantısı ile tüm bu işlemlerin aynı anda hangi hız seviyesinde gerçekleştiğini görmek için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Tabii diğer taraftan Turkcell Superonline yetkililerinin, süper hızlı internete ek olarak bu hızda gelen verinin pratik kullanımı için kullanılan bilgisayarların da yüksek donanımlı olmasına dikkat çektiğini not düşelim. 

Turkcell Superonline 1000Mbps Fiber İnternet Test from Erdi OZUAG on Vimeo.

• TTNET 8 MBPS'ye varan tarifesini kullanıyorum AKK Mevcut videoyu dahi izleyemiyorum yarım saattir dolucak güya.

Verdiğimiz paranın zerresini hakketmiyorsun ttnet.

• Buna da AKK gelir. Onu da 50 gb yaparlar, 1 dakikada doldurursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Upload hızı olarak 20Mbps az değil mi

Edit : video ne öyle yav çok cıvık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mq1n -- 20 Haziran 2012; 11:40:30 >
  • Özet : 1GBit internet alıp aynı anda dört video açabilir eşinize dostunuza hava atabilirsiniz, onun haricinde, 1000TL para ödeyeceksiniz her ay, yerseniz.

En baba H.264 1080p videonun bitrate değeri 10MBit'i geçmez zaten, 4 tane 1080p videoyu aynı anda oynatmanın ihtiyaç duyacağı trafik taş çatlasın 50Mbit.

1Gbit internetin hizmet kalitesi böyle ölçülmez.

Düzenleme : Son durumda 1GBit internet tarifesi için AKK uygulaması görünmüyor ama Superonline'a bu konuda güvenemiyorum bilmem acaba sınırsız diye sattığı fiberleri sonradan zorla AKK'ya dahil ettiğinden olabilir mi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diablo -- 20 Haziran 2012; 15:05:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: In Time

TTNET 8 MBPSye varan tarifesini kullanıyorum AKK Mevcut videoyu dahi izleyemiyorum yarım saattir dolucak güya.Verdiğimiz paranın zerresini hakketmiyorsun ttnet.

Ben sizi anlayamıyorum.Buraya yorum yazarak TTNET'i protesto edemezsin, takmazlar bile.TTNET'i protesto etmek istiyorsan aboneliğini iptal ettir.Bir sürü iss var.Eğer TTNET'te büyük bir abone kaybı yaşarsa kesinlikle durumlar daha da iyileşektir.

• İsterse 10Gbit hız olsun. AKK 50-100-200 şeklinde olsa bile torrent kullanan birisi 1 günde AKK aşar. 1 Günü 1 GBit internet hızı ile yaşamaktansa 8 Mbit net limitsiz 1 ay'da yararlanmak daha faydalı gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Özet : Aylık 1000TLye 1GBit internet alıp aynı anda dört video açabilir eşinize dostunuza hava atabilirsiniz, onun haricinde, 4TB kota ile sizinle dalga geçmekteyiz, 1000TL para ödeyeceksiniz her ay ve size kota koyacağız, yerseniz. En baba H.264 1080p videonun bitrate değeri 10MBiti geçmez zaten, 4 tane 1080p videoyu aynı anda oynatmanın ihtiyaç duyacağı trafik taş çatlasın 50Mbit. 1Gbit internetin hizmet kalitesi böyle ölçülmez. Not : 4TB kotası dolduktan sonra 1Mbite düşen 1000TLlik internetinizle mutluluklar, facebook okeyde şansınız bol olsun.

Aynen Katılıyorum yurt dısında cogu ulkelerde ınsanlar cep telefonunda 20 30 mbt internetle sorf yapıyorlar kotası varmı yokmu bılmem ama bız hala adıl kullanımdan soz edıyoruz ve fıyatlarda cabası allah yardım etsın facebookda okey oynayanlara....

• Turkcell'in sunucularindan indirilen verinin benim icin hicbir degeri yok, benim yan odamdaki laptoptan desktopa film gondermem gibi bir sey olmus bu. Keske speedtest sonuclari, bir linux yaziliminin serverdan indirilmesi yada yasal bir torrentin hiz degerlerini gosteren veriler paylasilsaymis. Acikcasi 1000 mbs lerinden cok da emin olmadiklari hissi uyandirdi bende.

• quote:

Özet : Aylık 1000TLye 1GBit internet alıp aynı anda dört video açabilir eşinize dostunuza hava atabilirsiniz, onun haricinde, 4TB kota ile sizinle dalga geçmekteyiz, 1000TL para ödeyeceksiniz her ay ve size kota koyacağız, yerseniz. En baba H.264 1080p videonun bitrate değeri 10MBiti geçmez zaten, 4 tane 1080p videoyu aynı anda oynatmanın ihtiyaç duyacağı trafik taş çatlasın 50Mbit. 1Gbit internetin hizmet kalitesi böyle ölçülmez. Not : 4TB kotası dolduktan sonra 1Mbite düşen 1000TLlik internetinizle mutluluklar, facebook okeyde şansınız bol olsun.

bende tam kotası varmı diye sorcaktım aldım cevabımı ve sonuna kadar haklısın ayrıca video igrencti şahsen hiçbişi anlamadım koysalar dogru dürüst bi hız testi anlasak kaç mbps

• quote:

Orijinalden alıntı: prestige37

Upload hızı olarak 20Mbps az değil mi

Arkadaşım 20 mbit hız tarifsini kullanıyor. Upload hızı ile download hızları yakın çıkıyor genelde. 10 mbit'in üzerinde oluyor en kötü ihtimalle upload. Eminim 20 mbit upload sadece atmamak için yazılmış bir değerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugurlu84

Turkcell'in sunucularindan indirilen verinin benim icin hicbir degeri yok, benim yan odamdaki laptoptan desktopa film gondermem gibi bir sey olmus bu. Keske speedtest sonuclari, bir linux yaziliminin serverdan indirilmesi yada yasal bir torrentin hiz degerlerini gosteren veriler paylasilsaymis. Acikcasi 1000 mbs lerinden cok da emin olmadiklari hissi uyandirdi bende.

Aynen öyle, Esentepe zaten Superonline'ın fiber omurga merkezi sayılır, LAN üzerinden Gigabit hız testi yapmaktan farksız bunların yaptığı.

P2P veya bahsettiğiniz gibi yasal Linux distroları indirilerek test edilebilirdi, yurtdışı çıkışlarını da görmüş olurduk bu sayede.
  • MTU bunda işe yarıyor mu ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

quote:

Arkadaşım 20 mbit hız tarifsini kullanıyor. Upload hızı ile download hızları yakın çıkıyor genelde. 10 mbit'in üzerinde oluyor en kötü ihtimalle upload. Eminim 20 mbit upload sadece atmamak için yazılmış bir değerdir.

Speedtest ile ölçüyorsa yanlış gösteriyor upload hızını, 20MBit tarifenin upload hızı 5MBit'tir.

• he he video he ha hı

• 4 tb oha az mı allah aşkına bu kota , bütün filmlerimi depolayacanız
  • adil kullanım noktası varken 16 mbit yetiyor neylesinler 1000 mbit i ?

• quote:

Özet : Aylık 1000TL'ye 1GBit internet alıp aynı anda dört video açabilir eşinize dostunuza hava atabilirsiniz, onun haricinde, "4TB kota" ile sizinle dalga geçmekteyiz, 1000TL para ödeyeceksiniz her ay ve size kota koyacağız, yerseniz.

En baba H.264 1080p videonun bitrate değeri 10MBit'i geçmez zaten, 4 tane 1080p videoyu aynı anda oynatmanın ihtiyaç duyacağı trafik taş çatlasın 50Mbit.

1Gbit internetin hizmet kalitesi böyle ölçülmez.

Not : 4TB kotası dolduktan sonra 1Mbit'e düşen 1000TL'lik internetinizle mutluluklar, facebook okeyde şansınız bol olsun.

Bu pakette kota var mı yok mu şimdi ? Ben geçen var dediğimde bi arkadaş hayır yok dedi ısrarla.Sürekli değiştiriyorlar mı ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

quote:

Speedtest ile ölçüyorsa yanlış gösteriyor upload hızını, 20MBit tarifenin upload hızı 5MBit'tir.

Evet speedtest ile yapmıştık ölçümü. Neden yanlış sonuç veriyor peki?

• Anladık, hızlı internet sunabiliyorsunuz. Kotasız da sunabiliyor musunuz ondan bahsedin biraz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.