- x
KİA CERATO ya sağlam diyenler, OKUYUN!
99 Cevap58471 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Mart 2006; 9:34:25 

Autoshow dergisinin bu haftaki sayısında EuroNcap çarpışma testinde Cerato nun aldığı sonuçlar var...Bu form da aylardır Cerato nun 4-5 yıldız aldığını okuyorum..ama maalesef 3 yıldız almış ve ne önden ne de yandan çarpmalarda sağlam bir araç değil..ben bir Cerato kullanıcısı olarak üzüldüm çünkü aracımın sağlam olduğunu düşünüyodum...

1472 Mesaj
10 Mart 2006; 10:06:02 

Ne sağlamı kardeş..ben öndeki kamyonetin kasasına 25 km leyle vurdum, kaput ne eğildi, ne büküldü, resmen kırıldı ortadan... frenleride çok iyi değil. bazen kolayca durduğunuz yerde, bazzen aynı yolda daha geç duruyosunuz..yani bazen ABS kaçırma yapıyo..

Otomotiv Elektroniği

Uzaklaştırılmış
10 Mart 2006; 14:16:10 

KİA KALİTESİ

1827 Mesaj
10 Mart 2006; 14:54:24 

Açıkcası bu testlerden sonra hayallerim yıkıldı. Cerato'yu çok beğeniyordum. Hatta yeni otomobil alacaksam eğer alınacak otomobiller listesindeydi. Şimdi yok oldu tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsultan -- 10 Mart 2006; 14:54:53 >

2004 Accord 2.4 Executive

Uzaklaştırılmış
10 Mart 2006; 15:25:44 

Kia Rio bile 4 yıldız almışş..peki o Cerato 5 yıldız almış diyenler nerde? Forumu okumuyolar mı? Cerat nun kasası gerçekten ağır.ben en azından bu yüzden sağlam olabilir diyodum. ama değilmiş...Acaba kardeşi Elantra nasıl? o da mı çürük!

592 Mesaj
10 Mart 2006; 16:09:04 

quote:

Orjinalden alıntı: youngsun

Kia Rio bile 4 yıldız almışş..peki o Cerato 5 yıldız almış diyenler nerde? Forumu okumuyolar mı? Cerat nun kasası gerçekten ağır.ben en azından bu yüzden sağlam olabilir diyodum. ama değilmiş...Acaba kardeşi Elantra nasıl? o da mı çürük!

arkadaşım KIA Cerato US NCAP ta 4 yıldız aldı ve orada Spectra adıyla satılıyor. Hyundai Elantra 'nın da US NCAP te 5 yıldızı var ( www.nhtsa.dot.gov/cars/testing/ncap/) siteden takip edebilirsin forumda, Euro NCAp mi US NCAP topiği var burada bir çok görüş var, takip edebilirsin, her iki kurumunda güvenlik kriterlerinde ufak farklar var US NCAp ta önden çarpmalarda tüm yüz çarptırılıyor Euro NCAP ta ön bölümün % 40 ı gibi Mesela , Euro Ncap ten 5 yıldız almış Ford Focus US NCAP ten 4 yıldız almış, Avrupalı bir çok otomobilin US NCAP testini ( VW, MErcedes, BMW dışında) bulamazsın AMerikan pazarının güvenlik kriterleri nedeniyle Amerikan pazarına giremezler ve yine benim açtığım "amerikan tamponu" topiğinde de bir arkadaş ciddi olarak konuyu cevaplamıştır. Avrupalı ların ciddi güvenlik zaafları olduğu ve 70 li yıllardan beri Amerika da güvenlik testleri yapan devlet kuruluşu US NCAP mı yoksa 97 yılında bağımsız bir kuruluş olarak kurulan ve avrupalı üreticilern desteği ile ki burası çok önemli ayakta kalmaya çalışan bir kurum ki Reanult 5 yıldız çekmeye başlamadan??? önce iflas etme aşamasına gelmişti.

Dolayısıyla markalar güçlü oldukları pazarın Güvenlik kreiterlerine göre araçları hazırlıyorlar. Güney Kore üretimi araçlar da Amerikan pazarında güçlü oldukları ve bu Ülkenin güvenlik kreiterleri de yüksek olduğu için bu kriterlere göre üretim yapıyorlar.

Hyundai- KIA grubu biliyorsun ki 2010 yılında en büyük 5 otomobil üreticisinden biri olmayı hedefliyor ve artık Amerikan pazarı onlara yetmiyor ve Avrupa ya oynamaya başlıyorlar Örnek Yeni Kia Rio Cerato dan sonra üretilen bir model ve Euro NCAP te 4 yıldız aldı bu bence ilk sınavdı. Şimdi Dikkat Cenevre Fuarında %100 avrupa pazarı için ve AVrupalı tüketicilerin beğenisi göz önüne alınarak üetilen bir model var ve KAsımda avrupa da satılacak KIA C'eeD bu model Euro NCAP ten 5 yıldız alacak ve bu iddiamı bir kenara not et sende ben de bu forumdayız beraber izleriz sebebide bu model tamamen avrupa için Euro NCAP güvenlişk kriterlerine göre üretilen bir araç olacak

Uzaklaştırılmış
10 Mart 2006; 16:47:51 

Kia işte fazla lafa gerek yok

2423 Mesaj
10 Mart 2006; 19:54:57 

Hakkaten kia kalitesi Tek şey söylüyorum Kia'ya

1299 Mesaj
10 Mart 2006; 20:34:29 

quote:

Orjinalden alıntı: emrahsaral

Hakkaten kia kalitesi Tek şey söylüyorum Kia'ya

Banlamadan önce Kia'nın SATIŞ RAKAMLARINA bir göz at istersen, ayakda uyuyorsunuz !

Pulse Live

307 Mesaj
10 Mart 2006; 22:11:55 

sonucta koreli normaldir

GTI-POWER

Aus Liebe zum Automobil VW

601 Mesaj
11 Mart 2006; 0:21:47 

Şu an için çok iyi markalar değil ama gelecekde sanki ortalığı kasıp kavuracaklarmış gibi geliyor.Arabaların büyük bir ivmeyle satışı artıyor,dizaynları güzelleşiyor,donanımları artıyor

Allah'ım senden başka hiçbir şeyi olmayan ben,senden başka her şeyi olanlara acırım...

Uzaklaştırılmış
11 Mart 2006; 1:22:03 

Koreliler zeki adamlar Kia çok güzel CNC Frezeler üretior bizzat kullandığım için söylüyorum ama bir de araçlarını daha kaliteli üretse!!!!

LG firması ilaç işine de burnunu sokmuş her dala atlıyorlar yakında pizza dükkanı filan da açacaklar...

6658 Mesaj
11 Mart 2006; 1:26:24 

www.şikayetimvarabi.com da yazdınmı bunu?????
quote:

Autoshow dergisinin bu haftaki sayısında EuroNcap çarpışma testinde Cerato nun aldığı sonuçlar var...Bu form da aylardır Cerato nun 4-5 yıldız aldığını okuyorum..ama maalesef 3 yıldız almış ve ne önden ne de yandan çarpmalarda sağlam bir araç değil..ben bir Cerato kullanıcısı olarak üzüldüm çünkü aracımın sağlam olduğunu düşünüyodum...

1232 Mesaj
11 Mart 2006; 5:07:46 

niye koreliler diyorsun dostum samsung da kore malı...

GALAXY NOTE 3 GALAXY NOTE 10.1 (Wİ-Fİ- GSM-16 GB)MACBOOK PRO

1161 Mesaj
11 Mart 2006; 6:56:03 

Kia Cerato'yu test etmiştim ve ibre 120km/h yi gösterdiğinde arabadakilerin hepsi yavaş diye bağırmaya başlamıştı. Hatta yanımdaki satış temsilcisinin kapının kolunu sanki hiç bırakmayacakmış sıktığını farkedip yavaşlamıştım. Halbuki bir önceki testte Citoen C4 ü sürmüştüm. Ama kimse 160kh/h ile gittiğimizi hisstememişti Belki yakın araçlar değil ama Ceratoyu unutmak için bize yetmişti. Ayrıca yukarıda da yazıldığı gibi frenleri pek iyi değil. Ani frenlemelerde araç savruluyor.

Sadece uzak durun veya denemeden karar vermeyin derim.

2787 Mesaj
11 Mart 2006; 8:59:36 

o kadar da bu araçları kötülemeyin.aynı kasaya sahip elentraya bişey demiyorsunuz ama ceratoya yerden yere vuruyorsunuz.sonuçta adamlar uygun fiyata araç satıyorlar.bence altında mercedes bmw gibi üst sınıf araç kullananlar bu araçlar hakkında yorum yapmasın.çünkü onlar bindikleri araçların yanında elbette bu araçları beğenmeyeceklerdir.tabiiki de bu araçlar çok iyi araç değilller.ama çok ta kötü değiller..yorumlarınız objektif olmalı.

skoda turkey / detailing turkey

745 Mesaj
11 Mart 2006; 9:50:28 

quote:

Orjinalden alıntı: Tsunami41

Kia Cerato'yu test etmiştim ve ibre 120km/h yi gösterdiğinde arabadakilerin hepsi yavaş diye bağırmaya başlamıştı. Hatta yanımdaki satış temsilcisinin kapının kolunu sanki hiç bırakmayacakmış sıktığını farkedip yavaşlamıştım. Halbuki bir önceki testte Citoen C4 ü sürmüştüm. Ama kimse 160kh/h ile gittiğimizi hisstememişti Belki yakın araçlar değil ama Ceratoyu unutmak için bize yetmişti. Ayrıca yukarıda da yazıldığı gibi frenleri pek iyi değil. Ani frenlemelerde araç savruluyor.

Bence olayi abartiyorsunuz. Ben de 9 aylik kia cerato kullanicisiyim ve bahsettiginiz gibi bir olayla da hic karsilasmadim. Ustelik de bu surede en az 20-25 kez sehir disi seyehatim oldugu ve bahsettiginiz hizlarda gittigim halde. Ayrica esim de bu hiz ve tehlikeli surus konularinda cok hassas oldugu halde yanimda otururken o bile herhangi bir rahatsizlik duymamisti. Bir de yol tutusu var tabi. Ben araci gercekten uzun sureli kullanan kimseden aracin yol tutusunun kotu olduguna dair bir elestiri de duymadim.

1161 Mesaj
11 Mart 2006; 18:22:39 

quote:

Orjinalden alıntı: melrock

Bence olayi abartiyorsunuz. Ben de 9 aylik kia cerato kullanicisiyim ve bahsettiginiz gibi bir olayla da hic karsilasmadim. Ustelik de bu surede en az 20-25 kez sehir disi seyehatim oldugu ve bahsettiginiz hizlarda gittigim halde. Ayrica esim de bu hiz ve tehlikeli surus konularinda cok hassas oldugu halde yanimda otururken o bile herhangi bir rahatsizlik duymamisti. Bir de yol tutusu var tabi. Ben araci gercekten uzun sureli kullanan kimseden aracin yol tutusunun kotu olduguna dair bir elestiri de duymadim.

Ben yol tutuşu konusunda birşey demedim. Sadece frenlerinin başarılı olmadığını söyledim. Ayrıca 120km/h ile giderken aracın içindeki ses çok fazlaydı. Hız hissini fazlasıyla veriyor yani. Sanki 120 ile değilde 180km/h ile falan gidiyormuşsun gibi oluyor.

Ayrıca Elentrayı sürmediğim için herhangi bir yorum yapamayacağım. Ama Accent Era'yı sürdüm. Motoru çok iyi ama sağlamlık hissi vermiyor. Belki de Ford Focus II den sonra onları sürdüğüm için öyle gelmiştir.

Ayrıca fiyat konusuna gelince Cerato için en üst donanımlı dizeline 33.000ytl fiyat verdiler. Citroen C4 ün 16.HDi 110bg olan versiyonu için 37.500ytl fiyat aldık. Ceratonun tek üstünlüğü MP3 player ve +2 hava yastığıydı sadece. C4 ün artıları en başta ESP ve çok daha fazla konfor ve güven hissi idi. Ama Ford Focus II 1.6TDCi Ghia HB aldık 36.500ytl ye. Focusun C4 ten eksiği 2 havayastığı ve dijital göstergeler, fazlası ise Sony MP3 player, yağmur sensörü, elektrik kumandalı sürücü koltuğu, yüksekli, eğim ve ileri geri hareken eden yolcu koltuğu, arka cam perdeleri ve arka koltuk kol dayama yeri idi.

Fiyat konusunda ne Cerato ne de Accent Era çok da cazip gelmedi. Özellikle donanimlar arttıkça fiyat farkı bariz biçimde azaldı. Artık kararı verecek olan alacak olanlar. Biz Ford'da karar kıldık ve gayet memnunuz.

964 Mesaj
11 Mart 2006; 20:17:03 

tsunami kardeş, yağmur sensörü, kol dayama, ileri ger,hareket eden koltuk ve arka koltuk kol dayma yeri c 4 de de var, yanlışlık yaptın galiba.

C 4 AŞKI BAMBAŞKA, FOREVER C 4

1123 Mesaj
11 Mart 2006; 21:51:48 

quote:

Ben yol tutuşu konusunda birşey demedim. Sadece frenlerinin başarılı olmadığını söyledim. Ayrıca 120km/h ile giderken aracın içindeki ses çok fazlaydı. Hız hissini fazlasıyla veriyor yani. Sanki 120 ile değilde 180km/h ile falan gidiyormuşsun gibi oluyor.

Ayrıca Elentrayı sürmediğim için herhangi bir yorum yapamayacağım. Ama Accent Era'yı sürdüm. Motoru çok iyi ama sağlamlık hissi vermiyor. Belki de Ford Focus II den sonra onları sürdüğüm için öyle gelmiştir.

Ayrıca fiyat konusuna gelince Cerato için en üst donanımlı dizeline 33.000ytl fiyat verdiler. Citroen C4 ün 16.HDi 110bg olan versiyonu için 37.500ytl fiyat aldık. Ceratonun tek üstünlüğü MP3 player ve +2 hava yastığıydı sadece. C4 ün artıları en başta ESP ve çok daha fazla konfor ve güven hissi idi. Ama Ford Focus II 1.6TDCi Ghia HB aldık 36.500ytl ye. Focusun C4 ten eksiği 2 havayastığı ve dijital göstergeler, fazlası ise Sony MP3 player, yağmur sensörü, elektrik kumandalı sürücü koltuğu, yüksekli, eğim ve ileri geri hareken eden yolcu koltuğu, arka cam perdeleri ve arka koltuk kol dayama yeri idi.

Fiyat konusunda ne Cerato ne de Accent Era çok da cazip gelmedi. Özellikle donanimlar arttıkça fiyat farkı bariz biçimde azaldı. Artık kararı verecek olan alacak olanlar. Biz Ford'da karar kıldık ve gayet memnunuz.

ya ben bu ceratonun çok sessiz olduğunu duymuştum biyerden. ayrıca elantra dayımda war we iç malzemesi filan berbat arabanın yani cerato daha ii en azından görünüş olarak.

F20 SPORTLİNE

1827 Mesaj
12 Mart 2006; 2:48:10 

quote:

36,500'e Ghia mı aldınız. Hangi tarihte aldınız sorabilirmiyim. Bizim bi arkadaş 5 ay kadar önce 42000'e almıştıda. Ciddiyim. Eğer bu fiyata ise süpermiş. Bi tanede biz alalım. Şu anda Ford'un sitesinde 39,122.03YTL yazıyorda.

Selamlar.

2004 Accord 2.4 Executive

1161 Mesaj
13 Mart 2006; 2:21:17 

quote:

Orjinalden alıntı: iverson03

tsunami kardeş, yağmur sensörü, kol dayama, ileri ger,hareket eden koltuk ve arka koltuk kol dayma yeri c 4 de de var, yanlışlık yaptın galiba.

Hocam C4ün özelliklerine kasım ayında bakmıştım en son. Yeni bir değişiklik yaptılarsa bilemem ama yağmur sensörü, far sensör benzinli modellerde vardı. Dizellerde ise ESP vardı. Arka koltuk kol dayama yeri sanırım hem benzinli hem de dizel modelde opsiyonel olarak vardı. Yani üst versiyonun standart paketine dahil değildi. Ayrıca yolcu koltuğu C4 te de hareketli ama yükseklik ayarı yoktu. Sadece sırt kısmı ve ileri geri hareket edebiliyordu. Bu arada aklıma yeni geldi ghia da sürücü ve yolcu koltuk bel desteği de var.

Aracı aralık ayında aldık ve o zaman liste fiyatı 41.400 gibi birşeydi. Sıkı pazarlıkla fiyatı 36.000 ytl nin altına düşürenler bile vardı yılbaşı öncesi. Liste fiyatı her zaman yüksek oluyor fordun ama pazarlıkla çok aşağılara inebiliyorlar.

4122 Mesaj
13 Mart 2006; 14:47:06 

kia dan büyük beklenti içine düşmek zaten başlı başına bir hatadır kalitesi ortada 20 gün önce amcamın oğlu aldı test sürüşüne falan çıktım araç gayet başarılı güzeldi fakat gündelik yaşamda çok eksikleri olduğunu gördüm diyor

http://forum.donanimhaber.com/m_70018429/mpage_1/f_/key_//tm.htm#70018429

138 Mesaj
14 Mart 2006; 16:42:03 

ARKADAŞLAAAAAAAR KORE ARABALARI DAHA NORMAL STANDARTLARA ULAŞAMADIIIIIII.BUNU ANLAYIN ARTIK.UCUZ ETİN YAHNİSİ KÖTÜ OLUR DERLER

HERŞEY ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK........

3298 Mesaj
17 Mart 2006; 14:36:45 

Ceratolar hakkında 5-6 yerde abs dogru çalışmıyo kaçırma yapıyo gibi şeyler okudum bu dogrumu acaba

301 Mesaj
17 Mart 2006; 15:15:54 

ic aksam gayet guzel duruyo ama surmek nasip olmadı ceratoyu.

15 Mesaj
21 Mart 2006; 6:36:03 

KIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
KKKKKKKKIIIIIIIIIIIIIIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
KKKKKİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİYYYYYYYYYYYYYAAAAAAAAAAAAAAAAA
BANA UFAKLIĞIMDA KARATE YAPARKEN ÇIKARDIĞIM SESLERDEN BAŞKA HİÇBİR ANLAM İFADE ETMİYOOOOOOOOOO...

1786 Mesaj
21 Mart 2006; 7:29:17 

Samsung çok mu iyi?Hardiskler kucakta geziyo.
quote:

Orjinalden alıntı: kutlay1

niye koreliler diyorsun dostum samsung da kore malı...

Pioneer DEH-1900--Pioneer TS-W310S4--Pioneer TS-S15--Pioneer GM-X602--XETEC Vector V200.4--Alpine SXE-6925S @ '92 Renault 11 TXE Flash

160 Mesaj
21 Mart 2006; 8:56:56 

kia bir şey ifade etmeyen arkadaşlar sorento bir şey ifade ediyor mu acep ????

size etmiyorsa bile kendi sınıfında tüm istatistikleri alt üst etmiş durumda
vatandaş osman almış güle güle de biniyor...

eminim şöyle uzaktan görünce benimde olsun demeyen yoktur aramızda (istisnalar kaideyi bozmaz...)

hürmetler
selçuk

524 Mesaj
21 Mart 2006; 11:00:03 

yakın arkadaşlarımda var cerato, bir tek kışın mazotun donması problemini yaşadıklarını söylediler. çelik motordan yazı gelmiş eurodizel kullanmayın diye. garip bir durum bu, eurodizel filtrelerinde donuyormuş ceratonun.

bilsem ki sorunsuz kullanılır bu araç, gider kesinlikle alırdım ama, insanın kafasını şu kia meselesi kurcalıyor hep.

160 Mesaj
21 Mart 2006; 11:44:55 

çelik motor eurodizel kullanmayın demiş kısmını anlayamadım ya ??? bende de cerato var ama boyle bir yazı yeni duyuyorum

km 6000 sorunsuz geçildi inşallah bundan sonrada sorunsuz devam ederim....

kia önyargısına rağmen aldım alet çok güzel duruyodu bayağıda araştırmıştım , şimdilik memnunum

hürmetler...
selçuk

1254 Mesaj
21 Mart 2006; 12:05:16 

Aslında herşey bu İhlas holding yüzünden başlıyo adamlar resmen markanın içine edip bıraktılar şimdi Çelik motor kurtarmaya uğraşıyor ve bence başarılılar . Bende bir cerato sahibiyim ve 120 km ile giderken uzun yolda bana gaza biraz bas uykumuz geldi falan diyorlar ki aracımla 182 yaptım son derece rijit sürüşü var . Abs kaçöırıyor gibi bir problemlede karşılaşmadım zaten arabalarımı limitlerinde pek kullanmam ama frenleri 2001 polodanda 93 model 520 dende çok daha başarılı . Kia da bence Amd gibi fiyat - performans arabası öle her konuda çok başarılı değil ama 28.750 ye almıştım confort modelini o ve o zamanlarda polo diesel 31 .000 ytl idi c3 29.000 ytl idi ve bana resmen bu arabalara verilen para yazık gibi geldi . Servise gelince ben Altunizade Çelik motoru tercih ettim çok hızlılar , güler yüzlüler , servis son derece temiz ve modern . Araba dediğim gibi her şeyde en iyisi tabiiki değil ama bu kadar negatif yorumu haketmiyor . Kia ve Hyundai lere suzuki daihatsu muamelesi yapmayın ;) Benim tek bi beklentim var hyundai ve kia dan o da seri otomobil üretmeleri yani bi mazda gibi 6 serisi 3 serisi 2 serisi gibi birbirine benzer seri çıkartmaları ve bi karaktere oturmaları . Örnek mazda dedim ama bmw audi mercedes bunlar gibi olmasını istiyorum tasarım açısından . Malum her model bambaşka olarak çıkıyor . 10 yıl içinde bence bu problemleri çözeceklerine inanıyorum . Saygılarımla ...

Amd Athlon x2 4000 (2733 mhz)-Gigabyte MA69G-S3H - Ati radeon X1250 (500 mhz)-2x1 gb Geil Ultra 800 (912 mhz) -Antec Neopower 480 watt PS -2x250 gb Seagate 7200.10 RAID 0 - kworld tv card- samsung 753dfx monitör -Asus Sata 20x DRW 2014L1T - 80 gb usb 2.0 h.disk - 850 va ups . FEEL Meshcool S901 Case

1254 Mesaj
21 Mart 2006; 12:12:13 

quote:

Orjinalden alıntı: skardes

çelik motor eurodizel kullanmayın demiş kısmını anlayamadım ya ??? bende de cerato var ama boyle bir yazı yeni duyuyorum

km 6000 sorunsuz geçildi inşallah bundan sonrada sorunsuz devam ederim....

kia önyargısına rağmen aldım alet çok güzel duruyodu bayağıda araştırmıştım , şimdilik memnunum

hürmetler...
selçuk

Kışın sert geçen yerlerde normal mazot koyun demişlerdi serviste sorentosu olan bir müşteriye çünkü normal mazot daha kalınmış sanırım donmayı engelliyormuş . Havalar biraz ısınında euro diesele devam edin dediler .

Amd Athlon x2 4000 (2733 mhz)-Gigabyte MA69G-S3H - Ati radeon X1250 (500 mhz)-2x1 gb Geil Ultra 800 (912 mhz) -Antec Neopower 480 watt PS -2x250 gb Seagate 7200.10 RAID 0 - kworld tv card- samsung 753dfx monitör -Asus Sata 20x DRW 2014L1T - 80 gb usb 2.0 h.disk - 850 va ups . FEEL Meshcool S901 Case

5872 Mesaj
9 Nisan 2008; 15:48:28 

yanlş msj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 9 Nisan 2008; 15:56:24 >

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

5872 Mesaj
9 Nisan 2008; 15:54:22 

quote:

İŞTE SONUÇ
hTtp://www.euroncap.com...ia_cerato_2006/249.aspx

yukarda bi arkadaş US NCAP ta focus 4 yıldız almış demiş... ordaki focus AMERİKA Da kullanılan focus...yani AVRUPA FOCUS değill... işte linki

http://www.safercar.gov...2fd17898RCRD&model=4518

İTÜ'lü 2008 focus II HB 1.6 Tİ-VCT Titanium - Fırtına Grisi -

Uzaklaştırılmış
9 Nisan 2008; 17:12:10 

Arkadaşlar 5-7 yıl önce çoğunuzun altında doğan-şahin, reno ve türevleri vardı.
Ve bu araçlar çoğu kişide hâlâ var.
Geçiş süreci yavaş yavaş olur!
Türkiye için cerato hiçte fena değil bence...
Testlerde yapılan kazalar 50-60 km civardaki hızlarda yapılıyor.
Gerçek hayatta dönersek...
Türkiyedeki kazaların çoğu aşırı süratten kaynaklanıyor.
130-170 ile giderken altınızda s320 olsa gene zor kurtulursunuz.
O yüzden birkaç yıldızı dert etmeyin...

2124 Mesaj
10 Nisan 2008; 18:01:46 

quote:

sölediklerinin tek kelimesi bile dogru degil senin milleti yanlıs bilgilendirme o aracı kullanmadıgında eminim laf olsun die yazdın bunları kesin.tamam ceratonun güvenlikte basarısı pek ii diil.kimi sponsor olmadıgı için yandan carpısma testine girmedigini sölüyor kimi güvensiz diyor bunu bilemeyiz.amerikada yapılan testlere görede 5 yıldızlı diyor.belki sınıfındaki araclara göre daha güvensizdir ama bu kadar diil.ki senin dedigin gibi pardon attıgın gibi 120 den sora ses alıyomus millet tutuyomus yavasla diyomus bu kadarda sıkılmaz yani..

20703 Mesaj
10 Nisan 2008; 18:07:43 

Destekli hort olmuş. Helal olsun

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3713 Mesaj
10 Nisan 2008; 22:08:51 

kia bayileri, 2.elde değerinin düşeceğinden korkan sahipleri ve diğer tarafta kia dan hoşnut olmayan kalitesini yetersiz bulan veya kendine rakip gören diğer markaların mümessilerin ların laf atışmalarını okumaktasınız.

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

2814 Mesaj
11 Nisan 2008; 14:41:59 

Bu nedenle abd de en çok satıan araçlar truck diye sınıflandırılıp çarpışma testleinden muaf oluyorlar

quote:

Orjinalden alıntı: shuma II

arkadaşım KIA Cerato US NCAP ta 4 yıldız aldı ve orada Spectra adıyla satılıyor. Hyundai Elantra 'nın da US NCAP te 5 yıldızı var ( www.nhtsa.dot.gov/cars/testing/ncap/) siteden takip edebilirsin forumda, Euro NCAp mi US NCAP topiği var burada bir çok görüş var, takip edebilirsin, her iki kurumunda güvenlik kriterlerinde ufak farklar var US NCAp ta önden çarpmalarda tüm yüz çarptırılıyor Euro NCAP ta ön bölümün % 40 ı gibi Mesela , Euro Ncap ten 5 yıldız almış Ford Focus US NCAP ten 4 yıldız almış, Avrupalı bir çok otomobilin US NCAP testini ( VW, MErcedes, BMW dışında) bulamazsın AMerikan pazarının güvenlik kriterleri nedeniyle Amerikan pazarına giremezler ve yine benim açtığım "amerikan tamponu" topiğinde de bir arkadaş ciddi olarak konuyu cevaplamıştır. Avrupalı ların ciddi güvenlik zaafları olduğu ve 70 li yıllardan beri Amerika da güvenlik testleri yapan devlet kuruluşu US NCAP mı yoksa 97 yılında bağımsız bir kuruluş olarak kurulan ve avrupalı üreticilern desteği ile ki burası çok önemli ayakta kalmaya çalışan bir kurum ki Reanult 5 yıldız çekmeye başlamadan??? önce iflas etme aşamasına gelmişti.

Dolayısıyla markalar güçlü oldukları pazarın Güvenlik kreiterlerine göre araçları hazırlıyorlar. Güney Kore üretimi araçlar da Amerikan pazarında güçlü oldukları ve bu Ülkenin güvenlik kreiterleri de yüksek olduğu için bu kriterlere göre üretim yapıyorlar.

Hyundai- KIA grubu biliyorsun ki 2010 yılında en büyük 5 otomobil üreticisinden biri olmayı hedefliyor ve artık Amerikan pazarı onlara yetmiyor ve Avrupa ya oynamaya başlıyorlar Örnek Yeni Kia Rio Cerato dan sonra üretilen bir model ve Euro NCAP te 4 yıldız aldı bu bence ilk sınavdı. Şimdi Dikkat Cenevre Fuarında %100 avrupa pazarı için ve AVrupalı tüketicilerin beğenisi göz önüne alınarak üetilen bir model var ve KAsımda avrupa da satılacak KIA C'eeD bu model Euro NCAP ten 5 yıldız alacak ve bu iddiamı bir kenara not et sende ben de bu forumdayız beraber izleriz sebebide bu model tamamen avrupa için Euro NCAP güvenlişk kriterlerine göre üretilen bir araç olacak

Kevgir sudan ne çıkarır ki?

2124 Mesaj
12 Nisan 2008; 0:26:25 

hiç dikkat etmedim ha ne kadar zamanlık konu iyi hortlatmıslar...

2 Mesaj
28 Haziran 2008; 0:18:45 

arkadaslarr okudguum bı araba dergısınde ceratonun yıldızı makyajlanmamıs halıne ayıt ve dergıde makyajlayarak euro n cap a gırsee 4 yada 5 yıldızı alır dıyor cunkı araba yapı bakımından guclendırılmıs

230 Mesaj
2 Temmuz 2008; 19:11:32 

6180 Mesaj
2 Temmuz 2008; 19:15:52 

euro ncaptan 3 yıldız almış ne yazık ki..

2012 Tiguan 1.4 TSI BMT S&S
2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

2124 Mesaj
3 Temmuz 2008; 2:35:04 

quote:

Orjinalden alıntı: ruknettınn

arkadaslarr okudguum bı araba dergısınde ceratonun yıldızı makyajlanmamıs halıne ayıt ve dergıde makyajlayarak euro n cap a gırsee 4 yada 5 yıldızı alır dıyor cunkı araba yapı bakımından guclendırılmıs

anlatamıyosun bizim milletime arkadasım bunu naparsın...

160 Mesaj
3 Temmuz 2008; 11:22:05 

dogru 3 yıldız almış almasınada , test esnasında sorunlar olmuş sonra kia sponsor olmamış nedense

dolayısıyla alması gerekenden az almış bu alet 4 yıldızlık olmalıydı ne yazık ki 3 yıldızlı

ayrıca kimse 2008 de çıkan honda nın neden 5 degilde 4 yıldız aldıgını tartışmıyor

kia nı psikolojik savaşı devam ediyor ....

sorento ya da laf eden yok dikkat edin toplumda !!!

3577 Mesaj
3 Temmuz 2008; 11:39:27 

quote:

Orjinalden alıntı: skardes

dogru 3 yıldız almış almasınada , test esnasında sorunlar olmuş sonra kia sponsor olmamış nedense

dolayısıyla alması gerekenden az almış bu alet 4 yıldızlık olmalıydı ne yazık ki 3 yıldızlı

ayrıca kimse 2008 de çıkan honda nın neden 5 degilde 4 yıldız aldıgını tartışmıyor

kia nı psikolojik savaşı devam ediyor ....

sorento ya da laf eden yok dikkat edin toplumda !!!

Taklacı sorento diye lakabı bile var, laf eden yok diyorsun .

"Living On Earth Is Expensive, But It Does Include A Free Trip Around The Sun"

765 Mesaj
3 Temmuz 2008; 15:21:50 

tongaya düştüm ....konu fena hortlamış.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @levent@ -- 3 Temmuz 2008; 15:22:47 >

2124 Mesaj
3 Temmuz 2008; 17:11:40 

quote:

Orjinalden alıntı: @levent@

tongaya düştüm ....konu fena hortlamış.....

olsun cok eski bi konuydu bu hortlatmıslardı bi ara farketmez ne tongası olcak..

2360 Mesaj
5 Temmuz 2008; 22:34:55 

viraja girdik yanımda cerato vardı bende x araba ve cerato virajda dönmüştü arkası ters şekilde kaldı ne ürkütücü bişeydi
nerde cerato görsem aman abii

2124 Mesaj
5 Temmuz 2008; 23:22:03 

quote:

Orjinalden alıntı: newerdais

viraja girdik yanımda cerato vardı bende x araba ve cerato virajda dönmüştü arkası ters şekilde kaldı ne ürkütücü bişeydi
nerde cerato görsem aman abii

millet söför diilse cerato napsın sacma sapan yorum yapmayın...

1511 Mesaj
8 Temmuz 2008; 17:30:29 

cerato araba değilse millet ne yapsın?

9 Mesaj
8 Temmuz 2008; 18:14:30 

arkadaşlar ne güvenlik testi ya.adamların tek amacı var pazarlama.neden btane vw yada opel v.b avrupa araç 4 yıldız dahi almıyoda honda 4 kia 3 alıyor.neden amerika daki testtede chevrolet tam puan alıyor ford 4 yıldız alıyor.bunların amacı güvenlik deil.pazarlama.takılmayın bunlara fazla bence.size en mantıklı an makul gelen araç hangisiyse hangi araçtan daha fazla keyif alırsanız odur en güzeli.gerçi türkiyede de arabadan keyif alınmaz ama.3.57ytl benzin litresi.ne keyfi ya.

2453 Mesaj
8 Temmuz 2008; 18:25:11 

Bu euro encup denen yerde ben avrupa araçların 4 den aşağı aldığını hiç görmedim nedense.Bi testi avrupa yaparsa objektif olur sanan arkadaşlar.Avrupanın nekadar objektif olduğunu en bariz somut ve net bir şekilde euro 2008 de türkiyeye karşı uygulanan çifte standartlardan hakemlerin tutumundan görmediniz mi görmezden mi gelmek istiyorsunuz.Yoksa o muhteşem maçları izlemediniz mi? izlemediyseniz bile günlerce kanallarad haberlerde anlatıldı orada da mı görmediniz gözünüzü açın biraz.

3356 Mesaj
8 Temmuz 2008; 19:19:58 

EuroNcap i firmalar kendileri destekliyorlar.

Kendileri araçlarını sokuyorlar, artı testlerde kendi görevlileri bulunuyor.

O testlere girmen için kuruluşa yardım etmen gerekiyor.

Taraflı olduğunu düşünseydi Kia teste girmezdi dimi?

Avrupalı sizin gibi üçkağıtçı dğeil. Dürüst adamlar.

Öyle üçkağıtlar yüzde 99 u Müslüman olan Türkiyede olur...

Dana eti diye yaban domuzu eti satarlar...

Hilti. Outperform. Outlast.

2124 Mesaj
9 Temmuz 2008; 2:31:35 

quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

cerato araba değilse millet ne yapsın?

acaba hayatında cerato kullanmıs birimisin yoksa burda sallayanlardanmısın..ayrıca 30 kere gülme işareti koymusun espirimi yaptın orda biz anlayamadıkta.........

2345 Mesaj
9 Temmuz 2008; 11:12:48 

Kia kore malıdır,güvensizdir,dandiktir,teneke ve demir parçasından başka bir şey değildir,kia plastik demir ve camdan yapılıyor yaklaşmayın derim almayın kiyayı boş verin,

koreliler ne anlar araba falan yapmaktan,biz daha iyisini biliyoruz,onların gözleri çekik göremiyorlar yaptıkları şeyleri onun için kötü oluyor,dünyada binlerce insan bu araçlardan alıyor amerikalı avrupalı asyalı türk vs onlarda bir şey bilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emorusi -- 9 Temmuz 2008; 12:56:19 >

Uzaklaştırılmış
9 Temmuz 2008; 11:53:04 

Ne kadar çok karalama yapılmış..Kullanmayan adamlar sanki 40 yıllık kullanıcısı gibi yorum yapmışlar..

Şu foruma bazıları egolarını tatmin etmeye geliyuor diye düşünüyorum..Luzumsuz yazılar yorumlar..İçerikte bir şey olsa ama yok..Teneke resmen..Vur kafaya teneke..Tak tak..

2453 Mesaj