Şimdi Ara

Teknosa ve iade prosedürü(Toshiba M70-215)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
10.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

06.01.2006 tarihinde Teknosa Ankara Armada mağazasından almış olduğum Toshiba M70-215 model bir laptop aldım. DVD sürücüsü tıkırdadığı için teknik servise götürdüm ve 20.01.2006 tarihinde teslim aldım makinanın DVD değişimi gerçekleştirildi.

Ama değişim yapılırken makinayı nasıl açtılarsa makinanın her yeri oynuyordu. Cihazın iadesi için Teknosaya 22.01.2006 tarihinde başvurdum ve makinanın kontrolü için teknik servise göndermeleri gerektiğini söylediler. Elimde DVD değişimine ait form olmasına rağmen o anda değişimi kabul etmediler.

Gene boyun eğdik mecburen kabul ettik. Bu arada telefon trafiği başladı. Teknosa Genel Müdürü Aytaç Biter ve Müşteri İlişkileri Temsilcisi Betül Mert ile e-posta ve telefon görüşmeleri gerçekleştirdik. 10.02.2006 tarihinde bu telefon görüşmeleri sonuç verdi ve bize yeni bir makine teslim edildi.

Problem bittimi? NERDEEEEE!!!

Bu seferde cihazın ekranı hoşaf gibi çıktı. Ekrana baktıkça insanın midesini bulandıran bir görüntü oluşuyordu. Acaba kullanabilirmiyiz diye uğraştık takii bugüne kadar.(08.03.2006).

Teknosa genel müdürü ve mağaza müdürü ile yaptığımız telefon görüşmeleri sonucunda nasıl olduysa ikna oldular ve makineyi iade almayı kabul ettiler. ve makineyi teslim ettik.

Gittim Fujitsu Siemens 1451G aldım Evkur'dan. Acaip mutlu oldum. Artık rahatım. Çok iyi.

BİZLER ERDİK MURADIMIZA GÖKTEN ÜÇ ELMA DÜŞTÜ vs. vs.

• Teknosa 'ya iade yapabilen ender insanlardan biri olarak tarihe geçeceksin

Hatta sen aynı ürünü 2 defa iade edebildiğin için bu alanda bir rekora imza attın
  • onu bırak tamir edilmiş ürünü teknosa ya nasıl iade ettin imkansızı başarmışsın...
  • walla senin adına sevindim,
    gözün aydın birçok kişi buna benzer sorunlarla uğraşıyor,
    hele 2 ay sonra almaları çok ilginç,

ankaradakilere duyuru = Sakın armada teknosadan Toshiba M70-215 almayın çünkü büyük ihtimal senin iade ettiğin laptop'u tekrar satacaklar.
  • Teknosa ürünü geri mi aldı? Olacak iş değil, başımıza taş yağacak!! Benim 30 dolarlık ve 3 aydan beri servisten gelmesini beklediğimiz webcam'i bile "yasal süre doldu, değiştirmeniz gerekmiyor mu?" itirazlarıma rağmen tınmıyorlar bile. Açıkçası ben de öyle küçük bir ürün için ortalığı yaygaraya vermiyorum.. Ama Teknosa denen ucube kurumun bir ürünü iade alması tarihsel bir vaka.

Netekim, Teknosa bedavaya bile dağıtsa, gidip cımbız almam ordan, neme lazım..

PS: Şevkini kırmak, şom ağızlık yapmak gibi olmasın ama Evkur'un da Teknosa'dan çok farkı yok, tecrübeyle sabittir.
  • Ben gecen ay baktıdım evkur inanılmaz paalı bi yerdi hayret ettim hatta fiat politikasınımı deiştiler acep yoksam arkadaş teknosaya iade etmenin verdii mutluluk sarhoşluğununmu kurbanı oldu?
  • @isakalak
    Gerçekten tebrikler.

Bir problemimiz olursa artık seni ararız.
  • yeni makinan hayırlı olsun ii günlerde sorunsuz kullanman dileğiyle..
  • teknosadan adlıım 20 ytllik bir ürünü 2 saat sonra bile iade edemedim sadece acaba die 2 ay uraştım telefon trafiği vs. sonrasındada takibi bıraktım. artık teknosadan iadesiz olduğunu bilerek alışveriş aparım(tabii aparsam!)
  • iade sebebi teknosa değil toshiba ürün başka firmanın olsaydı gene almazdılar...
    quote:

Orjinalden alıntı: isakalak

SİZE BİR MASAL ARKADAŞLAR.

06.01.2006 tarihinde Teknosa Ankara Armada mağazasından almış olduğum Toshiba M70-215 model bir laptop aldım. DVD sürücüsü tıkırdadığı için teknik servise götürdüm ve 20.01.2006 tarihinde teslim aldım makinanın DVD değişimi gerçekleştirildi.

Ama değişim yapılırken makinayı nasıl açtılarsa makinanın her yeri oynuyordu. Cihazın iadesi için Teknosaya 22.01.2006 tarihinde başvurdum ve makinanın kontrolü için teknik servise göndermeleri gerektiğini söylediler. Elimde DVD değişimine ait form olmasına rağmen o anda değişimi kabul etmediler.

Gene boyun eğdik mecburen kabul ettik. Bu arada telefon trafiği başladı. Teknosa Genel Müdürü Aytaç Biter ve Müşteri İlişkileri Temsilcisi Betül Mert ile e-posta ve telefon görüşmeleri gerçekleştirdik. 10.02.2006 tarihinde bu telefon görüşmeleri sonuç verdi ve bize yeni bir makine teslim edildi.

Problem bittimi? NERDEEEEE!!!

Bu seferde cihazın ekranı hoşaf gibi çıktı. Ekrana baktıkça insanın midesini bulandıran bir görüntü oluşuyordu. Acaba kullanabilirmiyiz diye uğraştık takii bugüne kadar.(08.03.2006).

Teknosa genel müdürü ve mağaza müdürü ile yaptığımız telefon görüşmeleri sonucunda nasıl olduysa ikna oldular ve makineyi iade almayı kabul ettiler. ve makineyi teslim ettik.

Gittim Fujitsu Siemens 1451G aldım Evkur'dan. Acaip mutlu oldum. Artık rahatım. Çok iyi.

BİZLER ERDİK MURADIMIZA GÖKTEN ÜÇ ELMA DÜŞTÜ vs. vs.

• SENİ TEBRİK EDERİM ARKADAŞIM, AMA ÜRÜNÜ GERİ ALAN TEKNOSA DEĞİL, TOSHIBA DIR BENCE
  • biraz teknosanın reklamlarını yapalım diye yukarı taşıyorum..görün ve akıllanın diye..

teknosadan ürün almayın.....almayın..almayın....

artık dilimizde tüy bitti bunu söylemekten...10 15 dolar için değmez anlayın artık..

okumuyormusunuz yoksa anlamıyormusunuz bilmiyorum valla...

yazık paranızada emeğinizede..

adamlar yurt dışında iade ürünleri ucuza alıp size kakalıyor birtürlü anlamıyorsunuz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cesi007

biraz teknosanın reklamlarını yapalım diye yukarı taşıyorum..görün ve akıllanın diye..

artık dilimizde tüy bitti bunu söylemekten...10 15 dolar için değmez anlayın artık..

adamlar yurt dışında iade ürünleri ucuza alıp size kakalıyor birtürlü anlamıyorsunuz..

ya pardon ben pek bi bilgim yok hiç bişey almadım desem yeri teknosadan(bi joy pad almıştım 15 20 ytl lik) mp3 çalar almayı düşünüyom SONY nw serisinden nerden alabilirim tavsiye eddebileceğiniz bir yer var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: icemanMusty

quote:

Orjinalden alıntı: cesi007

biraz teknosanın reklamlarını yapalım diye yukarı taşıyorum..görün ve akıllanın diye..

ya pardon ben pek bi bilgim yok hiç bişey almadım desem yeri teknosadan(bi joy pad almıştım 15 20 ytl lik) mp3 çalar almayı düşünüyom SONY nw serisinden nerden alabilirim tavsiye eddebileceğiniz bir yer var mı?

NE ALAKA ANLAMADIM MP3 CALAR.

ARKADASIM KESKE HERKES SENIN GIBI MURADINA ERSE NE GUZEL OLURDU BU FORUM ARKADASLAR COK DERTLI COK
  • Lİnksys WAG354G marka 150 ytl fiyatı oln ürünü aynı gün içerisinde bozuk olduğu için değiştirmiştim.Kadın tek soru bile sormadan yenisi ile değiştirdi.Lep topumu printerimi ve daha bir çok donanimimi ordan almıştım.Hala da almaya devam ediorm.Eğer bozuk çıkarsa veya beğenmessem gider değiştirtirimDeğiştiremeyenler çatlasın
  • vts ve loop arkadaşlar umarım görüşlerinizde samimisinizdir.zira bu teknosa sizin gibi avukatları zor bulur.Yani bakıyorum da benim yaşadıklarımla (ve birçok arkadaşın yaşadıklarıyla)sizinkiler hiç örtüşmüyor.Siz sanki başka şelerden bahsediyorsunuz..
  • baba ilk teslim ettiğin m70-215 in seri numarası varmı sende çünkü senin külüstür artık bende olabilir
  • Ulen olaylar doğruysa bu tekno iyi kazıklamış piyasayı be,nereye el atsan tekno parçalar çalıyor topiklerde.
  • teknosaya ürün iade etmeyi (hem de iki kere) başaran arkadaşı cok kutluyorum hatta söyleyecek söz bulamıyorum

arkadaşlarla birleşip sana bi cumhuriyet altını alıp yakana takmak lazım

sen resmen imkansızı başardın bilmem farkındamısın walla helal olsun
  • Malesef bazı arkadaşlarla bu konuda ters düştük, belki kendilerince onlarda haklıdır ama canı yananlarada kimse anlatma yazma dememeli.
    quote:

Orjinalden alıntı: koolandgang

vts ve loop arkadaşlar umarım görüşlerinizde samimisinizdir.zira bu teknosa sizin gibi avukatları zor bulur.Yani bakıyorum da benim yaşadıklarımla (ve birçok arkadaşın yaşadıklarıyla)sizinkiler hiç örtüşmüyor.Siz sanki başka şelerden bahsediyorsunuz..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.