Şimdi Ara

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.271
Cevap
77
Favori
497.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son günlerde Asus'un CES 2012'de tanıtımını yaptığı N56'ya karşi büyük ilgi söz konusu. Bu dizüstü modelleri hakkinda her türlü yorum, sorunlar, çözüm önerileri ve tecrübeleri bu topik altında paylaşalım

ASUS N56-VZ-(S4016V) (8GB ram, nVdia GT650m):

http://www.asus.com/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N56VZ/#specifications

ASUS N56VM-VZ Kullanıcıları Paylaşım ve Bilgi Platformu

Notebook Markası : Asus
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Tipi : Intel Core i7
    İşlemci Hızı : İ7-3610QM - 2.3 GHz Turbo Boost ile 3.3 GHz'ye kadar
    İşlemci Cache : 6 MB
    Ekran Boyutu : 15.6
    Ekran Tipi : Full HD(LED)
    Ekran Çözünürlüğü : 1920x1080
    Ekran Kartı : Nvidia
    Ekran Kartı Belleği : 2 GB
    Grafik İşlemcisi : NVIDIA GeForce GT 650M
    HDMI : Var
    Sistem Belleği : 8GB
    Bellek Tipi : 1600 MHZ DDR3
    Max Bellek : 8 GB
    Disk : 1 TB /5400dev
    Optik Sürücü :SuperMulti DVD±R/RW + BluRay Okuyucu
    Ethernet : Gigabit Ethernet LAN
    Wireless : 802.11b/g/n
    Bluetooth : Var
    Usb Portu : 4 x USB 3.0
    Klavye : Arkadan aydınlatmalı Numerik TR Q Klavye
    Kart Okuyucu : Var
    Kamera : Geliştirilmiş Duşük işik perfonmani yuksek cmos HD Web-cam
    Touchpad : Çok Fonksiyonlu Touch Pad
    İşletim Sistemi (Yazılım) : Windows 7 Home Premium / Free Dos
    Pil Teknolojisi : 6-cell Li-lon Pil
    Notebook Ağırlığı : 2.70 Kg
    Notebook rengi : Gümüş Metal
    Extra : Subwoofer

-----------------

GÜNCELLEME;
    13-Şubat-2014 Asus N56 Serisi Güncel Driverlar + USB 3.0 Sorunu Çözümü

Asus'un N56xx serisine sahip birçok kullanıcının bu modele ait sorunsuz, güncel ve stabil driverları temin etmekte zorlandıklarını, güvenilir olmayan kimi kaynaklardan eski sürücülerle sistem stabilitesini bozdukları, bazı donanımları tanıtamadıkları ve/veya yanlış tanıttıkları gibi sorunlarla son zamanlarda sıkça karşılaşır oldum. Bu yüzden Asus N56VZ modeline ait en yeni ve stabil çalışan driverları toplu olarak verme kararı aldım
    Touchpad ve Realtek ses driver'larını gereksiz gördüğümden vermedim.

Driverlar ücretsiz, portable, küçük ama çok başarılı "Driver Backup" isimli proğramla yedeklenmiştir. Programı buradan indirin; http://www.boozet.org/download.htm

- Verilen linkteki toplu driver paketini bir klasöre açın (paket 7zip ile sıkıştırılmış ve şifresizdir)
    - Double Driver isimli programı indirin ve dd.exe dosyasına çift tıklayarak çalıştırın.
    - Restore düğmesine basın ve driver klasörünün yerini gösterin hepsi bu kadar.

İsteyenler tek tek device manager'dan manuel olarak ta driverları güncelleyebilirler elbet.

Pakette mevcut ASUS N56 VZ driver Listesi;

- QUALCOMM/ATHEROS AR5xxx/9xxx Wireless Lan; v10.0.0.279 WHQL

- QUALCOMM/ATHEROS AR8161/8165 PCI-E Gigabit Ethernet Controller; v2.1.0.21

- Intel Chipset Device Software ; v1.2.3.1003 WHQL

- nVidia Geforce Graphics; v331.82 WHQL

- Intel HD & Iris Graphics; v15.33.14.64.3412

- Intel Rapid Storage Technology (RST); v12.9.0.1001 WHQL

- Intel Usb 3.0; v1.0.10.255 WHQL

USB 3.0'a Dair ÖNEMLİ NOT;

ASUS N56 VN/VZ kullanıcılarının mevcut USB 3.0 portlarını "farkında olmadan" USB 2.0 olarak kullandıklarına birçok yerde şahit oldum. "Bilgisayarım USB 3.0 destekliyor ama aktarım hızlarım çok düşük, harici disk/bellek okuma/yazma hızı 30Mb'ları geçemiyor" gibi birçok soru ve sorunlarla karşılaşmaları ise gayet doğal oluyor maalesef.

Sorunun öncelikli ve en büyük nedeni, bios'un olması gereken ayarda olmaması ve doğru USB 3.0 driverlarının yüklenmemesidir. Ayrıca şayet BIOS'unuz doğru ayarda değilse, doğru USB 3.0 driver'ı indirip kurmaya kalksanız dahi "yüklemeye çalıştığınız sürücü sisteminiz için uygun değildir" hata mesajı alırsınız.

Bu senaryoda ki USB 3.0 probleminin çözümü, öncelikle "BIOS'UN DOĞRU AYARI ve DOĞRU USB DRİVERLARI'dır. Örneğin çoğu kullanıcı hala Intel'in v2.5.3.34 usb driver'ını yüklemeye çalışıyor ve doğal olarak hata mesajları alıyor. Oysa bu modeller için yüklenmesi gereken doğru driver Intel'in "v1.1.0.255" versiyonudur. Bu driver'ın yüklenebilmesi için BIOS'un aşağıda verdiğim ayarlarda olması versiyonun v2.17 olmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

- BIOS Setup'a giriyoruz;

- Advanced -> USB Confiiguration

- Legacy USB Support -> (ENABLED)

- AHCI Preboot Mode -> (AUTO)

Save edip çıkıyoruz...

BIOS'ta yapacağınız bu ayarla artık USB 3.0 driver'ını sorunsuzca yükleyebilecek (doğru driver'ı elbette) ve mevcut USB Portlarınızı ortalama 80-90 Mb/sn gibi aktarım hızlarıyla USB 3.0 hızında kullanabileceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 13 Şubat 2014; 22:09:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence bu listeyi sadece N56 VZ ile sınırlamayın. Ben misal Asus G75VW-91084V için beklemedeyim. Toplam rakam ne kadar yüksek olursa, pazarlık şansı ve tanınacak imkan o kadar artacaktır.
  • Daha detaylı bir liste gerekirse sana isim soyisim tel yollarız benide ekle.
    1- Pininfarina
    2- yawi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yawi

Daha detaylı bir liste gerekirse sana isim soyisim tel yollarız benide ekle.
    1- Pininfarina
    2- yawi

İsim soyisim'e şimdilik gerek yok arkadaşlar. Şuan için rumuz yeterli.
    Ürünler stoklara girdiğinde şayet x firmasi ile telefon öngörüşmesinde fiyat konusunda olumlu ve mantıklı bir yanıt alınır ve akabinde firma bizden ürün rezerve işlemi için isim vs isterse o zaman herkes isim soyismini pm atar ve firmaya topluca iletiriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: delphi911

Bence bu listeyi sadece N56 VZ ile sınırlamayın. Ben misal Asus G75VW-91084V için beklemedeyim. Toplam rakam ne kadar yüksek olursa, pazarlık şansı ve tanınacak imkan o kadar artacaktır.

Doğru söylüyorsunuz.
    Listeye sizi ve G75 modelini de ekliyorum

EDİT: G75 oyun modeli N56 ile aynı zamanda stoklara girmeyebilir. Bu durumda G75 alacaklar ile N56 alacaklar arasında zaman farki doğacağindan ve yüksek ihtimal daha fazla kimse beklemek istemeyeceğinden ister istemez toplu alım dışında olacaktir bu model. Stoklara aynı zamanda her iki modelde girerse zaten sorun olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 5 Haziran 2012; 23:45:13 >
  • hocam benide listeye ekleyin... ben izmirde ikamet etmekteym. Ancak, gerekirse havale yolu ile alım işlemini gerçekleştirebilirm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le_Penseur -- 6 Haziran 2012; 0:27:18 >
  • şu modede gtx 660 olsa hemen kapardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

şu modede gtx 660 olsa hemen kapardım.

Lenovo Y580 modelini bekleyin.
    Elbet daha siradan bir tasarıma, daha az USB 3.0 port'a, daha zayıf bir sese ve Asus Servisi'ne rakip dahi olamayacak bir servis anlayışına "razı olacaksanız"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 6 Haziran 2012; 0:58:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pininfarina

quote:

Lenovo Z580 modelini bekleyin.
    Elbet daha kaba-saba ve siradan bir tasarıma, daha az USB 3.0 port'a, daha zayıf bir sese ve Asus Servisi'ne rakip dahi olamayacak bir servis anlayışına "razı olacaksanız"

asus görünüm kalite ve herşeiyle daha üstün Lenovo dan ama illa bir yerden kısacaklar
  • n56vz icin ekle benide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Elbet daha siradan bir tasarıma, daha az USB 3.0 port'a, daha zayıf bir sese ve Asus Servisi'ne rakip dahi olamayacak bir servis anlayışına "razı olacaksanız"

Hocam düzeltme yapayım Y580 olacak model adı ,

Ürünün fiyatı ne kadar?

• quote:

Orijinalden alıntı: myemperor26

quote:

quote:

Ürünün fiyatı ne kadar?

Hangi ürünün?

• quote:

Orijinalden alıntı: bLind35

n56vz icin ekle benide

Hemen başım üstüne

Edit: eklendiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 6 Haziran 2012; 1:12:34 >
  • Benide yaz.

Fakat aklımı gddr3 olması kurcalıyor.
    gddr5 gt 635m'li bir ekran kartı ile arasında ne kadarlık performans farkı vardır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smurfs -- 6 Haziran 2012; 5:19:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smurfs

Benide yaz.

Fakat aklımı gddr3 olması kurcalıyor.
    gddr5 gt 635m'li bir ekran kartı ile arasında ne kadarlık performans farkı vardır?

Hala kesin kararlı gözükmüyorsunuz.
    Önce yeterince araştirin, aklinizdaki soru işaretlerini bir sonuca bağlayın. Son kararınızı verir, içinize sinerse ekleyelim.

Bu tarz "muaalakta olan" kişilerin listeye dahil edilmesi ürünlerin satın alınma günü geldiğinde, kişinin son an da vazgeçme/cayma riskini de gündeme getiriyor.

Bu da firmaya verilen sipariş rakamının eksik olacağı anlamına geliyor ki tüm kullanıcıları etkileyecek negatif bir gelişme olur böyle şeyler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 6 Haziran 2012; 9:06:31 >
  • umarım sayı çoğalır biraz da olsa indirim olur bende g75vw gtx 660m li modelinden alacam benide ekleyebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de yazin n56vz listesine lutfen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: myemperor26

quote:

quote:

Ürünün fiyatı ne kadar?

Hangi ürünün?

Asus N56VZ'yi sormuştum

• Tahmini 2300-2500 arası olucaktır muhtemelen :)
  • fiyat su an için belli değil dostum. kişi sayısına göre firmalara sorulup, toplu alım için indirim talep edilicek. neticede piyasada neyse 150-200 aşağı olur...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.