Şimdi Ara

Biri ADSL mi Uydunet mi (Ayni Ucret ile Hesaplamalar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biri ADSL ile 16 MBps Limitsiz (AKK olmadan)
    Aylik Ucreti: 125 Lira
    Kampanya ile ilk 5 ay ucreti: 5 Lira
    2 Yil taahutu var bu yuzden (19*125)+(5*5)
    2375+25=2400 Lira

2 Yıl Biri ADSL ile 16 MBps Limitsiz odenecek tutar: 2400 TL

Uydunet ile 10 MBps Limitsiz (AKK olmadan)
    Aylik Ucret: 100 Lira
    2 Yil kullandigimizi dusunelim (24*100)
    2400 Lira

2 Yıl Uydunet ile 10 MBps Limitsiz odenecek tutar: 2400 TL

TTNet ile 16 MBps (50 GB AKK)
    Aylik Ucret: 65 TL
    2 Yil kullandigimizi dusunelim (24*65)
    1560 Lira

2 Yıl TTNet ile 16 MBps (50 GB AKK) odenecek tutar: 1560 TL

Aradaki Fark
    2400-1560: 840 Lira
    840/24: 35 Lira
    Ayda FARK edecek ucret: 35 Lira olacak

Biri ile 16 MBps mi mantikli yoksa Uydunet ile 10 MBps mi?

http://www.biri.com.tr/besbeslikbiri.aspx
    http://www.turksatkablo.com.tr/int-tarifeler.aspx
    http://www.ttnet.com.tr/web/230-1157-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri_-_adsl/ucretlendirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuray -- 3 Haziran 2012; 9:27:45 >

• Oncelikle eger download yapan biriyseniz kesinlikle AKK olan paketlerden uzak durun bence... Ben sadece internette geziyorum, arada da video izliyorum derseniz ancak yeterli olabilecek bir kotadir 50 GB... Ttnet bu durumda elendi...

Eger download yapiyorsaniz ve bu iki paket arasinda kaldiysaniz bu durumda biri adsl'i tercih etmek sizin icin daha iyi olacak cunku 16 mbit, 10 mbitden daha guzel bir hizdir... Yalniz bu belirttiginiz paketler direk o hizi sagliyor mu yoksa 16 mbit'e kadar falan mi goremiyorum mobilde oldugumdan...

Sonucta download yapiyorsaniz biri veya uydunet'i tercih edeceksiniz... Ikisine de tamamen ayni ucret odeniyorsa madem daha hizli olani tercih etmek daha mantikli gibi...

Bu arada apartmaninizda superonline varsa kesinlikle guzel tarifeleri var gordugum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jovanovic -- 3 Haziran 2012; 10:28:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uydunette modem ücreti vs var ek olarak.

Biri için ekstra modem gerekmez ve 16 tarifesine üye iken altyapınız kötü değilse eğer zaten 10'un üstünü rahat görürsünüz. Uydunette bildiğim kadarıyla her yerde süper değil, kilit rol altyapı burada.

TT yi ise kafadan eleyin 50 GB çok sınırda yetiyor, en az 100 olması lazım. Zaten büyük mantıksızlık var 8 mbite 50 gb verirken, 20 ye de 50 gb kota veriyor. Bu saçmalık maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Oncelikle eger download yapan biriyseniz kesinlikle AKK olan paketlerden uzak durun bence... Ben sadece internette geziyorum, arada da video izliyorum derseniz ancak yeterli olabilecek bir kotadir 50 GB... Ttnet bu durumda elendi...

Eger download yapiyorsaniz ve bu iki paket arasinda kaldiysaniz bu durumda biri adsl'i tercih etmek sizin icin daha iyi olacak cunku 16 mbit, 10 mbitden daha guzel bir hizdir... Yalniz bu belirttiginiz paketler direk o hizi sagliyor mu yoksa 16 mbit'e kadar falan mi goremiyorum mobilde oldugumdan...

Sonucta download yapiyorsaniz biri veya uydunet'i tercih edeceksiniz... Ikisine de tamamen ayni ucret odeniyorsa madem daha hizli olani tercih etmek daha mantikli gibi...

Bu arada apartmaninizda superonline varsa kesinlikle guzel tarifeleri var gordugum...

Suan TTNet' ile 16 MBps'e kadar AKK'li tarifesini kullaniyorum. Ulasilabilir hiz 17 falan gosteriyor sorun yok zamaninda 16 da kullanabildim tam performans fakat TTNet akk ile baglantisiz hatti bahane ederek 12 Mbps'e sabitliyor

Download yapan biriyim AKK olmadan baya kullanirdim ama 2 TB'lik harddiskim yalan oldu ve herseyi tekrar indirmem gerekecek

TTNet' i yazmamin sebebi suanki kullandigimla karsilastirmam

16'yi saglayabilceklerini dusunuyorum cunku modem degerlerim duzgun ama TT gibi dusutebilirler

Superonline ne yazikki sitelerde var sadece

quote:

Orijinalden alıntı: Devil1106

Uydunette modem ücreti vs var ek olarak.

Biri için ekstra modem gerekmez ve 16 tarifesine üye iken altyapınız kötü değilse eğer zaten 10'un üstünü rahat görürsünüz. Uydunette bildiğim kadarıyla her yerde süper değil, kilit rol altyapı burada.

TT yi ise kafadan eleyin 50 GB çok sınırda yetiyor, en az 100 olması lazım. Zaten büyük mantıksızlık var 8 mbite 50 gb verirken, 20 ye de 50 gb kota veriyor. Bu saçmalık maalesef.

12'yi rahat gordugum icin sorun yok

16 MBps'e kadar AKK'li ve 16 MBps Limitsiz AKK'siz tarife var iki adet ve farkli farkli. Saniyorum benim sececegim pakette tam olarak 16 vermek zorundalar

quote:

8 Mbps ve 16 Mbps hız seçeneği müşterinin bağlı olduğu santralin teknik özellikleri uygun olduğu takdirde sağlanacaktır.

Santrala ciddi anlamda yakinim aslinda

Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 10590 957
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 17356 1183
    SNR Sınırı (dB): 7.1 7.8
    Hat Zayıflaması(dB): 21.5 12.6
    Güç (dB): 18.6 12.1

Speedtest'te kendi modemimle 9-11 arasi TTNet'in verdigi Tivibu icin olan modemle 20-23 arasi ping aliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuray -- 3 Haziran 2012; 11:33:04 >

• Onların yerine Biri'nin yazlıkçı paketini de seçebilirsin. 3 aylık 16 mbit sınırsız 289 TL. Aylık 96 TL'ye geliyor. Ayrıca uzun süre taahhüt yapmana gerek kalmıyor. Tek kötü yanı peşin ödemek zorundasın. (İlk 1-1.5 ay içinde) Gerçi Cardfinans ile 3 taksitle ödenebiliyor. Ben 8 mbit sınırsız tarifesini aldım 2 hafta kadar önce. Bir sorun yok şimdilik...

http://www.biri.com.tr/yazlikcibiri.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 3 Haziran 2012; 11:57:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

Onların yerine Biri'nin yazlıkçı paketini de seçebilirsin. 3 aylık 16 mbit sınırsız 289 TL. Aylık 96 TL'ye geliyor. Ayrıca uzun süre taahhüt yapmana gerek kalmıyor. Tek kötü yanı peşin ödemek zorundasın. (İlk 1-1.5 ay içinde) Gerçi Cardfinans ile 3 taksitle ödenebiliyor. Ben 8 mbit sınırsız tarifesini aldım 2 hafta kadar önce. Bir sorun yok şimdilik...

Her 3 ay 3 ay alabiliyormuyuz sorun olmasin sonra

Ayrica Garanti kullaniyoruz bizde Bonus, taksit varmidir acaba

Edit: Ayrica
    quote:

Kampanyada belirtilen fiyatlar 3 aylık ADSL hizmeti fiyatları olup, 26,81 TL olan Aktivasyon Ücreti bu fiyatlara dahildir.

Her 3 ayda bir bu ucret dahil olacak degil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuray -- 3 Haziran 2012; 12:42:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

Orijinalden alıntı: DasheriM

Onların yerine Biri'nin yazlıkçı paketini de seçebilirsin. 3 aylık 16 mbit sınırsız 289 TL. Aylık 96 TL'ye geliyor. Ayrıca uzun süre taahhüt yapmana gerek kalmıyor. Tek kötü yanı peşin ödemek zorundasın. (İlk 1-1.5 ay içinde) Gerçi Cardfinans ile 3 taksitle ödenebiliyor. Ben 8 mbit sınırsız tarifesini aldım 2 hafta kadar önce. Bir sorun yok şimdilik...

Her 3 ay 3 ay alabiliyormuyuz sorun olmasin sonra

Ayrica Garanti kullaniyoruz bizde Bonus, taksit varmidir acaba

Edit: Ayrica
    quote:

Kampanyada belirtilen fiyatlar 3 aylık ADSL hizmeti fiyatları olup, 26,81 TL olan Aktivasyon Ücreti bu fiyatlara dahildir.

Her 3 ayda bir bu ucret dahil olacak degil mi?

Faturalara taksit olayı bildiğim kadarıyla sadece cardfinansta var. 3 ay da bir tekrar alabiliyorsun telefonda sormuştum. Aktivasyon ücreti yok ödediğin paraya dahil. Tek fazladan 2.5 tl mi ne damga mühürü vergisi var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DasheriM -- 3 Haziran 2012; 13:27:58 >

• Merhaba arkadaşlar 11 mayısta ttnetten yazlıkçı biri 16 mbit limitsiz tarifesine geçtim çok iyi imkanınız varsa yazlıkçı biri yi öneririm 25 haziran son ödeme tarihli 291.80 tl fatura geldi carfinans ile otomatik ödeme talmatı verdim vade farksız 3 takside bölüyorlar bağlı bulunduğum santralide aradım hızımı 24 mbit yaptılar soon sürat net daha ne olsun

• Yazlıkçı BiRi tarifesinden istiyorum. Evde modemim var. Daha önce telefon, internet bağlatmadım. Telefon lazım mı? Telefon bağlatmadan alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Yazlıkçı BiRi tarifesinden istiyorum. Evde modemim var. Daha önce telefon, internet bağlatmadım. Telefon lazım mı? Telefon bağlatmadan alabilir miyim?

telefon gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: grup2008

Merhaba arkadaşlar 11 mayısta ttnetten yazlıkçı biri 16 mbit limitsiz tarifesine geçtim çok iyi imkanınız varsa yazlıkçı biri yi öneririm 25 haziran son ödeme tarihli 291.80 tl fatura geldi carfinans ile otomatik ödeme talmatı verdim vade farksız 3 takside bölüyorlar bağlı bulunduğum santralide aradım hızımı 24 mbit yaptılar soon sürat net daha ne olsun

[simg]http://g1206.hizliresim.com/y/3/7dhd0.png[/simg]

[simg]http://g1206.hizliresim.com/y/3/7dhhu.jpg[/simg]

[simg]http://g1206.hizliresim.com/y/3/7dhlk.jpg[/simg]

Hizi neye gore o kadar yukselttiler

Nasil talep ettin yani

• quote:

Nasil talep ettin yani

Arkadaş her yere öyle bir yazıyor ki(bu konudaki gibi), sanki her 16 ya abone olan aynı hızı alacak. Biraz yanıltıcı oluyor maalesef. Daha önce aşağıdaki gibi yazmış..

quote:

Teşekkürler hocam bizim buraya şubat 2011 de fiber döşendi cuma günü ttnetten biriadsl geçiş yaptım modem değerleri 16383 tü dün santralde bir arkadaşım war aradım rica ettim hızı 24575 e yükselttiler yani ben arayıp söylemesem yine 16 mbit vereceklerdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Devil1106

quote:

Nasil talep ettin yani

Arkadaş her yere öyle bir yazıyor ki(bu konudaki gibi), sanki her 16 ya abone olan aynı hızı alacak. Biraz yanıltıcı oluyor maalesef. Daha önce aşağıdaki gibi yazmış..

quote:

Teşekkürler hocam bizim buraya şubat 2011 de fiber döşendi cuma günü ttnetten biriadsl geçiş yaptım modem değerleri 16383 tü dün santralde bir arkadaşım war aradım rica ettim hızı 24575 e yükselttiler yani ben arayıp söylemesem yine 16 mbit vereceklerdi

kimseye yanıltıcı bilgi vermek için yazmadım ilk bağlandığında 16383 tü santrali aradım 24575 yaptırdım dedim herşey santralin elinde hiçyoksa bazıları gibi burda gelipte hızım düştü diye ağlamadım insan gibi santral istedimi her hızı verebiliyor demeye getirdim

• Binanızda herhalde Turk Telekom fiber dolabı kurmuş ve sizi fiber tarifeye geçirmişler. Genelde sanırım bu şekilde veriyorlar 24 Mbit vs. hızları 8 - 16 kullanıcılarına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Binanızda herhalde Turk Telekom fiber dolabı kurmuş ve sizi fiber tarifeye geçirmişler. Genelde sanırım bu şekilde veriyorlar 24 Mbit vs. hızları 8 - 16 kullanıcılarına.

yok hocam ben biriadsl kullanıyorum ve binada fiber dolap yok 100 metre ileride yolun başına dslam kurdular oraya bağlı benim hat
  • quote:

quote:

Binanızda herhalde Turk Telekom fiber dolabı kurmuş ve sizi fiber tarifeye geçirmişler. Genelde sanırım bu şekilde veriyorlar 24 Mbit vs. hızları 8 - 16 kullanıcılarına.

yok hocam ben biriadsl kullanıyorum ve binada fiber dolap yok 100 metre ileride yolun başına dslam kurdular oraya bağlı benim hat

Biri de TTNet altyapisini kullanmiyor mu?

TTNet saha dolabindan gelicek diye tahmin ediyorum baglantimin ama farkli bir sekilde mi?
  • quote:

quote:

quote:

Biri de TTNet altyapisini kullanmiyor mu?

TTNet saha dolabindan gelicek diye tahmin ediyorum baglantimin ama farkli bir sekilde mi?

Biri adsl ve d-smart net(smile) ttnet altyapısını kullanır...

• quote:

Suan TTNet' ile 16 MBps'e kadar AKK'li tarifesini kullaniyorum. Ulasilabilir hiz 17 falan gosteriyor sorun yok zamaninda 16 da kullanabildim tam performans fakat TTNet akk ile baglantisiz hatti bahane ederek 12 Mbps'e sabitliyor

Download yapan biriyim AKK olmadan baya kullanirdim ama 2 TB'lik harddiskim yalan oldu ve herseyi tekrar indirmem gerekecek

TTNet' i yazmamin sebebi suanki kullandigimla karsilastirmam

16'yi saglayabilceklerini dusunuyorum cunku modem degerlerim duzgun ama TT gibi dusutebilirler

Superonline ne yazikki sitelerde var sadece

Bana kalırsa download yapıyorsanız ttnet'ten AKK uygulayan bir tarife almanız tamamen gereksiz ve yanlış olacaktır... Çünkü 50 GB kotayı geçerseniz hızınız 1 mbit'e düşer ki yoğun download yapamazsınız... Hatta download yapmayı bıraktım sitelerde bile gezilmiyor, günümüzde bir çok site ağır flash ve görsel unsurlar içeriyor...

Download yapıyorsanız AKK olmayan bir tarifeye yönelmeniz yararınıza olur...

•  Biri ADSL mi Uydunet mi (Ayni Ucret ile Hesaplamalar)

Hat degerlerim bu sekilde

Normalde 16 MBps kullanabiliyordum ama son 2 aydir 12'ye sinirladilar Dunde 10 oldu
  • quote:

Hat degerlerim bu sekilde

Normalde 16 MBps kullanabiliyordum ama son 2 aydir 12'ye sinirladilar Dunde 10 oldu

Bu sınırlamayı kafalarına göre mi yapıyorlar ? Görüşmeyi denediniz mi hiç ? Bence biraz bastırsanız o hız eski yerine gelir sizden kaynaklı bir problem yoksa...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.