- x
TTNET Abonelik İptali Hakkında Önemli !!!
28 Cevap23320 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4200 Mesaj
2 Haziran 2012; 4:18:22 

Benim yıllardır savunduğum bir görüşüm vardı : Kötünün iyisi ttnettir. Bugün yaşadıklarımdan sonra bu sözümden bin pişman oldum ve kesinlikle ttnetin açgözlüğünü anlamış oldum.

25.05.2012 Cuma akşamı 444 0 375 üzerinden adsl aboneliğimin iptali için başvuru yaptım telefondaki müşteri temsilcisi bana şuandan itibaren ttnet ile olan bağlantımın kesildiğini ancak 10 içinde bir türk telekom ofisinden ıslak imzalı bir dilekçe ile bu isteğimi onaylamam gerektiğini aksi halde hattımın tekrar aktif edilip faturalandırılmaya açılacağını söyledi. Telefonla iptal edememek ve gidip imza atılması gerektiğini bir yana bırakıyorum bundan sonra yaşadıklarım tam bir fiyasko.

Bugün öğleden sonra 3 gibi ilçe merkezindeki türk telekom müdürlüğüne gittim görevliye müşteri hizmetlerinin bana söylediklerini aynen söyleyip bir dilekçe örneği istedim; görevli kesinlikle böyle bir işleme gerek olmadığını ben işlemimi telefon aracılığıyla başlattığım için kendisinin bir işlem yapamayacağını ve bir hafta sonra tekrar yanına uğramam gerektiğini söyledi. Bunun üzerine ben ısrarla tekrar söylememe rağmen onlar beden iyi mi bilecek vs sözlerle şuan için hiçbir şey yapamayacağını söyledi. Tabi bu arada yok efendim neden kapattırıyormuşum , bana güzel bir indirim yaparmış, hızımı yükseltirmiş gibi bir sürü vaatte bulundu. Zaten bu sözleri beni iyice şüpheye düşürdü anlaşılan aboneliğimi iptal ettirmem için beni sallıyordu. Hemen dışarı çıktım tekrar 444 0 375 ile bir görüşme yapıp yaşadıklarımdan bahsedip böyle bir işlem yapmadıklarını belirttim, telefondaki müşteri temsilcisi ıslak imzalı dilekçemin şart olduğunu yoksa hattımın tekrar aktif olacağını belirtti. Bunun üzerine tekrar içeri görevlinin yanına geçtim biraz daha sert şekilde durumu anlattım zorda olsa çekmecesinden dilekçeyi çıkattı ve bana uzattı. Başladım doldurmaya tam tarih atıp imza atcağım dur dur neden tarih atıyorsun bana iş çıkartacaksın dedi. Tabi ben hiç umarsamadan tarih ve imzamı atıp görevliye teslim ettim. Görevlinin yapmak istediği şey bir kaç gün daha beni sallayıp 10 günlük süreyi geçirtmekti böylece hattım tekrar aktif olacak ve faturalandırılmaya açılacak. Şimdi ben oradan ayrıldıktan sonra o görevlinin dilekçeyi yırtıp çöğe atmadığı ne malum bir şirket ancak bu kadar müşterilerinin gözünde değerini kaybedebilir. Durum bu siz siz olun iptal işlemlerinde çok dikkatli olun olmadık faturalar ödeyebilirsiniz. Ayrıca iptal işemin hala sonuçlanmadı gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

---------------------------------------------------------------------------

Hattım türk telekom müdürlüğüne verdiğim dilekçe sonrası kapatıldı.

Benden size tavsiye eğer hattınızı iptal ettirmek istiyorsanız 444 0 375 ile hiç muhatap olmayın bir türk telekom müdürlüğüne verip bu işi halledin aksi halde benim başıma gelen başınıza gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Augias -- 5 Eylül 2012; 19:57:34 >

222 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
youbaz
2 Haziran 2012; 10:51:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Benim yıllardır savunduğum bir görüşüm vardı : Kötünün iyisi ttnettir. Bugün yaşadıklarımdan sonra bu sözümden bin pişman oldum ve kesinlikle ttnetin açgözlüğünü anlamış oldum.

25.05.2012 Cuma akşamı 444 0 375 üzerinden adsl aboneliğimin iptali için başvuru yaptım telefondaki müşteri temsilcisi bana şuandan itibaren ttnet ile olan bağlantımın kesildiğini ancak 10 içinde bir türk telekom ofisinden ıslak imzalı bir dilekçe ile bu isteğimi onaylamam gerektiğini aksi halde hattımın tekrar aktif edilip faturalandırılmaya açılacağını söyledi. Telefonla iptal edememek ve gidip imza atılması gerektiğini bir yana bırakıyorum bundan sonra yaşadıklarım tam bir fiyasko.

Bugün öğleden sonra 3 gibi ilçe merkezindeki türk telekom müdürlüğüne gittim görevliye müşteri hizmetlerinin bana söylediklerini aynen söyleyip bir dilekçe örneği istedim; görevli kesinlikle böyle bir işleme gerek olmadığını ben işlemimi telefon aracılığıyla başlattığım için kendisinin bir işlem yapamayacağını ve bir hafta sonra tekrar yanına uğramam gerektiğini söyledi. Bunun üzerine ben ısrarla tekrar söylememe rağmen onlar beden iyi mi bilecek vs sözlerle şuan için hiçbir şey yapamayacağını söyledi. Tabi bu arada yok efendim neden kapattırıyormuşum , bana güzel bir indirim yaparmış, hızımı yükseltirmiş gibi bir sürü vaatte bulundu. Zaten bu sözleri beni iyice şüpheye düşürdü anlaşılan aboneliğimi iptal ettirmem için beni sallıyordu. Hemen dışarı çıktım tekrar 444 0 375 ile bir görüşme yapıp yaşadıklarımdan bahsedip böyle bir işlem yapmadıklarını belirttim, telefondaki müşteri temsilcisi ıslak imzalı dilekçemin şart olduğunu yoksa hattımın tekrar aktif olacağını belirtti. Bunun üzerine tekrar içeri görevlinin yanına geçtim biraz daha sert şekilde durumu anlattım zorda olsa çekmecesinden dilekçeyi çıkattı ve bana uzattı. Başladım doldurmaya tam tarih atıp imza atcağım dur dur neden tarih atıyorsun bana iş çıkartacaksın dedi. Tabi ben hiç umarsamadan tarih ve imzamı atıp görevliye teslim ettim. Görevlinin yapmak istediği şey bir kaç gün daha beni sallayıp 10 günlük süreyi geçirtmekti böylece hattım tekrar aktif olacak ve faturalandırılmaya açılacak. Şimdi ben oradan ayrıldıktan sonra o görevlinin dilekçeyi yırtıp çöğe atmadığı ne malum bir şirket ancak bu kadar müşterilerinin gözünde değerini kaybedebilir. Durum bu siz siz olun iptal işlemlerinde çok dikkatli olun olmadık faturalar ödeyebilirsiniz. Ayrıca iptal işemin hala sonuçlanmadı gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

bence takip et ben kapattırdığım hat için 3 ay sora yasal işlem uyarısı aldım telefon ve internet hattımın kapatılması için başvuru yaptım ama sadece neti kapatıp tel i açık bırakmışlar 3 ay sora ödenmemiş borç var yasal takip başlatıcaz dediler tekrar başvurdum dilekçe yazdım müdürlüğe o şekilde iptal ettirebildim çıkan faturalarıda iptal ettirdim ayrıca fazladan ödediğim bir faturayıda geri aldım 51 tl

bir imza attım kural dışı dediler...

daha da atmam

368 Mesaj
2 Haziran 2012; 10:56:58 

O zaman bu tür işlemleri yaparken elimizde kamerayla çekim yapmak lazım. Kim ne dedi, ne yaptı kayıt altında dursun.

General Mobile Discovery (Beyaz)
Hyundai T7S tablet

423 Mesaj
2 Haziran 2012; 11:31:12 

quote:

İnanır mısın aynı olay 1 hafta önce başıma geldi. Online işlemlerden adsl hattımı kapattım. Turk Telekom Ümraniye müdürlüğüne gittim ıslak imza atmak için. Oradaki görevli inatla imzaya gerek olmadığını hattınızın tamamen kapandığını söyledi.Bende ikna olup çıktım. Keşke senin gibi zorla imza atsaydım. ttnet bu ne olacağı belli olmaz bir dahaki ay yeni fatura gönderirlerse eve o zaman karıştırırım telekomu.

2984 Mesaj
2 Haziran 2012; 12:54:29 

btkya şikayette bulunun veda şikayetvar.com a dönüyorlar

kız çocuklarını kaçırıp satacaklarını söyleyen sadistlere küfür ettiğim için yönetimden özür dilerim
Protein tozu yerine zıkkımın peki tozu için.

1719 Mesaj
2 Haziran 2012; 13:07:14 

quote:

Yaptıkları olaya bak cidden ağzım açık okudum

Apple iPhone 4S 16GB White - Apple iPad 4 16GB White
---
Corsair Graphite 600T White Case | AsRock Fatal1ty Killer | Intel i7 4770K | Noctua NH-D14 | Kingston HyperX Genesis XMP 2x4 DDR3 1600mhz | Asus GTX760 Direct CU II
OCZ Vertex 3 120 GB | Western Digital Green Power 1 TB | Corsair AX860i PSU
Razer Blackwidow 2012 Ultimate Edition | Logitech G500 | Razer Goliathus Speed Edition | Logitech G930

4200 Mesaj
2 Haziran 2012; 14:09:38 

quote:

Orijinalden alıntı: youbaz

bence takip et ben kapattırdığım hat için 3 ay sora yasal işlem uyarısı aldım telefon ve internet hattımın kapatılması için başvuru yaptım ama sadece neti kapatıp tel i açık bırakmışlar 3 ay sora ödenmemiş borç var yasal takip başlatıcaz dediler tekrar başvurdum dilekçe yazdım müdürlüğe o şekilde iptal ettirebildim çıkan faturalarıda iptal ettirdim ayrıca fazladan ödediğim bir faturayıda geri aldım 51 tl

Benzer bir durum arkadaşımın başınada geldi yaklaşık 400 tl ödemek zorunda bırakıldı bende bu durumun takipçiyim.

4200 Mesaj
2 Haziran 2012; 14:10:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Ironeagle

O zaman bu tür işlemleri yaparken elimizde kamerayla çekim yapmak lazım. Kim ne dedi, ne yaptı kayıt altında dursun.

Aynen öyle dilekçeyi yazarken görevli tarih atma diyince çıkartıp cep telefonuyla çekmek istedim ama karşı tarafa saygısızlık olur diye bunu yapmadım ama şuan keşke yapsaydın diyorum.

582 Mesaj
2 Haziran 2012; 14:15:22 

quote:

Aynen öyle dilekçeyi yazarken görevli tarih atma diyince çıkartıp cep telefonuyla çekmek istedim ama karşı tarafa saygısızlık olur diye bunu yapmadım ama şuan keşke yapsaydın diyorum.

dilekçeyi doldurup tarih ve imza attıktan sonra bir fotokopisini alsaydın olurmuş hocam

4200 Mesaj
2 Haziran 2012; 14:17:56 

quote:

Orijinalden alıntı: kimano

dilekçeyi doldurup tarih ve imza attıktan sonra bir fotokopisini alsaydın olurmuş hocam

Fotokopi alsam bile onlara teslim ettiğimi nasıl ispatlaycaktım, her şeyi geçtim şu halimize bak bir kurum bu kadar güvenilmez olur mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Augias -- 2 Haziran 2012; 14:18:23 >

3651 Mesaj
2 Haziran 2012; 16:35:45 

TTNET;bildiğin taşra uyanığı şu tahtakale çevresinde takılan tiplerin kurumlaşmış hali

PC:Win8.1-64 / i5-3570k & Zalman CNPS10xOptima / Gigabyte Z77x-UD3H / Gigabyte gtx 660 OC ver. / Corsair Vengeance 8gbDDR3_2133 / Corsair GT 120gb SSD / Kingston SSDNow 60gb mSATA /2x WD 1tb ezex / AeroCool Strike X 800wat-%80silverPSU / Zalman Z11 plus / Inca IL-1023+DVI / AeroCool F6XT & X-Vision Fan kontrol / Saitek R660gt direksiyon & x360 wireless controller / Logitech g510 Gaming keyboard / Logitech g300 gaming Mouse
/ Tt eSPORTS Cronos Kulaklık
Çok mantık teptim,Hiç değil heptim,Koyu karamsar renktim,Velhasıl çiftesinde pektim,Binlercesine karşı yektim..

10 Mesaj
5 Eylül 2012; 18:12:15 

sonuç nedir hocam?
benzer bir kapatma olayını ben yaptım ve müdürlüğe henüz gitmedim.
gitmeden önce hazırlıklı olmak adına google da araştırdım ve bu iletinizi gördüm.
sonuç ? kapatıldı mı hattınız, takibi nasıl yaptınız?

yaşasın superonline fiber!

ne mutlu Türk'üm diyene!

6684 Mesaj
5 Eylül 2012; 19:31:14 

quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

TTNET;bildiğin taşra uyanığı şu tahtakale çevresinde takılan tiplerin kurumlaşmış hali

XperiaL
Kitapsever

4200 Mesaj
5 Eylül 2012; 19:58:39 

quote:

Orijinalden alıntı: tunjay

sonuç nedir hocam?
benzer bir kapatma olayını ben yaptım ve müdürlüğe henüz gitmedim.
gitmeden önce hazırlıklı olmak adına google da araştırdım ve bu iletinizi gördüm.
sonuç ? kapatıldı mı hattınız, takibi nasıl yaptınız?

yaşasın superonline fiber!

Hattım imzalı dilekçemi vermemin ardından kapatıldı. İlk mesaja detayları ekledim.

7704 Mesaj
5 Eylül 2012; 20:35:57 

Doğal olarak uğraştırmışlar ama mutlu sona ulaşmışsın. Darısı aynı yola baş koyanlara.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...

369 Mesaj
5 Eylül 2012; 20:43:57 

Ordaki görevlinin cebine ne giriyor ki zorluk çıkarıyor maaşına prim mi ekliyorlar. ? Kesinlikle kapattırdığınız hizmetin arkasını belli bir süre sonra kontrol edin. Kredi kartı banka kartı hatta kontörlü hattınızın kırıp attığınız sim kartı bile borç olarak geri dönebiliyormuş.

320 Mesaj
14 Şubat 2013; 11:00:31 

Her tarafı aç gözlü şerefsizler kapladı, devlet vatandaşı koruyacağına bizzat bunlara izin veriyor, destek çıkıyor. Emeksiz paraya, kazançlarının ivemelenerek artmasına öyle alıştılar ki, bırak karlarının azalmasını karlarındaki artışın ivmesinin azalmasına bile tahammülleri yok, bütün büyük kurumlar başlarında devlet baba! çembere almışlar vatandaşı ortaoğlanına çeviriyorlar. Eğer elimde güç olsun katrilyonlarca ceza kesmezsem neyim bu uyanıklara.

7704 Mesaj
14 Şubat 2013; 11:56:51 

quote:

Orijinalden alıntı: serafon

Her tarafı aç gözlü şerefsizler kapladı, devlet vatandaşı koruyacağına bizzat bunlara izin veriyor, destek çıkıyor. Emeksiz paraya, kazançlarının ivemelenerek artmasına öyle alıştılar ki, bırak karlarının azalmasını karlarındaki artışın ivmesinin azalmasına bile tahammülleri yok, bütün büyük kurumlar başlarında devlet baba! çembere almışlar vatandaşı ortaoğlanına çeviriyorlar. Eğer elimde güç olsun katrilyonlarca ceza kesmezsem neyim bu uyanıklara.

+ daimi lisans iptali.

199 Mesaj
14 Şubat 2013; 17:19:08 

quote:

Orijinalden alıntı: serafon

bu yine kötünün iyisi siz birde turkcell wınn iptali verinde bakın ne oluyor vergiler+depozitosu+kullanmadığınız ayların ücreti falan filan müşteri hizmetleri bir saydırıyor vazgeçmen nerdeyse imkansızlaşıyor

7704 Mesaj
14 Şubat 2013; 17:38:39 

quote:

Orijinalden alıntı: nurdan_ner

bu yine kötünün iyisi siz birde turkcell wınn iptali verinde bakın ne oluyor vergiler+depozitosu+kullanmadığınız ayların ücreti falan filan müşteri hizmetleri bir saydırıyor vazgeçmen nerdeyse imkansızlaşıyor

...."kullanmadığınız ayların ücreti" talep edemezler çünkü hukuk dışıdır. Tüketici hakem heyetine giderseniz kazanırsınız. Faydalandığınız indirimleri talep edebilirler sadece.

199 Mesaj
14 Şubat 2013; 17:40:40 

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

...."kullanmadığınız ayların ücreti" talep edemezler çünkü hukuk dışıdır. Tüketici hakem heyetine giderseniz kazanırsınız. Faydalandığınız indirimleri talep edebilirler sadece.

elimde taahütün var dediler bir şey yapamazsınız deniliyor denedim

7704 Mesaj
14 Şubat 2013; 17:53:16 

quote:

Orijinalden alıntı: nurdan_ner

elimde taahütün var dediler bir şey yapamazsınız deniliyor denedim

Sözleşmeye bakmak lazım. Eğer araya 'kalan ayların ücreti tahsil edilir' diye bir madde sıkıştırdılarsa yapabileceğin pek birşey yok. Böyle bir madde yoksa veya aksine 'faydalandığın aylardaki indirimler tahsil edilir' diye bir madde varsa sen haklı tarafsın. Ben şirket adına Turkcell sözleşmesi imzalarken buna bakmıştım.

199 Mesaj
14 Şubat 2013; 18:16:18 

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Sözleşmeye bakmak lazım. Eğer araya 'kalan ayların ücreti tahsil edilir' diye bir madde sıkıştırdılarsa yapabileceğin pek birşey yok. Böyle bir madde yoksa veya aksine 'faydalandığın aylardaki indirimler tahsil edilir' diye bir madde varsa sen haklı tarafsın. Ben şirket adına Turkcell sözleşmesi imzalarken buna bakmıştım.

sanırım sözleşmede böyle bir şey var yani 12 ay taahüt ettiği ayın altında çıkarsa wınn ın ücretini + kullan veya kullanma sana verilen tarife ücretini alıyorlar

1481 Mesaj
14 Şubat 2013; 18:19:37 

şerefsizim aynısını babama yaptılar kötünün iyisi diye hala kullanıyoruz mecburuz cunku superonline ve kablolu net buradaki yer altı döşemesi henüz yapılmadı adam akıllı ,bi fiber döşensin ttneti bıraktırcam bende

PSN:Darkhate90

1792 Mesaj
15 Şubat 2013; 10:15:14 

iptal için mh ile oylanıyoruz hiç bir işlemin halolmadığı gibi iptal işlemleri de halolmuyar artık akılamnamız lazım ipraller inanırmısın ben dopingden ipal ederken başıma şü geldi mh aradık iptal için adam kaltı yasal hat sahibi yanıdamı diyer sordu neyse ki annem yanımdaydı sonra hatın yasal sahibinin kimlik numarsaını kendi sesiyle söylemesi gerektiğini söyledi mh annem de okuma yazması zayıf zorla cebeleşe cebeleşe okutuk sonrada iptal için gitim ptt cektim fax 3 gün içinde iptal edilmiştir mesajı geldi telefonuma

http://vivacom.bg/en/residential/prices_and_services/internet_connections/vivacom_fiber_net_/vivacom_fiber_net_15
http://starnet.md/ro/internet-alone
http://www.upc.ro/internet/
https://www.megalan.bg/internet_pon.html
Kıyaslayacak ülke yok bu bir soyğun

7704 Mesaj
1 Mayıs 2013; 17:00:41 

Şu formdaki ilk 2 sayfadan 2'şer nüsha bastırıp 2'sinide doldursam, birini müdürlüğe versem biride bende kalsa:

http://www.ttnet.com.tr...2-YALIN_iptal_formu.pdf

İşi sağlama almış olur muyum? Başka öneriler var mı bu iptal konusunda? Birde taahütüm olmadığını biliyorum ve faturamda da herhangi bir "indirim" kalemi görünmüyor. Aksini iddia ederlerse bunu ispatlamaları için ses kaydı veya ıslak imzalı sözleşme örneğini çıkartmak zorundalar değil mi?

8 Mesaj
8 Temmuz 2013; 14:50:42 

Bende 5-6 gün önce telefon aboneliğimi iptal ettirdim (çok çabuk oldu hatta) ve yalın internete geçiş yaptım. Fakat dün telefonuma bir mesaj geldi. ''İptal işleminden vazgeçip hattınızı kullanmaya devam ettiğiniz için teşekkür ederiz.'' diye. Müşteri hizmetlerini arayıp sordum fakat sistemde iptal işlemi gözükmediğini söylediler. Bunun üzerine müdürlğe gidip orada durumu anlattım. İptal işleminin sistemde gözüktüğünü ve benim başka bir firmaya geçmiş olduğumu söylediler. Haberim olmadan başka bir firmaya nasıl geçmiş olabilirim anlamıyorum. Çok saçma bir durum.

26 Mesaj
31 Temmuz 2013; 20:17:32 

telefon hattı almıştım bende pişman oldum kapatırsam bir yığın para vericem şimdi kullanmaya devam ediyorum meçvuren

2625 Mesaj
31 Temmuz 2013; 23:01:33 

hocam hala kötünün iyisi ttnet

d-smart kullanıcılarının iptal etmek için muhattap olacakları bir bayi de yok faks falan çekiyorlar yine iptal olmuyor

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İnternet] » İnternet Servis Sağlayıcılar » TTNet » TTNET Abonelik İptali Hakkında Önemli !!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.516