KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM...
599 Cevap193202 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 5 6 7 [9]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

855 Mesaj
31 Ağustos 2009; 18:16:10 

Hayırlı olsun aracınız.. km sine bağlı olarak ve Advance modeli olduğundan bence gayet uygun.. Chiptuning uzmanı bir arkadaş 470 bin km yapmış bir Rio motoruna bakmış ve pistonları değiştirmeye gerek görmediğini yazmıştı. Yani iyi kullanılan 170bin km lik motor çok da sorun değil.

Araç kullanıma bağlı yakıyor , normal sürüşlerde 154 kuruşu gördüğüm zamanlar da oldu , gaza geldiğimde 175krş da yaktım. bu size bağlı. Ama genel ortalaması gayet iyi.

23 Mesaj
31 Ağustos 2009; 18:29:15 

Tatanqa umarım benimki de iyi kullanılmıştır ve sorun çıkarmaz. Benim şu anda kullandığım araçta bir Hyundai (Atos) ve ben beş yıldır dağ, dere, tepe, asfalt, otoban eze eze kullandım ve sadece rutin bakımlarını yaptırdım... artık kim derse bana Hyundai ve Kia dayanıklı değil zaten inanmam. Tamam Atos ufak araba hız yapamazsın ama jiplerin girmeye korktuğu Divriği - Arapgir arasında bir yol var ki, Arapgir'e ulaştığımda millet bana o yolu bu arabayla mı geldin dedi ? Bence dikkat edilmesi gereken konu bakım periyotlarında servisten uzaklaşmamak, mümkün olduğunca orjinal parça almaktır.

Bir de dikkat ettim teyp çerçevesinin etrafında solmalar hatta gümüş renk plastiğin altından yer yer siyah plastiğin çıktığı bölümler var, bu kısımlar nasıl onarılabilir ? yada boyanabilir mi ?

_______________ _____CRDI________
2006 Kia Rio CRDI Sedan Advance Beyaz

1255 Mesaj
31 Ağustos 2009; 18:43:42 

plazmatech hayırlı olsun.. sende bizim gibi Rio ailesine katıldın demektir..

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..

269 Mesaj
1 Eylül 2009; 16:43:20 

quote:

Orijinalden alıntı: plazmatech

Tatanqa umarım benimki de iyi kullanılmıştır ve sorun çıkarmaz. Benim şu anda kullandığım araçta bir Hyundai (Atos) ve ben beş yıldır dağ, dere, tepe, asfalt, otoban eze eze kullandım ve sadece rutin bakımlarını yaptırdım... artık kim derse bana Hyundai ve Kia dayanıklı değil zaten inanmam. Tamam Atos ufak araba hız yapamazsın ama jiplerin girmeye korktuğu Divriği - Arapgir arasında bir yol var ki, Arapgir'e ulaştığımda millet bana o yolu bu arabayla mı geldin dedi ? Bence dikkat edilmesi gereken konu bakım periyotlarında servisten uzaklaşmamak, mümkün olduğunca orjinal parça almaktır.

Bir de dikkat ettim teyp çerçevesinin etrafında solmalar hatta gümüş renk plastiğin altından yer yer siyah plastiğin çıktığı bölümler var, bu kısımlar nasıl onarılabilir ? yada boyanabilir mi ?

Aslında bu arabaları beğenmeyen ve sağlam olmadığını iddia edenler neye dayanıyor bilemiyorum,gerçekten çok güzel arabalar ,dünyanın en iyisi olduğunu iddia etmiyorum ama bu paraya bu özellik,donanım yeter diye düşünüyorum.

Yeni aracınız hayırlı olsun,allah kaza beladan muhafaza etsin inşallah.

Beşiktaşlı Olunmaz Beşiktaşlı Doğulur.!!!

23 Mesaj
4 Eylül 2009; 16:50:50 

Kullanıyorum, maşallah koltuğa yapıştırıyor, gaza dokunmaya gör... peki arkadaşlar bir sürü marka kendilerine ait kulüp kurmuşlar lada kulübü, renault kulübü c3 kulübü gibi bizim niye Kia Rio kulübümüz yok ?

855 Mesaj
5 Eylül 2009; 13:15:32 

quote:

Kullanıyorum, maşallah koltuğa yapıştırıyor, gaza dokunmaya gör... peki arkadaşlar bir sürü marka kendilerine ait kulüp kurmuşlar lada kulübü, renault kulübü c3 kulübü gibi bizim niye Kia Rio kulübümüz yok ?

Rio 'mu 2007 Eylül de aldığımda böyle bir club kurmuştum ama malesef kullanıcı sayısına da bağlı olarak ilgi görmemişti.. Hoiş şu anda epey bir kullanıcı oldu yanılmıyorsam..

Sesimizin çıkma zamanımıdır arkadaşlar ??

23 Mesaj
7 Eylül 2009; 17:03:09 

Mevcut club var ise ondan devam edelim yoksa açalım bence ne dersin Tatanqa ? Ben fotoğraf eklerim...

20 Mesaj
13 Eylül 2009; 11:11:37 

quote:

Merhaba,

Ben de yarın aranıza katılacağım aracımın şu an ruhsat işlemleri yapılıyor. İlk sahibinden 2006 model 1.5 CRDI Advance modelini aldım. Kilometresi çok (170.000) ama hem servis hem de usta bir problem görmediğini söyledi. Muayeneden sorunsuzca geçti , 15.500'e aldım. Biliyorsunuz Advance modelinde Abs, yol bilgisayarı, Dijital Klima, Sis Farı v.s var, tek merak ettiğim konu bu aracın yakıtı nedir kilometrede ne kadar tüketiyor ? bir arkadaş 50 milyonla 300 km dedi...

En son benzinciye gitmeden önce bir depoyla 720 km'de falandı (şehir içi).

855 Mesaj
14 Eylül 2009; 9:34:51 

quote:

Mevcut club var ise ondan devam edelim yoksa açalım bence ne dersin Tatanqa ? Ben fotoğraf eklerim...

Anasayfada topic açtım plazma.. haydi herkesi bekliyoruz..

2 Mesaj
23 Eylül 2009; 0:57:11 

slm arkadaslar bende rio advance donanım bı rio kullanıcısıyım nısan ayından ıtıbaren kullanıorum aracı su an 7500 bakımına gırıcek tukettıgı yakım7.2 lt sızce bu yakıt fazla mı

229 Mesaj
1 Aralık 2009; 22:55:59 

inşallah 1-2 ay içinde bende katılacam aranıza.yazılanları okuduktan sonra bu araba alınır herhalde.

Ömür Dediğin Üç Gündür, Dün Geldi Geçti Yarın Meçhuldür, O Halde Ömür Dediğin Bir Gündür,O Da Bugündür.
SINAV VE MÜLAKAT YERİ:İSTANBUL/TUZLA PİYADE OKULU

55 Mesaj
1 Aralık 2009; 23:30:48 

arkadaşlar bir konu hakkında size danışayım.2007 model rio benzinli advance 24.000 km de 17.000 tl istiyor.lpg yok.fiyat sizce nasıl.veya kaça alsam iyi olur.şimdiden tşk

3 Mesaj
13 Aralık 2009; 18:38:03 

O KADAR PARAYA DİZEL ALIRSIN..... 2007 OLMAZDA 2006 OLUR ...

2 Mesaj
19 Aralık 2009; 9:06:00 

selam arkadaşlar bende 2004 model kio rio var yalnız bişi sormak istiyorum yokuş aşağı giderken el freni ışıgı yanıyor neden olabilir acaba bilgisi olan var mı düz yolda ışık sönüyor

24 Mesaj
23 Aralık 2009; 22:54:59 

meraba arkadaşlar bu sitede de ki okuduğum yazılara dayanarak size bişey danışmak istiyorum 15000 tl ye 2005 model 127binde comfort benzinli sıralı sistem rio aldım serviste arabanın çok iyi durumda olduğunu söylediler ayrıca aynı serviste 2010 model dizel trendline olması lazım 27900 e rio alma ihtimalim var sorum ise şunlar
1 sizce maddi olarak pek zorlamayacak olsa dahi böyle bi takasa girmelimiyim
2 aynı miktara comfortline benzinli rio alsam dahamı mantıklı
3 bu iki sıfır araba ve şu an elimdeki 2005 model kıyaslandığında piayası, yakıt ekonomisi, kullanım, ve yedekparça bakım parametleri göze alındığında sizin tercihiniz nasıl olur ?

değerli cevaplarınızı merakla bekliyorum ...

1255 Mesaj
24 Aralık 2009; 0:40:48 

quote:

Orijinalden alıntı: asoyer

meraba arkadaşlar bu sitede de ki okuduğum yazılara dayanarak size bişey danışmak istiyorum 15000 tl ye 2005 model 127binde comfort benzinli sıralı sistem rio aldım serviste arabanın çok iyi durumda olduğunu söylediler ayrıca aynı serviste 2010 model dizel trendline olması lazım 27900 e rio alma ihtimalim var sorum ise şunlar
1 sizce maddi olarak pek zorlamayacak olsa dahi böyle bi takasa girmelimiyim
2 aynı miktara comfortline benzinli rio alsam dahamı mantıklı
3 bu iki sıfır araba ve şu an elimdeki 2005 model kıyaslandığında piayası, yakıt ekonomisi, kullanım, ve yedekparça bakım parametleri göze alındığında sizin tercihiniz nasıl olur ?

değerli cevaplarınızı merakla bekliyorum ...

yakıt tasarrufu için yapıyorsan girmene gerek yok diyorum.. gazda az yakıyordur zaten..
2005 dahil olmak üzere yeni nesil Rilara geçildi.. çok büyük fark olmayacaktır diye düşünüyorum.. paranız cebinizde kalsın derim..

Yorgun düştü düşlerim, sus oldu çıktı bunalımdan.. Bunalım ki aşk ötesi bişey.. Gidersin varamazsın, ölsende kurtulamazsın..

1255 Mesaj
24 Aralık 2009; 0:42:50 

quote:

Orijinalden alıntı: surkent021

arkadaşlar bir konu hakkında size danışayım.2007 model rio benzinli advance 24.000 km de 17.000 tl istiyor.lpg yok.fiyat sizce nasıl.veya kaça alsam iyi olur.şimdiden tşk

fiyatı gayet uygun.. zaten araba sitelerindende bakabilirsiniz.. dikkat edin araba vuruk falan olmasın.. çünkü fiyatı gerçekten uygun geldi.. benzinli araç kullanılmıyor bu devirde malesef... sıralı sistem taktırınca %50 oranında yakıt masrafınız azalır.. (Riolarda oran %50)

1255 Mesaj
24 Aralık 2009; 0:44:52 

quote:

Orijinalden alıntı: r.mustu

selam arkadaşlar bende 2004 model kio rio var yalnız bişi sormak istiyorum yokuş aşağı giderken el freni ışıgı yanıyor neden olabilir acaba bilgisi olan var mı düz yolda ışık sönüyor

aracınızı bi gösterin isterseniz.. el freni sisteminde bi sorun var.. fakat bunun bi sakıncası olacağını sanmıyorum..

ilk defa benim gibi 2004 Rİo kullanan gördüm

24 Mesaj
24 Aralık 2009; 0:56:10 

blue night haklısın ama maddi olarak çok sıkıştırmayacak ve şöyle de bir durum var bilmiyorum ya araba yaşından dolayı yada biraz hırpalanmış bilemiyiyorum motor sesi olması gerekenden fazla gibi tabi sıfır araba almanın dayanılmaz hafifliğide var üstümüzde galiba sanki havuza itilmeyi bekliyoruz...

1255 Mesaj
24 Aralık 2009; 16:48:15 

quote:

Orijinalden alıntı: asoyer

blue night haklısın ama maddi olarak çok sıkıştırmayacak ve şöyle de bir durum var bilmiyorum ya araba yaşından dolayı yada biraz hırpalanmış bilemiyiyorum motor sesi olması gerekenden fazla gibi tabi sıfır araba almanın dayanılmaz hafifliğide var üstümüzde galiba sanki havuza itilmeyi bekliyoruz...

Rioların 2005 e kadar olan tüm modellerinde bu sorun mevcut.. motor sesinden konuştuğunu anlamıyorsun resmen ya.. fakat bunun çözümüde varmış.. yalıtım sistemi türü bişey döşeniyormuş ve ses çok azalıyormuş.. bazıları bu sesten çok hoşlandığı için müzik bile dinlemiyor giderken. ben yüksek hızlarda müzik sesini açıyorum..

93 Mesaj
26 Aralık 2009; 3:29:39 

quote:

Orijinalden alıntı: r.mustu

Arkadaşım belki çok geç oldu ama fren hidroliğin bitmek üzere!!! haberin olsun..ilk fırsatta baktır..

2007 KİA RİO CRDİ HB ( GECE SİYAHI )

73 Mesaj
26 Aralık 2009; 15:09:00 

selam arkadaşlar ben 2006 model dizel advence sedan km 39000 hiç sorunsuz biniyorum herkese tavsiye ederim uzun zamandır siteye girmemiştim

35 Mesaj
26 Aralık 2009; 20:22:04 

emre arkadaşıma katılıyorum.fren hidroliği azaldığında o ışık yanar.sakın olaki el freni swich indendir dye kurcalatma.fren hidrolik seviyesini tamamla.ancak fren dağıtımı görevini yapan limitörün yağ kaçırıyormu kontrol ettir.bende de aynı sorun vardı.eresin topkapıda halledildi.fren limitör değişiyor.indirimli fiyatı 48 tl+kdv.saygılar

6352 Mesaj
10 Ocak 2010; 17:31:45 

konunuzu bir süre rahatsız edeceğim ama bir duyuru yapmak istiyorum:

otomobil genel bölümüne girmeyen kullanıcılar için duyurumu yapmak istiyorum.
http://forum.donanimhab...romTicket_/key_//tm.htm
eğer ki yukarıdaki linke bakarsanız akaryakıt zamlarına karşı yapılan bir protestoyu görürsünüz.
desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim.

İmzasız...

191 Mesaj
17 Ocak 2010; 22:43:20 

Arkadaşlar linkteki 2008 model Kia rio yu almayı düşünüyorum.Fikirlerinizi paylaşırsanız çok çok memnun kalırım.

Şimdiden Teşekkürler..

http://www.araba.com/2451642/Kia%20RIO%201.4

25 Mesaj
24 Ocak 2010; 3:06:40 

o paraya 2006 dizel bulabilirsin bence

D.GÜNAY

15 Mesaj
9 Şubat 2010; 14:45:19 

2004 kia rio ls almayı düşünüyoum araç temiz durumda baskı seti filan yei degişmiş 82000 de fakat kararsızım fiyatı 13000 tl

33 Mesaj
18 Şubat 2010; 9:31:58 

bende 2006 kia rio sahibiyim celik jant almak istiyorum. Bu araclar kac bijon ve aralıklari neler tavsiyelerinizi bekliyorum.

211 Mesaj
14 Mart 2010; 22:42:20 

2006-2008 rio crdi advance ilk sahibinden boya değişeni olmayan 60.000 merdiven dayamış :)
araç arıyorum,
duyan bilen varsa haber verirseniz sevinirim.

200 Mesaj
17 Mart 2010; 16:07:23 

Arkadaslar sahibindencom'da 1.5 rio ile 1.5 accent era'yı karsılaştırdım herseyleri aynı birtek bagaj kapasiteleri faklı kafama takılan soru rio nun kapsitesi 448lt accent'in 390lt
rio hatchback accent sedan mantıken hatchback'in bagaj kapasitesi daha düşük olması lazım degilmi.Acaba arka koltuklar yatık vaziyettemi hesap etmişler.Bagaj bana lazımda oyüzden takmış vaziyetteyim

Geçimini mertçe kazanmaya çalış. Nefsini alçaklıktan koru ki, fakir olsan bile şerefli kalasın.
Hz.ALİ

47 Mesaj
25 Mart 2010; 15:34:13 

Merhaba Arkadaşlar,
Bu ilandaki ilan http://www.araba.com/26....4%20EX%20GSL%20Advance hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Biliyorum bu başlık Dizel modeller için fakat bu başlığın hiti daha yüksek olduğu için buraya yazdım. İlan sahibi ile görüştüm. Aracın çok temiz olduğunu, hiç bir kazası, değişeni ve boyası olmadığını belirtti. Yalnız ilanda alaşım jant demiş çelik jant yok. Fiyat olarak 21.250 TL den aşağı inmiyor. Fiyat olarak bana yüksek geldi siz ne dersiniz.

138 Mesaj
9 Nisan 2010; 11:37:17 

Arkadaşlar Merhaba,
Dizel Clio araken 2006 model 85000 km de rio 1.5 crdi hb advance bir araca takıldım. Burada yazılanları da inceleyince araç hoşuma gitti.
Size 2 sorum olucak:
1) Bir usta o arabanın enjektör temizliği gelmiş, bayağı masrafı var dedi. (Bakımları ile ilgili bilgi istiyorum.)
2) Diğer bir usta rio lar çok yakıyor dedi.(Zamlardan sonraki yakışı öğrenmek istiyorum)

Yorumlarınızı bekliyorum....

33 Mesaj
12 Nisan 2010; 10:43:36 

bende de 2006 dizel advance arac var. bakım masarafları o kadar pahalı degil 200-250 tl civarı cok yakıyor denmesi dogru degil ben sehir icin ortalama 6.5lt/100 km yakıyorum sehir disi ise herlade 4-5 lt yakar. öyle güçlü bir motor için son derece normal bu degerler

278 Mesaj
14 Nisan 2010; 22:01:52 

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır araba almak gibi bir planım var.20000 tl civarında bütçem var.2004 2005 model c4 veya megane arasında gidip geliyordum.Bugün yakın bir tanıdığımız kia rio sunu satacağını öğrendim ve onunla irtibata geçtim. açıkçası daha önce aklımda olmayan bir modeldi.bugün arabayı getirdi ve incelemem için bana bıraktı.istediği fiyat 20000 tl.
model RIO 1.5 DSL 5HB/NB TREND + ABS(hb mi nb mi bilmiyorum ve onun anlamını da pek bilmiyorum)araba 2009 haziran ayında alınmış ve 50000 km yapmış.110hp.dizel.garantisi 60000 km de bitiyor.
ben öğrenciyim ve daha çok şehir içinde kullanacağım arabayı.arabayı çok fazla kullanamadım yarım saat civarında sürme fırsatı buldum ve fena bir araba değildi.açıkçası hoşuma gitti.yine de daha önce aklımda olmayan bir model olması nedeniyle biraz çelişkide kaldım.fakat 2004 c4 veya megane alacağıma bu arabayı almak daha mantıklı geliyor şuan
sizinde öneri ve tavsiyelerinizi almak istedim.fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
ayrıca arabada incelemem gereken neler var belirtirseniz memnun olurum
şimdiden teşekkürler

36 Mesaj
20 Nisan 2010; 9:19:38 

Mrb. arkadaşlar. Kia rioda arka koltuk diz mesafesi nasıl. 1,80 boyunda olan bir şöför ve arkasında yine 1,80 boyunda oturabilecek bir yolcu rahat rahat söför arkasındaki koltuğa sığabiliyormu? Bu şekilde elinizde fotoğraf mevcut mu? Kia rioyu hiç test etme fırsatım olmadı fakat sizlerden kullanıcı olarak gerçek yorumları alabilirmiyim.? 15 ile 18 bin TL arasındaki arabalar arasındaki en uygunu kia riomudur?

20 Mesaj
26 Nisan 2010; 23:16:10 

quote:

Orijinalden alıntı: s&m

Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır araba almak gibi bir planım var.20000 tl civarında bütçem var.2004 2005 model c4 veya megane arasında gidip geliyordum.Bugün yakın bir tanıdığımız kia rio sunu satacağını öğrendim ve onunla irtibata geçtim. açıkçası daha önce aklımda olmayan bir modeldi.bugün arabayı getirdi ve incelemem için bana bıraktı.istediği fiyat 20000 tl.
model RIO 1.5 DSL 5HB/NB TREND + ABS(hb mi nb mi bilmiyorum ve onun anlamını da pek bilmiyorum)araba 2009 haziran ayında alınmış ve 50000 km yapmış.110hp.dizel.garantisi 60000 km de bitiyor.
ben öğrenciyim ve daha çok şehir içinde kullanacağım arabayı.arabayı çok fazla kullanamadım yarım saat civarında sürme fırsatı buldum ve fena bir araba değildi.açıkçası hoşuma gitti.yine de daha önce aklımda olmayan bir model olması nedeniyle biraz çelişkide kaldım.fakat 2004 c4 veya megane alacağıma bu arabayı almak daha mantıklı geliyor şuan
sizinde öneri ve tavsiyelerinizi almak istedim.fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
ayrıca arabada incelemem gereken neler var belirtirseniz memnun olurum
şimdiden teşekkürler

Aynı yılın mayıs ayında aldım dizel sedan abs'siz. Tek kelimeyle nefis bir araç (fiyatına göre tabi). Albea Sole'yi neredeyse aynı fiyatlara satıyorlar ki, ikisini de kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim, ikisi arasında derin bir uçurum var :). Yalnız size önerilen araba rent a car ya da şirket aracı. Ve şu anda sıfırı yaklaşık 29.000 TL olan bir aracın 1 yaşında olanını (tam 1 bile değil) 20.000'e satıyolar, fiyat bana ucuz geldi. İyice baktırmak lazım bir sakatlık olabilir. Bence ya iyi tanıdığınız tecrübeli bir sanayi ustasına gösterin ya da gidin Kia yetkili servisine ekspertiz raporu alın.

191 Mesaj
14 Mayıs 2010; 0:36:32 

http://www.sahibinden.c...52470WQQpXQQdisplayitem

linkteki araba hakkında acil fikirlerinie ihtiyacım var arkadaşlar fiyat performans olarak nasıl

47 Mesaj
14 Mayıs 2010; 10:23:16 

quote:

Orijinalden alıntı: swerkan

http://www.sahibinden.c...52470WQQpXQQdisplayitem

linkteki araba hakkında acil fikirlerinie ihtiyacım var arkadaşlar fiyat performans olarak nasıl

Merhaba swerkan
fiyat performans olarak forurum önceki sayfalarında yeterli bilgi mevcut. Bu araç fiyat olarak uygun görünüyor. Bende almayı düşündüm, biraz araştırdım. Geçmişi pek temiz görünmüyor. Sahibi ile görüştüm, küçük bir kazası var, serviste yaptırdık dedi. Servisten sorgulattım en son 2008 yılında 7.500 km de servise gitmişler ve bu kaza ile ilgili bilgi yok. Büyük ihtimalle özle serviste yaptırdılar. Birde aracın küçük bir sürtmesi olmuş. Ayrıca araç üzerinde banka rehini var. Eğer yakın bir yerdeysen baktırabilirsin. Bornova kia servisi ekspertiz raporu için 150 TL istedi.

191 Mesaj
14 Mayıs 2010; 17:47:30 

Şansa bak :) Sana rastladığım iyi oldu zaman kaybından kurtardın beni arkadaşım.Teşekkürler

679 Mesaj
30 Mayıs 2010; 14:44:31 

Dun arkadasimin 2010 model Rio 1.5Dizel Comfort 110 beygir aracini kullandim.Donanim ve fiyatina gore hosuma gitti.Performansi ve frenleme cok iyi icide gayet tatminkar.Bayii ayni araci sordum trend geliyor dedi.Accent Era ile kiyasladigimda biraz daha one cikiyor fakat comfort getirmemeleri eksi.Fiyatina gore alinacak bir arac ayrica bu fiyat boyle torku ve beygiri olan bir tek Era var baskada yok kesinlikle tavsiye ederim.

Gücüne Güç Katmaya Geldik , Formanda Ter Olmaya Geldik Beşiktaşşş !!!

1255 Mesaj
31 Mayıs 2010; 11:50:38 

quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83

Mrb. arkadaşlar. Kia rioda arka koltuk diz mesafesi nasıl. 1,80 boyunda olan bir şöför ve arkasında yine 1,80 boyunda oturabilecek bir yolcu rahat rahat söför arkasındaki koltuğa sığabiliyormu? Bu şekilde elinizde fotoğraf mevcut mu? Kia rioyu hiç test etme fırsatım olmadı fakat sizlerden kullanıcı olarak gerçek yorumları alabilirmiyim.? 15 ile 18 bin TL arasındaki arabalar arasındaki en uygunu kia riomudur?

eski nesil riolar (2005 öncesi) tatminkar değildi.. arka koltuğu yaslayınca arkadaki kişiye oturacak yer kalmıyor desek yeridir.. araba uzun ancak içi geniş değil.. yeni nesilde dahaa iyi diye biliyorum..

2796 Mesaj
8 Temmuz 2010; 14:40:19 

Yeni RİO lar için neden sadece sedan modellerinde Advance donanım seçeneği var. HB lerde advance bulunmuyor. Ayrıca Dıgıtal Bilgi ekranı diye bir opsiyon var ve Advance modellerinde bulunuyor sadece.. Bu ekran bildiğimiz yol bigisayarı mı..? Eğer böyleyse Comfort donanım seçeneğinde yol bilgisayarı bulunmuyor mu

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

965 Mesaj
8 Temmuz 2010; 17:17:49 

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Yeni RİO lar için neden sadece sedan modellerinde Advance donanım seçeneği var. HB lerde advance bulunmuyor. Ayrıca Dıgıtal Bilgi ekranı diye bir opsiyon var ve Advance modellerinde bulunuyor sadece.. Bu ekran bildiğimiz yol bigisayarı mı..? Eğer böyleyse Comfort donanım seçeneğinde yol bilgisayarı bulunmuyor mu

Kia bayiinden öğrendiğime göre rio yenilenecekmiş arkadaşlar. Bu bilgiyi Ankara da bir bayiden aldım.

Skoda Yeni Octavia 1.6 TDİ Elegance 2013
Ford Focus 3 Tdci Style Plus Sedan 2012 (satıldı) ...................................................................................................................................... Kia Venga 1.6 dizel 128ps Panorama (Satıldı)...............................................................................

2796 Mesaj
8 Temmuz 2010; 17:38:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

quote:

Kia bayiinden öğrendiğime göre rio yenilenecekmiş arkadaşlar. Bu bilgiyi Ankara da bir bayiden aldım.

Zaten yeni makyajlandı ki.... ? daha neyini yenileyecekler...

" Otomobil 100 yılı aşkın süredir kullanılan bir ulaşım aracıdır. Hindistan ineği muamelesi yapıp tapmaya gerek yoktur....!!! "

240 Mesaj
9 Temmuz 2010; 9:09:10 

quote:

quote:

quote:

satışına başlanmışmı dünya da ?türkiyeye ne zaman gelir ki?

Allah’a davet eden,dürüst ve erdemli davranan ve “Elbette ben kayıtsız şartsız Allah’a teslim olanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kim olabilir. Fussilet 33

2796 Mesaj
9 Temmuz 2010; 9:42:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Y_U_S_U_F_

quote:

quote:

quote:

satışına başlanmışmı dünya da ?türkiyeye ne zaman gelir ki?

Ben sordum arkadaşlar.. Rio nun yeni kasası felan yok.. Cerato nun Hatchback versiyonu gelecek... Zaten yeni makyajlandı Rio...

1 Mesaj
12 Temmuz 2010; 13:44:36 

merhaba bende yeni Kia Rio Crdı aldım araç bütün isteklerime cevap veriyor tek sıkıntısı yol tutuşu onun hariicinde herkese tavsiye ederim

240 Mesaj
12 Temmuz 2010; 14:46:19 

quote:

young_fox_66 Tarih 12 Temmuz 2010; 13:44:36
merhaba bende yeni Kia Rio Crdı aldım araç bütün isteklerime cevap veriyor tek sıkıntısı yol tutuşu onun hariicinde herkese tavsiye ederim

ne kadara aldınız? liste fiyatı üzerinden ne kadar indirim yapabildiniz

Allah’a davet eden,dürüst ve erdemli davranan ve “Elbette ben kayıtsız şartsız Allah’a teslim olanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kim olabilir. Fussilet 33

240 Mesaj
12 Temmuz 2010; 15:07:09 

internette yeni rio ile alakalı resim buldum.ceed in küçügü gibi duruyor. oldukça güzel bir araç olmuş .bu haliyle çok tutulur

Ekteki dosya (1)

240 Mesaj
12 Temmuz 2010; 15:12:57 

buda arkadan görünüşü

Ekteki dosya (1)

63 Mesaj
13 Temmuz 2010; 15:24:44 

Evet arkadaşlar bende bir kia rio kullanıcısı olarak yorumdan ziyade kaza yaptıktan sonra rionun durumu hakkında bişeyler yazacağım..aracım 2007 hatchback comfort modeli 116 bin km. Ankara- Denizli karayolunda Denizli merkeze 15 km kala ortalama 100-115 km hızla bir köpeğe çarptım. hah dedim bıraktık arabayı burda şimdi. ki bilen bilir bir köpeğe çarpmakla beton direğe çarpmak arasında pek bir fark yoktur. her neyse köpek bir çift kelimeyle asfalta yapıştı. arabanın önüne baktım sis farlarının bulunduğu siyah lastik çerçeve yere düşmüş. tamponun alt kısmında çatlak olmuş sadece. ( köpeğe sağ taraf çarptı ) cam suyu deposu sağ kısımda olduğu için hortumu kesilmiş. servis allahtan yakındaydı. 30 tl karşılığında lastiğini yerine taktırdım ve yoluma devam ettim. Trabzona döndüm ki denizliye vardıktan sonra trabzona varana kadar 1800 km yol yaptım totalde. en sonunda yine birşey olmasına karşılık servise bir daha baktırayım dedim.. fan çalışmıyormuş .. 1800 km yolu fanı çalışmayan bir arabayla gelmişim. o sıcaklarda hararet yapmadı. ki rampada çıktık şehir içi de gezdim. meğer çarpmanın etkisiyle ön sağ taraf içeriden biraz bükülmüş. eksper inanmadı haliyle.. böyle bi hasar olması mümkün değil dedi.madem darbeden oldu bu neden tampon kırılmamış o zaman diye sorduğunda cevap veremedim.. aaraba sağlammış abi demekle yetinebildim. en sonunda allahtan köpeğe sağlam çarpmışız da tüylerini falan gördü iç kısımda o zaman inandı.. uzun lafın kısası rio alacak arkadaşlara sesleniyorum.. performans olarak,fiyat olarak ,yakıt olarak ekonomik bir genç arabası. çok dinamik seri atak ve ekonomik. böyle başka bir araç yok. ayrıca arabada triger seti yok arkadaşlar en önemli artılarından biri bu. zincirli olduğu için sadece periyodik bakımlarını yaptırın ve kullanın. 90 binde bir kayış değiştirme durumu yok

artist

63 Mesaj
13 Temmuz 2010; 15:31:39 

yol tutuşunda bişey yokki dostum. o sınıftaki her araçta yol tutuş eksikliği var..150 km/sa hızla viraja girersen tabi yol tutuşunda problem var dersin. altındaki mercedes değil

artist

855 Mesaj
14 Temmuz 2010; 14:09:58 

Yeni RIO o resimlerdekiyse süper görünüyor.. İç tasarımı da merak ettim doğrusu nasıldır acep ?.. Şimdiki RIO mu satıp bundan bitane almayı düşünebilirim ...

269 Mesaj
14 Temmuz 2010; 18:38:55 

Aşağıda ki şikayetimi,internet üzerinden ilgili mercilere ilettim sizlerle paylaşmakta da fayda görüyorum.

Önceki mesajlarımı inceleyecek olursanız benim aracım ile alakalı hiç bir şikayetim yok.Bu paraya ancak bu olur.Yol tutuşu kesinlikle tatmin edici,oto teyp orjinal blapkunt müthiş.İç döşeme ve malzeme yeterli,yakıt vs her şey iyi ama bu servis olayı beni çıldırtıyor.Ama bu servis yüzünden bir daha kia almaktan korkuyorum.

08.07.2010 tarihinde kia rio marka aracım ile maddi hasarlı bir trafik kazası yaptım.Kaza yapan aracımı M&B başayar Kİa yetkili servisine götürdüm.Araçtan iner inmez beni karşılayan mavi üniformalı görevli gayet nazik bir şekilde bana yardımcı oldu ve beni bir daha karşılaşmak istemediğim MC adlı kabul görevlisine yönlendirdi.Kendisine kaza evraklarını verdim,kendisi benden ruhsatımı istedi ben de ruhsatı almak üzere araca döndüm ve ruhsatı alıp kapıyı kapatırken parmağımı kapıya sıkıştırdım,olayı gören mavi üniformalı arkadaş yine bana yardımcı oldu ve acımı soğuk su tutarak hafifletmeme yardımcı oldu.Bir süre sonra tekrar MC'nin yanına gittim ve parmağımın sıkıştığını söyledim beyefendi oralı bile değildi.Bana aracın kime ait olduğunu ,modelini vs soruyordu bende umursamaz tavrına kızıp görmüyormusunuz ruhsat önünüzde hepsi içinde yazıyor dedim.Daha sonra sigorta şirketimin kendileri ile anlaşmalı olduğunu söyledim.Kabul görevlisi MC ters bir ifadeyle anlaşmalı olmadıklarını bunu nereden çıkardığımı ima ederek asık suratıyla bana karşı ters ifadelerde bulundu.Bende ne yapayım o zaman aracı çöpe mi atayım anlaşma yoksa araç bu şekilde mi kalacak dedim ,bana boş boş baktı..Ofisten çıktım karşıma top sakallı,üzerinde kia üniforması olan bir bey çıktı ,arabama bakıyordu,yanına yaklaşınca parmağımı gördü ve geçmiş olsun dedi! Kendisine MC'nin tutumlarını anlattım o da onun adına özür diledi ve sigorta şirketimle anlaşmanın 6 ay önce bittiğini ifade etti.
Bu beyefendinin ifdelerini MC'ye ilettim o da kendi iş arkadaşı için;O mazda servisinde çalışıyor ne bilsin Kİa'yı ,yalan söylüyor diyerek bir kez daha çıkıştı,sanki patron .Neticede kızıp oradan ayrıldım ve aracı başka bir tamirciye götürdüm 1 haftadır parça bekliyor.Bu olay beni Kia'dan soğuttu.

Beşiktaşlı Olunmaz Beşiktaşlı Doğulur.!!!

3 Mesaj
15 Eylül 2010; 17:34:51 

Arkadaşlar öncleikle merhaba ;
Çok uzun zamandır araba almak için piyasayı yakından takip ediyorum ve sık sık sizin yazılarınızı okumaya gayret ediyorum.Oldukça güzel bir iletişim kurmuşsunuz ve ilk defa böyle bir foruma üye olmak zorunda hissettim kendimi Uzun zamandır araba almak için seçim yapamıyordum,elimde 17.000 TL gibi bir bütçe ile ne alabilirim şeklindeki araştırmalar sonunda Kia Rio'yu çok uygun buldum.Ancak çok sık araba değiştirecek bir durumda olmadığım için tek kurşunumu iyi sıkmak zorunda olduğumdan çok uzun süre düşündüm ve sizin yazılarınızı takip ettim sonunda cesaret edip karar verdim Kia Rio almaya.İzmirde yaşıyorum ama ne yazık ki burda elle tutsanız 2-3 tane Rio 1.5 CRDI buldum ve km'leri oldukça yüksek fiyatlarıda 17.500-18.000 altına düşmüyordu.Sonunda 2 hafta önce 17.000 TL verip zar zor ikna ettiğim bir tanıdığımdan 2006 sonu 90.000 km'de kazasız değişensiz beyaz bir rio almayı başardım.Sizden ricam bu verilerde bir otomobil için doğru bir karar vermişmiyim?Şu ana kadar elektronik test cihazlarına bağlattım gerek Turbosu gerek motorunda tek bir hata kusur bulunamadı.Hiçbir konuda pişman olmadım ancak yakıt konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Yinede yakıtı iyi ancak 6,5 - 7 Lt'nin altına düşemedim.Zaten şu ana kadar şehir dışına çıkma fırsatım olmadı ancak lamba yandığında 140 Tl ile depoyu fulledim tam tamına 700 km yaptım.Km'de 200 kuruş ve 100 km'de 6,5 lt'nin üstüne çıkıyor.Sizce arkadaşlar bu veriler normal midir?Neticesinde çok kuvvetli bir araba ve dur kalk çok yapıyorum ara ara klimada açık oluyor.Beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim.Aranıza katılmak çok güzel...

47 Mesaj
16 Eylül 2010; 9:21:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Karakule3435

Arkadaşlar öncleikle merhaba ;
Çok uzun zamandır araba almak için piyasayı yakından takip ediyorum ve sık sık sizin yazılarınızı okumaya gayret ediyorum.Oldukça güzel bir iletişim kurmuşsunuz ve ilk defa böyle bir foruma üye olmak zorunda hissettim kendimi Uzun zamandır araba almak için seçim yapamıyordum,elimde 17.000 TL gibi bir bütçe ile ne alabilirim şeklindeki araştırmalar sonunda Kia Rio'yu çok uygun buldum.Ancak çok sık araba değiştirecek bir durumda olmadığım için tek kurşunumu iyi sıkmak zorunda olduğumdan çok uzun süre düşündüm ve sizin yazılarınızı takip ettim sonunda cesaret edip karar verdim Kia Rio almaya.İzmirde yaşıyorum ama ne yazık ki burda elle tutsanız 2-3 tane Rio 1.5 CRDI buldum ve km'leri oldukça yüksek fiyatlarıda 17.500-18.000 altına düşmüyordu.Sonunda 2 hafta önce 17.000 TL verip zar zor ikna ettiğim bir tanıdığımdan 2006 sonu 90.000 km'de kazasız değişensiz beyaz bir rio almayı başardım.Sizden ricam bu verilerde bir otomobil için doğru bir karar vermişmiyim?Şu ana kadar elektronik test cihazlarına bağlattım gerek Turbosu gerek motorunda tek bir hata kusur bulunamadı.Hiçbir konuda pişman olmadım ancak yakıt konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim.Yinede yakıtı iyi ancak 6,5 - 7 Lt'nin altına düşemedim.Zaten şu ana kadar şehir dışına çıkma fırsatım olmadı ancak lamba yandığında 140 Tl ile depoyu fulledim tam tamına 700 km yaptım.Km'de 200 kuruş ve 100 km'de 6,5 lt'nin üstüne çıkıyor.Sizce arkadaşlar bu veriler normal midir?Neticesinde çok kuvvetli bir araba ve dur kalk çok yapıyorum ara ara klimada açık oluyor.Beni bilgilendirirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim.Aranıza katılmak çok güzel...

Merhaba
Öncelikle aracın hayırlı olsun, güle güle kullan. Bence doğru bir seçim yapmışsın. Araç gayet güçlü ve atak, sollama yaparken ve rampalarda araç hiç zorlanmıyor. Yakıt tüketimin bana biraz yüksek geldi. Daha önce ağırlıklı şehirlerarası yakıt tüketimini sizlerle paylaşmıştım. O zaman km de 16 Kr yaktığını ölçmüştüm. Bu bayramda Opet ten 157 TL tutarında EuroDizel aldım ve 830 km yol yaptım. Yolculuğun neredeyse tamamında klima açıktı. Üç defa köye gitte gel yaptım. ( 40 km* 3=120) Yollar kötü olduğu için 1 ve 2. vites ile ancak seyahat edebiliyorsunuz. Şehirler arası yollarda yol bilgisayarı yakıt tüketimini ortalama 6.1, ağırlıklı şehir içi ve köy yolu olursa 6.3 gösteriyor. Şu ana kadar 6.3 ün üzerine çıkmadı. Bende alırken daha az yakıt tüketimi olur diye düşünüyordum, en azından bir depo ile 850 km yapabileceğimi düşüyordum. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

1013 Mesaj
24 Kasım 2010; 12:27:37 

slm
eraların yedek parçaları riolarda kullanılıyor mu?
yedek parça rahat bulunabiliyormu?

2010 megane 3 dynamic pp cam tavan
2012 yeni ceed consept plus m/t (satıldı)
2006 kia rio advance (satıldı)

34 Mesaj
27 Kasım 2010; 11:25:07 

Merhaba arkadaşlar ben kararsız kaldım yeni kasa kia rio advence modelini mi alsam hyundai accent mi alsam 2 side hemen hemen aynı para aynı motor aynı özellikler var. hangisinin servisi daha iyi acaba. sanki tip olarak kia rio daha güzel gibi geliyor hyundai accent artık biraz halk arasında taksi arabası oldu gibi. sizce hangisini almak akıl karı?

24 Mesaj
27 Kasım 2010; 20:13:40 

Arkadaşlar merhaba yıl sonu gelmeden indirimlerden yararlanıp bir araç almak istiyorum seçeneklerim arasında dacia sandero 1.5 dizel, fiat punto 1.3 dizel ve kia rio 1.5 dizel var yakıt tüketimi konfor, servis kalitesi, yedek parça gibi kıstaslarıda ele alarak hangi aracı almamı tavsiye edersiniz

teşekkürler

47 Mesaj