Şimdi Ara

KIA RIO 1.5 CRDI ALDIMMM... (32. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
2
Favori
301.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • tuşa basınca kompresör çalışmıyor ama ışık yanıyorsa kompresörde bir sorun vardır.
  • Arkadaşlar merhaba;

2006 Model Kia Rio ex advance modeli sedan araca sahibim. Çocuğum olduğu için arabaya bebek koltuğu almayı planlıyorum ama isofix bağlantısı olup olmadığından emin olamıyorum. Internet üzerinde yaptığım aramalarda kesin var yada yok bilgisi bulabilmiş değilim.

Arka koltuk arasında kancalar var ama koltukların arkasında olması gereken bağlantı noktalarını bulamadım.

Bu aracı kullanıp çocuk koltuğu almış olan var ise bu konu hakkında bilgi verebilirse çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onyargisiz

araciniz hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz surusler dilerim

bende bugun yillik bakim yaptirdim asagidaki urunleri netten alip sanayide araca uygulattim

Motul 8100 Eco-Nergy 5w30 5 Litre Motor Yağı 169,99 TL yerine 121,99 TL

https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-eco-nergy-5w30-5-litre-motor-yagi-P236211249

n11.com'dan Kia Rio 1.5 CRDI Bosch Filtre Bakım Seti (2005-2011) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

https://urun.n11.com/filtre-setleri/kia-rio-15-crdi-bosch-filtre-bakim-seti-2005-2011-P117708481

sanayide usta 1.5 crdi hb 160 binde boyasiz hasar kayitsiz araci arkadasina 34 bine aldiklarini soyledi sizin km biraz yuksekmis ama bakimli demekki siz kaca aldiniz?

Alıntıları Göster
    Merhabalar.Bende kia-rio 1.5 crdi alıyorum kısmetsede birşey sormak istiyorum.Bu araç lastik olarak kaç bijon vs kullanıyor.Sanırım üstünde orjinalde 14 var.Bu araca 15 de takabiliriz sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: berbuğ

Merhabalar.Bende kia-rio 1.5 crdi alıyorum kısmetsede birşey sormak istiyorum.Bu araç lastik olarak kaç bijon vs kullanıyor.Sanırım üstünde orjinalde 14 var.Bu araca 15 de takabiliriz sanırım.

Alıntıları Göster
    bijon 4*100 diye hatirliyorum 15 janta gecebilirsiniz ben gectim araci aldigimda sofor kapisi icinde yaziyor zaten hangi janta hangi lastik olcusu olacagi orjinallgini bozmaz yani lastik jant hesaplama programlari var google yazip hesaplayabilirsiniz 195*55*15 guzel uyum sagliyor mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bijon 4*100 diye hatirliyorum 15 janta gecebilirsiniz ben gectim araci aldigimda sofor kapisi icinde yaziyor zaten hangi janta hangi lastik olcusu olacagi orjinallgini bozmaz yani lastik jant hesaplama programlari var google yazip hesaplayabilirsiniz 195*55*15 guzel uyum sagliyor mesela

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkürler.15 İLE 16 ARASINDA kaldım.16 Bu arabayı yormaz ama yanak 40 veya 45 civarlarına düşeceği için bu seferde konfor düşücek sanırım..
  • ne vardi sanki su arac tam otomatik olsaydı bastinmi gidiyor yokusta bile arac solluyor az yakiyor 3 yildir bende sadece yilda bir yagini filtresini degistiriyorum masallah tam fiyat performans araci otomatik vites olsaydi omurluk kullanirdim heralde...

• 2009 Model rio 5 kapı aldım.700 km uzun yol yaptım.Arada hızlıda gittim ama genelde 110 ile ve 8 saat sürekli klima açık kullandım.
    İstanbula gelince tekrar fulledim ve hesapladığımda 27 kuruş çıktı arkadaşlar...İyi bir yakıt tüketimi diye düşünüyorum.Ne dersiniz.
  • quote:

2009 Model rio 5 kapı aldım.700 km uzun yol yaptım.Arada hızlıda gittim ama genelde 110 ile ve 8 saat sürekli klima açık kullandım.
    İstanbula gelince tekrar fulledim ve hesapladığımda 27 kuruş çıktı arkadaşlar...İyi bir yakıt tüketimi diye düşünüyorum.Ne dersiniz.
    Birde yağı değişiyim diyorum ama ne önerirsiniz.Yağ inceliği olarakta mesela.Araba yağ yakmıyor.111.000 km de.tüm kontrollerini yaptırdım.ince kullansak biraz gürültü artıyor performansta artıyor .Karar veremedim doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustfox

Ben 28.5 bin tl ye aldım. Valla her geçen gün performansına hayran oluyorum chip yapıca buna

Alıntıları Göster
    Birde yağı değişiyim diyorum ama ne önerirsiniz.Yağ inceliği olarakta mesela.Araba yağ yakmıyor.111.000 km de.tüm kontrollerini yaptırdım.ince kullansak biraz gürültü artıyor performansta artıyor .Karar veremedim doğrusu.
  • quote:

bende bugun yillik bakim yaptirdim asagidaki urunleri netten alip sanayide araca uygulattim

https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-eco-nergy-5w30-5-litre-motor-yagi-P236211249

n11.com'dan Kia Rio 1.5 CRDI Bosch Filtre Bakım Seti (2005-2011) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

https://urun.n11.com/filtre-setleri/kia-rio-15-crdi-bosch-filtre-bakim-seti-2005-2011-P117708481

sanayide usta 1.5 crdi hb 160 binde boyasiz hasar kayitsiz araci arkadasina 34 bine aldiklarini soyledi sizin km biraz yuksekmis ama bakimli demekki siz kaca aldiniz?

Alıntıları Göster
    Bu yağdan memnunmusunuz.Yağ inceliği olarakta mesela.Araba yağ yakmıyor.111.000 km de.tüm kontrollerini yaptırdım.ince kullansak biraz gürültü artıyor performansta artıyor .Karar veremedim doğrusu.

• quote:

Bu yağdan memnunmusunuz.Yağ inceliği olarakta mesela.Araba yağ yakmıyor.111.000 km de.tüm kontrollerini yaptırdım.ince kullansak biraz gürültü artıyor performansta artıyor .Karar veremedim doğrusu.

Alıntıları Göster
    benim arac 120 binde gram yag eksiltme yok cok sukur bu yagdan cok memnunum degisim yapan usta bile cok begendi dunyada 1 numara dedi ve 5 litre 150 lirayi duyunca agzi acik kaldi siz kac numara kullaniyorsunuz forumlardan ogrendigim kadariyla servis bile bizim araclara 5/30 koyuyormus

• quote:

2009 Model rio 5 kapı aldım.700 km uzun yol yaptım.Arada hızlıda gittim ama genelde 110 ile ve 8 saat sürekli klima açık kullandım.
    bende de 2009 1. 5 dizel manuel var depoyu fulledim 120-130 gittim surekli 750 km sonra yakit isigi yandi 265 liraya tekrar fulledim 35 kurusa geliyor yolun yarisi klima acikti ama dedigim gibi genelde 130 gittim cok sukur bastinmi gidiyor yokusta bayilmayi birak arac sollluyor...

• Kia'lar bu motorla hiç bir zaman az yakan bir araç olarak bilinemedi... Belki silindir hacminden (~500cc x3) en verimli yanmasını ancak bu kadar yapıyor...

Bu süreç zarfında (konu açıldığından itibaren) Motosiklet dünyasından goldwing(300cc×6silindir) 6-boxer ve dynaglide (772cc×2) v4 kullanma şansım oldu, ikisi de rüzgar direnci ve yakit tuketimi ile bilinen motorlar değildir, ancak GW o kutlesine rağmen çok daha az yakıyordu...

Kısacası silindir basina düşen hacim ufaldikca yakit tüketimi genellikle düşer...

Bu nedenle 3 silindir 1.5crdi hiç bir zaman yakit tüketimi ile bilinmedi, ancak silindir hacmini buyutmenin avantajlari uretim ve bakim esnasında görülür, daha dayanıklı malzeme kullanılabilir ve hem parca maliyeti azdir hem de sayı olarak az olur.(enjektör tanesi bile düşünüldüğü taktirde..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 10 Ağustos 2019; 8:21:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Kia'lar bu motorla hiç bir zaman az yakan bir araç olarak bilinemedi... Belki silindir hacminden (~500cc x3) en verimli yanmasını ancak bu kadar yapıyor...

Bu süreç zarfında (konu açıldığından itibaren) Motosiklet dünyasından goldwing(300cc×6silindir) 6-boxer ve dynaglide (772cc×2) v4 kullanma şansım oldu, ikisi de rüzgar direnci ve yakit tuketimi ile bilinen motorlar değildir, ancak GW o kutlesine rağmen çok daha az yakıyordu...

Kısacası silindir basina düşen hacim ufaldikca yakit tüketimi genellikle düşer...

Bu nedenle 3 silindir 1.5crdi hiç bir zaman yakit tüketimi ile bilinmedi, ancak silindir hacmini buyutmenin avantajlari uretim ve bakim esnasında görülür, daha dayanıklı malzeme kullanılabilir ve hem parca maliyeti azdir hem de sayı olarak az olur.(enjektör tanesi bile düşünüldüğü taktirde..)
    bu arac 4 silindir

https://www.auto-data.net/tr/kia-rio-ii-hatchback-jb-1.5-crdi-109hp-2682

• quote:

Alıntıları Göster
    KOmple seti almayı düşünüyorumda.Acaba mazot filitresini kaç binde bir değişmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Kia'lar bu motorla hiç bir zaman az yakan bir araç olarak bilinemedi... Belki silindir hacminden (~500cc x3) en verimli yanmasını ancak bu kadar yapıyor...

Araç 4 silindir yalnız

• quote:

bende de 2009 1. 5 dizel manuel var depoyu fulledim 120-130 gittim surekli 750 km sonra yakit isigi yandi 265 liraya tekrar fulledim 35 kurusa geliyor yolun yarisi klima acikti ama dedigim gibi genelde 130 gittim cok sukur bastinmi gidiyor yokusta bayilmayi birak arac sollluyor...

Alıntıları Göster
    Merhaba.Aynı araçtan kullanıyoruz.Mazotu nereden alıyorsunuz.Ben artık total kullanıyorum.Bariz ses düştü ve km fazlalaştı.Opet ve sonrada Shel kullandım.Özellikle shel çok daha az km gidiyor.Performansı yüksek diyorlar ama total doldurdum öyle dedikleri gibi bir düşme olmadı bende..
    Birde yukarıdaki 5/30 motul yağdan kullandım ama motor sanki biraz gürültülü çalışıyor gibi geliyor bana ...Sizin bu konularda tecrübeleriniz nelerdir.

• quote:

Merhaba.Aynı araçtan kullanıyoruz.Mazotu nereden alıyorsunuz.Ben artık total kullanıyorum.Bariz ses düştü ve km fazlalaştı.Opet ve sonrada Shel kullandım.Özellikle shel çok daha az km gidiyor.Performansı yüksek diyorlar ama total doldurdum öyle dedikleri gibi bir düşme olmadı bende..
    Birde yukarıdaki 5/30 motul yağdan kullandım ama motor sanki biraz gürültülü çalışıyor gibi geliyor bana ...Sizin bu konularda tecrübeleriniz nelerdir.

Alıntıları Göster
    araci sattim 2019 1.6 otomatik corolla aldim hocam rio kullanirken yakiti markali bilindik yerlerden alirdim 4 bin deviri gecmezdim motul yag koyardim otomatik olsa bir sure daha kullanirdim tam fiyat performans araciydi memnundum

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.