Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.074
Cevap
54
Favori
638.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o dediğin bende arabayı ilk aldığım günden beri var ama seninki kadar şiddetli değil.
    sanki uyku moduna geçiyor gibi oluyor. bence iyi bişey sürekli çalışmasına gerek yok.
    ben soğutmada herhangi bir sorun yaşamadım bugüne kadar.
  • Heralde aslanıma nazar değdi... Arkadaşlar şöyle bi sorunum var, triger kısmından ses geliyor... Ben aracımı peugeot yetkili servisten aldım 6 ay classic garantisi var. Bilgisi olan var mı triger garantiye girer mi? Normalde 90 bin bakımında triger değişmesi gerekmiyor mu benim araç 110 binde şu an. Eğer değişmeden sattılarsa hata onlarda diye düşünüyorum haksızmıyım??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadistica

o dediğin bende arabayı ilk aldığım günden beri var ama seninki kadar şiddetli değil.
    sanki uyku moduna geçiyor gibi oluyor. bence iyi bişey sürekli çalışmasına gerek yok.
    ben soğutmada herhangi bir sorun yaşamadım bugüne kadar.

Evet soğutmada bi sıkıntı yok servise uğrayacağım bir ara soracam artık garip bi durum varmı diye ayrıca saolun cevabınız için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

arkadaşlar geçenlerde biri ön tampon altı lip sormuştu böyle bir şey buluverdim

http://www.aliexpress.com/item/Bumper-Lip-Deflector-Lips-For-Peugeot-208-307-306-308-301-Front-Spoiler-Skirt-For-TopGear/32464244293.html

Ben sormuştum. Teşekkürler. Ama biraz alçalacak araç. Yay takıyorum yarın nasipse. O zaman gerek kalmayacak.

• iyi akşamlar arkadaşlar, 2016 model 301 active 1.6 dizel arabama 10 gündür biniyorum, çok da memnunum, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. arabayı teslim alırken servis dediki 5000 km de ya da mayıs ayında bakım için geleceksiniz dedi. ben bu bakımları özel servisde yaptırsam garantiye zararı olur mu? malum yetkili servis fiyetları biraz tuzlu olacak gibi. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurr3434

iyi akşamlar arkadaşlar, 2016 model 301 active 1.6 dizel arabama 10 gündür biniyorum, çok da memnunum, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. arabayı teslim alırken servis dediki 5000 km de ya da mayıs ayında bakım için geleceksiniz dedi. ben bu bakımları özel servisde yaptırsam garantiye zararı olur mu? malum yetkili servis fiyetları biraz tuzlu olacak gibi. :)

Normalde bakımları 15000 de neden sizin 5000 ilk önce bunu bi araştırın 15000 bakımı 360 370 lira birde servis bakımı olmadığı zaman ilerde olacak arızalarda garantide sıkıntı çıkarırlar

• 5000 dedi servisdeki görevli, hatta kartın üzerine yazdı. arayıp sorayım o zaman neden 5000 diye. mayıs ayında 5000 dolmazsa yine de gelmem gerektiğini söyledi bi de.
  • selçuk hocam, motor yağının 15000 e kadar değişmesi gerekmez mi?
  • quote:

iyi akşamlar arkadaşlar, 2016 model 301 active 1.6 dizel arabama 10 gündür biniyorum, çok da memnunum, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. arabayı teslim alırken servis dediki 5000 km de ya da mayıs ayında bakım için geleceksiniz dedi. ben bu bakımları özel servisde yaptırsam garantiye zararı olur mu? malum yetkili servis fiyetları biraz tuzlu olacak gibi. :)

Normalde 15 binde bakım olur. Ancak ilk kobtrol bakımı için bir kaç binde çağırdıklarını duymuştum. Beş bini duymadım. Garanti bitinceye kadar özel servise götürmeyin. Yarın neyle karşılaşacağı bilinmez. Garanti bozulmuş demesinler.

• anladım Harun Hocam, sağolun.
  • quote:

maşallah iyi bakım yapmışsınız araca

Teşekkür ederim.

Herşey daha güvenli ve sessiz bir 301 için. :)
  • onurr3434 O kullanıcısına yanıt
    Aracı sıfır almışınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanınız. Ufak tefek şeylere takılmayacaksanız doğru karar verdiğinizi uzun yolda ve ilk pompa da anlayacaksınız. Aracı ne kadara aldınız ve bayi hediye olarak birşeyler verdi mi ?

Bu arada sıfır araçlar 3000 km ile 5000 km arası servise gelmesi istenir. Ufak bi kontrol mahiyetli. Bu yağ filtre bakımı değil. Ücretsizdir. Gevşeyen alsayan bir yer var mı bakıp iyi günler dilerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökhan0180

Arkadaşlar bugün ilk defa klimayı çalıştırdım sanki bi çalışıp bi duruyo gibi geldi bana normalmidir acaba dışarda sesi dinlediğimde çıt ediyor kompresör devreye giriyor sonra durup tekrar giriyor gibi

Hocam ben onun cevabını öğrendim... Aynı şey tüm 301 lerde var. Sebebi şu, motor zorlandığı yerde yokuş v.s. Klimayı askıya alıp ve az güç uygulayıp sonra motordaki yük azaldığında düzlük yere geçince v.s.klimaya tam gucu veriyormuş. Bilginize... Mesela şunun gibi... Arabaya boştayken debriyaja basıp gaza sonuna kadar bastınızmı hiç?? 2500 deviri kesinlikle geçmiyor. Kalkışta kızaklamayı önlemek için ek bi önlem imiş... Yani patinaj yapmaması için{esp ye ek olarak} tabii bunlar dizel için benzinliyi bilmiorum... Kolay gelsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla bana kimse gel demedi :) ama yarın bi ugrayarak balatalardan ince bi ses geliyor bi de kahve içerim yağ suya bi baktiram

• quote:

selçuk hocam, motor yağının 15000 e kadar değişmesi gerekmez mi?

Bilgim yok yarın sorayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Büyük R

Aracı sıfır almışınız hayırlı olsun güzel günlerde kullanınız. Ufak tefek şeylere takılmayacaksanız doğru karar verdiğinizi uzun yolda ve ilk pompa da anlayacaksınız. Aracı ne kadara aldınız ve bayi hediye olarak birşeyler verdi mi ?

Bu arada sıfır araçlar 3000 km ile 5000 km arası servise gelmesi istenir. Ufak bi kontrol mahiyetli. Bu yağ filtre bakımı değil. Ücretsizdir. Gevşeyen alsayan bir yer var mı bakıp iyi günler dilerler.

sağolun büyük R hocam, aracı sıfır aldım evet, ilksan kampanyasından 49.000 tl ye aldım. hediye falanda vermediler almadan önce araştırdım aracı, eksilerini artılarını bilerek aldım. bu 10 günlük kullanım süremde memnun kaldım araçtan. hafta sonu uzun yol denemesi yapmak için side ye gidecektim ama hava tahminleri yağış gösterdiği için diğer haftaya erteledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: erman83

quote:

Orijinalden alıntı: gökhan0180

Arkadaşlar bugün ilk defa klimayı çalıştırdım sanki bi çalışıp bi duruyo gibi geldi bana normalmidir acaba dışarda sesi dinlediğimde çıt ediyor kompresör devreye giriyor sonra durup tekrar giriyor gibi

Hocam ben onun cevabını öğrendim... Aynı şey tüm 301 lerde var. Sebebi şu, motor zorlandığı yerde yokuş v.s. Klimayı askıya alıp ve az güç uygulayıp sonra motordaki yük azaldığında düzlük yere geçince v.s.klimaya tam gucu veriyormuş. Bilginize... Mesela şunun gibi... Arabaya boştayken debriyaja basıp gaza sonuna kadar bastınızmı hiç?? 2500 deviri kesinlikle geçmiyor. Kalkışta kızaklamayı önlemek için ek bi önlem imiş... Yani patinaj yapmaması için{esp ye ek olarak} tabii bunlar dizel için benzinliyi bilmiorum... Kolay gelsin

Çok teşekkür ediyorum bende servise uğradım ama boşta usta yokmuş zaman dar olunca gösteremedim ama sizden öğrenmiş oldum tekrar saolun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük R

sağolun büyük R hocam, aracı sıfır aldım evet, ilksan kampanyasından 49.000 tl ye aldım. hediye falanda vermediler almadan önce araştırdım aracı, eksilerini artılarını bilerek aldım. bu 10 günlük kullanım süremde memnun kaldım araçtan. hafta sonu uzun yol denemesi yapmak için side ye gidecektim ama hava tahminleri yağış gösterdiği için diğer haftaya erteledim.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun ilksanın bir işe yaradığını duyduğuma sevindim beni 3000 kmde çağırdılar sıvı seviyelerine bakıyorlar 5000 biraz fazla geldi ayrıca bakımları serviste yapmazsanız kesinlikle garanti dışı kalır aman diyim bence 150-200 için riske girmeyin

• 5000 km kontrolu diye Kesinlikle öyle bir şey olmaz dedi bakım 15000 de yağ değişimi 15000 de rüzgar sesi için çok ayrıntılı konuştum kapıdan rüzgar giriyorum diye sordu çıktık yola 150 kadar bastık rüzgar girmiyor bu sesin on fardan kapıya doğru gelen bir kanal olduğu söyledi ve yalıtım yaparsan bile o sesin sadece azalacagini söyledi

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.