Şimdi Ara

### Yeni Fiat Punto 2012 topluluğu .. ^#### +19 üye (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.125
Cevap
19
Favori
114.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011-2012 model az km. yapmış, orijinal dizel 1,3 5K punto arıyorum. imzamdaki aracımla takas düşünüyorum. takasta fiyat karşılıklı konuşulur.
  • Merhaba arkadaşlar ,

Forumu yıllardır özveri ile takip etmeme rağmen ilk defa üyelik açtım bu nedenle öncelikle herkese merhaba .

Bu başlıkta ilk yorumumu yazmamdaki neden ise malum ; Yeni Fiat Punto 2012 Lounge 1.3 5K Dizel Multijet 95 bg Otomatik sahibi olmamdır. Aracımı Cuma günü aldım ve haftasonu tatile çıkmamdan dolayı inceleme fırsatı bulamadım. İzlenimlerimi ve yaşadıklarımı sizlerle paylaşmaktan çekinmeyeceğimi umuyorum. Herhangi bir konuda sorunuz olursa cevaplamaya da çalışacağım.

Listeye beni de eklemeniz dileğiyle .

İyi günler.
  • saggirr araç hakkındaki yorum ve düşüncelerini merakla bekliyorum. hayırlı olsun araban.
  • @beren: Çok teşekkür ederim . Kazasız belasız sürmek dileğiyle.

Araçta eve giderkenki izlenimlerim olumlu yönde... Direksiyonu gayet hafif ve ele oturuyor. Göstergeler çok canlı ve kullanıcıyı yormuyor. Çekişi biraz düşük gibi geldi ; zira daha önce 1.6 , 2.0 , 2.2 ve 4.7 motorlu araçlarla sürüş deneyimimden kaynaklı olabilir . Yani bir sollama anında yırtıp geçmek biraz zor gibi... Çok yükleniyor vites değişimi olurken.

Ayrıca vites kutusu alışılmış otomatik ve düz vites arasında bir dizayna bürünmüş. PRND tarzı sıralama yerine daha spor bir görünüm ve kullanım sağlanmış.
    Alışması biraz zaman alacak gibi görünsede birkaç kullanımla üstesinden gelinir gibi görünüyor. Dileyenler için resmini paylaştım.

### Yeni Fiat Punto 2012  topluluğu .. ^#### +19 üye

Onun dışında ön gösterge ve paneller gayet başarılı ve güzel tasarıma sahip. Fırsat buldukça gerçek araç içi görüntüler eklemeyi planlıyorum. Henüz yakıt tüketimine bakamadım. Kanaatim çok fazla tüketmeyeceği yönünde.

Sağ ve sol dönüşlerde dönülen taraftaki sis farlarının yanması da estetiğine ilave olmuş.

Aux ve Usb girişleri bardak veya pet şişe koyma yerlerine bir hayli yakın ve üzeri korumasız olduğundan herhangi bir sıvı temasından kaçınmak gerekli . Aksi taktirde araçtaki müzik sistemine zararı olabilir kanaatindeyim.

Start&Stop özelliği gayet başarılı ve kırmızı ışıkta arabadaki ivmelenme durunca motor kendini otomatik stop ediyor, ta ki fren pedalından ayağınızı kaldırıncaya dek. Ayrıca bu özellik yokuş ve dik rampalarda devre dışı kalıyor ki ani bir kaymayı önlemesi açısından gayet iyi düşünülmüş. Öte yandan frenden ayağınızı tamamen kaldırdıktan sonra yaklaşık 3sn kadar tutuyor sonra geri kaçıyor. Daha önce otomatik vitesli araç kullananlar için dez avantaj gibi görünse de o süre zarfı zaten gaza basmak için gayet makul.

Navigasyon için konsolda yer ayrılmış olup ; full paket olan lounge'da dahi opsiyonlu olarak satılıyor. ( Yaklaşık 1.150 TL fiyat verdiler ) Kaldı ki ortalama bir tomtom 199-300 TL civarında bulunabiliyor.

Şimdilik genel izlenimlerim bu kadar. Daha pek kullanamadım ama umuyorum ki her geçen gün bir özelliğini keşfedip sizlerle paylaşacağım.

İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saggirr -- 10 Temmuz 2012; 1:44:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: saggirr

Merhaba arkadaşlar ,

Forumu yıllardır özveri ile takip etmeme rağmen ilk defa üyelik açtım bu nedenle öncelikle herkese merhaba .

Bu başlıkta ilk yorumumu yazmamdaki neden ise malum ; Yeni Fiat Punto 2012 Lounge 1.3 5K Dizel Multijet 95 bg Otomatik sahibi olmamdır. Aracımı Cuma günü aldım ve haftasonu tatile çıkmamdan dolayı inceleme fırsatı bulamadım. İzlenimlerimi ve yaşadıklarımı sizlerle paylaşmaktan çekinmeyeceğimi umuyorum. Herhangi bir konuda sorunuz olursa cevaplamaya da çalışacağım.

İyi günler.

Aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
    Aldığınız aracın aynısından bende almayı düşünüyorum, sakıncası yoksa aldığınız fiyatı paylaşabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: dendesox

quote:

Orijinalden alıntı: saggirr

Merhaba arkadaşlar ,

İyi günler.

Aracınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
    Aldığınız aracın aynısından bende almayı düşünüyorum, sakıncası yoksa aldığınız fiyatı paylaşabilir misiniz?

Merhaba ,

Teşekkür ederim , darısı sizin başınıza =)

Beraberinde + 3 adet FIAT Ticari aldığımızdan dolayı filo indiriminden de yararlandığımız için biraz indirim aldık açıkçası . Fatura Toplamı : 40.500 TL ( Ankara ) olarak yansıdı.

Fiyatında şehir ve bayiiler arasında fark olabilir muhtemelen.

Aşağıda Fiyat Tablosu referans olsun diye ekledim. FIAT 'ın önerilen fiyatlarıdır. Bilgilerinize.

### Yeni Fiat Punto 2012  topluluğu .. ^#### +19 üye

• Bende beyaz rengini 41850 tlye anlaşıp sipariş verdim, araç italyadan geliyormuş. 18000 tl 18 ay 0 faiz kampanyasından da yararlandım.
  • Size de hayırlı olsun. Güle güle kullanmanız dileğiyle.
  • @saggır
    @beren

araçlarınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmanız dilleğiyle araçlarınızı ...

ikinizide listeye ekliyorum .. :)
  • bu arada sorum olacak beyler . benim araç esay versiyonu .. usb okuyucu ekletme şansım varmı acaba ? org radyo cd çalarımı değiştirmeden ?
    bir sorumda motoru nasıl açabiliriz çabucak .. bir arkadaşım vitesleri geç değiştir diye bahsetti ..
    biraz araç bağırsın hararet müşüri yükselsin ondan sonra bir üst vitese al ve motor rahatlasın dedi böylece daha çabuk açarsın dedi motoru doğrumu böyle bir uygulama yapmak .
    bir sorumda araçta en iyi sesi hangi eq ayarı ve hangi ayarlarla alabilirim .. ? bana sanki sağ kapıdaki kolon patlak gibi geldi basları patlak veriyor sanki ?
    Loudnesi on yaptım .. eq kapalı . faader 0 tiz +2 bass + 6 ama tatmin ettmedi ses olarak ..sizin tavsiyeniz ne olur ?
    sizdede sağ kapıdaki bass patlak gibimi yoksa benim aracımdakindemi sorun var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

bu arada sorum olacak beyler . benim araç esay versiyonu .. usb okuyucu ekletme şansım varmı acaba ? org radyo cd çalarımı değiştirmeden ?
    bir sorumda motoru nasıl açabiliriz çabucak .. bir arkadaşım vitesleri geç değiştir diye bahsetti ..
    biraz araç bağırsın hararet müşüri yükselsin ondan sonra bir üst vitese al ve motor rahatlasın dedi böylece daha çabuk açarsın dedi motoru doğrumu böyle bir uygulama yapmak .
    bir sorumda araçta en iyi sesi hangi eq ayarı ve hangi ayarlarla alabilirim .. ? bana sanki sağ kapıdaki kolon patlak gibi geldi basları patlak veriyor sanki ?
    Loudnesi on yaptım .. eq kapalı . faader 0 tiz +2 bass + 6 ama tatmin ettmedi ses olarak ..sizin tavsiyeniz ne olur ?
    sizdede sağ kapıdaki bass patlak gibimi yoksa benim aracımdakindemi sorun var ?

arkadaşın yanlış biliyor kesinlikle öyle bir şey yapma, araç yeni iken fazla devir yaptırmamaya özen göster çok düşük devirde de kullanma sakın bu araçlar dizel benzinliye benzemezler ve nazik araçlardır. iyi açılmamış bir motor çok kısa sürede büyük masraflar açabilir.

eq, aç neden kapatıyorsun ki, basları ve tizleri biraz yükselt, ön hop. biraz sesini kıs arkaları ful aç ses tatmin edici, arkadaşın aracını ben bu şekilde ayarladım gayet güzel sesi çıkıyor.

• Yeni arkadaslara punto lari hayirli ugurlu olsun. İlk depomu bitirdim. İstanbul trafiginde. 150tl mazot la 550km yol yaptim. İlk depoya göre nasil sizce.
    Bu arada forum senlenmis çok iyi. Bilgiler paylasmak güzel.
    Bende araçtan genel olarak çok memnunum. Klimanin çift bölmeli oluşu harika gunes gelen tarafi daha çok soguttabiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artpoint -- 11 Temmuz 2012; 14:46:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler sizinki de hayırlı olsun. Ben bayiiden aldığımda 100 TL lik mazot koymuştum şimdilik 200 KM yaptım. Mazot göstergesi çeyrek deponun 2 çizgi yukarısında... Tamamen bittikten sonra tekrar test edeceğim. Bilgilerimizi paylaşmak umarım yararlı olacaktır. Bu arada bugün farkettiklerim ise kolçağın içine göz koymaları. Yok gibi göründüğü için hiç aklıma gelmemişti orada bir göz olacağı. Bir de şöför koltuğundaki güneşlikte ayna koymamışlar.
  • evet arkadaşlar şimdi biraz sorular soriyim puntoculara :)

şimdi benim aracım 1.3 easy modeli ... bunda arka camlar otomatik değil otomatik yapmak mümkünmü arka camları
    ve aracımda usb ve blue &me yok ... blue&me olmuyorsa bile en azından usb çıkışı takılabilirmi orignaliğini bozmadan ..
    eğer oluyorsa ne kadar mal olur bunlar ?

birde bu video buldum yapmışlar galiba blue me yi ama usb varmı yokmu onu bilmiyorum

• birde bunu buldum aynı aparathttp://www.paser.it/product_info.php?products_id=87#slide6-view ... usb olmuyormu bununla acaba _?
  • 12 Ağustos pazar günü İstanbul Anadolu yakasında iftar buluşması etkinliğimiz olacaktır. Katılmak isteyen arkadaşlar özel mesaj atabilirler.
  • Bugün ilk uzun yol tecrubemizi punto muzla yasadik. Istanbul burhaniye arasi 500km yol yaptik. Ortalama 105km hizla, hatta bir ara 170km hiza cikmisim.:) . Ortalama 4.1lt ile 4.4lt arasi yakit tüketimi var. Klima full otomatik acik. Araç daha 1350km de bu arada. Bence harika. Birde hiz sabitleyici süper bir olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artpoint -- 25 Temmuz 2012; 22:32:28 >
  • Bu arada. Hiç yormadi beni koltuk, vites gecisleri çok rahatbir arabaymis bu punto. Puntodan önce Micra kullandim dört ay kadar. Berbatti çok yoruyordu gucsuzdu sollamalar sorunluydu vs.vs.

• Merhaba ben de yeni katıldım aranıza arkadaslar.' gün önce fiat puto 1.3 easy 75 hp siparişi verdim. 1 haftaya gelecek dediler.37 lira iyimi acaba fiyatı sizce nasıl ?Birde bu kasko olayı var geçen seneye göre kaskolar artmış herhalde.Bi tanesi 1400 tl kasko bedeli çekti bakalım fiat'ın kendi kaskosu varmış uygun olur mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacherofenglish

Merhaba ben de yeni katıldım aranıza arkadaslar.' gün önce fiat puto 1.3 easy 75 hp siparişi verdim. 1 haftaya gelecek dediler.37 lira iyimi acaba fiyatı sizce nasıl ?Birde bu kasko olayı var geçen seneye göre kaskolar artmış herhalde.Bi tanesi 1400 tl kasko bedeli çekti bakalım fiat'ın kendi kaskosu varmış uygun olur mu acaba?

Hayirli ugurlu olsun. Bence lounge modelinede fiyat alin. Ben cok memnunum. Özellikleri eazy ye göre çok iyi.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.