Şimdi Ara

AMD tepe yöneticisi ultrabook yarışını kazanacaklarına inanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
3.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Apple'ın MacBook Air hamlesi ile başlayan, Intel'in Ultrabook girişimi ile genel anlamda yaygınlık kazanan ultra-ince tasarımlı dizüstü bilgisayarların önümüzdeki birkaç yıl içerisinde tüm dizüstü bilgisayar pazarının yarıya yakın kısmını oluşturması bekleniyor. Ultrabook segmenti ile bu alandaki iddiasını gözler önüne seren Intel'e karşı AMD'nin çalışmaları da sürüyor. Aynı form faktördeki ürünlerin daha çok Sleekbook olarak nitelendirildiği AMD tarafında şirketin tepe yöneticisi Rory Read, kazanan taraf olacaklarını iddia ediyor.

Ultra-ince dizüstü bilgisayar piyasasında ciddi bir potansiyel olduğunu ve bunun büyük bir kısmını kazanacaklarını öne süren Rory Read, bu alandaki işlemcilerde genel performansı arttırmak yerine, AMD'nin ihtiyaç duyduğu asıl şeyin, ARM tabanlı platformlarla benzer şekilde daha fazla entegre özellik sunmak olduğuu dile getiriyor. Bilindiği üzere AMD, Trinity kodlu ikinci nesil Fusion işlemci ailesi ile genel çekirdek performansında Intel'in gerisinde kalırken, entegre grafik performansı açısından da pazarın en hızlı işlemcilerine sahip. Salt perfomans odaklı yarış döneminin sona erdiğini dile getiren Read, gezegendeki tüm dizüstü bilgisayarların yeterli işlem gücüne sahip olduğunu, dolayısıyla farklı özelliklere yoğunlaşılması gerektiğine vurgu yaparak, entegre özelliklerin gelişmesine dikkat çekiyor.

• O resimle inansalarda basarili olamazlar

Not: amdye sempati duyuyorum ama resim ne oyle yaa
  • Hangi yarışı kazandınız bunu kazanacaksınız? İntel ve nvidia tokatlayıp duruyor. Ekran kartını bile batırdınız.
  • Umarım dediklerinde haklı çıkarlar. Rekabet güzeldir hele biz son kullanıcısı açısından...
  • amdnin o segmentte eli kuvetli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD nin elinin iyi olduğu tek yer fusion platformu , bakalım zaman ne gösterecek. Yalnız şu var ki INTEL kafaya koymuş durumda Ultrabook pazarını domine edecek gibi.
  • Dostum yüzünü gören cennetlik valla. Dükkanın başına geçtin geçeli haberini okuyamaz olmuştuk. Resmi çekende paylaşanda senin karizmayı zedelemek için elinden geleni yapmış ama sen uyma onlara. Umarım dilediğiniz başarıya ulaşırsınız çünkü buna çok ihtiyacınız var.
    Sağlıcakla kal ve iyi sil oraları.
  • dizüstünün hitap ettiği kesim belli...salt performans ve oyun meraklısı diz üstü almaz kolay kolay.. kim ne yapacak 4 çekirdek 4 ghz işlemcili diz üstü bilgisayarı.. herşeyden önce insanların bilinçli olup ihtiyacına göre isteklerde bulunması şart.. msn de face de gezip en iyisini isteyen zihniyet az değil...athlon II 2.3 ghz bile nette gezinmeye fazlasıyla yetiyor.. ceo nunda dediği gibi "gezegendeki tüm dizüstü bilgisayarların yeterli işlem gücüne sahip olduğunu, dolayısıyla farklı özelliklere yoğunlaşılması gerektiğine vurgu yaparak, entegre özelliklerin gelişmesine dikkat çekiyor."

yeni A10 lar 4 çekirdek ve 3 ghz hızına ulaşıyor bana fazlasıyla yetecek bi ürün çıkmasını 4 gözle bekliyorum ama usb 3 vb.. ilave özellikler şart yeni çıkacak diz üstü bilgisayarlarda
  • Bu fotoğrafı habere koyan arkadaş;

Tuvalet olsan işenmezsin
  • @carloska
    Mevcut A75 ve A85 fusion'larda usb3 kontrolcüsü doğal olarak vardı. Bir değişiklik olacağını sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carloska

dizüstünün hitap ettiği kesim belli...salt performans ve oyun meraklısı diz üstü almaz kolay kolay.. kim ne yapacak 4 çekirdek 4 ghz işlemcili diz üstü bilgisayarı.. herşeyden önce insanların bilinçli olup ihtiyacına göre isteklerde bulunması şart.. msn de face de gezip en iyisini isteyen zihniyet az değil...athlon II 2.3 ghz bile nette gezinmeye fazlasıyla yetiyor.. ceo nunda dediği gibi gezegendeki tüm dizüstü bilgisayarların yeterli işlem gücüne sahip olduğunu, dolayısıyla farklı özelliklere yoğunlaşılması gerektiğine vurgu yaparak, entegre özelliklerin gelişmesine dikkat çekiyor. yeni A10 lar 4 çekirdek ve 3 ghz hızına ulaşıyor bana fazlasıyla yetecek bi ürün çıkmasını 4 gözle bekliyorum ama usb 3 vb.. ilave özellikler şart yeni çıkacak diz üstü bilgisayarlarda

an içinde satılmakta olan ilk nesil A serisi APU larda A60M chipset ile gelenlerde USB 3.0 desteğine yer verilmezken A70M gelen ürünlerde USB 3.0 bulunmakta.

2.Nesil APU'ların çoğusu A70M chipsetle gelecek ve chipsetin sağladığı desteğe bakarsak 6 tane Sata 3.0// 4 tane USB 3.0 şeklinde...

Brazos 2.0 platformuna bakarsak E serilerinin 2. nesilleri onlarda A68M chipset ile gelecekler 2 Tane SATA 3.0//2 Tane USB 3.0 desteğine sahip olacak.

2. nesil APU'ların Desktop kısmı şuan için belli belirsiz A85X diye bi chipset haziranda duyrulması kuvvetle muhtemel FM2 uyumlu olacak 8 Tane SATA 3.0//4 Tane USB 3.0// 10 USB 2.0 ve A75 ten farkı Raid 0,1,10 un yanında Raid 5 ide destekleyecek.

söylentilere göre maliyet odaklı olarak A55 ve A75 lerin soket FM2 ye uyarlanmış halleride gelecek ama bu konudada netleşen bilgi yok...

• Çıksın A10'lu ürün de alalım kardeşim.
  • şu an vatanbilgisayarda satılan "SAMSUNG NP305E5A A6 3420M-1.5 GHZ-4GB-1TB 5400RPM" diz üstüne istinaden söylemiştim... özelliklerinde usb3 görünmüyor...

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/samsung-np305e5a-s07tr-np305e5a-a6-3420m-15-ghz-4gb-1tb-5400rpm-156-1024mb-hd6470m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=60068

AMD den her kesime hitap eden ürünler bekliyoruz.. gerek internet gerekse oyun için çeşitli ürünler olmalı ve diz üstü için olmazsa olmaz özellikler(HDMI çıkışı, kart okuyucu, bluettooth vs..)

• AMD düşmanları için bile biraz "aşırı" bir fotoğraf kullanılmış. Umarım sadece basit bir yanlışlıktır çünkü DH'yi taraflı bir havada görmek istemem.

Trinity mevcut haliyle standart dizüstü kullanıcılarının tüm istekleini fazlasıyla karşılıyor. Grafik gücü ile de rakiplerine ciddi fark attığını söyleyebiliriz. Cinebench'te Intel'e geçilmesi beni ve müşteri kitlesinin %99'unu oluşturanları ilgilendirmiyor. Rorry Read doğru bir noktaya parmak basmış. Saf işlemci gücü yerine yan özelliklere odaklanmak daha akıllıca bir strateji olacaktır ki bunu masaüstünü es gerçerek söylüyorum.

Burada asıl sorun AMD'nin üretim sıkıntısını aşıp aşamadığı. Fusion üretiminde GF'den kaynaklanan sorunlar yüzünden verimlilik ciddi oranda düşmüş bu yüzden de AMD Apple gibi bir devle anlaşmayı kıl payı kaçırmıştı (Apple ve AMD anlaşması ile ilgili haberler forumda da yayınlanmıştı). Eğer AMD üretim sorununu çözmüşse bu yıl ciddi bir sıçrayış gerçekleştirebilir. Apple'ın Macbook Air için Trinity'yi düşündüğü dedikoduları ortalıkta dolanıyor. Stok sorunu oluşmazsa AMD bu yıl mobilden iyi kazanç elde edebilir.

• quote:

şu an vatanbilgisayarda satılan "SAMSUNG NP305E5A A6 3420M-1.5 GHZ-4GB-1TB 5400RPM" diz üstüne istinaden söylemiştim... özelliklerinde usb3 görünmüyor...

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/samsung-np305e5a-s07tr-np305e5a-a6-3420m-15-ghz-4gb-1tb-5400rpm-156-1024mb-hd6470m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=60068

AMD den her kesime hitap eden ürünler bekliyoruz.. gerek internet gerekse oyun için çeşitli ürünler olmalı ve diz üstü için olmazsa olmaz özellikler(HDMI çıkışı, kart okuyucu, bluettooth vs..)

bu tarz ürünlere bilgisayar satış sitelerinden ziyade ürünün kendi sitesinden bakmak daha mantıklı çünkü alışveriş sitelerindeki bilgiler %100 doğru olmayabiliyor keza vatanda chipset bilgisine yer verilmemiş ama samsungun kendi sayfasında bilgisayar özelliğinde ayrıntılı teknik bilgiler mevcut chipset A60M FCH

http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/notebook-computers/essential/NP305E5A-S01TR-spec

Mesela ilk nesil A serisinde alınabilecek mantıklı seçimleriden biri olarak sıralayabiliriz ki 2. nesilin duyrulması fiyatı düşürecektir ve chipset A70M FCH

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/me/en/sm/WF06b/321957-321957-64295-3955552-3955552-5098225-5225179.html?dnr=1

• ürünün sitesinde de 3 tane usb 2.0 yazıyor neyseki almadığım için sorun olmadı... veteknoloji de gezinirken amd fusion haberinde bi ayrıntı dikkatimi çekti...

"AMD'nin açıklaması şu şekilde: "100'ün üzerinde uygulama ve oyun, artık AMD'nin APU'ları sayesinde daha hızlı çalışıyor, Google Chrome, Firefox ve Internet Explorer'ın çeşitli eklentileriyle kullanıcılar AMD Steady Video teknolojisine daha rahat erişebiliyorlar, müteşekkiriz böylece, Trinity kullanıcılarına optimize edilmiş web-tabanlı video deneyimi sunabiliyor. Adobe Photoshop CS6, WinZip 16.5 ve VLC Media Player'ın da aralarında bulunduğu 6 uygulama AMD A-serisi APU'larda daha hızlı çalışacak şekilde optimize edildi. Ve tabi ki AMD A-Serisi APU'lar Microsoft Windows 8 işletim sistemiyle en iyi çalışacak şekilde tasarlandı."

yeni alacağım diz üstü ve kullanacağım işletim sistemi şekillenmeye başladı...

• quote:

ürünün sitesinde de 3 tane usb 2.0 yazıyor neyseki almadığım için sorun olmadı... veteknoloji de gezinirken amd fusion haberinde bi ayrıntı dikkatimi çekti... AMDnin açıklaması şu şekilde: 100ün üzerinde uygulama ve oyun, artık AMDnin APUları sayesinde daha hızlı çalışıyor, Google Chrome, Firefox ve Internet Explorerın çeşitli eklentileriyle kullanıcılar AMD Steady Video teknolojisine daha rahat erişebiliyorlar, müteşekkiriz böylece, Trinity kullanıcılarına optimize edilmiş web-tabanlı video deneyimi sunabiliyor. Adobe Photoshop CS6, WinZip 16.5 ve VLC Media Playerın da aralarında bulunduğu 6 uygulama AMD A-serisi APUlarda daha hızlı çalışacak şekilde optimize edildi. Ve tabi ki AMD A-Serisi APUlar Microsoft Windows 8 işletim sistemiyle en iyi çalışacak şekilde tasarlandı. yeni alacağım diz üstü ve kullanacağım işletim sistemi şekillenmeye başladı...

Bende intelden amd ye geçicem amd trinty fusion işlemcili ultra ince bilgisayarlar çıksın sepete atıcam hemen :)

• Amd Kralsın tekelci intele her yerde her zaman hayır
  • quote:

Orijinalden alıntı: umidigo

O resimle inansalarda basarili olamazlar

Not: amdye sempati duyuyorum ama resim ne oyle yaa

Microsoft bununla başarılı oluyorsa, dünyada herkes başarılı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draconist -- 20 Mayıs 2012; 1:10:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Hangi yarışı kazandınız bunu kazanacaksınız? İntel ve nvidia tokatlayıp duruyor. Ekran kartını bile batırdınız.

ekran kartınımı batırdılar ayıp yahu adamların sattıkları sadece 6850 lerin bile haddi hesabı belli değil 7800 seriside aynı şekil gidiyo nasıl batırmışlar. bu firma sadece 7970 mi çıkarttıda batırdılar diyosun en üst segmentte geride kalmış olabilir ama orta segmentte amd çok ciddi satış yaptı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.