- x
Bilgisayarı İlk Açıldığı Hale Getirmek ?
2 Cevap11921 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

739 Mesaj
17 Mayıs 2012; 19:58:34 

Arkadaşlar geçenler de bir bilgisayar aldım ancak ekranı küçük geldiğinden dolayı iade etmek istedim ancak firma bana bilgisayarı ilk açıldığı hale getirirsem geri alacaklarını söylediler. Bilgisayarın kişiselleştirilmiş olduğundan dolayı şimdiki haliyle iadenin olmayacağını söylediler acaba bu ilk açıldığı hale nasıl getirebilirim format mı atmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarcusAntonius -- 17 Mayıs 2012; 20:16:00 >

JackDawson

134 Mesaj
17 Mayıs 2012; 20:06:59 

merhabalar
yeni bilgisayarlarda recover part olarak adlandırılan bir kısım olur bu kısım hdd içinde senin ulaşamayacağın bir alana gömülmüş olarak bulunur. ulaşmak için başlat menüsü altında recover adı altında bir program vardır. bunu kullanman gerekli bilgisayarı fabrika ayarlarına çeker. burdan bulamazsan açılışta f12 tuş kombinasyonu(bazı bilgisayarda farklı olabilir) kullanarak da bilgisayarı ilk haline alabilirsin.

teşekkürler

1884 Mesaj
17 Mayıs 2012; 20:11:11 

quote:

Orijinalden alıntı: MarcusAntonius

Arkadaşlar geçenler de bir bilgisayar aldım ancak ekranı küçük geldiğinden dolayı iade etmek istedim ancak firma bana bilgisayarı ilk açıldığı hale getirirsem geri alacaklarını söylediler. Bilgisayarın kişiselleştirilmiş olduğundan dolayı şimdiki haliyle iadenin olmayacağını söylediler acaba bu ilk açıldığı hale nasıl getirebilirim format mı atmam gerekiyor yardımcı olur musunuz ?

denetim masasına girin. sağ üstteki arama kısmına kurtarma yazın. çıkan seçeneklerde üstteki kurtarma yazan yere girin. daha sonra açılan sayfada gelişmiş kurtarma seçenekleri yazar. ona girin. karşınıza gelen ekranda fabrika ayarlarına döndür seçeneği varsa onu kullanarak ilk aldığınız zamana döndürebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golkipir -- 18 Mayıs 2012; 0:30:16 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Bilgisayarı İlk Açıldığı Hale Getirmek ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.340