Şimdi Ara

PHILIPS 42PFL4307K/12(hd uydu alıcılı+fpr3d)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.834
Cevap
23
Favori
240.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün teknosa ya 42et5 almak için gittim fakat görevli yanıma geldi size daha dogal goruntu veren içinde dahili hd uydu alıcısı bulunan 42 inç pasif 3d li bi philips gosterebilirmiyim dedi gösterdi kafamı karıştırdı tabi 1939 tl fiyatı bende biraz araştırıyım dedim fiatı bugün için dedi fiyatın artmasını goze alıp almadan çıktım internette biraz araştırdım hakkında hiç birşey bulamadım teknosa da "dünyada ilk kez teknosa da" kampanyasıyla verilmiş model:PHILIPS 42PFL4307K/12 FHD 3D LED LCD TV hakkında bir bilgisi olan varmı acaba?.Ayrıca et5 ile farkı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: mtthalil

Dün teknosa ya 42et5 almak için gittim fakat görevli yanıma geldi size daha dogal goruntu veren içinde dahili hd uydu alıcısı bulunan 42 inç pasif 3d li bi philips gosterebilirmiyim dedi gösterdi kafamı karıştırdı tabi 1939 tl fiyatı bende biraz araştırıyım dedim fiatı bugün için dedi fiyatın artmasını goze alıp almadan çıktım internette biraz araştırdım hakkında hiç birşey bulamadım teknosa da "dünyada ilk kez teknosa da" kampanyasıyla verilmiş model:PHILIPS 42PFL4307K/12 FHD 3D LED LCD TV hakkında bir bilgisi olan varmı acaba?.Ayrıca et5 ile farkı nedir?

Aynen hocam :)
    Bende dün Balçova Teknosa (eski BestBuy) da 1999 TL ye satıldığını müşteri temsilcisinden öğrendim, araştırmaya çalışıyorum, bilgi bulursak paylaşalım ltf.

>> Philips site'den Kataloghttp://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl4307k_12/42pfl4307k_12_pss_tur.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasoci -- 14 Mayıs 2012; 13:19:15 >

• Ben de bu TV'yi düşünüyorum ama bilen birinin yorumlarına ihtiyacım var. Ayrıca bazı yerlerde 42PFL4307K/12 bazı yerlerde ise 42PFL4307K olarak geçiyor. Sondaki 12 ne anlamadım.

http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl4307k_12/42pfl4307k_12_pss_tur.pdf
    linkte 12 var kataloğun kendisinde yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercanbabam

biri bu televizyonla pc arasında 3d olayını nasıl hallettiğini yazabilir mi?

şu konuya bi bak istersen belki yardımcı olur http://forum.donanimhaber.com/m_59602812/tm.htm
  • eğer 3d izliyorsanız aktif oluyor ayrıca türksatta 3 d demo yayın yapan kanal var türksat 3d yazıyor şimdi otomatik kanal arattırırsanız çıkıyor.o kanala gelin ozaman aktif oluyor bide srvis gelince pek birşey yapmıyor sadece imzalayıp gidiyor bana gelen servis benim kadar bile anlamıyordu size nasıl gelir bilmiyorum ben interentten kitabını indirdim okup herşeyi öyle yaptım.
    http://www.philips.com.tr/c/televizyonlar/4000-series-107cm-42-inc-easy-3d-dvb-t-c-s2-42pfl4307k_12/prd/;jsessionid=7307914874D1FB5AD6537CF5B6F4E52E.app101-drp3?t=support
    buradan manuleline bak bu linkte bütün herşeyi bulacaksın hatta istersen canlı sorabilceğin müşteri temsilcileride var direk chat yolu ile cevap veriyorlar.

• kanal düzenleme programını buldum.isteyen indirebilir.
    http://www.dosya.tc/server17/zKr44k/PhilipsChannelEditor_20120411_V1.8.0.2.zip.html
  • Bu fiyat iyi..http://forum.donanimhaber.com/m_61831788/tm.htm

Arkadaşlar ben 3 ay ertelemeli 8 taksit ile Teknosandan aldım geçen hafta. Televizyonu kesinlikle tavsiye ederim. Görüntü şahane hd reciverinin pek bir ayarı yok ama kanal adını değiştirip ne yapacaksınızki zaten? hd olmayan kanalların görüntüsü bile çok güzel.
    2-3 cm kalınlığında ve 46watt elektrik tüketimi var. (Ben teknosadaki satıcının yalancısıyım. Cihaz A+ olarak geçiyor.) Yanında 2 adet pasif gözlük veriyorlar. Cihaz 3d olarakta gayet başarılı bence. Smart çok hızlı olmasada güzel çalışıyor. Browseri ile birçok web sitesini sorunsuz açabildim.
    Benim takıldığım tek şey hdd den 3d film izlerken ileri geri sararken takılıyor. Sarmadan seyrederseniz sıkıntı yok. (Belkide benim filmlerden kaynaklanıyordur.) Teknosadaki satıcıya sorunca abi işlencisi yavaş filan dedi. Ama bence yeterli bilgisi yok.
    Ben 1800 tl verdim. Pişman değilim. Firmaya güveniyorsanız bence yeterli bir televizyon.
    Bir de d-smat kart ile çalışıyor. Dijitürk ile çalışmıyor çünkü dijitürk te cam modül satışı yok. Olsa onuda çalıştırır eminim. Digitürk seyredecekseniz bunun ki değil hiçbir recevier i kullanamazsınız illa digitürk recevier olacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: suleyman.ozek

Bu fiyat iyi..http://forum.donanimhaber.com/m_61831788/tm.htm

Arkadaşlar ben 3 ay ertelemeli 8 taksit ile Teknosandan aldım geçen hafta. Televizyonu kesinlikle tavsiye ederim. Görüntü şahane hd reciverinin pek bir ayarı yok ama kanal adını değiştirip ne yapacaksınızki zaten? hd olmayan kanalların görüntüsü bile çok güzel.
    2-3 cm kalınlığında ve 46watt elektrik tüketimi var. (Ben teknosadaki satıcının yalancısıyım. Cihaz A+ olarak geçiyor.) Yanında 2 adet pasif gözlük veriyorlar. Cihaz 3d olarakta gayet başarılı bence. Smart çok hızlı olmasada güzel çalışıyor. Browseri ile birçok web sitesini sorunsuz açabildim.
    Benim takıldığım tek şey hdd den 3d film izlerken ileri geri sararken takılıyor. Sarmadan seyrederseniz sıkıntı yok. (Belkide benim filmlerden kaynaklanıyordur.) Teknosadaki satıcıya sorunca abi işlencisi yavaş filan dedi. Ama bence yeterli bilgisi yok.
    Ben 1800 tl verdim. Pişman değilim. Firmaya güveniyorsanız bence yeterli bir televizyon.
    Bir de d-smat kart ile çalışıyor. Dijitürk ile çalışmıyor çünkü dijitürk te cam modül satışı yok. Olsa onuda çalıştırır eminim. Digitürk seyredecekseniz bunun ki değil hiçbir recevier i kullanamazsınız illa digitürk recevier olacak..

Resim ekleme şansınız yokmu.şu tv nin resimlerini bir göremedik.şurda varya

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

quote:

Resim eklemeyi isterdim ama sağ ayağı çatlattım. Alçı yeni çıktı ayak fena zonkluyor..Değneksiz gezemiyorum ev dublex. :( Televizyon diğer katta. İlk fırsatta koymaya çalışırım.

• quote:

quote:

quote:

Resim eklemeyi isterdim ama sağ ayağı çatlattım. Alçı yeni çıktı ayak fena zonkluyor..Değneksiz gezemiyorum ev dublex. :( Televizyon diğer katta. İlk fırsatta koymaya çalışırım.

Geçmiş olsun hocam,kendinizi zorlamayın ,resim önemli değil,ekleyen bulunur nasıl olsa.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun hocam,kendinizi zorlamayın ,resim önemli değil,ekleyen bulunur nasıl olsa.

Teşekkürler.. Merdivenden inerken dikkat edin bir hortuma takılmak 2 ayıma patladı dahada düzelmedi..

• quote:

Merhaba Süleyman Bey,

Dsmart kart tek olarak ne kadar fiyatı bilginiz varmı. (Çanak, uydu alıcısı vs. olmadan)

• quote:

Orijinalden alıntı: leftyrugiero

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Orijinalden alıntı: kkartalizma

arkadaşlar alalı 4 gün oldu,fırsat buldukça kurcalıyorum.... özellikle hd ve 3d yayınlarda gayet başarılı bence. olumsuz tarafları,filmleri ileri sararken takımla oluyor. ayrıca altyazıda türkçe karakterleri tanımıyor fakat onuda küçük bi programla hallettim. ha bide dahili uydu alıcısında kanal geçişleri çok yavaş... dts formatlı ses dosyalarını tanımıyor, bu yüzden sesi bilgisayardan almak zorunda kalıyorum....

diger baslikta dts cozdugu yazilmis??

DTS çözmüyor bilgisayarda mevcut DTS ses formatını yardımcı proramlarla AC3 yada AAC formatına çevirerek tvde izleyebilirsiniz. 10 GB MKV dosyası için yaklaşık 10-15 dakika sürüyor işlem

Gerekli Programlar

1- Xilisoft Video Converter Platinum
    2- mkvmerge GUI

hocam tamam onu biliyorum da diger baslikta ayni tv yi alan arkadas

dts mkv de sorun olmadigini ses aldigini yazmis
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=61782923

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tp visionu araştırınca karşımahttp://www.tpv-tech.com/ çıktı, ve philipsin panellerini tpv nin ürettiğini, tpv nin bildiğimiz kaliteli monitor firması AOC un ana sahibi oldugunu gordum.

2 nisandan 2012 itibaren philipsin tv fabrikası tpv nin olmuş, kısacası philpsin lg veya samsungun panellerini kullanıyor efsanesi artık curutulmuş oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: leftyrugiero

quote:

Merhaba Süleyman Bey,

Dsmart kart tek olarak ne kadar fiyatı bilginiz varmı. (Çanak, uydu alıcısı vs. olmadan)

http://www.nextburada.com/default.asp?git=7&kategori=17 Ben buradan almıştım. Fiyatı : 199,00 TL KDV Dahil 18,24 TL x 12
    Firma ile en ufak bir ilgim yok. Ama bir iki arkadaşa aldık problem yok. Link vererek umarım yanlış yapmıyorumdur..?

• quote:

Orijinalden alıntı: discrepancy

Tp visionu araştırınca karşımahttp://www.tpv-tech.com/ çıktı, ve philipsin panellerini tpv nin ürettiğini, tpv nin bildiğimiz kaliteli monitor firması AOC un ana sahibi oldugunu gordum.

2 nisandan 2012 itibaren philipsin tv fabrikası tpv nin olmuş, kısacası philpsin lg veya samsungun panellerini kullanıyor efsanesi artık curutulmuş oldu

Www.tpvision.com diye bir siteleri var,benim anladığım kadarıyla Philips bu adamlara ortak olmuş Tpv dunyanın en büyük monitör üreticisiymiş,yani artık kendi panel diğer kısımları üretiyor o yüzden bu sene bukadar büyüdü,biz tüketicilerinde işine geldi açıkcası.yoksa Philips 1799a 3d led satacak deseler gülerdim,birde uydu olacak.en azidan okadar sorun yaşatan Samsungdan yakasını kurtaranlara hem uygun hemde kaliteli alternatif oldu.

Birdewww.uwand.com varki Philipsin teknolojide ne denli ilerlediğini görebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Ya varya kafam çorba oldu resmen.aklımda 2 tv var ve yarın birini alacam.Ama işin içinden çıkamıyorum.
    1-Phılıp 42pfl 4307 -Bunda dts yok.arşivim ağırlıklı olarak DTS hep.bunları ilk etapda izleyeceğim.mecbıur ek masraf çıkacak.

2-panasonuc 42st50 olazma -Bu tvde DTS var OK.yalnız bundada 3D gçzlük yok. ve bundada ek masraf çıkıyor.

Gelde çık işin içinden şimdi.arkadaşlar lütfen söyleyin ne yapayım.

Ben de plazma çok düşündüm renkler, hız vs o biçim ama engellediklerini söyleseler de ekran ayna gibi yansıma derdi var, yok aynı görüntü çok kalınca iz yapar. Isınır vs.vs. Ayrıca plazma gözlükleri tümünde aktif shutter.. Pili, şarjı dert ağır. Birde pahalı. Bundan en azından 2 gözlük çıkıyor. Kırıldı bozuldu vs derdi yok. Eminim çok da ucuzdur. LG ile aynı teknoloji hatta panelde aynı sanırsam. 1 aktif gözlük parasına en az 15-20 gözlük alır mahalleyi toplar maç izlersin..
    http://www.teknofiyat.com/?search=wd+live 250 tl ye var. Smartın yaptığı birçok işi de kendi başına halleder. Ben olsam gözlüğe vereceğim parayı playere veririm. Yada hiç verme pc de konvert ediver. Ses sistemi olmadıktan sonra dts olmuş olmamış farketmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suleyman.ozek -- 10 Haziran 2012; 1:40:59 >

• http://www.philips.com.tr/c/televizyonlar/4000-series-107cm-42-inc-easy-3d-dvb-t-c-s2-42pfl4307k_12/prd/?t=support

yazılım burda arkadaşar zıp dosyasından cıkarın usb flash dıske atın usb yi tv takın auto tıklayınca yazılım oto kuruluyor yukleme bıtınce tv prızden cıkarın takın
    yazılım son sürüm oluyor
  • Arkadaşlar bu siteden nasıl indirecem bu demoları.yardım edermisiniz Teşekkürler.
    http://www.demo-world.eu/demo-dvds/2011-sony-demonstration-disc-vol-1-3d-2d.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: aob_hatay

Cuma akşamı bu tv yi Teknosadan 1799 TL maximum karta 8 taksitle aldım.Teknokart mıdır turuncu kart mıdır nedir onu verdiler 1799 puan yüklenmiş oldu.Yaklaşık 30 tl ye yakın bir para yapıyormuş galiba.O hafta sonu için maximum kart yapılan toplamda yapılan her 200 tl lik alışveriş için 10 TL maxipuan verdi.Oradan maximum verecekleri hediye 30 TL maxipuan kazanmış oldum.Neyse bunlar alımdaki artıları oldu

Gelelim TV ye
    Benim bir önceki tv yine Philips 37 PFL 5605H LCD idi.Gayet memnundum.Bunun yanına 5+1 ses sitemi ve Dark Mini Mania Media Player almıştım.Bu Media Player sayesinde DTS,mkv veya altyazı hiçbir sorunum olmuyordu.
    37 inch olanı sattım sahibinden.com üzerinden bunu aldım.

Televizyon gerçekten çok güzel.HD uydu alıcılı olması şüphesiz büyük bir artı.Uydu kanal eklememde hiçbir sorun olmadı.Az zaman aldı fakat tüm kanalları buldu.Favoriler olarak ekledim ve sıralamayı favoriler olarak belirledim.HD kanalları buldu ve sorunsuz izletiyor.HD kanallara diyecek laf yok.Görüntü cam gibi net.REnkler harika.Diğer kanallarda diğer tv den tecrübeliyim gayet iyi.Philips klasik uydu görüntülerinde bile iyi.

Smart TV özelliği işlemcisinin yavaş olmasından ötürü çok az yavaş gelebilir ancak sonuçta dakikalarca beklemiyorsunuz anında açacağı yerde 3-4 sn bekleyebiliyor.Yan uygulamaların dışında Internet seçeneği var ve bilgisayarlardaki gibi browser işlemi görüyor yani adresi yazıyorsunuz bilgisayardaki gibi siteyi size tam ekran gösteriyor.
    Kablosuz klavye ve fare kurulumu ve kullanımı çok kolay.USB aparatını takar takmaz tanıyor ve İnternet seçeneğinde çok verimli şekilde kullanıyorsunuz.Mesela site adresi şifresi falan yazarken anında klavyeyi kullanabiliyorsunuz.Fare için daire şeklinde bir işaretçisi var onunla geziniyorsunuz.Mesela bilgisayarlarımzda klasik ok işaretçisi varken TV de daire işaretçisi var.

3D performansı gayet güzel.Derinlik muazzam.Gözlükleri takınca ne bir titrek görüntü ne bulanık görüntü hiçbir sorun yok.Cam gibi net ve 3.boyut olan derinlik hissini harika veriyor.TV ekranında çıkar gibi olan sahneleri varsa izlediğiniz videoda tv nin bir hayli dışına çıkıyor.Bunu en iyi avatarın başlardaki kızın başroldeki elemanı okuyla vuracakken bir canlının okun üzerine konması sahnesinde ok ve üzerindeki canlı salonun ortasına kadar geliyor.Keza Under the Sea videosundaki başlangıç yazıları insanın burnunun dibine kadar geliyor.

3D videolarda altyazı sorunu birçok 3d tv de olduğu gibi bunda da var.Bu gayet normal çünkü klasik SRT uzantılı altyazılarımız ikili görüntülerin herbirinde çıkacak üstüste geldiğinde ise çorba olacaktır.
    3D video altyazı olayı farklı zaten arkadaşlar.Araştırdım ve sorunu çözen arkadaşlardan bilgi aldım ve bende o sorunu aşmış oldum.

Peki nasıl??
    Çok basit aslında o videomuz için klasik SRT uzantılı altyazımızı 3dsubtitler isimli programla conver ediyoruz ve ortaya SUB uzantılı altyazımız oluşuyor.Onu benim dark media player tanıyor ve altyazı olduğu gibi ekranda tek görüntülü şekilde görüntüleniyor gayet normal altyazılı filmlerde olduğu gibi.Daha fazla bilgiyi 3daltyazi.com sitesinden 3D altyazı hazırlama sayfasından alabilirsiniz.Bu programın nsaıl kullanılacağından ayrıntılı şekilde bahsediyor.

Flash bellekten HD veya klasik çözünürlükteki filmi oynatırken aslında TV altyazıyı gösteriyor yani Media Player cihazlara ihtiyaç kalmıyor ancak bu TV nin 1254 kodlu Türkçe dilini tanıması lazım.Çünkü "ş"-"ı" gibi tr karakterleri tanımıyor.İngiliz alfabesinde küçük "ı" harfi yoktur "i" vardır bu yüzden tv nin anadili İngilizce olduğundan altyazıları tr harfleri olmadan izleyebiliyorsunuz.Ancak hem DTS hem altyazı hemde 2d altyazı olayını sorunsuz çözmek istiyorum diyorsanız piyasada gayet ucuzlamış Media Player tavsiye ederim.
    Bu playerleri istediğiniz yere arşivinizle götürür ve scart ile bile bağlayıp film izleyebilirsiniz.Dark markasını tavsiye ederim yerli malıdır ayrıca kendisi

Android telefon veya iphone varsa ek bir apk yükleyerek telefondan kumadna edebiliyorsunuz tv yi
    hemde telefondaki fotoğraf ve video ları kablo bağlamadan tv de izleyebiliyorsunuz.Hatta ağa bağlı bir bilgisayar varsa bilgisayar içinde sizin tanımladığınız klasör içindeki her türlü medyayı açabiliyor.Tarafımdan denenmiştir.

Şimdilik izlenimlerim bunlar soruları olacak olan varsa bilgim dahilinde yardım edebilirim
    Uuzun oldu ama almamış arkadaşlar için klavuz görevi görmüştür bu tür inceleme yazıları

Valla arkadaşım eline koluna sağlık allah razı olsunşu sayfalarca konu içinde derli toplu bi yazı okudum bu TV hakkında.

Sayende Philips 4000 serisi nedir ne değildir öğrendik. Keşke birazcıkta ambilight oluverseydi , işte o zaman süper olacaktı.

www.kliksa.com.tr üzerinde günün indirimine girdiğinde alacağım bende 1699 şu anda %10 'da worldcard a puan yüklemesi var. Ben 1499 TL ye almayı bekliyorum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.