- x
Midye Fırsatı
75 Cevap3988 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

126 Mesaj
7 Mayıs 2012; 1:22:46 

İyimidye.com ile Vakumlu Pakette Özel Üretim 40 Adet Midye Dolma 40 TL Yerine 9,90 TL! - Adrese Teslim!

İyimidye.com ile Vakumlu Pakette Özel Üretim 40 Adet Midye Dolma 40 TL Yerine 9,90 TL! - Adrese Teslim!

Gece gezmesi dönüşünde karnınız acıktığında her köşe başında bir midyeci aramaya çalışmaktan sıkıldıysanız, ya da iyi bir midye dolma için kilometreler katetmek zorunda kalmak istemiyorsanız bugünün Groupon'una göz atın! İyimidye.com'dan özel üretim %100 doğal midyelerden hazırlanan, vakumlu paketlerde midye dolmalar sizi bekliyor!

İyi Midye'nin taze midye dolmaları:

•Çeşme, Erdek ve Selanik’te bulunan özel üretim çiftliklerinde %100 doğal olarak yetiştirilir.
•Tarım ve Köy İşleri Bakanlığından onaylı ISO 9001 ve ISO 22000 kalite belgeli tesislerde %100 hijyenik koşullarda doldurulur.
•Vakumlu kutuda midye tüketim süresi 12 gündür.

Kaynak : Midye Fırsatı

350 Mesaj
7 Mayıs 2012; 1:28:59 

Midye yiyecez diye ölme eşşeğim ölme.

Siparişlerin yoğunluğuna göre gönderimler pazartesi-perşembe günleri üretim programına gore 5 iş günü içinde yapılarak kargo takip numarası e-posta ile bildirilecektir.

Deniz kıyısı illerden şimdi millet konuşmaya başlar ama Ankara'dayım o yüzden bilemedim, 25 kuruşa büyük mü acaba bir de kargo ücreti var.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Mayıs 2012; 1:29:08 

ağzım sulandı gece gece alsam da gelene kadar ooo ben şimdi istiyorum :(

145 Mesaj
7 Mayıs 2012; 1:31:01 

midyenin tadı güzel.fakat midye kargo ile geliyor.yani midye kabukları catlak olabiliyor

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

606 Mesaj
7 Mayıs 2012; 1:37:45 

Geçen hafta başka bir siteden aldım puanımla bedavaya yani sadece 4 lira kargo parası verdim kesinlikle tavsiye etmiyorum bunu yedikten sonra midyeden soğursunuz benim gibi 4 paket geldi 1 paketini zar zor yedim diğer 3 paketi de çöpe attım.Midye boyları çok küçük içi sırf pirinç dolu tuzsuz,tatsız çokta pis kokuyor vericeğiniz 15 liraya yazık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuzminRahTs?z! -- 7 Mayıs 2012; 1:39:34 >

Uzaklaştırılmış
7 Mayıs 2012; 1:37:50 

quote:

Orijinalden alıntı: djcetin

midyenin tadı güzel.fakat midye kargo ile geliyor.yani midye kabukları catlak olabiliyor

yediniz heralde. midyenin boyutu nasıl acaba büyüklüğü ? 40 tane küçücük midye gelmesin ?

Uzaklaştırılmış
7 Mayıs 2012; 1:40:27 

quote:

Orijinalden alıntı: MuzminRahTs?z!

Geçen hafta başka bir siteden aldım puanımla bedavaya yani sadece 4 lira kargo parası verdim kesinlikle tavsiye etmiyorum bunu yedikten sonra midyeden soğursunuz benim gibi 4 paket geldi 1 paketini zar zor yedim diğer 3 paketi de çöpe attım.Midye boyları çok küçük içi sırf pirinç dolu tuzsuz,tatsız çokta pis kokuyor

145 Mesaj
7 Mayıs 2012; 1:41:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Met_10

yediniz heralde. midyenin boyutu nasıl acaba büyüklüğü ? 40 tane küçücük midye gelmesin ?

midyeleri büyük beklemeyin benim görüşüm midyeler ufak :).ama en azından saglıklı diye düşünüyorum.vakumlu poşetlerde geliyor

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

350 Mesaj
7 Mayıs 2012; 2:01:25 

Salla o zaman çıkıp yerim, zaten 25-40 kuruş arası.

2099 Mesaj
7 Mayıs 2012; 2:01:55 

40 tane midye 40 lira mı

bir izmirli olarak midye, kokoreç gibi yiyeceklerin genelde salaş yerlerde üretilenlerini tercih ediyorum, 30 tane midye 2 lira (konak), sınırsız midye 10lira (karşıyaka) gibi.. biraz iyi bişey olsun dersem tanıdığım bi abim evinde kendisi yapıp satıyor (midyeci mehmet / karşıyaka-nergiz) ondan gidip alıyorum..

'05 Honda Civic VTEC 1.6 LS Manuel White 110hp

152 Mesaj
7 Mayıs 2012; 2:17:25 

quote:

Orijinalden alıntı: djcetin

midyeleri büyük beklemeyin benim görüşüm midyeler ufak :).ama en azından saglıklı diye düşünüyorum.vakumlu poşetlerde geliyor

Hocam vakumun amacı dışardaki zararlı etkenlerle temasını ve içeriye hava girişini önlemektir. Ama zaten hali hazırda ürünün kendisindeki etkenlere karşı bir önlem ifade etmiyor, biliyorsun. Pek çok bakteri türü anaerob ortamda da üreme gösterebilir. Şayet uygunsuz ortamlarda üretilip / toplanıp, güzel temizlenmeden hazırlanıyorsa isterse 5 kat vakum olsun ne farkeder? Hele ki bir de ürün kargolanıp adrese veriliyor. Deniz ürünü gibi bir gıdayı nasıl oluyor da bu şekilde satıyorlar aklım almıyor, bunun kontrolünün yapılmaması da çok üzücü. 3-5 kuruş ucuz olacak diye bu tür gıda ürünlerinde kargo vs... olayına girmemek lazım. Etsiz çiğköfte vb... ayrı tabi ama bu cidden farklı. Fazla öğütkar bir tutum içerisinde yazdığım için kusura bakmayın ama bu gıdanın güvenilirliği gerçekten çok şüpheli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belanir -- 7 Mayıs 2012; 2:23:13 >

12 Mesaj
7 Mayıs 2012; 3:59:40 

Yaklaşık 1 yıl önce yazılmış şöyle bir şikayet var

http://www.sikayetvar.c...dil-uumlkt-uuml-v/zhsrn

3300 Mesaj
7 Mayıs 2012; 5:07:12 

+ Kargo ücreti var.

37 Mesaj
7 Mayıs 2012; 5:09:17 

kargo ücreti ne kadar 40 midye için ?

3300 Mesaj
7 Mayıs 2012; 5:19:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Winch

kargo ücreti ne kadar 40 midye için ?

linke tıklarsanız görürsünüz.

988 Mesaj
7 Mayıs 2012; 6:49:34 

ben 3 kere mail attım ilkinde cevap verdi ama diğer ikisinde cevap bile gelmedi:(

1194 Mesaj
7 Mayıs 2012; 8:50:29 

Tanesi 1 TL ye midye zaten piyasada yok sanırım en büyüğü 75 kuruş.
Bir de midye işi sakata getirir insanı. Günlerce karnın ağrır, wcden çıkamazsın taze taze yemek lazım.

257 Mesaj
7 Mayıs 2012; 9:27:48 

Bu midyeyi bende tavsiye etmiyorum.Midye boyları küçük ve lezzetsiz.Gerçi bunlar kişisel görüşlerdir,damak tadları farklı olabilir ama ben beğenmedim.

Her Rüzgar Savuracak Bir Toz bulur,
* Her Hayat Yaşanacak Bir Can Bulur,
* Her Umut Gerçekleşecek Bir Düş Bulur
* Bulunmayacak Tek Şey Senin Benzerin Olur

115 Mesaj
7 Mayıs 2012; 9:29:32 

Ben aldım 2 dakika sonra çöpe attım .

Öncelikle yarısı patlamış poşet geldi (8-9 gün sonra) neyse , yiyelim dedik çoğu ufaktı ve bazılarının içi sapsarı çıkınca midem bulandı hepsini çöpe attım. belki o pilavların sararması başka birşeydir ama benim hoşuma girmedi gerek tadı gerek rengi.

Tavsiyem ve yorumum paranıza yazık kargoya da 3.85 para aldı MNG.

insan bir yolcudur. Sen burada misafirsin. Ve buradan da diger bir yere gideceksin. Misafir olan kimse, beraberce getiremedigi birseye kalbini baglamaz. Bu menzilden ayrildigin gibi, bu sehirden de çikacaksin. Ve keza, bu fani dünyadan da çikacaksin. Öyle ise aziz olarak çikmaya çalis.

Bediüzzaman Said Nursi

152 Mesaj
7 Mayıs 2012; 10:04:26 

istanbulda iki günde bir 30ar tane alıyorum 4 liradan. hem b0kunu cıkarmasınlar abi bu nedir:D hızlı servis olmadıktan sonra kargoyla midye mi alınır ya

612 Mesaj
7 Mayıs 2012; 10:21:01 

quote:

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

40 tane midye 40 lira mı

bir izmirli olarak midye, kokoreç gibi yiyeceklerin genelde salaş yerlerde üretilenlerini tercih ediyorum, 30 tane midye 2 lira (konak), sınırsız midye 10lira (karşıyaka) gibi.. biraz iyi bişey olsun dersem tanıdığım bi abim evinde kendisi yapıp satıyor (midyeci mehmet / karşıyaka-nergiz) ondan gidip alıyorum..

bigbigün sınırsız midye yeme hayalim var .. izmire gelince şu sınırsıza gitmek isterim hocam ben ısmarıcam beni bi zahmet götürürmüsün :D

a-z

Uzaklaştırılmış
7 Mayıs 2012; 10:26:07 

Bilmediginiz yapıldugı yeri gozunuzlw gormediginiz yerden midye keainlikle yemeyin cok severlm. 30-40 taneden asa yemem ama yapıldıgı yerl gordukten sonra artık yemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

154 Mesaj
7 Mayıs 2012; 10:37:19 

midye hanefi mezhebine göre tahrtimen mekruhtur. midyler kadınlar gibi adet olur. mesajı silen mod ??? amacın ne arkadaşım??? etik ol lütfen

YASAL UYARI;

Bulaşma!
Ya Banlanırsın, Ya da HAcKlanırsın!

Uzaklaştırılmış
7 Mayıs 2012; 10:48:13 

ya yazılanalruı okuyunca midem kalktı o kadar da severim midyeyi.midyeyi gitceksin taze taze ılık yiceksin.kargoda kaç günde gelir kim bilir

1826 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:05:22 

sokaktaki midyeciye ( kuşadası ve mavişehir) güvenemiyorum asla almayın.3sene önce mavişehirde tam otobüsün kalkacağı vakit 20tane midye yemiştim ah yemez olaydım gerisini azçok tahmin edersiniz.midye yiyecekseniz KESİNLİKLE şampiyon kokoreç'den yemelisiniz.1 porsiyon midye 8tl hemde en büyük olanlarından gayet temiz ve tadı yerinde.internetten bu tarz bozulacak yiyecekleri asla almayın sağlığınızdan olursunuz.dün bu fırsatı gittigidiyorda gördüm şaka gibi..

intel Haswell 4670k | Asrock Extreme 4 z87 | 7870 Xt [Tahiti] | Corsair Vengeance Ddr3 2x4 1600 Mhz | Corsair Cx 750 [Moduler] | Corsair Air 540 Case | Corsair 128 Gb Gs Ssd | Corsair H100i [Pull~Push] | Asus Vn247h 1920x1080p Full Hd Monitör | qCk Fnatic edition Mouse Pad | SteelSeries Kinzu v2 Pro | Logitech G105 Gaming Keyboard | Thermaltake Shock Gaming HeadSet

4467 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:36:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mdnzkrks

sokaktaki midyeciye ( kuşadası ve mavişehir) güvenemiyorum asla almayın.3sene önce mavişehirde tam otobüsün kalkacağı vakit 20tane midye yemiştim ah yemez olaydım gerisini azçok tahmin edersiniz.midye yiyecekseniz KESİNLİKLE şampiyon kokoreç'den yemelisiniz.1 porsiyon midye 8tl hemde en büyük olanlarından gayet temiz ve tadı yerinde.internetten bu tarz bozulacak yiyecekleri asla almayın sağlığınızdan olursunuz.dün bu fırsatı gittigidiyorda gördüm şaka gibi..

Hayatımda yediğim ilk ve tek midye dolmayı Şampiyon kokoreçte yedim. Müptelası olacak kadar sevdim ama başka yerlerden almak kumar gibi geldiği için bulaşmıyorum.
Kokoreçte aynı şekilde. Belli başlı gittiğim 2-3 yer var.
Yiyecekseniz adam gibi yerden yiyin. Sonra badem diye kayısı çekirdeği yersiniz, bademden nefret edersiniz. Aynı o hesap.

205 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:40:58 

ben de aldim begenmedim, kargo paraniza yazik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1011 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:41:51 

kokoreç için İstanbul çengelköy de bir yer var tek geçerim.

█║▌│║▌║││█║▌║
28 Ekim 2007

200 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:51:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Stenia

istanbulda iki günde bir 30ar tane alıyorum 4 liradan. hem b0kunu cıkarmasınlar abi bu nedir:D hızlı servis olmadıktan sonra kargoyla midye mi alınır ya

istanbul'da nerede o fiyat?

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

152 Mesaj
7 Mayıs 2012; 11:53:30 

quote:

Orijinalden alıntı: fox_doctor

istanbul'da nerede o fiyat?

zincirlikuyu metrobüsün girişinde

20 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:07:34 

kokoreç fırsatıda bekliyoruz

Bir günlük değil ömürlük sevgiyle.
Kocaelispor

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
2 gün 1 sa. 8 dk. kadarı kaldı.
7 Mayıs 2012; 12:28:55 

Bu anadolu yakasından bir yer varmış
hergün izmirden getirtiyormuş midyeyi..
kaç paraysa kaç para
ordan yemek lazım bi ..
gidenler çok memnundu

1826 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:40:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Hayatımda yediğim ilk ve tek midye dolmayı Şampiyon kokoreçte yedim. Müptelası olacak kadar sevdim ama başka yerlerden almak kumar gibi geldiği için bulaşmıyorum.
Yiyecekseniz adam gibi yerden yiyin. Sonra badem diye kayısı çekirdeği yersiniz, bademden nefret edersiniz. Aynı o hesap.

+1 diyorum :) şampiyon kokoreç heryerde 1 numara.

intel Haswell 4670k | Asrock Extreme 4 z87 | 7870 Xt [Tahiti] | Corsair Vengeance Ddr3 2x4 1600 Mhz | Corsair Cx 750 [Moduler] | Corsair Air 540 Case | Corsair 128 Gb Gs Ssd | Corsair H100i [Pull~Push] | Asus Vn247h 1920x1080p Full Hd Monitör | qCk Fnatic edition Mouse Pad | SteelSeries Kinzu v2 Pro | Logitech G105 Gaming Keyboard | Thermaltake Shock Gaming HeadSet

3300 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:41:45 

quote:

Orijinalden alıntı: mdnzkrks

+1 diyorum :) şampiyon kokoreç heryerde 1 numara.

50 kuruş fazla bir midye için be abi 25 30 tane ile anca doyduğumu varsayarsak.Ama genede en temiz şekilde ve canlı diri duran midyeler Şampiyonda.

1826 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:48:23 

quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

50 kuruş fazla bir midye için be abi 25 30 tane ile anca doyduğumu varsayarsak.Ama genede en temiz şekilde ve canlı diri duran midyeler Şampiyonda.

sağlığımdan olmayı 1 ''TL'' ye yeğlerim madem beğeniyoruz temizini arıyoruz şampiyondan.kokoreçimi asla şampiyon kokoreç dışında yemem içinden dışkı çıkma olasılığı var

4467 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:49:22 

quote:

Sizi bilmemde ben tekli yememiştim zaten. Menü almıştım, kokoreçi, midye tava, midye dolma, ayran falan hepsi gelmişti.

20 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:54:34 

tüm şubelerini bilmiyorum, özellikle "közde" kokoreç yapmayan şampiyonlardan kokoreç yemem yedirtmem, mantığına ters donmuş kokoreçi çıkartıp altı elektrikli köfte pişirme yeri gibi bir metalin üzerinde yapılan kokoreçe kokoreç demem, kokoreç ilgi alanımdır gittiğim her şehirde gördüğüm yerde en kötü çeyrek alıp tadına bakarım, bu güne kadar yediğim en güzel kokoreç çengelköy çınaraltı cafenin karşısındaki çengelköy kokoreçteydi,
işin ehli olarak önerim kısacası kokoreçi mümkünse közde ve yine mümkünse kuzu kokoreç olarak yiyin

Kocaelispor

3300 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:55:44 

quote:

Sizi bilmemde ben tekli yememiştim zaten. Menü almıştım, kokoreçi, midye tava, midye dolma, ayran falan hepsi gelmişti.

Valla menü değilde genelde kola kokoreç söylüyorim sonrasında midye dolma söylerim menü olarak olduğunu bile bilmiyordum hiç bakmadım Birdahakinde öyle yaparım belki daha uyguna gelir

4467 Mesaj
7 Mayıs 2012; 12:58:46 

quote:

Valla menü değilde genelde kola kokoreç söylüyorim sonrasında midye dolma söylerim menü olarak olduğunu bile bilmiyordum hiç bakmadım Birdahakinde öyle yaparım belki daha uyguna gelir

Pek uyguna gelmiyor, aynı hesap sanırım.
Yarım kokoreç + 1 midye tava sandviç + 2 midye dolma + ayran 12-13 TL gibi bir şeydi.

2 TL midye olsa + 2 TL'de midye tava olsa + 2 TL'de ayran desek (büyük) 6-7 TL'de yarım kokoreç yapıyor. Normal.

28 Mesaj
7 Mayıs 2012; 16:27:40 

sakın almayın pişman olursunuz. Vakumlu dedikleri ambalajlar hep hava almış oluyor. Acayip kokuyor ve yeşil sarı bir renk alıyor. Yaz ayları geldiği ve kokuşma daha hızlı gerçekleşeceği için elinize para verip alabileceğiniz en iğrenç yiyecek maddesi geçmiş olur. Para verdim diye yemeye kalkmayın , zehirlenebilirsiniz. Botilismus toksini üremiş olabilir. Ben denedim ve bu tecrübeyi edindim. Haaa.., bide midyeden soğuyorsunuz, artık bir daha görmek istemiyorsunuz. Bedava verseler alınmayacak bir şey......ıııyyyyyyyy!

3118 Mesaj
7 Mayıs 2012; 18:56:15 

kargoda gelecek adresi bulacakta.hiç gerek yok

COMINGSOON

205 Mesaj
7 Mayıs 2012; 20:00:48 

o kadar iddialı bir şirket ben uzun süredir takipteyim sitesinden de sağlıklı görünüyor. www.iyimidye.com hiç iyi tecrübesi olan yokmu. ben bonuslarla 2 paket sipariş ettim gelir yarına

http://forum.donanimhaber.com/m_1692648/tm.htm

456 Mesaj
7 Mayıs 2012; 20:00:55 

quote:

Orijinalden alıntı: hipermuz

Yaklaşık 1 yıl önce yazılmış şöyle bir şikayet var

http://www.sikayetvar.c...dil-uumlkt-uuml-v/zhsrn

Alıntıdır..

Şikayet No : 867257 (17 Haziran 2011 08:00) İyimidye.com İyimidye.com Midyeler Küçüktü ve Temiz Değildi! Dün almış olduğum midyeler elime ulaştı ve şikayetlerimi sıralamak istiyorum.

* Midyeler temizlenmemiş özensiz bir şekilde doldurulmuş.
* Bir paketin içinde 8 adet yazıyor iken küçüklü 6 adet midye çıktı.
* Bir adet paket vakum özelliğini kaybetmiş.

Memnuniyet derecemi siz yetkililer düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istcool -- 7 Mayıs 2012; 20:02:32 >

110 Mesaj
7 Mayıs 2012; 21:33:16 

eskiden marmarada çıkarırdım ben 15 - 20 yıl önce ama o zaman mideyeler daha bir temiz daha bir mavi parlak renkleri vardı.100-150 tane irilerinden kayadan sökerdim eve gelir ayıklayıp sodalı suda 1 gün beklettikten sonra yumurta un yağa sallardım nar gibi pişerlerdi yanınada sarmısaklı yoğurt sosunu yapardım pehhh kum gelmezdi ağıza , sodada var olan mikrobunu kırardı azda bira ile temizlemek lazım sonra sonrası anlatılmaz yaşanır şimdi dalışlarda bakıyorum yosun ve pislikten gözükmüyorlar. şu saaten sonra midye yiyeceksem sanırım çanakkale tarafından toplarım oralar biraz daha temiz . dışarda ne zaman yesem azıma kum ve garip şeyler geliyor o yüzden dışarıdan yemiyorum kesinlikle!! kendim yaparsam anca

456 Mesaj
8 Mayıs 2012; 0:42:01 

quote:

Orijinalden alıntı: elfen_lied

eskiden marmarada çıkarırdım ben 15 - 20 yıl önce ama o zaman mideyeler daha bir temiz daha bir mavi parlak renkleri vardı.100-150 tane irilerinden kayadan sökerdim eve gelir ayıklayıp sodalı suda 1 gün beklettikten sonra yumurta un yağa sallardım nar gibi pişerlerdi yanınada sarmısaklı yoğurt sosunu yapardım pehhh kum gelmezdi ağıza , sodada var olan mikrobunu kırardı azda bira ile temizlemek lazım sonra sonrası anlatılmaz yaşanır şimdi dalışlarda bakıyorum yosun ve pislikten gözükmüyorlar. şu saaten sonra midye yiyeceksem sanırım çanakkale tarafından toplarım oralar biraz daha temiz . dışarda ne zaman yesem azıma kum ve garip şeyler geliyor o yüzden dışarıdan yemiyorum kesinlikle!! kendim yaparsam anca

azımdan lafı aldın :) Çanakkale gökçeada da gecen sene bir midye yedim öle birşey yok :)

1 Mesaj
8 Mayıs 2012; 3:25:31 

bir midye bir tl mi bunlara göre? ya hiç midye yememişler ya da dayak.

37 Mesaj
8 Mayıs 2012; 3:31:13 

istanbulda şöyle ucuza güzel midye yiyebileceğimiz yer yok mu ? ufacık midyeye 50 kuruş veriyorum.

271 Mesaj
8 Mayıs 2012; 8:18:18 

quote:

Bir kokoreç müptealası olarak söyliyebilirim ki şampiyon piyasanın en kötü kokoreçlerinden birini yapıyor, çoğu seyyar bile çok daha iyi şampiyodan kokoreç konusunda, benim beğenerek yediğim iki yer var bodrum yenilmez kokoreç ve çengelköy kokoreççisi...

104 Mesaj
8 Mayıs 2012; 8:36:19 

midyeninde sıcak fırsatı mı olurmuş arkadaş yaa. ne günlere kaldık

3557 Mesaj
8 Mayıs 2012; 9:21:49 

ben de almıştım geçenlerde ama lezzetini hiç ama hiç beğenmedim.

GALATASARAY MANCHESTER UNITED

4467 Mesaj
8 Mayıs 2012; 10:18:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ceza2000

Bir kokoreç müptealası olarak söyliyebilirim ki şampiyon piyasanın en kötü kokoreçlerinden birini yapıyor, çoğu seyyar bile çok daha iyi şampiyodan kokoreç konusunda, benim beğenerek yediğim iki yer var bodrum yenilmez kokoreç ve çengelköy kokoreççisi...

Şampiyon kokoreçi özellikle arayan biri değilim zaten. Belki dediğiniz kadar rezalettir ama onlarca şubesi olan bir zincir ki her şube farklı olabilir. Ben Mecidiyeköy (Eski Ali Sami Yen stadı yakınındaki.) şubesinden yedim, evet mükemmel değil ama en azından temizdir diye düşünüyorum.
Ben ne kokoreçciler gördüm ki tavada yapıp margarin bile atıyor.

Bunun dışında yediğim 2 yer daha var; biri Maltepe (And. Yakası) Zirve Kokoreç diğeri ise Kadıköy Bahariye yakınlarındaki Kokoretto.
Adam gibi başka yerde yemedim, güvenemedim.

Ama Şampiyon'un midyesine lafım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nétwork -- 8 Mayıs 2012; 10:18:44 >

394 Mesaj
8 Mayıs 2012; 10:29:35 

İstanbul da yaşayanlar için bir tüyo da ben vereyim. Şampiyon falan fena değilde bence istanbul da en lezzetli midye yiyebileceğiniz yer mısır çarşısının arka tarafındaki namlı pastırma.Saat 10-11 gibi geliyor 1-2 saat içinde bitiyor.Deneyin derim.

69 Mesaj
8 Mayıs 2012; 10:44:10 

Midye her yerden yenir, İstanbul midyesi satan Şampiyondan yenmez. Benim kendi görüşümdür. İzmirliyim ve yılda kokoreç + midye tüketimim İstanbula geldikten sonra izmirdekinin onda birine geriledi. İstanbullular ne midyeden anlıyor, ne de kokoreçten. Dolayısıyla Şampiyonda dondurulup preslenmiş kıyma yığınını kokoreç, pabuç dolusu pilav yemeyi de midye dolma sanıyorlar. Kokorecin içine domates, biber vs püsür konmasına hiç girmiyorum bile. Hasbelkader iyi kokoreç yapan bir yer bulduğunuzda bu kez de üzerine serpecek kimyonları olmuyor.

20 Mesaj
8 Mayıs 2012; 10:49:14 

quote:

Orijinalden alıntı: ozerkane

Midye her yerden yenir, İstanbul midyesi satan Şampiyondan yenmez. Benim kendi görüşümdür. İzmirliyim ve yılda kokoreç + midye tüketimim İstanbula geldikten sonra izmirdekinin onda birine geriledi. İstanbullular ne midyeden anlıyor, ne de kokoreçten. Dolayısıyla Şampiyonda dondurulup preslenmiş kıyma yığınını kokoreç, pabuç dolusu pilav yemeyi de midye dolma sanıyorlar. Kokorecin içine domates, biber vs püsür konmasına hiç girmiyorum bile. Hasbelkader iyi kokoreç yapan bir yer bulduğunuzda bu kez de üzerine serpecek kimyonları olmuyor.

katılıyorum hangi şampiyondan yesem derin dondurucuda küçük poşette ufak ufak kıyılmış kokoreçleri çıkartıp yağlı suda tantuni gibi haşlayıp veriyorlar, size önerim çengelköy kokoreçcisinden yemeniz

Kocaelispor

4467 Mesaj
8 Mayıs 2012; 10:50:56 

quote:

Orijinalden alıntı: ozerkane

Bu yoruma katılırım işte. İstanbuldan taşındıktan sonra adam gibi yerleride keşfedemez oldum.
Mersin'e geldim ama burada kokoreci ne anlıyorlar bilmiyorum ama yapılanlar kokoreç değil onu biliyorum.
Hazır kesilmiş kokoreci elektrikli/gazlı ızgaraya atılarak yapan, közde pişmiş kokoreci tavada ısıtıp margarin (!) bile atanlar var. Şunları gördükten sonra burada sakatat yenmez dedim. Tek yenilecek sakatat ciğer olur.

7 Mesaj
8 Mayıs 2012; 13:14:01 

bu iyi midye den alıp da tavsiye edecek yok mu?
genelde şikayetler görünüyor konuda. hiç mi beğenen yok?