Şimdi Ara

Serpico (1973)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu haftasonu izleyeceğimiz film, yaptığımız anket sonucu seçtiğimiz Serpico. Cuma günü ve haftasonu filmi izleyip burada tartışacağız.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Süper seçim yapmışsınız.Bende 3 ay önce falan izledim sonra lanet ettim kendime neden bu kadar erteledimde daha önce izlemedim diye.Al Pacino'nun ne kadar büyük aktör olduğunu bir kez daha anlıyosunuz.Filmin konusu ve işlenişi başlı başına götürüyor sizi zaten.Neyse çok fazla konuşmiyim spoiler falan kaçmasın :)
  • Pulp Fiction yerine bunun çıkmasına çok sevindim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cool Hand Luke

Süper seçim yapmışsınız.Bende 3 ay önce falan izledim sonra lanet ettim kendime neden bu kadar erteledimde daha önce izlemedim diye.Al Pacino'nun ne kadar büyük aktör olduğunu bir kez daha anlıyosunuz.Filmin konusu ve işlenişi başlı başına götürüyor sizi zaten.Neyse çok fazla konuşmiyim spoiler falan kaçmasın :)

Diğer üyeler olarak biz de izleyelim hocam filmi yeterince spoiler veririz bu konuda. En iyisi başlıkta belirtmek. Sizi de görürüz umarım bu konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: WithinTemptation

Pulp Fiction yerine bunun çıkmasına çok sevindim.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ««T®AVI§»»

quote:

Orijinalden alıntı: Cool Hand Luke

Süper seçim yapmışsınız.Bende 3 ay önce falan izledim sonra lanet ettim kendime neden bu kadar erteledimde daha önce izlemedim diye.Al Pacino'nun ne kadar büyük aktör olduğunu bir kez daha anlıyosunuz.Filmin konusu ve işlenişi başlı başına götürüyor sizi zaten.Neyse çok fazla konuşmiyim spoiler falan kaçmasın :)

Diğer üyeler olarak biz de izleyelim hocam filmi yeterince spoiler veririz bu konuda. En iyisi başlıkta belirtmek. Sizi de görürüz umarım bu konuda.

İzleyelim hocam izleyelim taze taze tartışırız :)

• Al Pacino'dan önce yönetmene dikkat etmek gerek diye düşünüyorum.Yönetmen koltuğunda Sidney Lumet oturuyorsa tartışmasız izlerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

Al Pacino'dan önce yönetmene dikkat etmek gerek diye düşünüyorum.Yönetmen koltuğunda Sidney Lumet oturuyorsa tartışmasız izlerim.

Haklısınız hocam. Benim en sevdiğim filmlerden biri olan 12 Angry Men ve daha birçok mükemmel filmin yönetmeni.
  • Diğer konuyu bulamamıştım. Şu yeni sisteme geçince. Filmi edineyim yarın hafta sonu izleriz :)
  • quote:

Al Pacino'dan önce yönetmene dikkat etmek gerek diye düşünüyorum.Yönetmen koltuğunda Sidney Lumet oturuyorsa tartışmasız izlerim.

çok güzel bi yere parmak bastın Dog Day Afternoon ve 12 Angry Men in yönetmeni
  • quote:

Kesinlikle.
    Bu filmi daha önce duymadığıma şaşırdım açıkcası oldukça iyi gözüküyor.
  • iyi filmdir
  • Burada olacağım.
  • indi şimdi gece izleyip yarın konuşurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Don-Vito Corleone

indi şimdi gece izleyip yarın konuşurum

• Dünyanın neden kötü bir yer haline geldiğini gözler önüne seren bir film Serpico. İyinin ve doğrunun değerli olmadığı bir dünyada yaşadığımızı tokat gibi çarpar yüzümüze, hem yaşanmış bir hikayeyle. Arada tek tük çıkan "adam"lar da bir şekilde ezilirler, bastırılırlar.

Oyunculuk, çekimler, müziklerden ziyade işlediği konuyla öne çıkması ve bu doğrultuda yorumlanması gereken bir film ayrıca. Zaten oyunculuktur odur budur diye laf da söylenemez, her şeyiyle özel ve güzel bir film.. Nick ve avatardan da anlaşılacağı üzere en azından benim için.. Örnek aldığım "adam"lardan biridir Frank Serpico
  • Merhaba,

bu filmi izleyip yorumlayacak kişiler arasında bende varım lakin şuan olduğu gibi hastanede refaketçi durumundayım katılamadığım için üzgünüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tony. Montana.

quote:

Orijinalden alıntı: Don-Vito Corleone

indi şimdi gece izleyip yarın konuşurum

aynen benimde çok hoşuma gitti onu bırak senin nick yakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ReservoirDogs

Merhaba,

bu filmi izleyip yorumlayacak kişiler arasında bende varım lakin şuan olduğu gibi hastanede refaketçi durumundayım katılamadığım için üzgünüm.

aman hocam ne olacak bi dahaki sefere artık.geçmiş olsun bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReservoirDogs

Merhaba,

Allah şifa versin kimin için kalıyorsan.

Serpico çok iyi bir film fakat üstünde uzun süre konuşulacak bir film değil.Dürüst bir insanın kirlenmiş bir ortamda yaşadığı zorlukları anlatıyor.Bunu polis teşkilatının dışına da taşıyabiliriz, kısaca film biraz daha genel şeyler de anlatmak istemiş olabilir.Yönetmen de Sidney Lumet olunca bu enteresan gelmez kanaatimce.Sidney Lumet, sistem eleştirisi dediğiniz zaman aklıma gelen en önemli yönetmenlerden biri ve bu filmle de bu pekişti.Bir parantez de Al Pacino ve o muazzam oyunculuğu için açmak lazım.Herkes sanırım görüşüme katılır.Al Pacino gelmiş geçmiş en iyi aktörlerden biri.Bu filmle de zaten kapasitesinin ne kadar fazla olduğunu bir kez daha kanıtlamış.

Yazdıklarım filmi değerlendirmekten çok, Sidney Lumet ve Al Pacino methiyesi oldu.Dediğim gibi Serpico sağlam film fakat üstüne çok fazla şey yazıp çizemiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.