Şimdi Ara

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5| (862. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.346
Cevap
120
Favori
736.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 860861862863864
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar merhaba,

uzun süredir sarj konusunda sürekli sıkıntı yaşıyorum servisede verdim, telefoncuyada verdim hiç bir zaman randımanlı kullanamadım. Şuan tel değiştirecek durumum olmadığından sıkıntılar kendim çözmem gerek fakat nasıl yapacağımı çok bilmiyorum yardıma ihtiyacım var.

1. sıkıntı sarj dolma süresi. Galiba yine sarj soketi bozuldu bazen 4 saatte bazen 6 bazen 8saatte dolduruyor. Hatta bazen gece %30da bırakıyorum sabah %10da elime alıyorum resmen sinir krizi geçiriyorum.
    2. sıkıntı telefonun sarjının gitme süresi. Az yaklaşık 90 dakika kullandımki oyun filan değil instagram,twitter,swarm,snapchat,internet vs. otomatik parlaklıkda %90dan %30a düştü. Yani full kullansam 3saat bile yetmeyecekti.

ayrıca wifi sıkıntısı var birde telefoncuya verdiğimden beri (11ay) var.
    birde snapchatte video çekince inanılmaz az ses alıyor. mikrofonu ağzıma 0 mesafeden bağırdığımda bile ses çok zor duyuluyor.

ilk 2 sorun ortak kaynaklı olabilir. Zaten o ikisini çözsem şuan için yeterlidir bana

Teşekkürler

edit: bazen sarjı atıyorum %70 göstermesine rağmen çok uzun süre %70de kalmasını söylemeyeceğim bile
    @memole
    @ memoally

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KALJOJO -- 24 Nisan 2015; 21:37:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KALJOJO

Arkadaşlar merhaba,

uzun süredir sarj konusunda sürekli sıkıntı yaşıyorum servisede verdim, telefoncuyada verdim hiç bir zaman randımanlı kullanamadım. Şuan tel değiştirecek durumum olmadığından sıkıntılar kendim çözmem gerek fakat nasıl yapacağımı çok bilmiyorum yardıma ihtiyacım var.

1. sıkıntı sarj dolma süresi. Galiba yine sarj soketi bozuldu bazen 4 saatte bazen 6 bazen 8saatte dolduruyor. Hatta bazen gece %30da bırakıyorum sabah %10da elime alıyorum resmen sinir krizi geçiriyorum.
    2. sıkıntı telefonun sarjının gitme süresi. Az yaklaşık 90 dakika kullandımki oyun filan değil instagram,twitter,swarm,snapchat,internet vs. otomatik parlaklıkda %90dan %30a düştü. Yani full kullansam 3saat bile yetmeyecekti.

birde snapchatte video çekince inanılmaz az ses alıyor. mikrofonu ağzıma 0 mesafeden bağırdığımda bile ses çok zor duyuluyor.

ilk 2 sorun ortak kaynaklı olabilir. Zaten o ikisini çözsem şuan için yeterlidir bana

Teşekkürler

edit: bazen sarjı atıyorum %70 göstermesine rağmen çok uzun süre %70de kalmasını söylemeyeceğim bile
    @memole
    @ memoally

KALJOJO arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.
    bende 3 yıldır htc one x kullanıyorum telefonumdan gayet memmnunm. şarjın çabuk bıtme sıkıntısı çok doğal. tüm telefonlar lipo pil kullanır ( batarya ) yani bunları satın aldığınızda telefonu kullanmasanız dahi 2 yıl sonra telefonu açın şarjı yine çabuk bıttıiğinı göçrursunuz yani bataryaların raf ömrü var. kaldı ki batarya süreklı kullanılıyor dınlenme vs hiç bir işleme tabi tutulmadan hunharca kullanıma tabi oluyor halıyle buna can da dayanmaz batarya nası dayansın. ben her yıl telefonun bataryasını değiştiriyorum hatta içerisinden çıkan orjınal batarya 1800 mah. net üzerınden ebaydan alabılırsınız türkıyede yoktur 2800 mah değerınde hıght capacity adıyla aratma yaparsanız ebayda bulursunuz takribi 3 hafta surer kargonun gelmesı. velhasıl yüksek kapasitelı bır batarya taktığınızda 4 - 5 satten 1,5 güne yükseldiğinı göreceksınız şarj süresının.
    şarj soketıne gelınce sokette tahribat meydana gelmış olabilir görmeden yorum yapmak yanlış olabılır ancak kuvvetle muhtemel sizin şarj etmek için taktığınız şarj ucu telefona tam oturmuyor olabılır ve böle olunca da ya şarj etmez ya da cok az eder. hatta dediğinız gibi 1 gun şarjda dahı dursa yuzde on bıle olmamıştır. yapmanız gereken işlem telefoncuya gidip htc telefon şarj kablosu ıstemenız ve orda telefonun şarj soketıne tam oturup oturmadıgına bakmanız eğer tam oturmuyor telefonla şarj kablosnun kafası arasında 0,1 mm dahi bir boşluk oluyorsa sakın almayın telefoncuya da bu olurmu dıye sormayın halıyle malını satmak ıcın sızı ıkna etmek ıcın dil dökecektir. telefonunuza tam oturan bir şarj kablosu alın. tam temas etmediği zaman telefona verdiği akımın yani amper değeri zayıflar ya çok yavaş şarja sebep olur ya da şarj ışığı yansada sadece ordakı ışığın yanmasına yetecek kadar bır elektrık alabıldiğinden saatlerce tlfn boşuna şarjda bekler. ( bu arada tüm bu durumlar benımde başıma geldı tecrübe ile sabittir anlattıklarım.
    wifi sorununa tlfnun bataryasını değiştirmek için söktüğünüzde içerisindeki anakartın üzerinde ses açıp kapama tuşunun hızasında ve tam karşı sımetrısınde vıdalar var sağda ve solda o vidaların olduğu yerde yay gibi ıkı adet ıletken tel var onları hassas ve dıkkatlı bır sekılde yukarı doğru kanırtarak uzamasını sağlayın kı kapattığınızda teması tam olsun ve wifiniz tam çekim sağlasın. ayrıca sökünce de dıiş fırçası yardımıyla ya da toplu iğne ile telefonun mıkrofon delıklerıne hoparlör delıklerını temızleyın sesınızın gıtmemesının sebebi bu yanı telefonın uzerındekı delıklerın tıkanmasıdır. bu işlemlerı yaptığınız taktırde telefon sorunsuzdur. kolay gelsın...

• makoc06 M kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ediyorum,

sizin aldığınız ürünün linki varsa yollayabilir misiniz? piyasada çok fazla ürün var ve netten alımlarda çok rahat kandırabiliyorlar
    sarj aletim orjinal ama muhtemelen dediğiniz gibi ya kabloda sorun var ya da sarj soketi oksitlendi. Geçen sene aynı sıkıntıyı yaşadğımıda birkaç telefoncuya gösterdim soket oksitlenmiş demişlerdi.

Birde yazmayı unutmuşum telefonda en çok sarj yiyen uygulama mediaserver. 30dakik müzik dinliyorum %15 civarı sarj yiyor. Bu konuda yapabilcek bir şey var mı.

Tekrar teşekkür ederim
  • lık arıyorum bırazdan bulur verırım
  • Bu arada şarj soketı oksitlenme yapmaz o tamircinin yalanı üzeri tozdan pislikten temassızlık yapmıştır diş fırçasıyla temızleyıp oksıtlenme oldu dıyerek fazla para talebınde bulunmak ıcın yalan konusmuş. hangı program olursa olsun işlemciyi çok yormaz oyunlar harıcınde oyunda işlemcı yuzde yu çalışır telefonu zorlayan oyunlarda. muzık vs çok elektrık harcamaz tek sorun ekra% 90 bataryayı ekran ışığı harcıyor oyun acmadıgınız sure zarfında batarya cabuk bıtmez helekı aldığınız gunden bu yana bataryayı değiştirmedıysenız 3- 4 saat ıyı gıdıyordur. duvar kağıdını felan koyu tonlarda yaparsanız batarya ömrunu uzatır
    mediaserver sorunu zaten ilk baştan beri var vakit bulup uğraşamadım ama şu işe el atmışken onuda çözeceğim inşallah. nette bu sorunu yaşayan bir çok kişi var ses dosyalarıyla alakalı birşey muhtelemen

hocam oksitlenme yapmama konusunda eminmisiniz çünkü telefoncu nispeten tanıdıktı ve yeni bir sarj soketi taktı. yani bilmediğimden soruyorum size. eğer öyleyse sarj cihazındamı sorun vardır?

teşekkürler
  • https://www.ebay.co.uk/itm/2680mAh-High-Capacity-Replacement-Gold-Battery-for-HTC-One-X-XT-ship-from-UK-/151611989585?4

ben yukardakı lıkten almıştım 2680 MAH lık çin işi olabılır fakat bir yıl gayet güzel gidiyor. ben her yıl değiştiriyorum aynı bataryadn alarak. orjınal bataryadan cok daha uzun sure gıdıyor. ayrıca batarya ömrünün uzaması ıcın eşleşme bölumu var ayarlarda oradakı otomatık eşleştirme kısmını kapatın şarjı cok yıyen bölumlerden bırısı ayrıca benım kullandığım harici şarj bataryası var her ne kadar kendı bataryasını değiştirsenızde büroda felan çalışmıyorsanız benım ibi süreklı sokakta çalışıyorsanız harıcı batarya tavsiye ederım 10400 mah kapasıteli harıcı şarj aletı aldımresımlerını aşağıda paylaşıyorum atvs ( bunda ucuza kaçmayın nette bu harıcı bataryalarda dolandırıcılar mılletı çok kandırıyor gerçek mah değeri 5000 ama adam üzerıne basıt uydurma bır etıket yapıştıtrarak 100.000 mah bıle yazabılıyor fahiş fıyattan mılletı kazıklayan cok. vatan komputer gold bılgısayar gıbı yerlerden yıne cok ucuza kaçmadan alabılırsınız.

• oksitlenme olayı suya düşütmedıysenız cok zayıf bır ıhtımal ama dediği gibi oksitlenmede olmuş olabılır.
    teşekkürler cihazı alacağım.

2tane powerbank var ama 3saatte bitip 6saatte dolan bataryaya dayanmıyorlar doğal olarak :)
    hocam peki sarj etme süresinin eskiyen bataryayla ilgisi olabilir mi. sonuçta bataryanın uzun gitmesi kadar kısa sürede şarj olması da benim için oldukça önemli.
    örnek verecek olursam evden 15-20 gün ayrıldığım ve sürekli yollarda geçen zamanlarım oluyor. haliylen telefonla vakit geçirmek icap ediyor. atıyorum çay içmek için oturunca arkadaşın iphone 15 dakikada %20 dolarken ve o %20 1-1.5 saat giderken benim cihazın 15dakika da %5 dolması ve o %5inde anında bitmesi katlanılır bir şey değil.
  • Geç şarj etmesi yanı 3 - 5 hatta 10 saat sonra bıle şarjdan alıpğ baktığınızda şarjını %3 görmenızın tek sebebi şlarj kablosunun telefona giren kısmındakı iki adet pimi var çengel şeklınde onlar işlevini yitiriyor ve telefona çengellerı gecmıyor ve kablonun telefona giren kısmı oraya tam otrumadığından yanı oynama payı olduğundan çok az temastan dolayı elektiriği veryor ama vermesı gereken amper değerinı az temasdan dolayı veremıyor bu da şarj etmeye engel teşgil edıyor. yanı burdakı tek problem şarj soketındekı ( telefonun soketı ) oksıtlenme tozlanma değil şarj kablosunun iki adet çengelı bunlar telefonundakı karşılığına gecınce %100 temas sağlanmış olur ve kısa surede şarj edılebılır. ilaveten hızlı şarj olayı yukardakı resımde görüldüğü üzere 1.0 amper ve 2.1 amper olarak dünya da standarttır. 2.1 amper hızlı şarj olarak kabul edılır. ben ıha araçları ile hobı olarak uğraşıyorum onların lıpo bataryalırını özel aletlerle yüksek amperlerle şarj edıyoruz şarj bıtınce helıkopterı ındırı tekrar acılen havalanmak ıcın yerde acılen şarj etmek gerekıyor bunun ıcınde lıpoya yuksek amper basıyoruz ancak bu işlem lıpoyu dırek özel şarj aletıne takarak yapılıyor kabloları erıme noktaısna gelıyor kı bu işlemler ıcın özel uretılen lıpolar. demem o ki 2.1 amperden fazla telefona elektrık yuklemesı yapılsa ıcerınsdekı lıponun ınfılak etmesı ya da verı yollarında veya elektrık hatlarında tamırı ımkansız arızalara sebep olabılır. şarj kablosundakı çengellerı çok önemlı alrıken onların telefona oturduğundan emın olun ve şarj ederken 2.1 den hızlı şarjı yapmıs olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makoc06 -- 25 Nisan 2015; 0:34:18 >

ozaman power banklerin kablolarıyla deneyim birde bakalım ne kadar sürede sarj edecek. duruma göre burdan sizi bilgilendireyim.

birde 2.1 amperlik sarj cihazını nerden bulabiliriz? orjinal cihazın üstüne baktım dediğiniz gibi outputda 1amper yazıyor. araştırırken şöyle birşey buldum ama cihaz piyasada yok halenhttp://www.sabah.com.tr/teknoloji/2014/11/01/telefonlar-40-daha-hizli-sarj-olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: minik73

selam
    arkadaşlar
    pazartesi günü ekranı kırık olan telimi yaptırdım . gayetde güzel yapıldı
    dün akşama kadar kullandım gece 12:00 civarı sarjı %3 e düştü bende cebime koydum .yaklaşık 1 dakika soonra kapandığını farkettim sarjı bitti diye yorumlamıştım
    fakat devamlı döngüye girdiğini farkettim devamlı açılıp kapanıyor.
    hemen bootlader ekranına girip resetlemek istedim ne mümkün o ekrandada kapanıyor htc yazısı geliyor kapanıyor.
    sarjı bitsin tekrar sarjını doldurum dedim. sarjı bitince tekrar sarja taktığımda aynısını yapıyor.
    bootlader ekranında bu hatayı farkettim fikri olan varmı ne yapmalıyım.not: cihaz rootlu değil ve hiç bir şekilde root işlemi yapılmadan sarjı azalınca oldu.

yazan yazı:battery level is too low to flash

bu yukarıdakı resımde telefonun bataryasını aldığınızda takmak için söktüğünüzde yukarıdakı resımde gösterilen pinlerı hassas bı şekılde küçük tornavıda ıle ya da tırnagınızla hafıfce yukarı doğru kaldırın koparmamaya gayret edersınız olakı koparsa oraya sigara içerisinde kı ıletken folyoyo sarıp oradakı ıletkenlıgını sağlaması ıcın basıt bır ıletken koyabılırsınız? yınede koparmazsanız hıc uğraşmadan işinizi, halletmış olursunuz. yukarı doğru kaldırınca msjda da anlatmış arkdaş sağolsun ıletkenliği arttırdığı için zayıflayan gps ve wifi güçlenıyor ve ilk günkü gibi hızlanıyor hatta daha iyi hale geliyor. orjınal htc batarya almanıza gerek yok telefoncudan 5 tl lık basıt bır şarj etme aletı alın tabı 2.1 amper yazıyor mu ona dkkat edın ve telefonunuza şarj kafası tam oturuyormu onlar önemlı yoksa htc orjınal dıye onca para vermeyın bence.

• Arkadaşlar elimde sıfır öne x HDMI kablo var ihtiyacı olan varsa satabilirim,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bu arada telefona elim değmişken birde rootlamayı düşünüyorum. İlk sayfadaki yönergeleri uygularken gerekli driverların olduğu bağlantı linki kırık çıktı. Bu driverları nereden temin edebilirim?
  • root işine hiç girmedım ben genelde donanım üzerıne i
  • Powerbank in kablosuyla 2-2.5 saatte sarj etmeye başladı bu gerçekte çok iyi oldu ilk aşamada teşekkürler

2.1V sarj aletleri yaklaşık ne kadar sürede sarj ediyor biliyor musunuz? ve 2.1V luk cihazları powerbankleri doldurmak için kullansam bir sıkıntı yaşanır mı

Son olarak dün bir arkadaşımla konuştum meğer babası telefoncuymuş o arkadaş yeni batarya konusunda yardımcı olabileceğini söyledi. Normalde türkiyedeki telefoncular kandırır diye gitmezdim ama tanıdık olduğu için gitmeyi düşünüyorum. Size sorum arkadaşların takacağı bataryanın kalitesi aşşağı yukarı nasıl olur?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: makoc06

root işine hiç girmedım ben genelde donanım üzerıne i

teşekkürler.

peki 2.1v ile siz yaklaşık ne kadar sürede sarj ediyorsunuz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: makoc06

root işine hiç girmedım ben genelde donanım üzerıne i

teşekkürler.

peki 2.1v ile siz yaklaşık ne kadar sürede sarj ediyorsunuz

aşağı yukarı 4 - 5 saat civarında şarjı doluyordur pek dikkat etmedım 2.1 A şeklinde yazar. A ( Amper )' i simgeler. V voltajı simgeler. 5V 1A likler vardır. birde 5V 2.1 A olanlar vardr. 2.1 A her zaman en iyisidir. arkdaşınıza yaptırma işinde güvenıyorsanız siz bilirsiniz. ama takacağı bataryanın mah değeri önemli orjinal batarya ya da aynı değerdeki bir batarya takarsa sizi kısa vadede yine hüsrana uğratır. gittidiyor sahibinden vs sitelerde mah değeri yüksek olan bataryaları bulamadım en yüksek sanırım 2100 mah. telefonun orjınal batarası 1800mah cok düşük yanı. ben ebaydan 2800 mah lık batarya alıp kendım taktım. tam 3 dk sürüyor takması sökunce mıkrofon ve ses cıkış delıklerınıde kendınız temızlıyorsunuz. powerbankıda 2.1 amperlık bır şarj aletıyle şarj etmek en ıyısıdır. hızlı şarj olur. za

• quote:

Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler

@memole
    @ memoally

snapchatte video çekerken sesin kısık gelme problemini bende halledemedim malesef. yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla telefon üzerinde 2 mikrofon bulunuyormuş ve HOX lerde snapchat yanlış mikrofonu algılıyor.

wifi konusuna gelince bu cihazlarda kronik bir temassızlık problemi var.youtubeda aratırsan çözümü hakkında videolar mevcut. ben antenleri esnetirken kırdım ve doğubanka gidip daha büyük anten lehimlettirdim ve wifi stabil hale geldi temassızlık ortadan kalktı.
    Daha sonra telefona CRDROID 5.0.2 ROM yükledim ve wifi çekim kalitesinde ciddi artış oldu.

• 
Sayfa: önceki 860861862863864
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.