Şimdi Ara

HTC ONE X Kullanıcıları Kulübü ve Destek Bölümü|4.2.2&Sense 5| (864. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.346
Cevap
120
Favori
736.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 862863864865866
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 gündür aynı sorundan muzdaribim.bir programda güncelleme yada turkcell'in bir ayar değişimi bu soruna neden oldu ama ben çözemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elegra

Arkadaşlar Merhaba,
    Telefonumda internet bağlantı sorunu yaşıyorum, size sorunumu anlatayım.

Hattım Turkcell, telefonumla yandex harita, navigasyon, internet, twitter hiç bir şeye giremiyorum. Acayip olan Chrome dan nete girebiliyorum. Başka operatör hattı taktığımda hiç bir sorun yaşamıyorum. Kendi hattımı farklı marka telefona takıyorum, çok güzel çalışıyor.

Ofiste çalışan 2 arkadaşımda HTC ONEX var ve onlarda bu sorunu yaşıyorlar. 5-6 günden beri bu sorunumuz devam ediyor.

Telefonu sıfırladık, internet ayarlarını sıfırladık. Sorun devam ediyor.

Sizler bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Bu sorunu yaşayan oldu mu?

Bende de aynı problem var bir hafta on on gündür. Kendi tarayıcısından giremiyorum internete sadece Chrome ile bağlanabiliyorum. Twitter'da videolar falan açılmıyor vs.

• Olayı tam olarak nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama kısacası telefonumun ekranı gitti dokunmatik çalışıyor ama ekran sıfır kapkaranlık hiç yok. Ben içindekileri silmek resetlemek format atmak istiyorum ama ekranı görmediğim için ne ayarlardan nede power düğmesi ile format atamıyorum görüşüm sıfır çünkü. Bilgisayardan telefona format atmak mümkün mü ? İçindeki mesajlarımı ve resimlerimi silmem gerek. Bunun bir çözüm yolu var mı telefondan yapmak dışında ? Çünkü telefonun ekranı yok. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • arkadaşlar 2. el bi one x plus aldım ama telefonun hopelöründen s3 yada ıphone 4s e göre bariz şekilde yarı yarıya sesi az çıkıyo hatta onarın yanında sesi duyulmuyo daha önce one s kullandım ondada öyleydi bu telefonların hoperlörleri böylemi
  • Arkadaşlar htc one x cihazımın ekranın en alt kısmı çalışmıyor.Yani dokunmatiği algılamıyor.Tam kapasitif tuşların üstü.Komple ekranda bazen sapıtıyor kendi kendine basıyor falan bazen duruyor.Artık kullanılmaz hal aldı.Sizce sorun nerdedir?Sadece dokunmatik ekranını değiştirsem sorun kalkarmı?lcd ekranda almam gerekirmi?Bilen biri varsa acil cevaplarsa sevinirim teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: luckylukegs

Arkadaşlar htc one x cihazımın ekranın en alt kısmı çalışmıyor.Yani dokunmatiği algılamıyor.Tam kapasitif tuşların üstü.Komple ekranda bazen sapıtıyor kendi kendine basıyor falan bazen duruyor.Artık kullanılmaz hal aldı.Sizce sorun nerdedir?Sadece dokunmatik ekranını değiştirsem sorun kalkarmı?lcd ekranda almam gerekirmi?Bilen biri varsa acil cevaplarsa sevinirim teşekkürler..

Hocam kronik bir sorun 2 kez yaşadım ve ekran komple değişiyor. Ben sorunu yaşadığım zaman telefonum garanti idi. Fakat tekrar böyle bir sorun yaşarsam cihazı komple değiştiririm heralde. 3 seneyi geçti ve artık ömrünü tamamladı telefon. Batarya performansı yerlerde eee ekran da pahalı ve ileride aynı sorunu yaşaman büyük olasılık... Çok memnun olarak kullandığım one x plus I değiştiririm artık

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncayykc

arkadaşlar 2. el bi one x plus aldım ama telefonun hopelöründen s3 yada ıphone 4s e göre bariz şekilde yarı yarıya sesi az çıkıyo hatta onarın yanında sesi duyulmuyo daha önce one s kullandım ondada öyleydi bu telefonların hoperlörleri böylemi

Hocam önde ve arkada bulunan hoparlör 🔊 deliklerini eski bir dış fırçası yardımı ile temizleyin hiçbir sorununuz kalmayacaktır...

• quote:

Orijinalden alıntı: ecerene

Olayı tam olarak nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama kısacası telefonumun ekranı gitti dokunmatik çalışıyor ama ekran sıfır kapkaranlık hiç yok. Ben içindekileri silmek resetlemek format atmak istiyorum ama ekranı görmediğim için ne ayarlardan nede power düğmesi ile format atamıyorum görüşüm sıfır çünkü. Bilgisayardan telefona format atmak mümkün mü ? İçindeki mesajlarımı ve resimlerimi silmem gerek. Bunun bir çözüm yolu var mı telefondan yapmak dışında ? Çünkü telefonun ekranı yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam o iş bilgisayardan olur resimleri silebilirsin fakat mesajlardan emin değilim...

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Hocam bi 150 lira falan masraf gerekiyor ozaman.Telefona müşteri buldum ancak bu haliyle satmak olmaz yaptırıp vereceğim sanırım..@system electronıc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckylukegs -- 27 Eylül 2015; 14:31:04 >
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    abi deliklerde toz yok temizledim ama herhangi birşye değişmedi bu cihazın hoperlör kalitesi nasıl yeterince tatmin ediyomu bir s3 e göre nasıl kardeşimde s3 var da ona göre kıyaslama yapıcam ıphe 4s e göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncayykc

abi deliklerde toz yok temizledim ama herhangi birşye değişmedi bu cihazın hoperlör kalitesi nasıl yeterince tatmin ediyomu bir s3 e göre nasıl kardeşimde s3 var da ona göre kıyaslama yapıcam ıphe 4s e göre

daha önce s3 kullanmadım fakat ben şimdiye kadar hiç şikayetçi olacak derecede sorun yaşamadım,yaşayanıda çevremde duymadım valla... başka bir sorun olabilir mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecerene

Olayı tam olarak nasıl anlatabilirim bilmiyorum ama kısacası telefonumun ekranı gitti dokunmatik çalışıyor ama ekran sıfır kapkaranlık hiç yok. Ben içindekileri silmek resetlemek format atmak istiyorum ama ekranı görmediğim için ne ayarlardan nede power düğmesi ile format atamıyorum görüşüm sıfır çünkü. Bilgisayardan telefona format atmak mümkün mü ? İçindeki mesajlarımı ve resimlerimi silmem gerek. Bunun bir çözüm yolu var mı telefondan yapmak dışında ? Çünkü telefonun ekranı yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam anakart yanmış bendede aynısı var.garantiye vercen yere düşmüş su kaçmış gibi bahaneler bulup yapmayacaklar çünkü 500 lira servise maliyeti var.geçmiş olsun.bidaha htc alırsam buda iki olsun hep kronik sorunlu aynı sorunlar gm android one da var ama en azından 600 lira fiyatı.

• Beyler bende bu htc one x plus var ekran dönmüyor g sensör kalibrasyonunu yaptım formatladım güvenli modda kalibrasyon yaptım düzelmedi bi kaç kere kalibrasyondan sonra güvenli modda düzeldi tekrar bozuldu formatladım düzeldi hiç bir program yüklememe rağmen tekrar bozuldu 3 saat sonra forumlarda net bir cvp bulamadım bilgisi olan varmı bu konuda.

• merhaba rom işinde yeni sayılırım
    htc one x telefona 4.0.3 yükleyebiliyorum ( yeni çıkan kit kat - yani onex için yeni sayılabilecek olan romlar- vs romları yukleyemıyorum. yuklerken recovery modunda yukleme aşamasında failed hatası verıyor backuptan eskı sürüme geri dönüyorum mecburen.
    cihaz unlocked ve s-off durumda
    YAZILIM BİLGİSİ
    Android sürüm
    4.0.3
    Htc sense sürümü
    4.0
    Yazılım numarası
    1.29.401.11
    HTC SDK API düzeyi
    4.12
    HTC Uzantı sürümü
    HTCExtension_403_1_GA_7
    Daha
    Abant, Karnel sürümü,vs.

FASTBOOT USM MODUNDAKİ BİLGİLER :
    UNLOCKED
    ENDEAVORU XE SHIP S-OFF RL
    CID-11111111
    HBOOT-0.43.0000
    CPLD-None
    MICROP-None
    Radıo-1.1204.90.13
    eMMC-bootmode: disabled
    CPU-bootmode: disabled
    HW Secure boot: disabled
    MODEM PATH : OFF

Android kitkat 4.4.2 sürümüne ne yapsam geçemiyorum bu romda sürekli takılmalar vs aşırı şekılde çok.
    TWRP nin son sürümünü yüklemk gerekliymiş son sürüm kitkatı kurabılmek için onu cmd den recoverye yükledim 2.8.7.0 versiyonunu.
    daha sonra fastboot klasörünün içersine BeanStalk-4.4.285-20140423-endeavoru romunu attım içindeki boot.img dosyasınıda fastboot klasöüne cıkardım cmd den boot img. dosyasını bootladım. cmd komut satırında olumsuz bır yazı çıkmıyor tabi. en son recovery modundan BeanStalk-4.4.285-20140423-endeavoru romunu yüklemeye geçince flash failed diyip kalıyor. Backuptan eski sürüme dönüş yapıyorum Allahtan. benim bilmediğim yapmadığım ne varki bunu kuramıyorum. yardımlarınızı beklıyorum.
    açıklama yaparken bıraaz detaylı anlatım yaparsanız sevınırım bu aşamaya gelene kadar 2 gün saatlerce uğraştım gerçi elde yine sıfır var :)

• Arkadaşlar, bugün HTC ONE X+ telefonumu Root yaptım. Security - Off oldu... Sonra Yeni bir Rom indirdim internetten, adımları birer birer ilerlerken Clock'mudur nedir o dosyayı indirmeyi unutmuşum; birden telefon kilitlendi. Sonra RELOCKED oldu... RUU falan yüklemeye çalıştım; ama beceremedim bir türlü. Zaten şuan "Failed to USB master..." diye hata da alıyorum.

Yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur.

10 saattir bununla uğraşıyorum. Gezmediğim internet sitesi kalmadı...

Teşekkürler.

Konuyu elbette HTC One X+ bölümüne açtım; ama burada yardımcı olurlar diye düşünen arkadaşlar vardı. Aciliyeti de yüksek. 15 saattir bakmadığım internet sitesi kalmadı; ama Stock Ruu bulamadım bir türlü uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gereqsiz

Arkadaşlar, bugün HTC ONE X+ telefonumu Root yaptım. Security - Off oldu... Sonra Yeni bir Rom indirdim internetten, adımları birer birer ilerlerken Clock'mudur nedir o dosyayı indirmeyi unutmuşum; birden telefon kilitlendi. Sonra RELOCKED oldu... RUU falan yüklemeye çalıştım; ama beceremedim bir türlü. Zaten şuan "Failed to USB master..." diye hata da alıyorum.

Teşekkürler.

Konuyu elbette HTC One X+ bölümüne açtım; ama burada yardımcı olurlar diye düşünen arkadaşlar vardı. Aciliyeti de yüksek. 15 saattir bakmadığım internet sitesi kalmadı; ama Stock Ruu bulamadım bir türlü uygun.

clock dosya olmadan zaten room yükleyemezsin googledan TWRP download diye yaz en güncel olanı indir. bu TWRP dosyasınıda root yapma işlemi gibi bootloader konumunda flashboot usb modunda olcak telefon pc ye bağladığında. root yaptım dediğin için fazla detaya gerek yok. cmd komut satırından flashboot klasörünün içersine at indirdiğin TWRP dosyasını. cmd komut satırndan flashboot klasörünün iöçersindeki twrp nin güncel olan dosyasını telefona flashlaman gerek. ardından room dosyası zaten telefonun hafızasında olmalı. clockword yani TWRP denen kısma recovery den giriyoruz. burayada flashlama işlemi bitince kabloyu cıkart telefona hboot kısma geri getir acılan menüde bir alt satırda recovery yazar oraya girince twrp ye girersin. tabi burdan da install kısmından telefona attığın rom dosyasını seçip yüklemelisin. ancak bundan önce de falashboot modunda hafızaya atmış olduğun room dosyasının boot dosyasını aynı twrp yi yaptığın gibi flashlaman gerek. ınsatalden öönce wipe cache kısmından keş belleği temizleyip room yükleme kısmına geç. kolay gelsin çok zahmetli bir iş 3 gündür bende uğraşıyorum. kit katı kuramadım

• yok mu yardımcı olabilecek bu forum ölmüş gibi artık

• quote:

Orijinalden alıntı: makoc06

quote:

Arkadaşlar, bugün HTC ONE X+ telefonumu Root yaptım. Security - Off oldu... Sonra Yeni bir Rom indirdim internetten, adımları birer birer ilerlerken Clock'mudur nedir o dosyayı indirmeyi unutmuşum; birden telefon kilitlendi. Sonra RELOCKED oldu... RUU falan yüklemeye çalıştım; ama beceremedim bir türlü. Zaten şuan "Failed to USB master..." diye hata da alıyorum.

Teşekkürler.

clock dosya olmadan zaten room yükleyemezsin googledan TWRP download diye yaz en güncel olanı indir. bu TWRP dosyasınıda root yapma işlemi gibi bootloader konumunda flashboot usb modunda olcak telefon pc ye bağladığında. root yaptım dediğin için fazla detaya gerek yok. cmd komut satırından flashboot klasörünün içersine at indirdiğin TWRP dosyasını. cmd komut satırndan flashboot klasörünün iöçersindeki twrp nin güncel olan dosyasını telefona flashlaman gerek. ardından room dosyası zaten telefonun hafızasında olmalı. clockword yani TWRP denen kısma recovery den giriyoruz. burayada flashlama işlemi bitince kabloyu cıkart telefona hboot kısma geri getir acılan menüde bir alt satırda recovery yazar oraya girince twrp ye girersin. tabi burdan da install kısmından telefona attığın rom dosyasını seçip yüklemelisin. ancak bundan önce de falashboot modunda hafızaya atmış olduğun room dosyasının boot dosyasını aynı twrp yi yaptığın gibi flashlaman gerek. ınsatalden öönce wipe cache kısmından keş belleği temizleyip room yükleme kısmına geç. kolay gelsin çok zahmetli bir iş 3 gündür bende uğraşıyorum. kit katı kuramadım

Kurabildiniz mi peki? Ben de eski haline getirdim. Biran önce ben de denemek istiyorum 4.2 üzerini...

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

Kurabildiniz mi peki? Ben de eski haline getirdim. Biran önce ben de denemek istiyorum 4.2 üzerini...

malesef benim ümidim kalmadı bu telefona 4.2.2 yi yükleyemiyorum. fabrikadan ilk çıktığı halindeki yazılımıda insanı öldürüyor çok takılıyo yavaş. en son güncellemeyi yükleyebilsem telefon kaymak gibiydi ne güzel.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkürler.

malesef benim ümidim kalmadı bu telefona 4.2.2 yi yükleyemiyorum. fabrikadan ilk çıktığı halindeki yazılımıda insanı öldürüyor çok takılıyo yavaş. en son güncellemeyi yükleyebilsem telefon kaymak gibiydi ne güzel.

Ben Stock Rom'u sonunda yükledim.

• 
Sayfa: önceki 862863864865866
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.