Şimdi Ara

Intel'in Ivy Bridge işlemcilerin lansmanını öne çekmesi bekleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Intel'in Ivy Bridge işlemcilerin lansmanını öne çekmesi bekleniyor

Intel'in yeni nesil Ivy Bridge işlemcilerinin lansmanını 29 Nisan tarihinde yapması beklenirken, Digitimes takvimin biraz daha öne çekileceğini iddia etti.

Endüstri kaynaklarından elde edilen bilgilere göre Intel, 23 Nisan tarihinde Ivy Bridge işlemcilerin resmi duyurusunu yapacak. Duyuru esnasında ASUS, Acer, Lenovo ve HP firmalarının da ikinci nesil Ultrabook modellerini tanıtacağı belirtildi. Satışlar ise Mayıs ayında başlayacak.

Ivy Bridge lansmanı ile birlikte Ultrabook fiyatlarında da yüzde 30'a varan düşüşler yaşanması bekleniyor. Bunun en büyük sebebi ise azalmaya başlayan maliyetler.

Intel PC bölümü genel müdürü Kirk Skaugen de Çin'deki geliştirici konferansında önümüzdeki aylarda Ultrabook fiyatlarının 999$'dan 699$'a düşeceği noktasına değinmişti. Intel konferans esnasında ikinci nesil Ultrabook tasarımlarının yanında, Çin kaynaklı ortaklarının ürettikleri kasa, panel ve yazılım gibi yenilikçi bileşenlerini de katılımcılara sergiledi. 

Ultrabook trendini desteklemek için Intel 300 milyon dolarlık bir fon ayırdı ve Ultrabook tasarımı ve Ar-Ge çalışmaları için üretim ortaklarına destek olmaya başladı. Firma ayrıca tedarik ekosistemini entegre ederek ortaklarının birbiriyle olan iletişimini de artırdı.

• Umarım bu %30 indirim sözde olmaz ve ülkemize de yansır.Böyle bir durumda Apple da MacBook Air ın fiyatını aşağı çekebilir.Biz son kullanıcılar için güzel haberler...
  • satislar mayista baslayacakmis madem ha bugun lansman yapmis ha 30 nisanda farki nedir testleri sizdi zaten.ultrabookla alakali bir gelisme bu yaptiklari eger iddia dogru cikarsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

satislar mayista baslayacakmis madem ha bugun lansman yapmis ha 30 nisanda farki nedir testleri sizdi zaten.ultrabookla alakali bir gelisme bu yaptiklari eger iddia dogru cikarsa.

İşlemci satışları mı başlıyor Mayıs'ta yoksa Ultrabook mu ?
  • Fiyatlandırmaya bak 999 dolar olmuş 699 dolar...9'zu ters çevireceğine koysana oraya 5-4-3 gibi rakamlar peynir ekmek gibi satılsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

satislar mayista baslayacakmis madem ha bugun lansman yapmis ha 30 nisanda farki nedir testleri sizdi zaten.ultrabookla alakali bir gelisme bu yaptiklari eger iddia dogru cikarsa.

İşlemci satışları mı başlıyor Mayıs'ta yoksa Ultrabook mu ?

Islemciler piyasaya surulmeden once sirketlere veriliyor ayni zamanda cikar anakarti herseyi belli zaten bitek islemciyi yerlestirmek kaliyor
  • bu haberler yurtdışı piyasasında bi ölçüde doğru olabilir ama benim güzel ülkemin açgözlü satıcıları SAĞOLSUNLAR bu fiyat düşüşünü bize yansıtmayacaklardır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71
    <div>Ivy Bridge lansmanı ile birlikte Ultrabook fiyatlarında da yüzde 30'a varan düşüşler yaşanması bekleniyor. Bunun en büyük sebebi ise azalmaya başlayan maliyetler.</div>

İnanmayın !

Bu notumu bir yere kaydedin, yeni nesil duyurulunca çıkarıp bakın haklı mıyım değil miyim diye.

Daha düşük fiyata dedikleri cihazlar için 'i5 performansı gösteren i3 işlemciler diyecekler' ve ucuz ürünlere bunları takarak satışa sunacaklar. Birileri de şimdi i3 işlemci almazken adı değişti diye, harbiden ucuzladı diye zıplayıp alacak

Eğer bu fiyatları arayan varsa Amerika'daki Toshiba Z830'a bakabilir, i3 işlemcili modelleri zaten 699 USD idi, daha yeni biraz arttı ama hala 700 küsür dolarlara alınabiliyor.

Lafın kısası güzel bir pazarlama reklamı sadece, gerçekle ilişkisi yok ne yazık ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakkan -- 12 Nisan 2012; 16:39:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Krabu

bu haberler yurtdışı piyasasında bi ölçüde doğru olabilir ama benim güzel ülkemin açgözlü satıcıları SAĞOLSUNLAR bu fiyat düşüşünü bize yansıtmayacaklardır...

Acgozlulugun tek ilaci: almayiz , o kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatları düşürmeleri iyi oldu. Böylece bu sene bayağı ultrabook satıcaklardır..
  • maliyet gittikçe düşüyorsa neden işlemciler pahalı intel karını düşünemiyorum bence yüzde 200 kar edecektir son nesil işlemcilerle
  • yalan tr de fiyat düşermi yav durun bakalım hele firmalar bi kar etsin bakalım :)
  • Ne farkeder ki; zaten olmuş nisanın ortası.
  • Trinity mayıs ortasında çıkacak diye öne çekiyorlar.
  • Mayıs'ta satışa başlar aynı anda Türkiye'ye gelir bizim için durum aynı ama şu an Erdi Özüağ'ın ve diğer editörlerin mühendislik örnekleri varsa test için 6 gün fazladan beklemeyiz ambargo kalkar.İyi yanı sadece bu
  • kaymağını yediler baktılar satışlar düşük büyük vurgunu yapalım dediler .
  • Türkler için çok özel ve güzel bir gün, paramız olsada sevgili küçüklerimize alsak :p:p :) bu arada ultrabook almanın tam vakti..
  • neden ambargo var bunu anlayamadım internette bakındım sağlıklı bi bilgiye ulaşamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vidoko

kaymağını yediler baktılar satışlar düşük büyük vurgunu yapalım dediler .

Satışlar düşükse nasıl kaymağını yiyorlar?
  • sdfcsdf
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.