Şimdi Ara

Superonline kablosuz bağlantı sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
11.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • » Superonline fiber kullanıyorum..50 mb hızım... kabloluda sıkıntı yok fakat iş kablosuza gelınce hız testınde 20 gecmıyor...
    modemımım markası huawei hg253 bılsıgı olan arkadas varsa yardımcı olursa sevınırım.. tşk

• huawei modemler N destekli modemlerdir.Eğer bilgisayarın N destekliyse sorun yaşamassın 20mbit'in üzerine çıkamıyorsan bilgisayarının wifi üzelliği N destekli olmayabilir.
  • çözümü çok basit. superonline sizin eve internet bağlarken modem olarak ya tılgın marka yada pirelli marka modem bağlamışlardır. bu modemler n protokolü desteklemiyor. n protokolü destekleyen bir modem bağlatırsan ki ellerinde huwai marka olan n protoküllü modem var onu bağlattır. yanlız laptopunda yada masaüstü bilgisyarınında modemi n protokolü desteklemesi lazım. yada n protokolu destekleyen bir wriless alıcı adaptörü alabilirsin pc ne. ama önemli olan modem ve pc de ikisinde n protokolü destekleyen wireless oldumu 50 mbit yada 40 mbit tin üstünde bu hızı kanlosuz olarak görebilirsin. saygılar.
  • Arkadaşlar superonline hem mac hemde kullanıcı kimliği ile internet erişimi verdiği için her istediğimiz cihazı takıp kullanmamız engelleniyor fakat ZyXEL' in MAC CLONE özelliği olan ve 300 Mbps kablosuz ve ethernette giga hıza sahip superonline fiber hatlarında çalışan bir ürünü var, bu ürün sayesinde superonline tarafından verilen modemi devre dışı bırakıp MAC CLONE özelliği sayesinde fiber hattınızı 300 Mbps kablosuz kullanabiliyorsunu, üründe file ve printer sharing özelliğide bulunmaktadır, süperonline fiber kullanıp 300 Mbps kablosuz bağlanmak isteyen arkadaşlara ZyXEL NBG4615 kullanmalarını öneririm.

http://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-nbg-4615-nbg-4615-300mbps-kablosuz-n-gigabit-router/productdetails.aspx?I_ID=57032

• Arkadaşlar superonline hem mac hemde kullanıcı kimliği ile internet erişimi verdiği için her istediğimiz cihazı takıp kullanmamız engelleniyor fakat ZyXEL' in MAC CLONE özelliği olan ve 300 Mbps kablosuz ve ethernette giga hıza sahip superonline fiber hatlarında çalışan bir ürünü var, bu ürün sayesinde superonline tarafından verilen modemi devre dışı bırakıp MAC CLONE özelliği sayesinde fiber hattınızı 300 Mbps kablosuz kullanabiliyorsunu, üründe file ve printer sharing özelliğide bulunmaktadır, süperonline fiber kullanıp 300 Mbps kablosuz bağlanmak isteyen arkadaşlara ZyXEL NBG4615 kullanmalarını öneririm.

http://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-nbg-4615-nbg-4615-300mbps-kablosuz-n-gigabit-router/productdetails.aspx?I_ID=57032

• Arkadaslar telefonumdan wifi ye baglaniyorum baglaiyo sonra atiyor beni sorun ne olabilir. Sadece bu nette yapiyo baska bi yerde wifiye baglanabiliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a1c4

Arkadaslar telefonumdan wifi ye baglaniyorum baglaiyo sonra atiyor beni sorun ne olabilir. Sadece bu nette yapiyo baska bi yerde wifiye baglanabiliyorum

Aynı sorun bende de var..modem ve bağlantıda hiç bir problem yokken WiFi bütün cihazlar bir anda kopuyor.fişi çıkarıp takınca hepsi normal bağlanıyor..yardım lütfen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.