- x
Kalkmayan Programı Kaldıran Program
24 Cevap73959 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1023 Mesaj
12 Şubat 2006; 3:08:58 

Merhaba,

Arkadaştan aldığım .NET Studio'yu kurmuş, güzel güzel de kullanmaktaydım. Günlerden birgün Mathcad adlı programı kurasım geldi, kurdum, çalışmadı. Verdiği hataya bakarak .NET'den şüphelendim ve onu kaldırmak istedim. Fakat program normal olarak lisanssız olduğu için kaldıramadım. O kadar lisanssız program var, bi bu sorun çıkardı. Sırf onun yüzünden format attım, ama bu sonuncu format çok yordu beni. Bir daha format falan atmamak niyetindeyim. Saatlerimizi (hatta günlerimizi) harcayarak kurduğumuz programları kurmaya, yaptığımız ayarları yapmaya baştan başlamak çok kötü.

Acaba bu "İlle de kalkmam ben" diyen programları "Öyle olmaz yavrum, böyle olur" diyerek kaldıracak bir program ya da yöntem var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tumra -- 12 Şubat 2006 3:12:34 >

Türkçe konuş. * * Cerem Cem ASLAN

2261 Mesaj
12 Şubat 2006; 3:39:56 

Zaman zaman aynı sorunu bende yaşıyorum. Normal olarak kalkmayan programları kaldırabilen bir programa rastlamadım. . Kaldırmak istediğim programların dosyalarını kendim sildim. Hatta bazı dosyalar silinemiyor falan diyordu. O zaman da TUNE UP utulities programının " tune up shredder" diye bir menüsü var . onunla sildim. Program calısıyor silinemiyor diye uyarı verse bile dosyayı parçalayarak siliyor.

"Efendiler,
Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık, Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur. Artık vaziyeti düzeltmek için, mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre uygun yapmak, yürümek, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi bir takım zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardır ki ecnebilerin nasihatiyle, ecnebilerin planlarıyla yükseltilebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir" Gazi Mustafa Kemal 6 Mart 1922, Büyük Millet Meclisi

70 Mesaj
12 Şubat 2006; 6:51:23 

quote:

Orjinalden alıntı: tumra

Merhaba,

Arkadaştan aldığım .NET Studio'yu kurmuş, güzel güzel de kullanmaktaydım. Günlerden birgün Mathcad adlı programı kurasım geldi, kurdum, çalışmadı. Verdiği hataya bakarak .NET'den şüphelendim ve onu kaldırmak istedim. Fakat program normal olarak lisanssız olduğu için kaldıramadım. O kadar lisanssız program var, bi bu sorun çıkardı. Sırf onun yüzünden format attım, ama bu sonuncu format çok yordu beni. Bir daha format falan atmamak niyetindeyim. Saatlerimizi (hatta günlerimizi) harcayarak kurduğumuz programları kurmaya, yaptığımız ayarları yapmaya baştan başlamak çok kötü.

Acaba bu "İlle de kalkmam ben" diyen programları "Öyle olmaz yavrum, böyle olur" diyerek kaldıracak bir program ya da yöntem var mıdır?

sen de format atma kardes kur windowsunu yukle suruculerini gerekli update leri yap
Acronis i kur sisteme al yedegini d surucusune..ilerleyen gunlerde bakdın windows kafanı
bozdu cek sisteme fir format yukle windowsunu yedeginden...

508 Mesaj
12 Şubat 2006; 12:49:52 

.Net'i mi kaldırmak istedin de kalkmadı yoksa Mathcad mi

eğer .Net ise cd'sini takıp kaldırman lazım

6006 Mesaj
12 Şubat 2006; 13:20:25 

system mechanic !!!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

3164 Mesaj
12 Şubat 2006; 14:40:52 

Ekle/Kaldır LİSTESİNDEN SİLİNMEYEN PROGRAM İSİMLERİNİN SİLİNMESİ:
Bazen yanlışlıkla proramı bilgisayarınızdan silmek için programın klasörünü silersiniz. Bu durumda Denetim Masası / Program Ekle-Kaldır da o programı kaldırmaya çalıştığınızda kalkmaz. Bunun için tweakui yardımcı programı kullanabilirsiniz. Yoksa Başlat/Çalıştır/Regedit i çalıştırın
(Çalıştır'ı klavyeden çalıştırmak için win tuşu ile R tuşuna basın.)
1- HKEY_LOCAL_MACHINE 'i yanındaki + yı tıklayın açılan listeden
2- Software 'i açın, aynı şekilde takip edin
3- Microsoft 'u açın
4- Windows 'u açın
5- CurrentVersion 'u açın
6- Uninstall' ı açın
(Bilgisayarım \HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall)
Burada Program-Ekle kaldır daki listeyi göreceksiniz. Listeden kaldıramadıklarınızı DEL tuşuna basarak silin.

KESİN ÇÖZÜM

Bu dünya gibi 1 Milyon dünya olsa
Oda ağzına kadar BUĞDAY dolu olsa
1 güvercinde 1000 günde 1 tane yese
Bu biter ama SONSUZLUK BİTMEZ
Neye Zar attığımızın farkındamıyız?

153 Mesaj
12 Şubat 2006; 15:01:41 

quote:

Orjinalden alıntı: cici_anne_sevda

Bazen yanlışlıkla proramı bilgisayarınızdan silmek için programın klasörünü silersiniz. Bu durumda Denetim Masası / Program Ekle-Kaldır da o programı kaldırmaya çalıştığınızda kalkmaz. Bunun için tweakui yardımcı programı kullanabilirsiniz. Yoksa Başlat/Çalıştır/Regedit i çalıştırın
3- Microsoft 'u açın
4- Windows 'u açın
6- Uninstall' ı açın
(Bilgisayarım \HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Uninstall)
Burada Program-Ekle kaldır daki listeyi göreceksiniz. Listeden kaldıramadıklarınızı DEL tuşuna basarak silin.

KESİN ÇÖZÜM

çok iyi program ekle kaldır dan farklı şeylerde var burda yawww

Kimbilir??Fırtına heran çıkabilir!...

2568 Mesaj
12 Şubat 2006; 15:10:05 

Yeni bir yazı verdim bu konu ile ilgili okumanızı tavsiye ederim.
İmzamda linki var.

Haydi, vakit geldi. Zaman beklemez. Ve çember asla yuvarlak değildir.

3164 Mesaj
12 Şubat 2006; 21:35:22 

evet tecrübeli arkadaşım beytepeyi takip edin derim

Bu dünya gibi 1 Milyon dünya olsa
Oda ağzına kadar BUĞDAY dolu olsa
1 güvercinde 1000 günde 1 tane yese
Bu biter ama SONSUZLUK BİTMEZ
Neye Zar attığımızın farkındamıyız?

992 Mesaj
12 Şubat 2006; 21:40:40 

Listeden kaldıramıyorum demiyor.programı kaldıramıyorum.diyor.

1023 Mesaj
14 Şubat 2006; 10:34:26 

Ben .NET'i kaldıramadım. Tam hatırlamıyorum, zira bu uyarıyı verdiğimde kan beynime sıçradı, direk format attım. Uyarı aşağı yukarı şöyleydi:

Bu programın lisanssız olduğu tesbit edildiğinden kaldırMIYORUZ. Hayırlı uğurlu olsun, lisanslı almazsınız ha? Buyrun bakalım (Şşlappppş!)

Bir daha kurayım, madem böyle tavsiyeler gelmiş, deneyelim bakalım. Herkese teşekkürler.

Türkçe konuş. * * Cerem Cem ASLAN

295 Mesaj
14 Şubat 2006; 11:56:04 

hocam olmaz oyle sey

quote:

Orjinalden alıntı: tumra

Ben .NET'i kaldıramadım. Tam hatırlamıyorum, zira bu uyarıyı verdiğimde kan beynime sıçradı, direk format attım. Uyarı aşağı yukarı şöyleydi:

Bu programın lisanssız olduğu tesbit edildiğinden kaldırMIYORUZ. Hayırlı uğurlu olsun, lisanslı almazsınız ha? Buyrun bakalım (Şşlappppş!)

Bir daha kurayım, madem böyle tavsiyeler gelmiş, deneyelim bakalım. Herkese teşekkürler.

100 YIL

70 Mesaj
14 Şubat 2006; 13:43:02 

yalnız baslık ilginc olmus "kalkmayan bu programı kaldıran program"

22 Mesaj
11 Aralık 2007; 0:24:20 

teşekkürler saolun bu bilgi için silindi silmek istediğim dosya

3504 Mesaj
11 Aralık 2007; 0:31:59 

quote:

Orjinalden alıntı: quvang
yalnız baslık ilginc olmus "kalkmayan bu programı kaldıran program"

.net i kaldirma, ben ozellikle kuruyorum. (v2, v3)
yeni windows kurduktan sonra once directx9.0c, sonra .net, sonra mdac kurarim...
bunlarin matlab la bi alakasi yok, cesitli programlarin calismasi icin windowsta olmasi gereken seyler.

matlab gibi programlar enviromental variable a ve service e yaptiklari eklemeler yuzunden, ve aslan uninstall edilmeleri tasarlanmadigindan sorunludur. programin sisteme eklemelerini ii bilip (.net bunlardan biri diil) ondan sonra elle silmek gerekir genellikle.

universiteler icin hazirlanan yazilimlarin cogunda ayni hastaliklar mevcuttur. (latex haric)

Forum Linklerim - Donanim Bilgilerim - Tavsiyelerim/Yazdigim cevaplarda kim oldugun degil ne yazdigin onemli.

175 Mesaj
11 Aralık 2007; 4:11:06 

revo uninstaller programını deneyebilirsiniz,ücretsiz ve bir çok kez beni bu dertlerden kurtardı.
programı kurdugunuzda uninstall yapamaz ise,revo uninstaller kurulu iken kaldıramadıgınız programı tekrar kurun,ondan sonra revo uninstaller'den tekrar kaldırmayı deneyin,en ufak ayrıntısına kadar sistemden temizleyecektir.

98 Mesaj
28 Şubat 2009; 18:12:12 

bende var olan matlabı sılmek istedımde bummer-unistaller error ekranı cıkıo ve içinde exception calling main. yazıoo sılemıoom napacam???:S

1216 Mesaj
28 Şubat 2009; 21:42:33 

quote:

Orjinalden alıntı: _KARDELEN_

3- Microsoft 'u açın
4- Windows 'u açın
6- Uninstall' ı açın

KESİN ÇÖZÜM

[font="Papyrus"] En GARANTİSİ ...

Katılım zamanı: 28 Ocak 2008

4032 Mesaj
1 Mart 2009; 10:07:16 

@_KARDELEN_
En iyisi

Sonra kaldıralamayan programları kaldıran programıda kaldıramazsanız iyi olmaz

2085 Mesaj
2 Mart 2009; 8:47:20 

Bir kaç programı bununla başarı ile sildim (ama en iyisi Regedit ten silmek).

0

0

Ekteki dosya (2)

Saygısızlığın, saldırının küçüğü, büyüğü yoktur.

Mustafa Kemal Atatürk

167 Mesaj
2 Mart 2009; 22:52:42 

your uninstaller programının öyle bir özelliği var ama hiç denemedim.kaldırmaya zorla diye bir seçeneği var ordan yapabilirsin.

3 Mesaj
5 Kasım 2010; 11:24:40 

kardelen dediğin yöntemle sildim ama program ekle kaldır da hala görünüyo programlar ?

75 Mesaj
10 Şubat 2013; 13:25:19 

ya bana güzel bi program söyleyin actual spy silinmiş gibi görünüyo ama açtığımda içinde volation adress00000 filan yazan bir hata çıkıyor

94 Mesaj
30 Nisan 2013; 1:47:17 

Programı kaldırmama rağmen çöp kutusunda tune up undelete yazıyor tıklayınca dosya bulunamadı explorer exe hatası veriyor. Bunu yoketmenin yolunu bilen varmı??

1 Mesaj
25 Mayıs 2014; 10:49:58 

arkadaşlar denetim masası programlarda görünen bir eksik yüklediğim bir programı, regeditten ve cleaner da göremiyorum. denetim masası ekle kaldırdan kaldıramadım. regeditte yok zaten, silemedim. cleaner ı indirdim onda da görmüyor. anlamadım ben nasıl kaldırabilirim bunu. denetim masasında deneyince can not open installation file gibi bişey yazıyor. nerde bu dosyalar. yardım ediiin.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Kalkmayan Programı Kaldıran Program
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.273