Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.227.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Beard head Nasıl bir makine tabsiye eder misiniz kirli traş için. Makinelerin biraz şarjı aZalınca güçten düşüyor mu yoksa bana mı öyle geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arasira kullanıcısına yanıt
    yani kirli tras icin secebilirsiniz ama bana sorarsanız onceliginiz bu tarz ise
    makina imalat niyeti sac kesme olan bir ürün yerine bakım settlerinden birisini tercih etmeniz daha olumlu olacaktır
    hem aynı anda sac inceltme islemini de gercekleştirebilirsiniz

şarj konusunda ise cok uzun zamanlı kullanımlarda oyle bir durum sarj tam bitmeden sarj etme ve pillerin zamanla ozelligini kaybetmesi nedeniyle soz konusu olabiliyor
    ancak misal kendimden soylersem yaklaşık 6 yıl once aldıgım philips seti hala sorunsuz kullanıyorum
    hic sorun yasamadım pil konusunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaltug -- 7 Eylül 2015; 13:31:41 >

• panasonic traş makinemin yedek elek ve iç bıçağını net üzerinden nereden temin edebilirim bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: peace76

panasonic traş makinemin yedek elek ve iç bıçağını net üzerinden nereden temin edebilirim bilen var mı?

hocam ne kadar süredir kullanıyorsunuz, degisimin gerekli oldugunu nasıl anladınız, keskinligi mi azaldı, bende de panasonic cihaz var ondan soruyorum.
    amazonda mevcut, panasonic turkiyeden cekildigi icin yedek parca temini biraz zor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peace76

panasonic traş makinemin yedek elek ve iç bıçağını net üzerinden nereden temin edebilirim bilen var mı?

Sirkeci Eminönü Tahtakale bölgesinde vardır belki.
    Yoksa ebay Amazon gibi yurtdışı sitelerden temin edebilirsiniz.
  • Geçenlerde hem vücut temizliği hem saç kısaltmada lazım olur hem de sakal uzatırsam folyolu Braun makineye geçmeden kısaltayım diye Philips'in 3380 modelli vücut bakım kitini aldım.
    Cihaz sakalları sıfır yapmıyor beklendiği gibi. 2 günlük sakal gibi oluyor bende.
    Vücut kılları için olan aparatlar başarılı.
    Saç kesiminde güüc yeter mi bilmiyorum ancak ense vs. toplamak için yetecektir.
    Cihaz 1 saat şarj ile 50 dk kullandırıyor kendisini.
    Parçalar ve kendisi suya dayanıklı.
    Amacınız sadece sakal kısaltmak ise iş görebilir.
    http://www.philips.com.tr/c-p/QG3380_16/multigroom-series-7000-su-gecirmez-erkek-bakim-seti-yuez-sac

Ben Bimeks'ten 150 civarına aldım. Daha ucuza da mal edilebilir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 10 Eylül 2015; 11:43:06 >

• emre124 kullanıcısına yanıt
    sinekkaydı tras olmayacaksanız bu makinaları kullanabilirsiniz
    set olarak olanlardan almanız daha uygundur diye dusunuyorum
  • Merhaba babama hediye traş makinesi alıcam ve kötü birşey almak istemiyorum bu Philips S9711 alınırmı kullanan varmı yada ondan daha iyi bir makine varmıdır ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfSAnE-88

Merhaba babama hediye traş makinesi alıcam ve kötü birşey almak istemiyorum bu Philips S9711 alınırmı kullanan varmı yada ondan daha iyi bir makine varmıdır ?

Philips S serisi kullanmadım ancak RQ serisinden sonra çıkan bir model. Ben RQ 1260 kullanıyorum ve son derece memnunum. Bunun mükemmel 👌 olduğunu söylüyorlar.

Makinem bozulacak olsa veya değiştirecek olsam hiç düşünmeden Philips S serisi bir makine alırdım.

Edit: Ayrıca o kadar pahalı bir modele gerek yok. Herhangi bir Philips S serisi makine işinizi görecektir. S serisinin diğer gelişmiş modelleri aksesuar vs farkı yüzünden pahalı. Amaç düzgün, sorunsuz ve sinekkaydı bir tıraş ise herhangi bir S serisi işinizi görür. Sanırım tıraş makinesinde son nokta denilebilir.

Aşağıda HB'dan bu makineyi alan kişilerin yorumları var. Okuyun isterseniz. ( aşağıda Youtube'a yüklediğim Philips RQ1260 ile ilgili tıraş deneyimimi gösteren bir video mevcut )

http://www.hepsiburada.com/philips-9000-serisi-s9111-12-smart-click-islak-kuru-sarjli-tiras-makinesi-biyik-favori-duzeltici-ile-p-SGPHLS91111-yorumlari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 11 Eylül 2015; 17:23:16 >

• EfSAnE-88 E kullanıcısına yanıt
    braun ın bu ürünü su anda kampanyada fiyatı en ucuz durumda piyasaya gore oldukca kaliteli bir ürün inceleyin isterseniz
  • Ben de 3380 kullanıcısıyım. Sinek kaydı yapmıyor maalesef ve biraz uğraştırıyor ama iyi idare ediyoruz. Galiba diğer makineler de uğraştırıyor fazlasıyla. Uzun süredir ilk defa kullandığım makine olduğu için belki böyle düşünüyorum. Daha kötüleri de vardır... Su ile temizlenmesi çok güzel bir olay gerçekten. Sakal kesme aparatı biraz daha büyük olsaydı güzel olurdu. Ya da var mıdır ek satılan aparatları falan???
  • Cok teşekkur ederim yardımlarınız için s serisi aldım tekrar teşekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfSAnE-88

Cok teşekkur ederim yardımlarınız için s serisi aldım tekrar teşekkurler

Rica ederim, hayırlı olsun. Hangi modelini kaça aldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 12 Eylül 2015; 8:27:43 >
  • arkadaşlar merhaba,
    benim gillette fusion'un son başlığını kullanıyorum ve yeni başlıklar almak yerine acaba tıraş makinasına mı geçsem diyorum. işim gereği daima sinek kaydı olmalıyım. hassas bir cildim var ve çok fazla batık sorunu yaşıyorum. bunun yanı sıra tıraş makinası kullanan arkadaşlarımdan aldığım bilgilere göre kesilen sakallar sağa sola dağılıyormuş. tıraş olduktan sonra bir de etrafı temizlemeyelim di mi :)
    sizce bana uygun tıraş makinası hangisidir?
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arnold_

arkadaşlar merhaba,
    benim gillette fusion'un son başlığını kullanıyorum ve yeni başlıklar almak yerine acaba tıraş makinasına mı geçsem diyorum. işim gereği daima sinek kaydı olmalıyım. hassas bir cildim var ve çok fazla batık sorunu yaşıyorum. bunun yanı sıra tıraş makinası kullanan arkadaşlarımdan aldığım bilgilere göre kesilen sakallar sağa sola dağılıyormuş. tıraş olduktan sonra bir de etrafı temizlemeyelim di mi :)
    sizce bana uygun tıraş makinası hangisidir?
    teşekkürler.

Eğer bütçeniz müsaitse Philips'in yeni çıkan S serisi makineleri düşünebilirsiniz. Memnuniyet oranı %100 olan bir makine.

Bende sizin gibi Gillette'in 3 ve 5 bıçaklı modellerini kullandım. Eşimin yaş günü hediyesi ile tıraş makinesine geçtim. Önceden tatsız tecrübelerim olmuştu ve makineye soğuk bakıyordum ama Philips RQ1260'tan sonra bunca yıl neden eziyet çektim diye hayıflandım. RQ1260'a sonra hem tıraş sürem kısaldı hemde yüzümdeki kızarıklık ve tahriş sorunu ortadan kalktı.

Philips tıraş makineleri yapısı gereği kestiği kılları haznesinde toplamaktadır. Kesilen kıllar dışarıya atılmaz. Tıraş bittiğinde hazneyi açıp musluk altında 10-15 saniye tutmanız temizlik için yetecektir.

Philips tıraş makinalarının diğer bir özelliği ise bakım ihtiyacı olmayan bir makinedir. Diğer bazı makinelerin ihtiyacı olduğu yağlanma vs gibi bakım gerektirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 12 Eylül 2015; 8:22:09 >

• Ben gür olmayan sakalımı haftada , 2 haftada bir kısaltayım istiyorum. Sıfıra yakın osla yeter ama sıfır yapsa da fena olmaz. Bunun için traş köpüğü vs kullanmak istemiyorum çünkü ciltle temas ettirmeyi en az seviyede tutmak istiyorum. Yani bıçaklı jiletli şeyler değil de saç kesme makinesi tipindekiler daha uygun gibi. Koltuk altlarını da alacağım. boyun ve enseyi de iyi yapıyorsa. Göğsü de 3-4 yapabilirim.

QG3340/16 bunun için uygun mudur philips ya da siz ne önerirsiniz? Şu ana kadar hep king, sinbo gibi şeyler aldım, 1 sene göremeden bozuldular. O yüzden iyi bir şey almak istiyıorum. 150 liraya kadar yolu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seyid Battal Gazi

Ben gür olmayan sakalımı haftada , 2 haftada bir kısaltayım istiyorum. Sıfıra yakın osla yeter ama sıfır yapsa da fena olmaz. Bunun için traş köpüğü vs kullanmak istemiyorum çünkü ciltle temas ettirmeyi en az seviyede tutmak istiyorum. Yani bıçaklı jiletli şeyler değil de saç kesme makinesi tipindekiler daha uygun gibi. Koltuk altlarını da alacağım. boyun ve enseyi de iyi yapıyorsa. Göğsü de 3-4 yapabilirim.

QG3340/16 bunun için uygun mudur philips ya da siz ne önerirsiniz? Şu ana kadar hep king, sinbo gibi şeyler aldım, 1 sene göremeden bozuldular. O yüzden iyi bir şey almak istiyıorum. 150 liraya kadar yolu var.

Dostum King, Sinbo gibi ürünleri ucuza aldım sanıyoruz ama aslında pahalıya alıyoruz. Ucuz diye aldığımız ürünler sonra elimizde patlıyor.

Philips ben kendimi bildim bileli ülkemizde var. Bazı markalar gibi gelip geçici değil. Bu markaların ürünleri alırken 15-20.-TL pahalı gibi gözükebilir ama yıllarca kullanırsınız.

Bundan 4-5 sene Philips'in erkek bakım kitidir almıştım halen kullanıyorum. Modelini hatırlayamıyorum bakmam lazım ama sonu 2020 diye biten vücut bakımı kitini memnuniyetle halen kullanıyorum ancak sizin alacağınız üründe oldukça teferruatlı gözüküyor. Bende bundan alabilirim. Her erkeğin böyle bir bakım kitine ihtiyacı var aslında. Eğer bütçeniz elveriyorsa tıraş makinesini ayrı alın derim.

• Orijinalden alıntı: celebic

Dostum King, Sinbo gibi ürünleri ucuza aldım sanıyoruz ama aslında pahalıya alıyoruz. Ucuz diye aldığımız ürünler sonra elimizde patlıyor.

Philips ben kendimi bildim bileli ülkemizde var. Bazı markalar gibi gelip geçici değil. Bu markaların ürünleri alırken 15-20.-TL pahalı gibi gözükebilir ama yıllarca kullanırsınız.

Bundan 4-5 sene Philips'in erkek bakım kitidir almıştım halen kullanıyorum. Modelini hatırlayamıyorum bakmam lazım ama sonu 2020 diye biten vücut bakımı kitini memnuniyetle halen kullanıyorum ancak sizin alacağınız üründe oldukça teferruatlı gözüküyor. Bende bundan alabilirim. Her erkeğin böyle bir bakım kitine ihtiyacı var aslında. Eğer bütçeniz elveriyorsa tıraş makinesini ayrı alın derim.

Aslında 3-5 uzunluk ayarı olan basit bir saç kesmemakinesi de işmii görür koltukaltı ve sakal için ama bozulmasını istemiyorum artık. O yüzden philips qg3380 de karar kıldım. 150 lira civarı. Bayağı baktım tavsiyelere kullananlara. Sıfıra yakın da yapıyor. Zaten sıfır yapma amacım yok. Bu kadar parayı vermek israf mı gerek var mı diye düşnüüyorum da çünkü çok az kullanacağım 2-3 haftada bir belki ama dediğiniz gibi uzun yıllar vs kullanılması karşılayacaktır.

Şimdi indirim bulmak lazım. Bayramda belki kampanyalar olur.

• Güzel bir kitmiş. Bende alabilirim çünkü bizim oğlanda büyüdü onada böyle bir kit lazım olmaya başladı.

Bendeki bakım kiti Philips TT2020 miymiş ama epey eski bir model olmasına rağmen halen ilk günkü gibi çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 12 Eylül 2015; 11:50:06 >
  • 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.