Şimdi Ara

palio 1.2 16v lpg li yakıt tüketimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
62.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, benim 2004 model palio 1.2 16v el sıralı sistem lpg li aracım var.aracı yeni aldım. lpg de yakıt tüketimi konusunda yardımlarınızı bekliyorum. şu anda lpg ile kilometrede yaklaşık 21 kuruş yakıyor. çoğunluğu şehir dışı tabi. tamamı şehir içinde olursa 25 kuruş falan yakıyor. ama ben daha düşük olmalı düşüncesindeyim.yoksa normal mi yakıyo. alırken hep az yakar diyorlardı. sizce ortalama ne kadar yakmalı bu araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vatanseverkadir -- 28 Şubat 2012; 18:36:24 >

• anormallik yok çok çok %5 daha azalır lpg 2,5 tl olmuş f,yat artışını gözden kaçırıyorsunuz.
  • Sehir dısı 21 kuruş iyi diyorsunuz yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vatanseverkadir

Sehir dısı 21 kuruş iyi diyorsunuz yani?

aracınız 1,2 motor gitmeniz için basmanız lazım.rampası var virajı var sollaması var motor hacminin küşüklüğü yüzünden devir kaybı çabuk oluyor ve aracın toparlanması için vites küçültüp gaza basıyorsunuz .neticede 100-120 km hızda gidiyorsanız tüketim normal.lpg 2,2 den 2,5 tlye geldi yani 2 ay önce aracınız ş.d. 18-19 kr yakıyorken şimdi 21-22kr yakıyor sebebi fiyat artışı..onu belirtmeye çalıyorum.yinede yüksek diyorsanız ayar yaptırın filtrelerinizi değiştirin.en son kaç kmde yağ değişitniz bilmiyorum ama yağınızı değişin.lastik hava basınçlarına dikkat edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comanchee -- 1 Mart 2012; 10:03:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: comanchee

quote:

aracınız 1,2 motor gitmeniz için basmanız lazım.rampası var virajı var sollaması var motor hacminin küşüklüğü yüzünden devir kaybı çabuk oluyor ve aracın toparlanması için vites küçültüp gaza basıyorsunuz .neticede 100-120 km hızda gidiyorsanız tüketim normal.lpg 2,2 den 2,5 tlye geldi yani 2 ay önce aracınız ş.d. 18-19 kr yakıyorken şimdi 21-22kr yakıyor sebebi fiyat artışı..onu belirtmeye çalıyorum.yinede yüksek diyorsanız ayar yaptırın filtrelerinizi değiştirin.en son kaç kmde yağ değişitniz bilmiyorum ama yağınızı değişin.lastik hava basınçlarına dikkat edin

Alıntıları Göster
    çok sağolun yorumlarınız için. çevrenizde başka palio kullanan varmı.onların yakıt durumları nasıl. bildikleriniz falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: comanchee

quote:

pende 1,4 8v punto evo var palio yok 16v araçalrın şehriçi düşük devirde torku az olduğundan tüketimi yüksek olur.16v araçlar 3500 ddden sonra canlıdır.Gözardı edilen bir diğer husus ise küçük hacimli motorların 100 kmden sonra benzini 1,6-1,8 lt hacimli arabalar gibi yakmaya başlamasıdır.Bu tip araçlar şehiriçi şehsirdışı ortalama 100km göre hıza göre ayarlanmış araçlar.buna dikkat edin.ayrıca klima kullanımı, kalorifer rezistans kullanımı ani gaz , ani fren, karşıdan esen rüzgar, lastik basıncı,lastik sert veya yumuşak hamurlu olması, yakıt kalitesi, motorunuzun bakım durumu gibi unsurlar yakıtınızı etkiler.Mesela uzun yolda otobüslerin takip mesafesini gözetecek şekilde arkasında gitmek size en az %5 kazandırır.Çünkü otobüsün neden olduğu türbülans ile takip eden aracın hava sürtünme direnci düşer.

• quote:

merhaba, benim 2004 model palio 1.2 16v el sıralı sistem lpg li aracım var.aracı yeni aldım. lpg de yakıt tüketimi konusunda yardımlarınızı bekliyorum. şu anda lpg ile kilometrede yaklaşık 21 kuruş yakıyor. çoğunluğu şehir dışı tabi. tamamı şehir içinde olursa 25 kuruş falan yakıyor. ama ben daha düşük olmalı düşüncesindeyim.yoksa normal mi yakıyo. alırken hep az yakar diyorlardı. sizce ortalama ne kadar yakmalı bu araç.

Arkadaşım aynı model aynı motor benim palio şehir içi 22 kuruş şehirdışı da 20-21 yakıyor, tamamen kullanımla alakalı senin depoyu bilmem ama 76 tl ye full oluyor benim araç 365 km en fazla gidiyorum. Bu arada kaça aldın aracını fiyat yazabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesapligida.com

quote:

merhaba, benim 2004 model palio 1.2 16v el sıralı sistem lpg li aracım var.aracı yeni aldım. lpg de yakıt tüketimi konusunda yardımlarınızı bekliyorum. şu anda lpg ile kilometrede yaklaşık 21 kuruş yakıyor. çoğunluğu şehir dışı tabi. tamamı şehir içinde olursa 25 kuruş falan yakıyor. ama ben daha düşük olmalı düşüncesindeyim.yoksa normal mi yakıyo. alırken hep az yakar diyorlardı. sizce ortalama ne kadar yakmalı bu araç.

Arkadaşım aynı model aynı motor benim palio şehir içi 22 kuruş şehirdışı da 20-21 yakıyor, tamamen kullanımla alakalı senin depoyu bilmem ama 76 tl ye full oluyor benim araç 365 km en fazla gidiyorum. Bu arada kaça aldın aracını fiyat yazabilir misin?
    aracı 14.500 e aldım. 85bin de

• quote:

aracı 14.500 e aldım. 85bin de

Alıntıları Göster
    lpg olmuş 2.70 kuruş.
  • quote:

lpg olmuş 2.70 kuruş.

Alıntıları Göster
    Benim tüketim değerlerim de çok yüksek, 2005 model 1.2 16v, 32'lik simit depo var, tam doldursam, sadece şehir içi kullanımda benzin dahil 330-340 km götürüyor. Kesinlikle ekonomik bir araba değil şehir içi için, özellikle de iniş çıkışlı kısa mesafeler için tam bir yakıt içicisi. Ama gel gör ki uzun yol da
    Özellikle İstanbul otoyolunda test ettim, sakin kullanım (80-90 km hız ile ) 6 lt( 15kr gibi birşey sanırım), normal kullanım ile 100-110 km 8 lt, hızlı kullanım ile 120-130 (palio için hızlı sayılır tabi :) )10 lt yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tamacan

Benim tüketim değerlerim de çok yüksek, 2005 model 1.2 16v, 32'lik simit depo var, tam doldursam, sadece şehir içi kullanımda benzin dahil 330-340 km götürüyor. Kesinlikle ekonomik bir araba değil şehir içi için, özellikle de iniş çıkışlı kısa mesafeler için tam bir yakıt içicisi. Ama gel gör ki uzun yol da
    Özellikle İstanbul otoyolunda test ettim, sakin kullanım (80-90 km hız ile ) 6 lt( 15kr gibi birşey sanırım), normal kullanım ile 100-110 km 8 lt, hızlı kullanım ile 120-130 (palio için hızlı sayılır tabi :) )10 lt yakıyor.

Alıntıları Göster
    Herkez Kafadan atıyor kimse gercekleri bilmiyor palio 1.2 8v araclar kılometrede 0.21 krs yakıyor uzun yolda 0.15 kurus yakıyor 100 km gecmedıgınız surece. fazla yakıyor dedıler nedenını yazanlar hıc arastırmamıs aracda yuk fazla olursa 0.30 krs kadar cıkıyor yakması oda aracın yuklu olması ve motorun çekişinin artmasından kaynaklanıyor 90 km gecmedıgınız surece hıc bır zaman sıkıntı yok

Not: her arac yukluyken fazla yakar bılmeyen ogrenmıs oldu , arkadaslarınızla bu konuyu lutfen paylasın herkezı dogru bilinçlendirelim.....

• bu arabanın yağını 10000 de mutlaka değiştirin mutlaka az yakar hatta inanılmaz az yakar.arkadaşlar 1.2 16v özellikle yeni kasa dynamic modeli tek kelimeyle arabadır.bende vardı 6.5 ltre lpg şehir dışı 8 litre trafikte yakardı.düşük devirde arabayı kaldırıp götürürdü.birçok 1.6 ya nal toplatır ,1.4 8v motor işkencesidir.her ikisinde sahibi olarak konuşuyorum.şimdi 1.4 var ama 1.2 16v hem daha az yakıyordu hem çok çooooook daha atikti ne yazıkki mali nedenler....
  • 2004 model 1.2 8v ac kullaniyorum yeni lpg fiyati 2.73 lira sehir ici 100 kmde 20 lira yakiyor aracim sehir disi ise 20 liraya 120 km goruyorum aracimin tum bakimlarini duzelmli 7 bin km de yaptiriyorum lastiklerim energy serisi pirelli hepsi kullanimi etkiliyor ayrica kirmizi isikta kalkislarda yemedigi arac yok kullanimlada alakali uzun yolda 110 km sbt hizla kullanirim aracimi ve sadece sollama yaparken 130 140 km yi goruyorum aracim daha 73bin km de palio yakitta gayet iyi ama kullanima bagli olarak tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_s64

2004 model 1.2 8v ac kullaniyorum yeni lpg fiyati 2.73 lira sehir ici 100 kmde 20 lira yakiyor aracim sehir disi ise 20 liraya 120 km goruyorum aracimin tum bakimlarini duzelmli 7 bin km de yaptiriyorum lastiklerim energy serisi pirelli hepsi kullanimi etkiliyor ayrica kirmizi isikta kalkislarda yemedigi arac yok kullanimlada alakali uzun yolda 110 km sbt hizla kullanirim aracimi ve sadece sollama yaparken 130 140 km yi goruyorum aracim daha 73bin km de palio yakitta gayet iyi ama kullanima bagli olarak tabiki
    arkadaşlar hep burada lpg den yakıtdan.1.2 motordan.falan bahsediliyor.palio lar rahat kemikli ve ağır arabalardır.onun için palio kullanmak keyiflidir.

ŞUNU GÖZ ARDI ETMEYİN.PALİO YAKLAŞIK 1 TON AĞIRLIĞI OLAN BİR ARABA.YAKITI ONUN İÇİN DİĞERLERİNE GÖRE BİRAZ FAZLA.BU ARACA 1.2 MOTOR YETMEZ KESİNLİKLE.BENCE 1.2 PALİO ALMAKLA HATA YAPMIŞSINIZ DİYORUM.BU ARACIN OLURU VE SINIRI 1.4 DÜR.1.6 DA BENCE 1.4 DEN İYİ.ÇÜNKİ ARABA AĞIR.MOTOR O AĞIRLIĞI ÇEKMEK İÇİN YÜKLENİYOR YAKITA.BENCE 1.4 VE YA 1.6 ALSAYDINIZ DAHA AZ YAKIT OLURDU.AŞAĞIDAKİ DEĞERLERE BİR BAKIN.

Genel Bakış
    Model Palio 1.2 16V EL Palio 1.3 Multijet 16V EL Palio 1.4 EL
    Kasa Tipi Hatchback5 Kapı Hatchback5 Kapı Hatchback5 Kapı
    Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı) 9,6 lt / 5,9 lt 5,9 lt / 3,9 lt 8,1 lt / 5 lt
    Motor Gücü (hp) 74 hp 70 hp 77 hp
    Şanzıman Manuel 5 VitesÖnden Çekiş Manuel 5 VitesÖnden Çekiş Manuel 5 VitesÖnden Çekiş
    0-100 Hızlanma (KM) 13,2 sn 14 sn 13 sn

PALİOLARIN İÇİNDE EN AZ YAKANI 1.4 EL DİR.MULTİZETİ SAYMIYORUM.O KATAGORİDE DEĞİLİZ ÇÜNKİ.ŞEHİR İÇİ NEREDEYSE 1.5 LİTRE BENZİN FARKI VAR.ŞEHİR DIŞI İSE 1 LİTRE.ÇOK BÜYÜK BİR FARK BU.

• quote:

Orijinalden alıntı: aypc

arkadaşlar hep burada lpg den yakıtdan.1.2 motordan.falan bahsediliyor.palio lar rahat kemikli ve ağır arabalardır.onun için palio kullanmak keyiflidir.

ŞUNU GÖZ ARDI ETMEYİN.PALİO YAKLAŞIK 1 TON AĞIRLIĞI OLAN BİR ARABA.YAKITI ONUN İÇİN DİĞERLERİNE GÖRE BİRAZ FAZLA.BU ARACA 1.2 MOTOR YETMEZ KESİNLİKLE.BENCE 1.2 PALİO ALMAKLA HATA YAPMIŞSINIZ DİYORUM.BU ARACIN OLURU VE SINIRI 1.4 DÜR.1.6 DA BENCE 1.4 DEN İYİ.ÇÜNKİ ARABA AĞIR.MOTOR O AĞIRLIĞI ÇEKMEK İÇİN YÜKLENİYOR YAKITA.BENCE 1.4 VE YA 1.6 ALSAYDINIZ DAHA AZ YAKIT OLURDU.AŞAĞIDAKİ DEĞERLERE BİR BAKIN.

Genel Bakış
    Yakıt Tüketimi (Şehiriçi / Şehirdışı) 9,6 lt / 5,9 lt 5,9 lt / 3,9 lt 8,1 lt / 5 lt
    Şanzıman Manuel 5 VitesÖnden Çekiş Manuel 5 VitesÖnden Çekiş Manuel 5 VitesÖnden Çekiş

PALİOLARIN İÇİNDE EN AZ YAKANI 1.4 EL DİR.MULTİZETİ SAYMIYORUM.O KATAGORİDE DEĞİLİZ ÇÜNKİ.ŞEHİR İÇİ NEREDEYSE 1.5 LİTRE BENZİN FARKI VAR.ŞEHİR DIŞI İSE 1 LİTRE.ÇOK BÜYÜK BİR FARK BU.

Alıntıları Göster
    arkadaş 1.2 16v kullanmamış kesin 1.4 8v 10 kuruş fazla yakar üstelik 2000 devirin altında boğulur her şartta 20 kuruşun altında yakar gaz 2.67 iken 1.2 16v 80-85 beygir 0-100 11 saniyedir buradan düşünün

• quote:

Orijinalden alıntı: aypc

Genel Bakış

Alıntıları Göster
    palioların değil en az yakan araba 1.2 16v dir çok kızdım örümcek 3511 sahibinden.com un sitesinden bakıp arabayı 74 beygir sanıyor ve atıyor.kullansın ne diyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: uzman510

palioların değil en az yakan araba 1.2 16v dir çok kızdım örümcek 3511 sahibinden.com un sitesinden bakıp arabayı 74 beygir sanıyor ve atıyor.kullansın ne diyecek

Alıntıları Göster
    merhaba millet sorunuzun tam cevlarını vermek istiyorum pali 1.2 activ ve dynamik olarak iki model 2005 te kasa yeniledi 70 by motor var yakıt konusunda lpg ile yakıt oldukça yüksektir kimse bunu inkar etmesin klima açınca bir halta yaramaz yolda bırakır klimayla hiç çekmez sıkışık trafikte dur kalkta aşırı şekilde yorar yani palioların yakıtı cok fazla bilginiz olsun.normal olarak uzun yolda kullanırsanız 90 ı geçmemek şartı ile yakıtı ancak o zaman düşer.kesin bilgim olarak kesinlikle tavsiye etmiyorum kullandıgımdan dolayı.palio alacaksaanız sadece 1.3 dizel alıcaksınız kesinlikle cok memnun kalırsınız km si cok önemli degil hor kullanılmamış olsun 300 bin kmsi bile sorun değil bizim durakta 750 bimn yapan multişet motorlar var .ama lüttfen marşa basar basmaz yol cıkmayın soguk motorla ve asla farlar açıkken marşa basmayın farınız kesilir sorunuz olursa yazın cevaplamaya çalışırım

• quote:

Orijinalden alıntı: uzman510

Alıntıları Göster
    setlerden hızlı geçerseniz ön takımdan krak diye bir ses gelir buna kafanızı takmayın kimse bir çözüm bulamadı bu sese
  • quote:

Orijinalden alıntı: baytaxi

setlerden hızlı geçerseniz ön takımdan krak diye bir ses gelir buna kafanızı takmayın kimse bir çözüm bulamadı bu sese

Alıntıları Göster
    bay taxi ilk arabamdı 2006 palio dynamic 80 beygirdi yani 59 kw sen eski kasa 1.2 leri kullanmışsın araba uzun yolda defalarca denedim 120 ve üstü gittim hep 6.5 litre lpg yakardı maximum 8 litre ankarada şehir içi.eğer aldığınız lpg kalitesizse klima etkiliyor kaliteli lpg de son derece iyiydi.kesinlikle sen kullanmamışsın yeni kasayı adım gibi eminim....80 beygirlik robotik motor devirlenmeyi seven 140 üstünde bile en ufak bir isteksizlik vermeyen bir makinadır. 5. vitesi uzundur yani 3000 devirde 120 görür bu yüzden sollamalara 4. viteste çıkmak bu viteste en iyisidir.5. vitesin uzun olması yakıtı ciddi azaltıyor.ayrıca eğer önden kazası yoksa 2005 ve üstü yeni kasalar rahattır.ayrıca o çukur meselesi ise bulursanız lancia alt tabla kullanın eğer yerli kullanırsanız setlerde o sesi yapar.multijet zaten iyi makina ama 1.2 16v gibi tatmin etmez özellikle hızlanırken.her forumu okuyun 1.2 16v ler 1.6 gibi performanslıdır.

• İyi gunler 2004 model 1.2 palio 8valf aracima hangi lpg kiti uyumlu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.