Şimdi Ara

Egea Start Stop Kapatma Hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2023 model egea sedan 1.6 dizel otomatik urban paket aracım var.

Aracı her çalıştırdığımda start stop devrede. Aynı şekilde eco modu da öyle.
    Her seferinde düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum. Hoşuma gitmeyen bir özellik bu start stop. Kısa mesafelerde hiç kullanışlı değil. Yeri geliyor günde 5-6 kez kapatıyorum. Yani bunu kullanıcı eğer isterse açar. Saçma bi dayatma.

Biraz araştırma yaptım. Servislerin bilgisayar bağlantısıyla ilk çalışmadaki start stop özelliğini deaktif ettiğini okudum. Ancak iki farklı yetkili servisi aradım. İkisi de euro6 normuyla zorunlu hale gelen karbon salınımı sınırlamasından ötürü bu özelliğin, tam tersi mantıkta çalışmasının mümkün olmadığını söyledi. Yani diyorlar ki her seferinde düğmeden kapatacaksınız.

Aynı sorunu yaşayanlar var mı?
    Varsa nasıl çözdünüz?
    Start stop'u komple iptal etmek sağlıklı bir çözüm müdür?

Bilenler beni de bilgilendirirse çok memnun olurum.
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeabir -- 14 Nisan 2023; 0:49:38 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Sıkışık trafiğe girmediysem açık bırakıyorum. Diğer türlü kendim kapatıyorum çok ta dert etmiyorum açıkçası.

• loc L kullanıcısına yanıt
    Peki

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Selamlar,

Bende 2020 urban plus aldım, aldığımda start stop devreye girmiyordu, uzun yol yaptım döndüm baktım hala devreye girmiyor, servise 60.000 km bakımına bıraktığımda söyledim, aradılar aküden dediler... 2.000 TL ye aküyü değiştirdim, aktif hale getirdim özelliği ki kullanayım, değiştirmesem kışın biryer de bırakırdı beni zaten soğuk havalarda...

start stop Akü kalitesi düşünce devreye girmiyormuş,

bence start stop bu dizel fiyatlarına göre yakıt tüketimini düşüren bir faydalı özellik. bir kırmızı ışıkda 40 sn dursam, günde 10 ışık 400 saniye yapar hadi 6 dakika diyelim ayda 180 dakika yani 3 saat aracın rölantide çalışmasını önlemiş olursun ...

yılda 36 saat rölantide çalışması kaynaklı yakıt bedelin cepte...

Bence aracın sıfır ise kullan kapatma, zaten başına birşey gelse garantiden yaptırırsın...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.