- x
Kurutmalı Çamaşır makinesi tavsiye..?
292 Cevap163000 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : Ajanabe
Giriş

60 Mesaj
17 Şubat 2012; 23:59:35 

Arkadaşlar, yer sıkıntısından dolayı evimize kurutmalı çamaşır makinesi almak istiyoruz.
Araştırmalarım sonucunda aşağıdaki modellerden birini alacağım.
Kombo makine (özellikle bu modelleri) kullananların tavsiyelerine ihtiyacım var. Yorumlarınızı bekliyorum...

• Siemens WD14H420EU Yıkama=A/7kg. Kurutma=B/4kg. 2351 TL
  • LG F1480RDS5 Yıkama=A+++/9kg. Kurutma=B/6kg. 2151 TL
  • LG F1480YD Yıkama=A+++/8kg. Kurutma=B/6kg. 1737 TL
  • Hoover WDYN 9646 PG Yıkama=A+++/9kg. Kurutma=B/6kg. 1635 TL
  • Hotpoint-Ariston ARMXXL 129 Yıkama=A/7kg. Kurutma=B/5kg. 999 TL
  • AEG Lavamat 14950 A Yıkama=A/8kg. Kurutma=B/6kg. 2100 TL

FORD C-Max 1.6 TDCi Titanium + X Paket + Oto Park. (Kül Kahve)
SONY Bravia KDL-46HX800
SONY VAIO FW31ZJ
HTC HD Mini

352 Mesaj
18 Şubat 2012; 0:08:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Ajanabe

Arkadaşlar, yer sıkıntısından dolayı evimize kurutmalı çamaşır makinesi almak istiyoruz.
Araştırmalarım sonucunda aşağıdaki modellerden birini alacağım.
Kombo makine (özellikle bu modelleri) kullananların tavsiyelerine ihtiyacım var. Yorumlarınızı bekliyorum...

• Siemens WD14H420EU Yıkama=A/7kg. Kurutma=B/4kg. 2351 TL
  • LG F1480RDS5 Yıkama=A+++/9kg. Kurutma=B/6kg. 2151 TL
  • LG F1480YD Yıkama=A+++/8kg. Kurutma=B/6kg. 1737 TL
  • Hoover WDYN 9646 PG Yıkama=A+++/9kg. Kurutma=B/6kg. 1635 TL
  • Hotpoint-Ariston ARMXXL 129 Yıkama=A/7kg. Kurutma=B/5kg. 999 TL
  • AEG Lavamat 14950 A Yıkama=A/8kg. Kurutma=B/6kg. 2100 TL

1- mümkünse kombo alma
2- kombo alma
3- alma
4- hala alacağım diyorsan LG olabilir. daha az eleştiri alıyor.

EOS-550

60 Mesaj
18 Şubat 2012; 0:28:49 

Evet hala kombo alacağım, diğer tavsiyeleri de bekliyorum...

SONY Bravia KDL-46HX800
SONY VAIO FW31ZJ
HTC HD Mini

3227 Mesaj
18 Şubat 2012; 13:33:35 

Ben samsungun combo makinesini aldım yıkayamadığı gibi kurutma esnasında çamaşırları resmen buruşturuyor, iade etmek için bir haftadır uğraşıyorum. Ruh sağlığın açısından ben de alma derim

2632 Mesaj
18 Şubat 2012; 13:39:16 

benzer çamaşırları ayırarak bir arada kurutmayı denediniz mi*

mesela nevresimlerle havluları ya da iç çamaşırları bir arada kurutusanız bu tür problemle rolabilir. mümkün oldugunca aynı tür çamaşırları bir arada yıkayıp kurutmak grekir..

Love is a force of nature...

3227 Mesaj
18 Şubat 2012; 14:06:30 

her şeyi her yolu denedim ama makinenin olduğu olacağı bu

2632 Mesaj
18 Şubat 2012; 14:35:01 

quote:

Orijinalden alıntı: ::ExtremE::

her şeyi her yolu denedim ama makinenin olduğu olacağı bu

anladım..geçmiş olsun. üzüldüm adınıza. insanın yeni aldığı bir makineden memnun kalmaması ya da sorunlu çıkması gerşekten üzücü...umarım en kısa sürede bir hal-çaresi bulunur....

3227 Mesaj
18 Şubat 2012; 15:02:50 

iade etmeyi denedim ama olmadı mahkemeyle falan da uğraşmak istemiyorum olduğu kadar artık şans meselesi

729 Mesaj
19 Şubat 2012; 9:56:46 

Konuyu takibe aldım. Benimde böyle combo bir makinaya ihtiyacım var ama belki şartları zorlayıp ayrıca kurutma makinası alabilirim. Ancak evde kalabalık yapmasınız da istemiyorum.

Combo makinalarda örneğin 8 kg yıkayabiliyorken 4-5 kg kurutabiliyormuş. Yani 8 kg yıka 8 kg kurutma yok. Buna dikkat etmek lazım.
Konu altında ayrıca memnun kaldığınız kurutma makinalarını da paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar

Lenovo Z580
Panasonic TX-P42GT20E neoPDP 3D TV
Phillips HTS3154 DVD Home Theater System
Egreat R6S Network Media Player + WD 500GB 2,5'' External HDD

5674 Mesaj
19 Şubat 2012; 10:09:09 

quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Konuyu takibe aldım. Benimde böyle combo bir makinaya ihtiyacım var ama belki şartları zorlayıp ayrıca kurutma makinası alabilirim. Ancak evde kalabalık yapmasınız da istemiyorum.

Combo makinalarda örneğin 8 kg yıkayabiliyorken 4-5 kg kurutabiliyormuş. Yani 8 kg yıka 8 kg kurutma yok. Buna dikkat etmek lazım.
Konu altında ayrıca memnun kaldığınız kurutma makinalarını da paylaşırsanız sevinirim.

Selamlar

bosch maxx 7 kurutucu var.memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

''Vatan savunmasında gereğinden fazla merhamet,
vatana ihanettir..." 👉👉 Mustafa Kemal ATATÜRK

729 Mesaj
19 Şubat 2012; 10:44:53 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

bosch maxx 7 kurutucu var.memnunum.

Maxx 7 çamaşır makinasını kullanıyorum aynı model kurutucu bana sıcak geldi. Teşekkürler cevap için.

Lenovo Z580
Panasonic TX-P42GT20E neoPDP 3D TV
Phillips HTS3154 DVD Home Theater System
Egreat R6S Network Media Player + WD 500GB 2,5'' External HDD

5674 Mesaj
19 Şubat 2012; 12:00:49 

quote:

Maxx 7 çamaşır makinasını kullanıyorum aynı model kurutucu bana sıcak geldi. Teşekkürler cevap için.

bısey degıl dostum.ıkısı guzel ıkılı olur.b sınıfı olmasına ragmen enerjı az harcıyor.sessız.dıgıtal degıl sadece oda onemlı degıl.orj alman uretımı.saturn forumda 796 tl dı.ben 3 sene once 1100 tl ken 700 almıstım.hala ılk gunku gıbı calısıyor.

5674 Mesaj
19 Şubat 2012; 12:01:59 

quote:

bısey degıl dostum.ıkısı guzel ıkılı olur.b sınıfı olmasına ragmen enerjı az harcıyor.sessız.dıgıtal degıl sadece oda onemlı degıl.orj alman uretımı.saturn forumda 796 tl dı gecenlerde..ben 3 sene once 1100 tl ken 700 almıstım.hala ılk gunku gıbı calısıyor.

60 Mesaj
20 Şubat 2012; 10:03:14 

Şu ana kadar sadece elmaci'dan zoraki de olsa makine tavsiyesi geldi.
Bir de ExtremE aldığı Samsung kombodan memnun olmadığını belirtmiş. Ama bana ilginç gelen hem yıkama hem de kurutmadan aynı anda nasıl memnun olmamanız, yani en azından düzgün yıkaması lazım, kullanım hatası veya şanssızlık olabilir mi?

Tüm kurutma makinelerinde (kombo veya harici) aynı anda kurutacağınız çamaşırların cinslerine dikkat edilmesi gerekiyormuş. Bu konu kurutmada oldukça önem kazanıyor anlaşılan... (yıkamada da öyle gerçi)

Bir arkadaşım, ablasının Hotpoint-Ariston kombo kullandığını ve memnun olduğunu söyledi ama birebir kullanandan yorum alamadım ne yazıkki.

Bizzat kombo kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum... Saygılar

SONY Bravia KDL-46HX800
SONY VAIO FW31ZJ
HTC HD Mini

19 Mesaj
20 Şubat 2012; 10:42:53 

arkadaşlar kurutmalı çamaşır makinası düşünüyordum ama burda yazılanlardan sonra kararsız kaldım..
elimde 1500 lük teknosa çeki var yani teknosadan alacağım çamaşır makinamı?ama çok kararsız kaldım 1tane siemens wm10q310 var birde samsung wf9904rwe buldum.diğerleride fena değil ama ben pek anlamıyorum.lütfen sizce en iyisi hangisi?????????????

352 Mesaj
20 Şubat 2012; 10:58:53 

quote:

Orijinalden alıntı: pretemagna

arkadaşlar kurutmalı çamaşır makinası düşünüyordum ama burda yazılanlardan sonra kararsız kaldım..
elimde 1500 lük teknosa çeki var yani teknosadan alacağım çamaşır makinamı?ama çok kararsız kaldım 1tane siemens wm10q310 var birde samsung wf9904rwe buldum.diğerleride fena değil ama ben pek anlamıyorum.lütfen sizce en iyisi hangisi?????????????

son üç-beş aydır kurutma makinası alma niyetiyle epey araştırma yaptım. bu arada kurutmalı-yıkama makinesi konusu da bir süre kafamda yer etti. sonuçta kombo cihazdan vazgeçip ısı pompalı kurutmaya karar verip aldım. bu süreçte iki fonksiyona sahip cihazlardan uzak durulması gerektiği kanaatine vardım ve bunu da bu vesile ile sizinle paylaşmak istedim. ayrıca:
1- ç.yıkama makinesi her eve şart ama kurutma olmasa da olur.
2- kombo makine yerine deterjan dozajını ayarlayan siemens yıkama makinesi almak çok daha sağlıklı olur. hanımların en büyük hatası olan aşırı deterjan tüketimi problemi yaşamaz, giysilerinizde deterjan artığı taşımazsınız.
3- kurutma cihazını kesinlikle ayrı al, isterse B sınıfı olsun.

saygılarımla.

EOS-550

60 Mesaj
28 Şubat 2012; 8:56:56 

Haftasonu kurutmalı çamaşır makinesi modellerinden Hoover ve LG'ye baktım. Özellikle Hoover'in malzeme kalitesini merak ediyordum, gördüğüm kadarıyla kaliteli bir ürün. LG'de genelde 6 Motion DirectDrive motoruyla kombolarda tercih edilen markalardan. Ben tercihimi Hoover veya LG'den yana kullanacağım gibi. Hemen satın almayacağım ancak satın alıp kullanmaya başlayınca yorumlarımı burada yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ajanabe -- 28 Şubat 2012; 17:10:27 >

SONY Bravia KDL-46HX800
SONY VAIO FW31ZJ
HTC HD Mini

5674 Mesaj
28 Şubat 2012; 16:59:46 

quote:

Haftasonu kurutmalı çamaşır makinesi modellerinden Hoover ve LG'ye baktım. Özellikle Hoover'in malzeme kalitesini merak ediyordum, gördüğüm kadarıyla kaliteli bir ürün. LG'de genelde 6 Motion DirectDrive motoruyla kombilerde tercih edilen markalardan. Ben tercihimi Hoover veya LG'den yana kullanacağım gibi. Hemen satın almayacağım ancak satın alıp kullanmaya başlayınca yorumlarımı burada yazacağım.

DOSTUM COMBODAN UZAK DUR.HOOVER KALITESIZ.LG GUZEL AMA COMBO.EN İYİ PERFORMANSI AYRI AYRI KULLANIMDA ALIRSIN.SAYGILAR

60 Mesaj
28 Şubat 2012; 17:09:36 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

DOSTUM COMBODAN UZAK DUR.HOOVER KALITESIZ.LG GUZEL AMA COMBO.EN İYİ PERFORMANSI AYRI AYRI KULLANIMDA ALIRSIN.SAYGILAR

Şu anda öyle bir şansım yok, evimin içini daha önce kurutma makinesi düşünmediğim için tek makineye göre yaptırmıştım. Bu saatten sonrada kırıp döküp 2. makineye yer açamam, üst üste bile müsait değil. Ondan dolayı kombolara bakıyorum. Artık alıp, kullanıp, göreceğiz. En kötü ihtimalle kurutmayı çok kullanmayıveririz olur biter.

SONY Bravia KDL-46HX800
SONY VAIO FW31ZJ
HTC HD Mini

5674 Mesaj
28 Şubat 2012; 17:11:58 

quote:

Şu anda öyle bir şansım yok, evimin içini daha önce kurutma makinesi düşünmediğim için tek makineye göre yaptırmıştım. Bu saatten sonrada kırıp döküp 2. makineye yer açamam, üst üste bile müsait değil. Ondan dolayı kombolara bakıyorum. Artık alıp, kullanıp, göreceğiz. En kötü ihtimalle kurutmayı çok kullanmayıveririz olur biter.

o zaman sana tavsiyem lg

468 Mesaj
2 Nisan 2012; 12:47:34 

Çamaşırlarda yıkama ağırlıklarını merak ediyorum. 8kg yıkama kuru halde mi 8kg anlamına gelir. Yıkama başladıktan sonra suyu çekince ağırlık 2 katına çıkabilir. Kurutma kısmında 6kg denilince hafif ıslak çamaşır ağırlığı 6kg olacak demek herhalde. Bir de bu makinalarda bu ağırlıkları kendileri tartıp bir uyarı sistemiyle sınırı aştınız uyarısı vereni var mı?

Anakart: Asus P8Z77-V, İşlemci: Intel i5 3570K 3.4, Ram: Corsair Vengeance 2x4GB, Harddisk: Corsair Force GT 120 GB SSD, Power Supply: Corsair HX750 W, Kasa: Corsair 550D

1525 Mesaj
9 Nisan 2012; 0:27:49 

MAVSAR arkadaşın da dediği gibi 8 kg yıkadık diyelim sonra 2 kg çıkarıp 6 kg kurutsun mu diyeceğiz.
ya 8 kg yıkayınca kurutma mı yaptırmayacağız.

teşekkür ederim

selamlar..............

Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm?
Kim bilir ne bekliyor kalır mıyım ölür müyüm?

2632 Mesaj
9 Nisan 2012; 0:48:16 

quote:

Orijinalden alıntı: mavsar

Çamaşırlarda yıkama ağırlıklarını merak ediyorum. 8kg yıkama kuru halde mi 8kg anlamına gelir. Yıkama başladıktan sonra suyu çekince ağırlık 2 katına çıkabilir. Kurutma kısmında 6kg denilince hafif ıslak çamaşır ağırlığı 6kg olacak demek herhalde. Bir de bu makinalarda bu ağırlıkları kendileri tartıp bir uyarı sistemiyle sınırı aştınız uyarısı vereni var mı?

bahsedilen ağırlıklar kuru çamaşır ağırlığıdır.

60 Mesaj
9 Mayıs 2012; 9:42:29 

Arkadaşlar,
Geçen hafta LG F1480RDS5 kurutmalı çamaşır makinesini aldım. Kargo dahil, 6 taksit 2151 TL'ye geldi.
Uzay çağı makinesi gibi bir şey
Yıkama 9, kurutma 6 kilo, denemek için çalıştırdığımda oldukça sessiz olduğunu gördüm.
Ancak esas denemelerimi yeni evime taşınınca yapıp, sonuçlarını buradan bildireceğim.

SONY Bravia KDL-46HX800
SONY VAIO FW31ZJ
HTC HD Mini

192 Mesaj
11 Mayıs 2012; 8:04:53 

Ajanabe,

Öncelikle hayırlı olsun bende bu makinayı almayı düşünüyorum yorumunu 4 gözle bekliyorum. Ne zaman taşınıp bizimle paylaşıma geçersin.

Hoover wdyn9646 modeli ve Siemens wd14h420eu modeli aklımı kurcalayan diğer iki model. Senin son kullanıcı olarak referansın önemli. Özellikle kurutma kısmı için.

Teşekkürler

1490 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
code7
11 Mayıs 2012; 9:44:00 

quote:

Arkadaşlar,
Geçen hafta LG F1480RDS5 kurutmalı çamaşır makinesini aldım. Kargo dahil, 6 taksit 2151 TL'ye geldi.
Uzay çağı makinesi gibi bir şey
Yıkama 9, kurutma 6 kilo, denemek için çalıştırdığımda oldukça sessiz olduğunu gördüm.
Ancak esas denemelerimi yeni evime taşınınca yapıp, sonuçlarını buradan bildireceğim.

öncelikle hayırlı olsun..güle güle kullan..birazdaha araştırıp bu makineyide alabilirdin >> LG F1480ADP 8 KG 1400 Devir + Kurutmalı

2839 Mesaj
13 Mayıs 2012; 7:54:54 

quote:

Evet hala kombo alacağım, diğer tavsiyeleri de bekliyorum...

Salam Ajanabe,
Aslında daha önce araştırsayışım bu linki sana tavsiye verebilirmişim.. Üzgünüm.. Ama hayırlı olsun yeni makinan...
Ben Samsung WD0804W8 aldım. Çok memnunum. anlamadığım şey kurutma yapınca buruşturuyor diye narkadaşlar?
Buruşturmayan kurutma makinası var mıdır?
Kombo alma diyenler, Arçelik kurutmasını alan hiç bir arkadaşım memnun değil. Çok gürültülü çalışıyor diyorlar.

Benim aldığım WD0804W8 kesinlikle süper sessiz. hem yıkama, hem kurutma.. 8 yıkama 5 kurutma diyor ama inanma..
4.5 saat kurutma sounda hala yaşsa 1-2 saat daha kurutmayı çalıştırınca kup kuru çıkıyor.
Ayrıca, çok elektrikte yakmıyor. kesinlikle elektrik tüketimim sadece 12-15 TL civarı arttıki her hafta 2-3 kere yıkama yapıyoruz..
tek kötü yanı, kurutma sonrası kapak lastiğinde biriken tüyler. buda mecburen katlanacağımız bişi.. gülü seven misali..
nemli bir bezle silerek temizliyoruz..
Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killer Loop -- 13 Mayıs 2012; 7:59:57 >

Kia Ceed Concept SW- 2012 Model - 1.6 LT CRDi - 128 BG - Tam Otomatik

28 Mesaj
25 Mayıs 2012; 17:04:26 

quote:

Orijinalden alıntı: onurdurust

Ajanabe,

Öncelikle hayırlı olsun bende bu makinayı almayı düşünüyorum yorumunu 4 gözle bekliyorum. Ne zaman taşınıp bizimle paylaşıma geçersin.

Hoover wdyn9646 modeli ve Siemens wd14h420eu modeli aklımı kurcalayan diğer iki model. Senin son kullanıcı olarak referansın önemli. Özellikle kurutma kısmı için.

Teşekkürler

Ajanabe,
Ben de aynı makineyi almayı düşünüyorum ve bende izlenimlerini 4 gözle bekliyorum.
Yıkama performansı, kurutma performansı, giysilerde çekme yapıyor mu, kazan da giysi kalıntıları kalıyor mu, buruşuk mu çıkartıyor vs?
Teşekkürler

qwerty

468 Mesaj
25 Mayıs 2012; 17:11:55 

Kurutma işlemi 4.5 saat mi sürüyor? Ben Avustralya'da dil okulundayken kaldığım evde adını hiç duymadığım bir markanın çamaşır makinası vardı. 90 dk yıkama işleminden sonra 35 dk kurutma işleminin ardından çamaşırlar kupkuru çıkıyordu ve tişörtlerimi hiç ütü yapmadan direk giyebiliyordum. Ben de makina almayı düşünüyorum. Fakat bu 4.5 saati duyunca tırstım açıkçası...

Anakart: Asus P8Z77-V, İşlemci: Intel i5 3570K 3.4, Ram: Corsair Vengeance 2x4GB, Harddisk: Corsair Force GT 120 GB SSD, Power Supply: Corsair HX750 W, Kasa: Corsair 550D

2632 Mesaj
26 Mayıs 2012; 16:50:14 

combo makinelerin su tüketimleri, evinize incir ağacı diker. kurutmada da su kullandığından 150 lt.nin üzerine çıkar su tüketimleri. bunun bilincinde olarak alın.

60 Mesaj
30 Mayıs 2012; 15:56:34 

Arkadaşlar merhaba,

Yeni evimize geçen hafta taşındık ve şu ana kadar 3-4 defa makineyi kullandık.

Öncelikle şunu söylemeliyim, yıkama ve kurutma seçenekleri oldukça geniş ve mutlaka isteğinize göre bir program bulabiliyorsunuz. Doğru çamaşır için doğru programı seçmek önemli ! (kitapçığını okumaktan çekinmeyin)
Ayrıca 1400 devir sıkma hariç çok sessiz makine...

Gelelim Yıkama performansına : Bence 6 DD motor burada çok güzel iş çıkarıyor, yıkama kusursuz diyebilirim. yıkaması zaten A+++

Kurutma performansı : B sınıfı, zaten bunu bilerek aldım, kombolarda kurutması A olan yok bildiğim kadarıyla... ancak program çeşitliliği sayesinde güzel sonuçlar aldık.
Çok kırışmaması için "Hafif Nemli" kurutma modu gayet iyi, yanlış anlaşılmasın aslında bunda da kuru çıkarıyor ancak daha az kırışıyor, ütüye hazır anlayacağınız.
Kurutma süresi standart modlar ile 2,5 - 3 saat sürüyor, bu modlarda sıkma +kurutma yapıyor süre onun için uzun.
İsterseniz sizin belirleyeceğiniz 30 dk.'dan başlayan seçenekler de mevcut, ancak 30 dk. seçeneğinde çarşaf falan kuruttuk az geldi onu söyleyeyim.

Buna alternatif olarak baktığım diğer modellerden LG'nin 8/6 kg kapasiteli F1480YD modeli de düşünülebilir, 1-2 özelliği eksik o kadar.
Evimdeki diğer tüm eşyalar Siemens ancak kombosunun kapasitesi 7/4 kg ve bize yetersiz geldi, LG'de en azından 6 kiloyu bir seferde atıyorum hem yıkıyor hem kurutuyor süre yak. 3,5 saat

Kullandıkça ve sorularınız oldukça buraya yazmaya çalışacağım, şimdilik bu kadar...

SONY Bravia KDL-46HX800
SONY VAIO FW31ZJ
HTC HD Mini

1120 Mesaj
7 Haziran 2012; 17:31:43 

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Yeni evimize geçen hafta taşındık ve şu ana kadar 3-4 defa makineyi kullandık.

Öncelikle şunu söylemeliyim, yıkama ve kurutma seçenekleri oldukça geniş ve mutlaka isteğinize göre bir program bulabiliyorsunuz. Doğru çamaşır için doğru programı seçmek önemli ! (kitapçığını okumaktan çekinmeyin)
Ayrıca 1400 devir sıkma hariç çok sessiz makine...

Gelelim Yıkama performansına : Bence 6 DD motor burada çok güzel iş çıkarıyor, yıkama kusursuz diyebilirim. yıkaması zaten A+++

Kurutma performansı : B sınıfı, zaten bunu bilerek aldım, kombolarda kurutması A olan yok bildiğim kadarıyla... ancak program çeşitliliği sayesinde güzel sonuçlar aldık.
Çok kırışmaması için "Hafif Nemli" kurutma modu gayet iyi, yanlış anlaşılmasın aslında bunda da kuru çıkarıyor ancak daha az kırışıyor, ütüye hazır anlayacağınız.
Kurutma süresi standart modlar ile 2,5 - 3 saat sürüyor, bu modlarda sıkma +kurutma yapıyor süre onun için uzun.
İsterseniz sizin belirleyeceğiniz 30 dk.'dan başlayan seçenekler de mevcut, ancak 30 dk. seçeneğinde çarşaf falan kuruttuk az geldi onu söyleyeyim.

Buna alternatif olarak baktığım diğer modellerden LG'nin 8/6 kg kapasiteli F1480YD modeli de düşünülebilir, 1-2 özelliği eksik o kadar.
Evimdeki diğer tüm eşyalar Siemens ancak kombosunun kapasitesi 7/4 kg ve bize yetersiz geldi, LG'de en azından 6 kiloyu bir seferde atıyorum hem yıkıyor hem kurutuyor süre yak. 3,5 saat

Kullandıkça ve sorularınız oldukça buraya yazmaya çalışacağım, şimdilik bu kadar...

Bu makinadan bende aldım
Umarım memnun kalırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

149 Mesaj
14 Haziran 2012; 10:14:27 

LG F 1480RDS5 aldığım kurutmalı çamaşır makinasının 9+6 modeli. Araştırmalarımda millet kullanmadığı halde combo almayın önyargılı yorumlar vardı. Mecburiyetten dolayı combo olanını aldım. Çamaşırları çıkarmadan kurutma olayı güzel. Zaten yıkama-kurutma tercihi var. 6+6 yazıyor. En güzeli hangi programı seçersen seç kalan süreyi göstermesi. Eksileri sıkarken ses geliyor. Motor sesi değil kazan sesi. Belki o hızla dönerken çıkardığı ses normaldir bilmiyorum. Ama rahatsız edici bir ses değil. Eğer bozulmazsa memnunum. Tavsiye ederim.

149 Mesaj
15 Haziran 2012; 14:47:32 

bir eksisi daha eğer tamamen kurutmak isterseniz kurutma işlemi uzun sürüyor ve çamaşırlar çok buruşuyor.

685 Mesaj
13 Temmuz 2012; 22:44:26 

quote:

Orijinalden alıntı: boylum

Bu makinadan bende aldım
Umarım memnun kalırım

Nasıl yorumlarınız var mı acaba.

7137 Mesaj
23 Temmuz 2012; 6:31:05 

Yıkama kapasitesi: 6 kg Kurutma kapasitesi: 3 kg olan linkteki model neden bu kadar pahalı? bunlar güncel modeller mi? tasarımları da bir hayli ilginç?
http://www.siemens-home...40EU.html?source=browse

diğer siemens combo makineler için;
http://www.siemens-home...ı-çamaşır-makinesi.html

609 Mesaj
30 Temmuz 2012; 11:17:26 

LG F1480YD

Bu modeli kullanıyoruz.

Çamaşırları tartıp ona göre süreyi ayarlaması güzel.
Kurutma oldukça sessiz.
Islaklığını da kontrol ediyor. Son 10 dakikasında kurumamışsa en fazla 11 dakika daha uzatıyormuş.

60 Mesaj
21 Eylül 2012; 14:15:41 

Merhaba arkadaşlar,

Makineyi aldığımızdan beri uzun zaman geçti.
Bir arkadaşımız geri bildirim için rica etmiş, elimden geldiğince yazmaya çalışayım.

Bendeki model LG F1480RDS5 modeli, F1480YD ile özellikleri çok benzer. (benimkinin kapasitesi 9kg ve +1 program fazlalığı var)
Üründen genel anlamda memnunuz, zaten bariz bir sıkıntımız olsaydı forumda mutlaka belirtirdim.

Yıkama performansı + program zenginliği + özellikleri çok güzel.
Kurutma işine çok alışık olmadığımız için ilk başlarda bariz çok kırıştırarak kurutuyorduk, ama eşim makinenin özelliklerini yeni yeni keşfetti.
Kuruturken dikkat edilmesi gerekenler kısaca şöyle;
- Çok tıkıştırarak doldurmadan ve benzer cinsteki kumaşları bir arada kurutmak (gömlek ve havlu birarada olmamalı mesela)
- Ütü yapılacak kumaş ve giysiler için kurutma sıcaklığını yüksek tutmamak (sıcaklık yükseldikçe gömlekleri çok kırıştırıyor)
- Makinenin özelliklerini iyi bilip, ona göre program seçmek

Gece yatmadan önce bitiş saatine göre makineyi kurup yatıyoruz, ertesi günü istediğimiz saatte çamaşırlarımız hazır oluyor.
Sessiz ve kapasitesi çok yeterli bir makine.

Yıkama + Kurutma süresi (tam kapasiteyle) 4 saat civarında.
Sadece yıkama 1,5 - 2,5 saat arasında değişiyor.
Süreyi tamamen otomatik hesaplıyor, sanırım yıkanacak çamaşırın ağırlığı ve seçilen program bunda etkili.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar, sorusu olan arkadaşları fırsatını buldukça cevaplamaya çalışıyorum.

SONY Bravia KDL-46HX800
SONY VAIO FW31ZJ
HTC HD Mini

12 Mesaj
21 Eylül 2012; 15:41:17 

Hoover wdyn 9646 ürünnüde araştırmanızı tavsiye ederim.Süper sessiz ınvertor motor 9 kg yıkar 6kg kurutur 59 dakikada ütüye hazır çıkarma 14-30-44 hızlı yıkama 2 ayrı kumaşta 16 kurutma program (süreli kurutma 30-60-90-120 dakika)

17 Mesaj
21 Eylül 2012; 17:32:04 

Hotpoint Ariston Aqd1070f 49 Tk aldım.
Gayet memnun kaldım.
Uygun fiyatlı makine almak isteyenler alabilir.
Fiyat performans olarak gayet başarılı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmtmmt -- 21 Eylül 2012; 17:36:16 >

685 Mesaj
21 Eylül 2012; 20:02:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Mutlucan96

LG F1480YD

Bu modeli kullanıyoruz.

Çamaşırları tartıp ona göre süreyi ayarlaması güzel.
Kurutma oldukça sessiz.
Islaklığını da kontrol ediyor. Son 10 dakikasında kurumamışsa en fazla 11 dakika daha uzatıyormuş.

+1

4516 Mesaj
23 Eylül 2012; 8:48:36 

İNVERTER MOTORLU ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN ÜZERİNE ISI POMPALI KURUTMA MAKİNESİ.
YOK İLLA COMBO MAKİNE OLACAKSA;
1. AEG-ELEKTROLUX
2. AEG-ELEKTROLUX
3. AEG-ELEKTROLUX
4. LG
5. DİĞERLERİ
(yeğenim hoover aldı memnun değil.)
almışken en az 6 kg kurutabilen makine almak lazım ki
6 kg çamaşır yıkayıp tek seferde kurutulabilsin.

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

4516 Mesaj
23 Eylül 2012; 8:51:09 

İNVERTER MOTORLU ÇAMAŞIR MAKİNESİNİN ÜZERİNE ISI POMPALI KURUTMA MAKİNESİ.
YOK İLLA COMBO MAKİNE OLACAKSA;
1. AEG-ELEKTROLUX
2. AEG-ELEKTROLUX
3. AEG-ELEKTROLUX
4. LG
5. DİĞERLERİ
(yeğenim hoover aldı memnun değil.)
almışken en az 6 kg kurutabilen makine almak lazım ki
6 kg çamaşır yıkayıp tek seferde kurutulabilsin.

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

2 Mesaj
24 Eylül 2012; 13:15:01 

lg kurutmalı makine için; hala bu makine konusunda memnuniyetini devam ediyor mu ben bu makineyi almayı istiyorum daha uygun olan modelden sanırım buharla yıkama,buharla tazeleme programı artısı var bu programı hiç kullandınız mı farkı vermeye değer mi yardımı olursanız sevinirim.

2 Mesaj
24 Eylül 2012; 13:16:14 

mesajım ajanbe için

60 Mesaj
25 Eylül 2012; 10:14:30 

quote:

Orijinalden alıntı: 3eee

mesajım ajanbe için

Genel olarak makineden memnunuz.
Buharlı yıkama ve tazelemeyi hiç kullanmadım.
Aslında bu programlar kötü koku sinmiş giysiler için düşünülmüş ancak bizde sigara içen yok

Bence farkı vermeye değecek, aman aman bir özellik değil.
Gene de siz bilirsiniz...

SONY Bravia KDL-46HX800
SONY VAIO FW31ZJ
HTC HD Mini

468 Mesaj
5 Ekim 2012; 13:42:24 

İlginçtir buharlı olan makinayı geçen hafta kızkardeşime diğerinden 50 TL daha ucuza verdiler. Biz de kaçırmadık aldık...

291 Mesaj
8 Ekim 2012; 19:36:09 

arkadaşlar bende Samsung WD8704DJF ve
LG 1480ADP arasında kaldım bütçem bunlara yetiyor hangisini önerirsiniz

226 Mesaj
9 Ekim 2012; 12:02:44 

hotpoint ariston AQD1070F 49 F tek geçerim fiyat performans olarak mükemmel ürün

10 kg yıkama

7 kg kurutma

süper sessiz

patenti hotpointe ait woolmark platinum care programı ( kimsede yok başka electrolux te silver care var 2 kademe alt sertifikası)

ister süreli istersen otomatik kurutma programları

45 dakikada yıkama ve kurutma programı

türkiyede ilk standart anti alerji alerji programı

ultra narin yıkama programı

titanyum kazan

titanyum rezistans

A enerji sınıfı

http://www.hepsiburada....f49tk&categoryId=155121

291 Mesaj
9 Ekim 2012; 19:53:21 

bu makine biraz büyük maksimum 8 kg bişi arıyorum

339 Mesaj
12 Ekim 2012; 14:51:53 

quote:

Orijinalden alıntı: kokomoko

hotpoint ariston AQD1070F 49 F tek geçerim fiyat performans olarak mükemmel ürün

10 kg yıkama

7 kg kurutma

süper sessiz

patenti hotpointe ait woolmark platinum care programı ( kimsede yok başka electrolux te silver care var 2 kademe alt sertifikası)

titanyum kazan

titanyum rezistans

A enerji sınıfı

bunun enerji tüketimi 6 kw biraz fazla değilmi (diğerlerinin 5-6 katı)

370 Mesaj
25 Ekim 2012; 20:53:25 

kurutmali camasir makinalarinda arastirabildigim kadariyla ve yorumlar sayesinde iki urunden birisi olmasi gerektigi kanisindayim. LG F1480RDS5 yada AEG L87695WD .. itirazi olan? ve ikisinden hangisi arkadaslar?

685 Mesaj
25 Ekim 2012; 21:17:03 

LG

12163 Mesaj
25 Ekim 2012; 21:24:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kokomoko

10 kg yıkama

7 kg kurutma

süper sessiz

titanyum kazan

titanyum rezistans

A enerji sınıfı

486 Mesaj
25 Ekim 2012; 21:49:36 

Bu nasıl bir ses böyle ya utanmaz adamlar yazık günah millete neler satıyorlar, italyanlar sadece spor araba yapsınlar satsınlar başkada birşeye el atmasınlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

370 Mesaj
25 Ekim 2012; 22:11:13 

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62