Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MTU kullanabilen var mı? Veya adil kullanımı atlatabilen?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar fiber internet bugün itibariyle bağlandı. Bağlantı durumu ve hız testi aşağıdaki gibi. Tavsiye edeceğiniz herhangi birşey var mıdır?

Hocam beni de ekleyebilirsin listeye

FTTB/T11 - FİBERNET LİMİTSİZ 50 Mbps

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi campeone1907 -- 21 Mart 2014; 17:12:23 >

• Arkadaslar TTNET'e gecmistim bu hafta belki mesajlarimi okumussunuzdur. Bana 4 gun icerisinde mesaj gelicek denmesti fakat hicbir mesaj gelmedi. Bugun son gundu ve bugun tekrar aradim.

Denilene gore ulke genelinde ttnet sistemi bozukmus ve islem yapilamiyormus. Yapilacak tek islem zaten bir dugmeye basip interneti benim adresime acmak. Neyse bir haftadir internetsizim saolsunlar. Telefonumun da internet paketi bitmek uzere superonline'dan gecmistim ttnet'e adamlar para aliyolar falan ama bir kere bile boyle bir olay olmadi. Sistem arizasi iki gundur varmis falan filan. Duzeltilmezse bu haftasonu cikacagim ttnetten. Madem boyle bir sorun var insan mesaj atar haber verir. Gider superonline'a 100 tl veririm aylik en azindan internete baglaniyo olurum. Gecmek isteyen arkadaslara da bilgi olsun.

(Forum kurallari dahilinde olsa bu yazida tonla kufur olacakti ayri konu)

• arkadaşlar yukarıdaki internet bağlantı durumu ile youtube'da videolar inanılmaz geç doluyor, neredeyse hiç dolmuyor. 360p olarak 3dklık video 10-15dkda anca dolarken 720p falan hiç yüklenmiyor. Download vs konusunda şu ana kadar sorun yaşamadım fakat bu youtube'daki sorunun kaynağı ne olabilir?
  • Benzer durumdayım ama internetim var. SO'da 54 liraya 16Mbps(15 download, 0.7 Upload) paketim vardı. AKK yok, hız düşmesi, ping sorunu yok, kopma, kesilme, arıza senede 1-2 kere ancak oluyordu. TTnet'ten arayıp Mart ayında binanıza kadar fiber hat gelecek, hız düşmeyecek, üstüne de ücretsiz modem vereceğiz dediler biz de hemen atladık. Hem de 50 liraya. Peki ne oldu? 1 aya yakın 8Mbps ile süründükten sonra, müdürlüğe gidip Mart ortası oldu bu ne iştir demeye gittik, bölgenizde fiber çalışmamız yok, yakın zamanda da olmayacak. İsterseniz Hipernet paketine geçebilirsiniz dendi. İyi tamam dedik. Ama ilginçtir üst paket olmasına rağmen taahütü bozmak gerekiyormuş. Üstüne de modemi de parayla aldık(aylık 12 lira. Toplamda 144 lira). Yeter mi? Yetmez! Hipernet paketine geçtiğimin ertesi günü AKK geçtiğim bahanesiyle hızım düştü. Sonuç: 15Mbps hızdan 4Mbps bile olmayan bir hıza, aylık 64 liraya geçmiş olduk. Evlerine ateşlerle selam salmak istiyorum.

Yol yakınken dönün Süperonline'a.

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    akk yokken temiz 16 mbps kullanmak çok iyimiş hocam, siz büyük hata yapmışsınız.
  • Şimdi de plan şu, adsl2+ sinyalini deneyip akk olmazsa 1 Mbps Upload ile devam etmek. Yoksa VDSL'e geri dönmek. Hız düşmeyen fiber hem de daha ucuza. Üstüne Modem de hediye. Hayır denecek gibi değil. Mahkemeye versek haklı çıkarız. Ama o sonuç çıkana kadar taahüt biter

• Arkadaslar bulundugum ev santralden cok uzak, 1.5mbit interneti zor aliyorum hizi yukseltirlerse kopmalar yasaniyor. Fiber interneti daha buraya getirmediler, bu sureci hizlandirmak icin bir seyler yapabiliyor muyuz deneyimi olan arkadaslar yardimci olabilirler mi?

• üç aşağı 5 yukarı VDSL-ADSL2+ için download hız hesaplaması yapabiliyoruz...

http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

Fakat Benim uplad hesaplama ihtiyacım var.. Bazı modemler (Sanırım 5650 gibi) Hattın max indirme, gönderme hız değerlerini kullanıcıya sunsa da, Elimdeki Huawei HG655d bu max hızları bildirmiyor.

Şu anki durumum, hattım max 16mbit download ı destekliyor, ister ADSL ister VDSL2 fark etmiyor. Santral olan tahmini kablo uzunluğu 1400 metre civarları..

Aşağıdaki aynı hat aynı yer Biri ADSL diğeri VDSL değerleri.. VDSL de Hat zayıflama modem yazılımından kaynaklanan bir hata olsa gerek 0 olarak görünüyor..

Bunlara göre max upload hızım ne olur.. Santral Santral max 1200kbit gibi bişler söylemişti.. ama VDSL de hız 2mbit rahat alır düşüncesindeyim çünkü 16 gelirse 2 hayli hayli gider diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_alp -- 22 Mart 2014; 11:42:15 >

• Daha öncede apartmanımıza T11-A kutu bağlandığını yazmıştım.

Artık beklemekten sıkılıp bugun biraz araştırma yaptım ve en son ulaştığımız mercii planlanma bölümü oldu..

Uzun, uzun konuştuğum kişileri apartmanda kutu olduğuna dair ikna ettikten sonra edinmiş olduğum sonuç;

Planlama bölümünün bundan haberdar olmadığı..

Şimdi konuyu araştırıcaklarmış. Bakalım hayırlısı ama bundan sonra beklemeyi düşünmüyorum.

Haftada 1-2 kere aramakta fayda var sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FAKAZLI -- 24 Mart 2014; 16:58:23 >

• Dün 300kb ile indirirken bugün 3.9MB çıkmış.
    Benim bildiğim ay başı sıfırlanıyordu acaba şuan DW yapsam sorun olur mu ?
  • Bende 8mbit ADSL üyesiydim. Mahallede fiber altyapı çalışması yaptılar. Çok on numara olmasa da 2 yan apartmana fiber kutu koydular. (3- FTTB/T11 resimdeki) Bize normal bakır telefon kablosu ile fibernet geldi. Rt-212 Modemle maksimum 14mbit hıza ulaşabildim. Ama snr değerleri müthiş düşük. Download Margin değerleri 2.9 ile 6 db arası değişiyor. Akşamları kopmalar olabiliyor (kopma olmasa da 1mbit ten fazla hız alamadığım oluyordu.) Sonra bu düzeldi gibi ama hız hala max 14mit ve snr değerleri aynı. Geçici olarak Zxyel in vdsl2 destekli modemini bağladım.( başka bir fiber altyapıya sahip adresten aldığım. ). Hız 20mbit oldu ancak snr değerlerinde ufak bir artış oldu (3 ten 5.5db gibi ufak bir fark). Ancak modemden bağlantı bilgilerine girdiğimde ADSL2+ altyapısıyla bağlandığımı gördüm. En kısadan nereye başurmalıyım ? Telefonda halledilmiyor çünkü kimseye birşey anlatamıyoruz. Evdeki kablo tesisatı yenilendi splitter sağlam. EN ufak bir hata yok zaten apartman 4 daire ve sadece 2 telefon hattı kullanılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: FAKAZLI

Daha öncede apartmanımıza T11-A kutu bağlandığını yazmıştım.

Artık beklemekten sıkılıp bugun biraz araştırma yaptım ve en son ulaştığımız mercii planlanma bölümü oldu..

Uzun, uzun konuştuğum kişileri apartmanda kutu olduğuna dair ikna ettikten sonra edinmiş olduğum sonuç;

Planlama bölümünün bundan haberdar olmadığı..

Şimdi konuyu araştırıcaklarmış. Bakalım hayırlısı ama bundan sonra beklemeyi düşünmüyorum.

Haftada 1-2 kere aramakta fayda var sanırım

Bugun kutuyu keşfetmiş sonunda telekomdan arkadaşlar..

Turuncu fiber kablonun kutuya bağlantısı yapılmamıştı. Şimdi kutuya kabloyu da bağlamışlar. Sanırım yakında sonuca ulaşıcam :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Yûnus

Dün 300kb ile indirirken bugün 3.9MB çıkmış.

Benim de böyle şu an ama bir 300'e iniyor bir 2 mb çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakanAKKIR

quote:

Orijinalden alıntı: Yûnus

Dün 300kb ile indirirken bugün 3.9MB çıkmış.

Benim de böyle şu an ama bir 300'e iniyor bir 2 mb çıkıyor.

Valla ben yardırıyorum
    50 - 60GB indirdim hala hız yüksek.
  • Arkadaslar bir haftadir bekliyordum. Sonunda kuruldu internetim. Yanlis cikisa kurduklarindan bilgisayarimi kablolu olarak internete baglayamiyorum o yuzden sadece kablosuz test ettim hizlari.

35 megabitlik paketimden 16 megabit sonuc aldim her seferinde. Sizce bu modemden mi? Superonline'da eski bir pirelli modem kullaniyordum cok rahat 20megabit download goruyordum(20megabit paketle).35 nereee 16 nere? Sizce problem nedir ve cozumu var mi?

• Buradaki konuma da yazdım arkadaşlar:

http://forum.donanimhaber.com/m_89403622/tm.htm

39Tl'ye Fiber internete geçtik biz de.
  • Arkadaşlar merhaba.
    Turktelekom bundan 7-8 ay önce altyapıyı yenilemeye başladı mahallemde. başladıktan 1 ay sonra apartmana beyaz kutu koydular bunuda 1 ayın üstüne 3-4 ay sonra bağladılar.
    şimdi saha dolabının yanında bizim eski saha dolabı var ve sanıyorum hala o aktif yanında heybet-ül vahşet bir saha dolabı var ve boş duruyor. bizim bağlantıları oraya aktarmaları lazım değil mi ? aktarırlar mı yoksa gidip bağlantıları koparıp zorla mı aktartayım :D

bir de hattım bu yenilemelerden sonra süper(eskiye nazaran) fakat adsl2+ alabiliyorum. modem vdsl destekliyor fakat vdsl seçince ip alamıyorum. bu VDSL kartlar saha dolabından kaynaklanıyor olabilir mi ? yani saha dolabı geçince benim sinyalimde şey olur mu ?

modem arayüzü bir caps :

• arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum.
    20mgbit. 75gb akk li hibernet paket kullanıyorum. ttnet sitesinden kotama baktığım zaman akk yi doldurduğumu gördüm. ardından hızım ölçtüm ve akk yi doldurmama rağmen hız yine 22mgbit gösteriyo. bu niye böyle arkadaşlar bilen varmı. 3 mgbit göstermesi gerekmiyormu?

birde bişey daha sormak istiyorum. daha önce 8mgbit adsl kullanıyodum. youtubelarda film felan izliyodum biraz yavaş felan yükleniyodu haliyle.

şimdi ise hibernet 20mgbit teyim. ama sanki hiçbişey değişmemiş gibi 720p li kalite felan yine aynı eskisi gibi yavaş doluyor. (akkyi doldurmadığımda)

sizde de böylemi sebebi nedir?
  • Fiber İnternet fiyatları neler?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.