Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU (373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.113
Cevap
124
Favori
727.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Dün TTnet tarafından arandım eve VDSL e geçmek ister misiniz dedi. Kabul ettim ve kullanmış olduğum Asus N14u modem desteklemediği için N17 e geçiş arefesindeyim. Sanıyorum hala geçiş sağlanmadı çünkü ADSL2 ile bağlantım devam ediyor. Sizlere sorum bu hat değelerine göre ve malum hala geçiş olmadığından VDSL2 e geçmemi önerir misiniz acaba ?

AKN artmadığında dolayı hızın pek önemi yok benim için. Ama ping'i olumlu etkilerse direk geçerim.

TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU

Teşekkürler.

• 24mbps vdsl kullanmaktayım, saha dolabına oldukça yakınım ve değerlerim gayet iyi. Buna rağmen speedtestte bir oyun veya uygulama açık olmadığında bile ping 80ms civarı çıkıyor hep. Ayrıca saçma sapan download hızı çıkıyor. 9mbps download gösterdiği bile oldu..
    Sorun ne olabilir?
  • TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Farklı cihazlardan da speedtest yaptığınızda da aynısı mı oluyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Farklı cihazlardan da speedtest yaptığınızda da aynısı mı oluyor ?

Telefondan yaptığımda download hızı daha yüksek çıkıyor ( olması gereken değerlere yakın ) ama ping telefonda da 50 civarı oluyor.
    Üstelik test yaptığım bilgisayar Ethernet kablosuyla bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagriyil -- 4 Haziran 2016; 18:53:15 >
  • Ayrıca pardus indirmesi yaptım, orada da hız 1.2mb/s yi geçmedi. Nvidiadan da genelde hızlı download yapıldığından oradan da denedim, sonuç aynı..
  • speed test de gercek degerler cıkar anlık..

modeme hız tanımlanır,sonra saha dolabına santrala uzaklıgına gore net hız degerlerı farklı olur..

ornek olarak benım tanımlanan hız 99976 fakat olcumdekı net hızım 93,5 gelıyor...
    bına iç tesısat cok kötüdür degeler farklı cıkar caddedekı alt yapı eskıdır farklı olur..

olcumler herkezın farklı cıkabılır uzaklıgına saha dolabındakı yogunluga gore degerler farklı olur...
  • http://i.hizliresim.com/rMW1a1.png
    ADLS den VDLS geçmek istiyorum fakat değerler ideal olup olmadını bilmiyorum
    Sizce vdls gecebilirmiyim

• Alt sokağımda hipernet gözüküyor, kendi evime internetten baktığımda sokak bilgisi bulunmamaktadır gibi bir uyarı veriyor, turk telekom mağazaları yardımcı oluyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: corp8slave

Alt sokağımda hipernet gözüküyor, kendi evime internetten baktığımda sokak bilgisi bulunmamaktadır gibi bir uyarı veriyor, turk telekom mağazaları yardımcı oluyor mu

Türk Telekom bayiileri veya Türk Telekom müşteri hizmetlerinden de bilgi alabilirsiniz fakat bağlı bulunduğunuz Türk Telekom müdürlüğü ile görüşürseniz daha sağlıklı bilgi elde edersiniz.

• TÜRK TELEKOM FİBERNET/HİPERNET - ANA KONU
    Sayın hocalarım bir kaç gün önce vodafoneden arandım ve hattınız 64mbit kadar destekliyor dediler ama turktelekom böyle söylemiyor bu işten bir şey anlamadım onun altyapısını kullanmıyormu zaten sizce kabul etmelimiyim? Ve nu değerler nasıl hocalarım yüksek hız alabilirmiyim
  • hamıgo H kullanıcısına yanıt
    destekler alabilirsiniz.
  • MAFIA76 kullanıcısına yanıt
    Hattın VDSL desteklemiyor..
  • MAFIA76 kullanıcısına yanıt
    Kablolarda ek filan varmı o zayıflamaya o snr problem olduğunu belirtir arıza kaydı bırakın ekip gelip bir incelesin.
  • Merhabalar yeni olan binamıza türktelekom turuncu fiber kabloyla t11-B kutusu koydu içine takılan cihazların kutuluraından anladığım kadarıyla vdsl2 kartlar var,daireye giden kablolar ise 7 telli telefon kablosu.sanırım bu durumda bizim alacağımız hizmet vdsl2 olacak.eğer superonline vdsl kullanmak istersek bu altyapı üzerinden alabiliyormuyuz bilgisi olan arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim.
  • coreay kullanıcısına yanıt
    Hayır.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    peki vodafone içindemi hayır.
    birde bahsettim bağlantı şekli ile 100 mbit internet hızına ulaşabilirmiyiz
    teşekkürler
  • coreay kullanıcısına yanıt
    Bina içindeki kutu ile vermez telekom hiçbir sağlayıcıya alırsın.
  • şu an 24mbps 75gb akk yalın hiperneti 60 liraya kullanıyorum ağustosta taahhüt bitecek, daha uygun bir kampanya var mı bunu mu uzattırmaya çalışayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 7 Haziran 2016; 16:21:32 >
  • sabah sorun yoktu, son 1 saattir yurtdışı pingler 2 katına çıktı.

sizde de durum aynı mı?
  • 
Sayfa: önceki 371372373374375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.