- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Masaüstü Bilgisayarı Televizyona Bağlamak(YARDIM)
9 Cevap5537 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Mesaj Fotoğraf Galerisi

Ekleyen : ÇetinYalın
Giriş

3 Mesaj
5 Şubat 2012; 13:33:26 

Selamun Aleykum arkadaslar.ben masaüstü bilgisayarımı 106 ekran televizyonuma bağlamak istiyorum.(2sindede hdmi çıkıs var).Asıl amacım digiturk web tvdeki maçları televizyona vererek izlemek.ancak televizyon ve bilgisayar arası 15m kadar var :( .15m hdmi kablo alsam pahalıdır.aldım diyelim görüntü kalitesinde bozukluk olurmu?.yada başka bi yöntemle aktarabilirmiyiz en basitinden ?

3 Mesaj
5 Şubat 2012; 17:35:37 

Yokmu yardım edicek?

304 Mesaj
5 Şubat 2012; 17:54:38 

vga ile bağla yada kasayı taşı istersen para bay 15m hdmı al görüntü kalitesinde bozulma olmaz korkma

3 Mesaj
6 Şubat 2012; 11:53:19 

quote:

Orijinalden alıntı: 1453 ten 1923 e

vga ile bağla yada kasayı taşı istersen para bay 15m hdmı al görüntü kalitesinde bozulma olmaz korkma

teşekkür ederim. vga iyi değil diye biliyorum. büyük ihtimal ya televizyonu taşıcam.yada hdmi alıcam :( notebookda alabılırım :)

546 Mesaj
6 Şubat 2012; 11:55:58 

Görüntüde tabi bozulma olur 15 metre kablo varmı hdmı? hea sen zor farkedersin bozulmaları o ayrı konu. vga ile ses aktarımı olmaz sadece görüntü alırsın. hdmı var ise böyle düşünmen doğru değil.

65 Mesaj
27 Mart 2012; 15:54:32 

Arkadaşlar ben de film izlemek için bağlıyorum,şu an bende philips marka 10 metre şu şekil(resim 1),kablosu biraz daha kalın bir kablo var,bununla görüntü alıyorum.Fena bir görüntü vermiyor.S-videoyu dönüştürücü sarı dişi bir aparat (resim 2)var ona bağlıyorum bir ucunu, bir ucunuda tv de sarı girişe.Böyle görüntü alabiliyorum.

Ses içinde olur demişlerdi ama ses alamadım.Şimdi 10 metre böyle bir kablo uzatıcı(resim 3) ve ucuna stereo dönüştürücü bir şey olur dediler.Sesle görüntüyü aynı anda(senkron kayması olmadan) alabilir miyim ?
resim 1
0

resim 2
0

resim 3
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manyak1903 -- 27 Mart 2012; 15:55:52 >

1461 Mesaj
27 Mart 2012; 16:09:05 

hdmi`i 15 mt kullanabilirsin ama 30 mt`den sonrasi hdmi`lar aradaki yolu fiberle aktariyorlar onlarnda fiyatlari 250-300 civari ben 10 mt hdmi kullaniyorum 1920x1080 sorunsuz goruntu aliyorum

Sen ne kadar anlatirsan anlat, anlattiklarin karsindakinin anladigi kadardir.

1461 Mesaj
27 Mart 2012; 16:11:49 

quote:

Orijinalden alıntı: manyak1903

Arkadaşlar ben de film izlemek için bağlıyorum,şu an bende philips marka 10 metre şu şekil(resim 1),kablosu biraz daha kalın bir kablo var,bununla görüntü alıyorum.Fena bir görüntü vermiyor.S-videoyu dönüştürücü sarı dişi bir aparat (resim 2)var ona bağlıyorum bir ucunu, bir ucunuda tv de sarı girişe.Böyle görüntü alabiliyorum.

Ses içinde olur demişlerdi ama ses alamadım.Şimdi 10 metre böyle bir kablo uzatıcı(resim 3) ve ucuna stereo dönüştürücü bir şey olur dediler.Sesle görüntüyü aynı anda(senkron kayması olmadan) alabilir miyim ?
resim 1
0

resim 2
0

resim 3
0

sesi de sorunsuz alabilrsin 10 mt degil 40 mt baglasan olur hicbir sekilde de ses te bir senkronizasyon problemi olmaz bunun icin ciftli rca kablo alacaksin tos kablo da derler

Sen ne kadar anlatirsan anlat, anlattiklarin karsindakinin anladigi kadardir.

65 Mesaj
28 Mart 2012; 17:41:14 

quote:

Orijinalden alıntı: dento35
sesi de sorunsuz alabilrsin 10 mt degil 40 mt baglasan olur hicbir sekilde de ses te bir senkronizasyon problemi olmaz bunun icin ciftli rca kablo alacaksin tos kablo da derler

cevaplar için teşekkür ederim,bunu dedikten sonra daha güvenle aldım,
şimdi elimde ses için bunlar var(resim 1 - 2 ),ve görüntü ve ses alabiliyorum ama internet sayfasından ses alamıyorum bunun çözümü nedir?

DEĞİŞTİRME:Seside aldım(hoparlörü çıkardığım yuvaya sokacakmışım)

EKLEME: internetten izlerken titreme oluyor
resim 1
0

resim 2
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manyak1903 -- 28 Mart 2012; 18:17:47 >

65 Mesaj
28 Mart 2012; 20:31:07 

Bilgisayarda olan bir görüntüyü izlerken titreme yok ama internetten bir şey izlediğim zaman titreme yapıyor.Neden olabilir,önlenemez mi?

Ekleme:Televiyonun görüntü özelliklerini deniyerek sağa sola titreme sorunundan da kurtuldum.(3D comb diye bir ayar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manyak1903 -- 30 Mart 2012; 2:59:09 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Masaüstü Bilgisayarı Televizyona Bağlamak(YARDIM)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.312