- x
NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Ö
77 Cevap14703 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

749 Mesaj
4 Şubat 2012; 10:29:32 

Demirdöküm Nitron Kombi kullanmaktayım. Bu kombinin kullanımı ile ilgili deneyimlerimizi burada paylaşalım.
Bu sene bu kombinin kullanımın 2. yılı. Son 2-3 gündür ısıtma ilgili çeşitli problemler yaşadağım için buraya bu başlığı açarak bilgilerimizi paylaşalım.

Kombinin kullandığı ortamla ilgili veriler şu şekilde;

Kullanılan Daire: Ara kat(4 katlı binanın 2. katı)
Güneş Alması: Yarım günden fazla güneş alıyor.(Önünde sağında ve salonda binaların gölgesi zaman zaman güneş alma miktarını etkiliyor)
Kombi Montaj Yeri: Mutfak içinde(Balkonda veya açıkta değil daire içinde.
Evet Metrekaresi ve Petek Miktarı: Ev 3+1(94 m2 net kullanım alanı)ve kullanılan petek uzunluğu 7,5m Demirdöküm Plus 60'lık petek.
Her petekte Demirdöküm Termostatik Vana var. Bu vanalardan 1 tanesi tamamen açık. Diğerleri oda sıcaklıkları 23-24 derece olacak şekilde ayarlı.

Kombi sıcaklık ayarı dışaradaki hava sıcaklık değerine göre ayarlanıyor şöyleki;

Dışarıya koyduğum bir derece vasıtasıyla dışarının sıcaklık değerini ölçüyorum.

(Toplam sıcaklık=Dışa Hava sıcaklığı+Kombi ayar sıcaklığı) olacak şekilde ve kombi 24 saat açık. (Geçen sene toplam sıcaklık değeri 55 derece olacak şekilde ayarımı yaptığımda evin içindeki tüm odalardaki sıcaklık değerini 23-24 derece oluyordu).

Ama son 2-3 gündür bu sıcaklık değerini yakalayamıyorum. Kombi son 24 saattir 55 derecede çalışıyor evin içindeki sıcaklık değeri 20-21 derece. Dışarıdaki sıcaklı değeri 2 derece.

Kombi ayarlı olduğu sıcaklık 55 derecede ayarlı iken 60 dereceye kadar alev yanıyor daha sonra sönüyor. Daha sonra derece göstergesi 36 dereceye kadar gelinceye kadar yanmıyor. Yani içinden geçen su sıcaklığı 36 derece olduğunda alev tekrar yanıyor. Yani ayarlamış olduğum sıcaklığın 5 derece üzerine çıkınca alev sönüyor, yaklaşık 19-20 derece altına inince tekrar yanıyor.

Bu kombiyi ilk aldığımda durum bu şekilde değildi. Kombiyi hangi sıcaklığa ayarlarsam ayarlayayım, ayarladığım sıcaklığın 5 derece üzerinde alev sönüyor, 5 derece altında da alev tekrar yanıyordu.

Değerli Demirdöküm Nitron Kullanıcıları sizlerde durum nedir, deneyimlerinizi ve gözlemlerinizi burada paylaşabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUST@F -- 5 Şubat 2012; 14:38:31 >

Asus N53SN-SZ129V, Corsair Force GT 120GB, Corsair Force 3 120GB, 16 GB Kingston RAM, Full Hd Ekran, Gigabith Ethernet, 150Mbit Wireless Adaptör, Sata 3, Geforce GT 550 2GB, Usb 3.0, 4 adet USB, HDMI, BlueRay Combo sürücü,DELL U2713H 2560X1440 WQHD

Demirdöküm NITRON Kullanıcılarını buraya bekliyorum -->> NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Özellikler)

17 Mesaj
5 Şubat 2012; 5:53:43 

merhaba
50 dereceye ayarlı.+-6 derece tolerans ile çalışıyor.
4 yıldır kullanıyorum.ilk kez bu sene arıza yaptı.basınç problemi başladı.

749 Mesaj
5 Şubat 2012; 12:50:44 

Dünden beri kombiyi izliyorum. Dünden bu yana tolerans değeri epey arttı, ayarladığım sıcaklığın 30 derece altında alev ateşleniyor, 5 derece üstünde tekrar sönüyor. Bu esnada petekler bir soğuyor bir ısınıyor. Bu süreç su yaklaşık 220 saniyede ısınıyor ve tekrar 200 saniyede soğuyor. Evi ısıtabilmek için dünden bugüne 60 derecede yaktım.Dışarıda hava sıcaklığı 2 gündür 13-14 derede ve ben kombiyi 60 derecede yakarsam ev ancak 21-22 derece oluyor. Gaz sarfiyatım oldukça arttı. Suyun ısınıp soğumasından dolayı basınç değeri 1.5 ile 2.0 aralığında sürekli iniyor ve çıkıyor. Servis için dün akşam 444 1 833 nolu müşteri hizmetlerini aradım, servis talebinde bulundum.

0800 ile başlayan ücretsiz müşteri hizmetleri numarasını hizmetten çıkarmışlar. 444'lü numaraya yönlendiriyorlar.

Asus N53SN-SZ129V, Corsair Force GT 120GB, Corsair Force 3 120GB, 16 GB Kingston RAM, Full Hd Ekran, Gigabith Ethernet, 150Mbit Wireless Adaptör, Sata 3, Geforce GT 550 2GB, Usb 3.0, 4 adet USB, HDMI, BlueRay Combo sürücü,DELL U2713H 2560X1440 WQHD

Demirdöküm NITRON Kullanıcılarını buraya bekliyorum -->> NITRON KOMBI Kullanıcıları Derneği (Problemler ve Çözümleri Kullanıcı Deneyimleri, Özellikler)

17 Mesaj
5 Şubat 2012; 13:50:24 

zaman aralığı olarak aşağı-yukarı aynı.

bu konuya en iy cevabı sitedeki cevaplara bakarsanabd1984 cevap verir ama hala görmedi heralde.yada başka bir şekilde soru yazmalısın

tahminim resimdeki 5 nolu tesisat suyu sensörü arızalı olabilir.

0

Ekteki dosya (1)

2401 Mesaj
5 Şubat 2012; 14:04:56 

akşam gelicem foruma

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

749 Mesaj
5 Şubat 2012; 14:06:36 

Bu şemaya baktığımda 5 nolu sensör tesisat suyunun sıcaklığını ölçen sensör. Nitron kombinin ekranında su sıcaklığını görebiliyorum. Şu anda kombi 50 derecede ayarlı ve ekranda suyun sıcaklığı alev yanana kadar 30 dereceye kadar düşüyor. Yani 5 nolu sensörden ekrana gelen bir bilgi bu. Buna göre 5 nolu sensörün doğru ölçtüğü kanısındayım. Burada bana öğle geliyorki 20 nolu kısımda Limit Termostat diye bir yer var. Sanırım bu termostat suyun sıcaklığına göre açılıp kapanarak alevin yanmasını veya sönmesini sağlıyor. (Bu sadece benim yorumum ve tahminim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MUST@F -- 5 Şubat 2012; 14:09:27 >

749 Mesaj
5 Şubat 2012; 14:45:37 

quote:

Orijinalden alıntı: abd1984

akşam gelicem foruma

Sabırsızlıkla önerileriniz bekliyoruz.

2401 Mesaj
5 Şubat 2012; 23:12:44 

quote:

Orijinalden alıntı: guneşteknik

merhaba

ntc sensörleri yenilenecek genleşme tankı kontrol edilecek

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

749 Mesaj
6 Şubat 2012; 19:13:02 

Öncelikle iyi akşamlar dilerim. Az önce servis gitti. İşin aksi tarafı iki gündür bulunduğum yerde hava sıcaklıkları gündüzleri 18-20 derece. Sabah evden çıkarken kombiyi 40 derecede bırakmıştık. Her odayada birer termometre koydum. Akşam eve geldiğimde evin sıcaklığı kendini bulmuş, her oda 23 derece. Bu sırada serviste geldi. Korktuğum başıma geldi. Servis durumu göremedi. Evin içinin sıcak olduğunu görünce, bana anlatmaya başladı. Kombinizin ECO tuşu basılı olursa eviniz ısınmayabilir dedi. Soğuk olan günlerde ECO modundan çıkarın dedi. Tam bu noktada tartışma başladı.
Nitron kombilerde ECO tuşunun tamamen kullanım suyu ile alakalı olduğunu söyledim, servis görevliside tam tersini hararetle iddaa etti. Bu konuda kullanım kitapçığından bahsettim. Kullanım kitapçığını kütüphanede dosyaların arasından arayıp buldum servis görevlisine gösterdim, kullanım suyu sıcaklığı ile ilgili olduğunu Nitron Kombinin Kullanma kitapçığındaki ilgili sayfalardan gösterdim ama yinede servis elemanı kendi bildiğini okudu. Kombiye herhangi bir müdahalede bulunmadı.

Bu arada servis kağıdını uzatıp şuraya imzalarmısınız dedi. Servis kağıdı tamamen boştu. Yapılan iş bölümüne hiçbir yazılmadan, boş kağıdı imzalamamı istedi. Bende buraya hiçbir şey yazmamışsınız ve imzalamı istiyorsunuz dedim. Bunun üzerine oraya birşey yazarsam sizden ücret talep etmem gerekir dedi. Bende herhangi bir ücret ödemem, ürünün garantili olduğunu ve herhangi bir işlem yapılmadığını söyledim.
Bunun üzerine servis formuna "Kombi normal çalışıyor, müşteri servis ücreti vermem dedi, imza atmadı" şeklinde yazdı. ve servis formunun ücret kısmına 30 TL yazıp gitti.

Bugün akşam demirdöküm merkezini aradım fakat mesai saati dışı olduğu için bu işten anlayan bana teknik bilgi verebilecek birini bulamadım. Artık yarın bu konuda yarın gerekli yerlerle görüşme yapacağım.

2401 Mesaj
6 Şubat 2012; 20:31:21 

vaillant demirdöküm protherm servis elemanlarının çoğu teknik liseden gelme işsiz takımı asgari ücrete çalışıyorlar yani çoğunun iş bilgisi yok seminerde ne gördülerse bildikleri o kendi cihazları hariç başka kombilerden anlamazlar çoğu

749 Mesaj
7 Şubat 2012; 0:28:42 

Bu çizelgeyi geçen yıl oluşturmuştum. Bu çizelgedeki en düşük sıcaklık değeri -5 derece ve kombi bu sıcaklık değerinde iken evin sıcaklığı en az 23 derecedeydi. Küçük bebeğimiz olduğundan 23 derecenin altına geçen yıldan bu tarafa hiç indirmedim. Bu kombinin bu sene ikinci yılı.

Dışarıda hava sıcaklığı 15 derecede iken bu kombi 30 dereceye ayarladığım zaman, ev 23-24 derece ısınıyordu. Kombinin alevinin yanması ayarladığım sıcaklığın -5 derece altında gerçekleşiyordu. Dün bu kombide ayarladığım sıcaklık değerinin 29-30 derece altında alevi yanıyordu. Dün ve bugün dışırıda havalar bir hayli güneşliydi. Gündüzün 20 derece sıcaklık vardı, bunun sonucu olarak evin sıcaklığıda doğal olarak artmış. Bundan dolayı alevin yanma derecesi şimdi su sıralar 8-9 derece ayarladığım sıcaklığın altınta yanıyor ve evdeki oda sıcaklıkları 23 derecenin üzerinde, kombi şu anda 48 dereceye ayarlı.

0

Ekteki dosya (1)

10 Mesaj
7 Şubat 2012; 11:23:29 

Merhabalar bende yaklaşık 4 yıldır nitron kombi kullanmaktayim 3 yıllık garanti suresince devamli ekran arizasi yapti her seferinde ektan gitmesine ragmen hep farkli arizalar yazip farkli mudahalelerde bulundular en sonunda arizanin elektriklerden oldugunu soyleyip regulator almami soylediler garanti bittikten sonta ekran tekrar gitti dun aksam sinirlenip kombiye bir yumruk attim ekran geldi ayarlarini yapabildim sabah ekran gene gitmisti simdi ne yapmaliyim servis cagirsak cok pahali fiyat soyluyorlar ekran kartini nerde bulabilirim yardimlarinizi bekliyorum tesekkurler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proxymus -- 7 Şubat 2012; 11:24:43 >

749 Mesaj
7 Şubat 2012; 11:53:33 

Bugün demirdöküm servis merkezinin yetkililerinden Ahmet ÇELİK beyle görüştüm. Kendisi sağolsun sözlü olarak bana yardımcı oldu. Kombiyi 24 saat 50 derecede çalıştıracağız onun sonuçlarına göre -5 +5 derece aralığında çalışması gerektiğini söyledim.

ECO tuşunun da tamamen kullanım suyu ile alakalı olduğunu tesisat suyu ile alakalı olmadığını. Kullanım suyunun konforunu ayarlamak içindir diye söyledi.

749 Mesaj
7 Şubat 2012; 18:25:55 

Kombi bugün 8 saat evde 52 derecede ayarlı bir şekilde çalıştı, evde de kimse yoktu. Bugün Ahmet bey kombinin minimum ateşleme süresinin 199 saniye civarında olduğunus söylemişti.
Bugün eve geldiğimde dışarıda hava sıcaklığı 5 dereceyi gösteriyordu ve evde oda sıcaklıkları 23-24 derece arasındaydı. Bu esnada kombinin başında yaklaşık 50 dakika kalarak Isınma ve soğuma sürelerini ekrandan takip ederek kronemetre tuttum. Burada elde ettiğim verileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

1

Ekteki dosya (1)

815 Mesaj
8 Şubat 2012; 17:02:40 

takip...

------------------------su vereydi iyidi------------------------

749 Mesaj
9 Şubat 2012; 23:53:54 

Dışarısı 0 derece kombiyi 3 gündür 50 derecede yakıyorum. Bu arada bir firmaya tesisatları ilaçlı su ile yıkattırdım. Evin sıcaklığı normale döndü sayılır. Geçen sene tuttuğum verileri şu anda elde edebiliyorum. İncelemelerim devam ediyor.

749 Mesaj
18 Şubat 2012; 13:41:06 

Yaklaşık 8 gündür herhangi bir şey yazmadım. Yaklaşık 1 haftadır kar yağıyor. Geceleri dış hava sıcaklığı -3 derece civarına kadar iniyor. Gündüzleride 6-7 derece civarı. Kombiinin derece ayarını gece ve gündüze göre ayarlıyorum.

Gündüzleri; dış hava sıcaklığı+kombi sıcaklığı=50 derece olacak şekilde, (Örneğin şimdi dışarıda hava sıcaklığı 3 derece, kombinin sıcaklık ayarınıda 47 dereceye ayarladım.. Evin içinde her odanın sıcaklığı 23-24 derece)
Geceleride;dış hava sıcaklığı+kombi sıcaklığı=55 derece olacak şekilde, (Örneğin dün gece dışarıda hava sıcaklığı 0 derece, kombinin sıcaklık ayarını 55 dereceye ayarladım. Evin içinde her odanın sıcaklığı 23-24 derece)

Bu ayarlar ile geçen sene 1 yıl boyunca kullanmıştım. Bu sene Bu değerleri yakalayamıyordum. Tesisatları yıkattıktan sonra tekrar gerçek ısınma performansını alabiliyorum.

242 Mesaj
18 Şubat 2012; 17:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: MUST@F

Demirdöküm Nitron Kombi kullanmaktayım. Bu kombinin kullanımı ile ilgili deneyimlerimizi burada paylaşalım.
Bu sene bu kombinin kullanımın 2. yılı. Son 2-3 gündür ısıtma ilgili çeşitli problemler yaşadağım için buraya bu başlığı açarak bilgilerimizi paylaşalım.

Kombinin kullandığı ortamla ilgili veriler şu şekilde;

Kullanılan Daire: Ara kat(4 katlı binanın 2. katı)
Güneş Alması: Yarım günden fazla güneş alıyor.(Önünde sağında ve salonda binaların gölgesi zaman zaman güneş alma miktarını etkiliyor)
Kombi Montaj Yeri: Mutfak içinde(Balkonda veya açıkta değil daire içinde.
Evet Metrekaresi ve Petek Miktarı: Ev 3+1(94 m2 net kullanım alanı)ve kullanılan petek uzunluğu 7,5m Demirdöküm Plus 60'lık petek.
Her petekte Demirdöküm Termostatik Vana var. Bu vanalardan 1 tanesi tamamen açık. Diğerleri oda sıcaklıkları 23-24 derece olacak şekilde ayarlı.

Kombi sıcaklık ayarı dışaradaki hava sıcaklık değerine göre ayarlanıyor şöyleki;

Dışarıya koyduğum bir derece vasıtasıyla dışarının sıcaklık değerini ölçüyorum.

(Toplam sıcaklık=Dışa Hava sıcaklığı+Kombi ayar sıcaklığı) olacak şekilde ve kombi 24 saat açık. (Geçen sene toplam sıcaklık değeri 55 derece olacak şekilde ayarımı yaptığımda evin içindeki tüm odalardaki sıcaklık değerini 23-24 derece oluyordu).

Ama son 2-3 gündür bu sıcaklık değerini yakalayamıyorum. Kombi son 24 saattir 55 derecede çalışıyor evin içindeki sıcaklık değeri 20-21 derece. Dışarıdaki sıcaklı değeri 2 derece.

Kombi ayarlı olduğu sıcaklık 55 derecede ayarlı iken 60 dereceye kadar alev yanıyor daha sonra sönüyor. Daha sonra derece göstergesi 36 dereceye kadar gelinceye kadar yanmıyor. Yani içinden geçen su sıcaklığı 36 derece olduğunda alev tekrar yanıyor. Yani ayarlamış olduğum sıcaklığın 5 derece üzerine çıkınca alev sönüyor, yaklaşık 19-20 derece altına inince tekrar yanıyor.

Bu kombiyi ilk aldığımda durum bu şekilde değildi. Kombiyi hangi sıcaklığa ayarlarsam ayarlayayım, ayarladığım sıcaklığın 5 derece üzerinde alev sönüyor, 5 derece altında da alev tekrar yanıyordu.

Değerli Demirdöküm Nitron Kullanıcıları sizlerde durum nedir, deneyimlerinizi ve gözlemlerinizi burada paylaşabilirmisiniz?

Sorun yok sorunun tamamen dışarıda ki ortan ısısının 2 derce civarında olması..ortam ısısı 5-10 derecelere çıktığında sorunun çözülecek ve yine kombin 55 derecede çalışırken
evin yine 24 derecelere çıkacak...dış ortam sıcaklı 2 derece dahi evini 24 derece istiyorsan radyatör miktarlarını arttır...

242 Mesaj
18 Şubat 2012; 17:29:02 

quote:

Orijinalden alıntı: güneşteknik

merhaba

imbisat havası eksilmiş olmalı...imbisat havasını tamamlat servisi..bazı uyANIK SERVİSLER imbisat arızalı değiştirelim derler dünya para isterler..
havasını tamamlatın basınç probleminiz ortadan kalkar..

242 Mesaj
18 Şubat 2012; 17:32:12 

quote:

Dünden beri kombiyi izliyorum. Dünden bu yana tolerans değeri epey arttı, ayarladığım sıcaklığın 30 derece altında alev ateşleniyor, 5 derece üstünde tekrar sönüyor. Bu esnada petekler bir soğuyor bir ısınıyor. Bu süreç su yaklaşık 220 saniyede ısınıyor ve tekrar 200 saniyede soğuyor. Evi ısıtabilmek için dünden bugüne 60 derecede yaktım.Dışarıda hava sıcaklığı 2 gündür 13-14 derede ve ben kombiyi 60 derecede yakarsam ev ancak 21-22 derece oluyor. Gaz sarfiyatım oldukça arttı. Suyun ısınıp soğumasından dolayı basınç değeri 1.5 ile 2.0 aralığında sürekli iniyor ve çıkıyor. Servis için dün akşam 444 1 833 nolu müşteri hizmetlerini aradım, servis talebinde bulundum.

0800 ile başlayan ücretsiz müşteri hizmetleri numarasını hizmetten çıkarmışlar. 444'lü numaraya yönlendiriyorlar.

anlatııklarınıza göre kombiniz düzgün çalışıyor.komb,niz 60 derecede çalışıyor ancak eviniz 20-21 derece oluyorsa sorun kombide radyatör kaliteniz ve miktarlarında
eğer servis halen gelmedi ise servis talebinizi iptal ettirin..yoksa boşuna servis ücreti ödersiniz...

749 Mesaj
21 Şubat 2012; 0:00:36 

quote:

Orijinalden alıntı: boss85

anlatııklarınıza göre kombiniz düzgün çalışıyor.komb,niz 60 derecede çalışıyor ancak eviniz 20-21 derece oluyorsa sorun kombide radyatör kaliteniz ve miktarlarında
eğer servis halen gelmedi ise servis talebinizi iptal ettirin..yoksa boşuna servis ücreti ödersiniz...

Şu anda dışarıda hava sıcaklığı 0 derecedeyken kombi sıcaklığı 50 derecede ve evde tüm odaların sıcaklığı 23-24 derece. Günlük ortalama doğalgaz sarfiyatı 11,98 metreküp.

Dışarıda hava sıcaklığı zaman zaman -5 derecelerde oluyor. O zamanlarda kombinin sıcaklığını 60 derece yapıyorum. Buda toplamda 55 derece demektir. Genel olarak dış hava sıcaklığı toplamı ile kombi derecesinin sıcaklığının toplamını 50 derece olacak şekilde ayarlıyorum.

Tesisatları yıkatmadan önce bir haftaya yakın kombinin içinden acayip bir cızırtı sesi geliyordu. Gelen firmaya tesisatların temizliği ile birlikte kombi içinde birkaç temizleyici sıvı ile içini temizledik. O günden sonra herhangi bir problem yaşamıyorum.

21 Mesaj
1 Mart 2012; 13:46:11 

arkadaşlar bizim nitronlarda biliyorsunuz 40 derec setledik 45 derecede alev kesiyor setin 5 derece altında yani 35 derecede giriyor bu seti girme sıcaklık setini 8-10 derece aşaağıya çekme imkanımız varmı benim evim mantolu uzun zaman ısıyı muhafaza ediyor.müşteri hizmetlerinimi aramalıyım

815 Mesaj
1 Mart 2012; 13:58:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmettan336

arkadaşlar bizim nitronlarda biliyorsunuz 40 derec setledik 45 derecede alev kesiyor setin 5 derece altında yani 35 derecede giriyor bu seti girme sıcaklık setini 8-10 derece aşaağıya çekme imkanımız varmı benim evim mantolu uzun zaman ısıyı muhafaza ediyor.müşteri hizmetlerinimi aramalıyım

kardeş niye böyle bir şey yapmak istiyorsun anlam veremedim, o aralığın büyük olması evinin çok soğuması ve çok ısınmasına neden olur. konfor ve tüketim açısından sıkıntılı olur. benim sana tavsiyem oda termostatı kullanman, eğer evin korumalı ise belli sıcaklığın altına inene kadar kombi devreye girmez. ayrıca +/-5 değişmiyor kanımca bütün demirdökümlerde bu değerler sabit. neva hariç.

21 Mesaj
1 Mart 2012; 14:02:59 

quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

kardeş niye böyle bir şey yapmak istiyorsun anlam veremedim, o aralığın büyük olması evinin çok soğuması ve çok ısınmasına neden olur. konfor ve tüketim açısından sıkıntılı olur. benim sana tavsiyem oda termostatı kullanman, eğer evin korumalı ise belli sıcaklığın altına inene kadar kombi devreye girmez. ayrıca +/-5 değişmiyor kanımca bütün demirdökümlerde bu değerler sabit. neva hariç.

arkadaşım cevabına teşekkür ederim haklısın oda termostatı daha mantıklı bir seçenek görünüyor

815 Mesaj
1 Mart 2012; 14:05:55 

quote:

arkadaşım cevabına teşekkür ederim haklısın oda termostatı daha mantıklı bir seçenek görünüyor

oda termostatı olarak SD 5002 öneririm, diğerleri tam işini görmez. (tabi demirdöküm alcam diyosan, garantin bittiyse başka markalara da bakabilrsin) çalışma aralığının dar olması tercih sebebidir. +/-0,1. +/- 1 ve 0,5 olanlarda konfor olarak sıkıntı yaşayabilrsiniz.

21 Mesaj
1 Mart 2012; 17:06:40 

quote:

oda termostatı olarak SD 5002 öneririm, diğerleri tam işini görmez. (tabi demirdöküm alcam diyosan, garantin bittiyse başka markalara da bakabilrsin) çalışma aralığının dar olması tercih sebebidir. +/-0,1. +/- 1 ve 0,5 olanlarda konfor olarak sıkıntı yaşayabilrsiniz.

garantim bitmedi 2 yılda uzatmıştım.fiyatını araştırıp servise taktırırım.peki PR 5005 MOD tavsiye edermisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettan336 -- 1 Mart 2012; 17:26:59 >

815 Mesaj
1 Mart 2012; 17:08:54 

quote:

garantim bitmedi 2 yılda uzatmıştım.fiyatını araştırıp servisa taktırırım

serviste 150 lira. intekticaret.com da 128 bulmustum. bi bu var yeni cıkmıs galiba daha önce görmemiştim
http://www.kombi.com/ur...Oda-Termostati-0--10464

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogandd -- 1 Mart 2012; 17:20:28 >

21 Mesaj
1 Mart 2012; 17:29:42 

quote:

serviste 150 lira. intekticaret.com da 128 bulmustum. bi bu var yeni cıkmıs galiba daha önce görmemiştim
http://www.kombi.com/ur...Oda-Termostati-0--10464

bende bunu gördüm kombi.com da bunu almaya karar verdim gibi

815 Mesaj
1 Mart 2012; 17:44:33 

quote:

yalnız bunda çalışma aralığı +/-0,5
sd 5002 de +/- 0,1 ben 5002 kullanıyorum çok memnunum ama karar senin. odanın sıcaklığının istediğin sıkcalıktan 0,1 aşağısına inince devreye giriyor.

749 Mesaj
3 Mart 2012; 1:48:23 

quote:

+/-1 olanları kesinlikle almayın. Bu evinizin içinde sıcaklık değişimini bariz şekilde fark edeceksiniz. Bu Toplamda 2 derece gün içinde sıcaklık değişimi demek. -+0,5 derecede bile evin soğuduğunu ve ısındığını hissedeceksiniz, bu soğuma ve ısınmalar sizleri rahatsız edecektir. En ideali +-0,1 olanı diyorum.

211 Mesaj
6 Mart 2012; 16:47:37 

takipteyim bilgiler bayağı faydalı

39 Mesaj
7 Mart 2012; 14:45:52 

Nitron u 3 yıldır kullanıyorum. Son zamanlarda gösterge panelinin takılı olduğu gövde kapağı 5-20 sn civarı titreyip ses yapmaya başladı. Parmağımla üstüne basınca ses kesiliyor, bırakınca yeniden başlıyor. Vidalarda gevşeme var mı diye baktım birşey göremedim. Tavsiyesi olan var mıdır?

21 Mesaj
11 Mart 2012; 13:37:55 

DEMİRDÖKÜM SD 5002 oda termostatını nereden uygun fiyata bulabilirim

815 Mesaj
12 Mart 2012; 9:36:37 

quote:

DEMİRDÖKÜM SD 5002 oda termostatını nereden uygun fiyata bulabilirim

teknik servisler 150 ye veriyorlar. ben intek ticaretten 128 e bulmustum. daha uygunu var mı bilmiyorum.

21 Mesaj
12 Mart 2012; 10:25:40 

quote:

teknik servisler 150 ye veriyorlar. ben intek ticaretten 128 e bulmustum. daha uygunu var mı bilmiyorum.

teşekkür ederim

749 Mesaj
26 Eylül 2012; 0:09:22 

Merhaba arkadaşlar.
Kombiyi aldığımda 2 yıllık artı garanti ve 2 adet bakım sözleşmesi yapmıştım. Bu sene kombiyi bağlayalı 3. yıl ve servise bakım yaptırmak istiyorum. Ama burada ki servise güvenmiyorum. Bu bakım sırasından ne gibi iş ve işlemler yapılıyor çok merak ediyorum. Bilgisi olan arkadaşlardan kombisine bakım yaptıran arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirler mi?

2 Mesaj
3 Ekim 2012; 13:38:19 

Mrb herkese,

arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var. Demirdöküm nitron kombi kullanıcısıyım. bir takım sebeplerden dolayı 3 yıl başka şehirde ikamet ettim. şimdi ise memlekete döndüm ve banyo için kombiyi çalıştırmayı denedim. Ama bir türlü başaramadım. 3 yıl öncesinden hatırladığım kadarıyla bizim buralar kışın eksilere düştüğü için yaz modu kış modu ayarları ve hem ısınmak hemde sıcak su için bazı başka ayarlar yapılmıştı ve söylemişlerdi. ama uzun süredir kullanmadığım için hiçbirini hatırlamıyorum. Şimdi buz gibi su akıyor

Servisi aradım aradım cevap veren bile olmadı. Bu kombiden kullanana arkadaşlardan ricam, sıcak suyun ayarlarını anlatabilir misiniz acaba?
memlekete geleli 2 gün oldu hala banyo yapamadım

125 Mesaj
10 Ekim 2012; 13:55:41 

Merhaba, iki yıldır nitron kombi kullanıyorum. Genel olarak memnunum. En güzel yönü program saati olması ve kullanım suyu konforu. Oda termostatı almak istiyorum. Demirdöküm SD 7000 - Dijital Programlanabilir Kablosuz Oda Termostatı Nitron kombiye uyumlumudur? birde +- kaç derece aralıklarında devreye giriyor. Bilgisi olan arkadaşların paylaşmalarını rica diyorum. Herkse selamlar.

749 Mesaj
16 Ekim 2012; 0:05:22 

Kombi bakımlarında yapılan işlemleri bilenler var mı?

2445 Mesaj
22 Aralık 2012; 10:31:10 

Yahuu arkadaşlar 90 m2 evim 2 oda bir salon 5 tane petek var toplam 4 metre. Derece 50 de ayda 20 gün tam açık ve gelen fatura 300 TL Bu ne yaa... Normal mi?

Her canlı bir gün cansız olacaktır... Bu yüzden Bugünün Tadını Çıkar ;))Unutmayın LimitSizsinizZ...FREEDOM!
[S & ID: 2005.07-71379]
HomeHaber & HepSigorta

69 Mesaj
22 Aralık 2012; 17:09:30 

Hocam bende ilk defa bu sene kullanıyorum.Bu ay 200 tl fatura geldi.Benimki nitron karşı komşumun ise neva.Onun 120 tl gelmiş.Bu fatura normal mi değil mi anlamadım.

69 Mesaj
22 Aralık 2012; 17:13:33 

Arkadaşlar termostat kullanmıyorum dışarıda sıcaklık genelde +5 ila -10 derece arasıında oluyor.Kombiyi kaç derecede çalıştırmam lazım oda sıcaklıklarının ortalama 20-25 derecelerde olması için?

11 Mesaj
24 Aralık 2012; 13:46:58 

Nitron HKF 20 Kombi; sekonder eşanjör yada otomatik pürjörden ses yapıyor hangisi olduğunu tam anlayamadım. su akış sesi gibi yada musluk açılınca yaptığı ses gibi. Hangisinden yapar çözümü nedir.
kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemali34 -- 24 Aralık 2012; 13:48:18 >

7 Mesaj
27 Aralık 2012; 20:32:24 

Ustalar 4-5 yıldır nitron kullanıyorum genel olarakta oldukça memnundum ! ancak kombide ilginç bir arıza hasıl oldu . Kombi hiçbir neden yokken kapanıp tekrar açılıyor ve kesinlikle tekrar çalışmıyor . Lütfen bir fikir verin yoksa kombi balkondan aşşığı boylıyacak.

Servis defalarca geldi ,kombi garanti harici artık keriz parası vermek istemiyorum ,maddi durumumda çok çok iyi olmadığından yeni kombi düşünmeden birde size fikir sormak istedim.

Teşekkürler

749 Mesaj
24 Şubat 2013; 13:09:31 

quote:

Orijinalden alıntı: caparzo_43

Arkadaşlar termostat kullanmıyorum dışarıda sıcaklık genelde +5 ila -10 derece arasıında oluyor.Kombiyi kaç derecede çalıştırmam lazım oda sıcaklıklarının ortalama 20-25 derecelerde olması için?

Ortalama oda sıcaklığı ev ortamı için 21-23 derece arasında olması lazım. Ben kendi evimi bütün odalar 23 derece olacak şekilde ayar yapıyorum.
Dışarıdaki ortam sıcaklığına göre kombinin sıcaklığını ayarlıyorum.
Dışarıda sıcaklık +5 derece ise kombiyi 45 dereceye,
Dışarıda sıcaklık 0 derece ise kombiyi 50 dereceye,
Dışarısı -10 derece ise kombiyi 60 dereceye ayarlıyorum.
Dış Hava sıcaklığı+Kombi sıcaklığı=50 derece olacak şekilde kombimde ayar yapıyorum.

Bu değerler evinizin güneş alma durumuna göre, ara kat olma durumuna göre, yalıtımına göre değişir. Benim kendi evim ara kat ve vasat düzeyde güneş alıyor. Yalıtım eski tip, iki duvar arası köpük. Dış cephe kaplaması yok.

749 Mesaj
24 Şubat 2013; 13:10:41 

quote:

Orijinalden alıntı: cemali34

Nitron HKF 20 Kombi; sekonder eşanjör yada otomatik pürjörden ses yapıyor hangisi olduğunu tam anlayamadım. su akış sesi gibi yada musluk açılınca yaptığı ses gibi. Hangisinden yapar çözümü nedir.
kolay gelsin

Aynı sorun bende de var. Bunu zaman zaman yapıyor. Geçen sene tesisatın tamamını temizlettikten sonra bu ses gitmişti. Bu sene tekrar başladı.

1120 Mesaj
25 Şubat 2013; 17:08:06 

Beyler bende 3 yıllık kullanıcıyım ama hiçbirzaman istedigim degerlerde durmadı kombi 50 derecede yaktıgım halde 35 e düsüyor 5 dk sonra tekrar 50 oluyor fakat 1 dk sonra tekrar 30 35 civarına düşüyor bu sene ilk defa kış konumunda kullandık pekde ısınamadık bu sorunla karşılaşan biri varsa yardımcı olabilirmi şimdiden teşekkürler.

11 Mesaj
5 Mart 2013; 21:33:24 

quote:

Aynı sorun bende de var. Bunu zaman zaman yapıyor. Geçen sene tesisatın tamamını temizlettikten sonra bu ses gitmişti. Bu sene tekrar başladı.

Servis geldi ve peteklerin hepsini açınca ses kesildi (bende 5 petek var hepsi açıldı)
servis sorun devam ederse üç yollu vana içindeki baypass parçasının değişmesi gerektiğini söyledi.

1128 Mesaj
5 Mart 2013; 21:57:35 

aman arkadaşlar ben neva kullanıyorum, okuduğum kadarıyla nitron modelindende kullananlar pek memnun değil

3 sene önce 950 liraya almıştık maddi durumum el vermediği için.ben açıkcası memnun değilim şubat faturam 260 lira geldi 4 petek daima açık

bana göre demirdöküm falan hikaye.

bu arada kombi bakımı için çağırdığım usta baymak luna serisi ile vaillant VUW serisini tavsiye etti.bu kombiler ömürlük içleri pirinçtendir dedi (ustanın dediği tabiki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endülüs_faruki -- 5 Mart 2013; 22:07:59 >

el-adlü esasül-mülk <HZ.ÖMER> adalet mülkün temelidir

371 Mesaj
14 Mart 2013; 12:10:15 

Slm...
Bu ayın 24 ünde yeni evime taşınacağım...23 !ünde kombiyi sürekli çalıştırmayı düşünüyorum......45 derece yeterli olur sanıyorum.....

2775 Mesaj
17 Nisan 2013; 14:22:12 

Demirdöküm nitron kombinizde f5 hatasını sık sık alıyorsanız fanı kirlenmiş demektir. El beceriniz varsa ve bu işden anlıyorsanız vede kombinin garantisi yoksa kendiniz yapabilirsiniz fanı su ile temizleyeceksiniz fandan şefaf bir kablo siyah bir kutuya gidiyor içinde elektronik devre var ondan dolayı fanı geri taktıktan sonra şefaf hortumu takmadan 3-5 dakika fan calıştırarak kurmasını saglayın umarım fotograflar işinize yarar

fana önce komresörler hava tuttum toz felan yoktu su ile yıkayınca su simsiyah oldu,

0
0
0
0

su ile temizledikten sonra

0
0
0

fanın sökülmüş hali

0
0

fanı taktıktan sonra kuruması için birkaç dakika calıştırdım dogal olara f5 hatası verdi boruyu baglamadım

0

0

kapaklarını kapatıp calıştırdım kışlık konumunda musluk suyunu açtım sıcak su geldi umarım başka bir sorunu yokturda kullanırm eger sorunsuz bir şekilde calışmaya devam ederse daha önce yapmadıgıma pişman olacam

neyse geç olacagına güç olmasın demişler...

"INSANIN INSANA VERBILECEĞI EN ÖLÜMSÜZ HEDIYEDIR SEVGI"

SIZ IZIN VERMEDIKÇE, HIÇ KIMSE, KENDINIZI DEĞERSIZ HISSETTIREMEZ!

371 Mesaj
19 Nisan 2013; 8:46:59 

Slm...
Bende 3 haftadan beri kulalnıyorum..Banyonun bir yerinde su soğuyor.....İlk gelen faturada hayli yüksek.....Seneye ii bir cihazla değişsekmi acaba..Daireyi aldığımda takılı idi..Servisinde yaptıkları bulgar zulmununde ilerisinde..

2401 Mesaj
19 Nisan 2013; 10:03:52 

quote:

Orijinalden alıntı: expert****or

Slm...
Bende 3 haftadan beri kulalnıyorum..Banyonun bir yerinde su soğuyor.....İlk gelen faturada hayli yüksek.....Seneye ii bir cihazla değişsekmi acaba..Daireyi aldığımda takılı idi..Servisinde yaptıkları bulgar zulmununde ilerisinde..

demirdökümün yeni nesil cihazları nitron ,neva ,atron zatron bunlar alınmaz alırsanız biz servislere gün doğar garanti bitince

371 Mesaj
19 Nisan 2013; 11:31:48 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

demirdökümün yeni nesil cihazları nitron ,neva ,atron zatron bunlar alınmaz alırsanız biz servislere gün doğar garanti bitince

Kışa doğru sanırım değişirim...2.faturayı bir göreyimde......

1364 Mesaj
30 Nisan 2013; 22:38:19 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

bizim peder demirdöküm istemiş eve gelen ustada nitron yazmış ben biraz araştırma yaparak kendi sitesinden yoğuşmalı kombiyi gördüm Nitromix P 24 olarak değişmesini istedim en azından nitron'dan iyi sanırım okudum yorumlara göre forumdan

Nitromix P 24 modelinde genelde hangi arızalar oluyor nelere dikkat edilmedi hangi önlemler alınmalı evi şuan boşaltıyorum boya işleri olucak ondan sonra montaj için sanırım gelicekler bu yöndeki tavsiyeleriniz neler olur

üst modeli P 28 alsak ısı bir fark oluşur mu 1.3 muti jet az yakar 1.6 daha fazla yakar hesabımı yoksa

Her Şey Saygı ve Hoş Görü ile Başlar...
Samsung 40ES8000
Demir Döküm P24

14 Mesaj
20 Ekim 2013; 0:31:39