Şimdi Ara

Root Gerektirmez! Telefon belleginden Hafıza kartına taşıma! Unlock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
24
Favori
112.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KAYIT YERİNİ DEĞİŞTİRMEKTEDİR! ROOT OLAYINDAN DAHA SAĞLIKLIDIR GÜNCELLEME YAPABİLİRSİNİZ,CİHAZ GARANTİ DISINA CIKMAZ, KORKMADAN KULLANABİLİRSİNİZ SU ANA KADAR CİHAZLARDA SORUN YARATMADI

// bir cok program telefon hafızasına yüklenir, bunların cogu hafıza kartına tasıyamazsınız. telefon hafızası bir süre sonra şişer...
    // programın amacı hafıza kartına tasınmayan programların kilidini acması ve istediginiz programı rahatca hafıza kartına tasıyabilirsiniz.
    // varsayılan kurulum yeri olarak hafıza kartını yapacak ve rahatca uygulamalar hafıza kartına kurulacak ya da siz taşıma yapabileceksiniz.
    // root gerektirmez en güzeli de bu! apps2sd programı ile aynı isi görmez! apps2sd uygulamasını acabilirsiniz sadece programları daha rahat tasıyabilmeniz icin!

Oneclick adını koydugum program benim gibi android acemesi elemanlar icin bir uygulama bu uygulamayı yapmamda ki sebep root yapmadan cogu uygulamayı hafıza kartına taşımak icindir. taşımak derken direk kendisi tasımıyor sadece adb kullanarak hafıza yeri değiştiriyor. bazı kullanıcılar özellikle bilmeyenler icin birebir bence.
    http://www.youtube.com/watch?v=rWVPtr_vKqw uygulamanın videosu. android sdk kurulu olmasa bile icindeki tinny dedigim uygulamam calısıyor.

adb icerisinde calıstıgından dolayı tüm android cihazlarda calısır.

download :http://hotfile.com/dl/144282029/dc9eb6d/Oneclick.rar.html

dosyaları cıkartın, telefonunuzu ayarlar / uygulamalar / bilinmeyen kaynaklar seçin ve yine aynı menüde ki geliştirmeye basıp / usb hata ayıklama modunu etkinleştirin!

programı acın birinci ? tusuna basın android sdk kurulu degilse arka planda tinny calısacak.
    tinny calısınca menü tusu ismi değişecek ve olay bitti! root etmeden cogu uygulamanın varsayılan degerleri artık hafıza kartı App2sd veya uygulamalar bölümünden istediginiz programı hafıza kartını taşıyabilirsiniz.

Galaxy i9003 ve 5670 /// Neo ve Neov üzerinde sorunsuz calıstı. galaxy serisindeki telefonlarda facebook dahil cogu uygulamayı hafıza kartına taşıyıp kullanabilirsiniz, xperia serisinde whatspp facebook malesef taşınmıyor :) güle güle kullanın androidi cözdükce acemi kullanıcılar icin uygulamalar yapmaya devam edecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeyPanpa -- 30 Ocak 2012; 22:24:52 >

• sonuc olarak app2sd den farkı varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray89

sonuc olarak app2sd den farkı varmı?

app2sd uygulaması sadece taşınabilecekleri göstermeniz icin daha rahat bulmanız icin söyledim, evet farkı var. hafıza kartına tasınmayan uygulamaların kilidini acıyorsun, twitter facebook vs telefon bellegine kurulan ve tasınmayan uygulamaların kilitlerini acıp hafıza kartına taşımaya yarıyor. telefonu garanti dısı bırakmaz. root gerektirmez.
  • Anladım panpa. denicem bi ara tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeyPanpa

KAYIT YERİNİ DEĞİŞTİRMEKTEDİR! ROOT OLAYINDAN DAHA SAĞLIKLIDIR GÜNCELLEME YAPABİLİRSİNİZ,CİHAZ GARANTİ DISINA CIKMAZ, KORKMADAN KULLANABİLİRSİNİZ SU ANA KADAR CİHAZLARDA SORUN YARATMADI

// bir cok program telefon hafızasına yüklenir, bunların cogu hafıza kartına tasıyamazsınız. telefon hafızası bir süre sonra şişer...
    // programın amacı hafıza kartına tasınmayan programların kilidini acması ve istediginiz programı rahatca hafıza kartına tasıyabilirsiniz.
    // varsayılan kurulum yeri olarak hafıza kartını yapacak ve rahatca uygulamalar hafıza kartına kurulacak ya da siz taşıma yapabileceksiniz.
    // root gerektirmez en güzeli de bu! apps2sd programı ile aynı isi görmez! apps2sd uygulamasını acabilirsiniz sadece programları daha rahat tasıyabilmeniz icin!

Oneclick adını koydugum program benim gibi android acemesi elemanlar icin bir uygulama bu uygulamayı yapmamda ki sebep root yapmadan cogu uygulamayı hafıza kartına taşımak icindir. taşımak derken direk kendisi tasımıyor sadece adb kullanarak hafıza yeri değiştiriyor. bazı kullanıcılar özellikle bilmeyenler icin birebir bence.
    http://www.youtube.com/watch?v=rWVPtr_vKqw uygulamanın videosu. android sdk kurulu olmasa bile icindeki tinny dedigim uygulamam calısıyor.

adb icerisinde calıstıgından dolayı tüm android cihazlarda calısır.

download :http://hotfile.com/dl/144282029/dc9eb6d/Oneclick.rar.html

dosyaları cıkartın, telefonunuzu ayarlar / uygulamalar / bilinmeyen kaynaklar seçin ve yine aynı menüde ki geliştirmeye basıp / usb hata ayıklama modunu etkinleştirin!

programı acın birinci ? tusuna basın android sdk kurulu degilse arka planda tinny calısacak.
    tinny calısınca menü tusu ismi değişecek ve olay bitti! root etmeden cogu uygulamanın varsayılan degerleri artık hafıza kartı App2sd veya uygulamalar bölümünden istediginiz programı hafıza kartını taşıyabilirsiniz.

Galaxy i9003 ve 5670 /// Neo ve Neov üzerinde sorunsuz calıstı. galaxy serisindeki telefonlarda facebook dahil cogu uygulamayı hafıza kartına taşıyıp kullanabilirsiniz, xperia serisinde whatspp facebook malesef taşınmıyor :) güle güle kullanın androidi cözdükce acemi kullanıcılar icin uygulamalar yapmaya devam edecegim.

Dostum ben yaptım facebook ile evernote programını taşımadı...
    fakat atamadığım bir çok programı atabildim hafıza kartına...
    çok iyi geldi...
    teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: ADAC25
    çok iyi geldi...
    teşekkürler...

facebook ve whatsapp bende taşıyamamıstım neo v de ama arc ta tasıyan var ve galaxy telefonlarda herseyi tasıdım. neyse :D sonucta roottan kurtulduk cogu insan root yapıyor sırf bunları tasımak icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeyPanpa

quote:

Orijinalden alıntı: ADAC25
    çok iyi geldi...
    teşekkürler...

facebook ve whatsapp bende taşıyamamıstım neo v de ama arc ta tasıyan var ve galaxy telefonlarda herseyi tasıdım. neyse :D sonucta roottan kurtulduk cogu insan root yapıyor sırf bunları tasımak icin.

evet en azından root yapmaktan kurtulduk...
    bide facebook evernote games pop gibi uygulamaları silme programı olsa...
    arka planda çalışanları kendi kendine açılmamak üzere kapatma programı olsa...
    task manager olsa...
    o zaman süper olacak...
    en azından bunada şükür...
    not: whatsapp taşınıyor bende taşıdım...

• niye bu kadar kasiyorsunuz kendinizi root yapin bosuna ugrasiyorsunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_9292

niye bu kadar kasiyorsunuz kendinizi root yapin bosuna ugrasiyorsunuz..

kaan app2sd ile programın büyük bir kısmını tasıyor ama kb degerlerinde cok az bi kısmı telefonda kalıyor. olması gereken de bu dimi?
  • quote:

Sanki root edince kamyon devriliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

devriliyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

ben zaten root yaparsam bunun için yapacaktım, şimdi yapmama gerek kalmadı, zaten bu başlıktaki işlemde yapmanız gereken tek şey, telefonu usb ile pc ye bağlayıp, ayarla! butonuna basmak. o yüzden bu daha çok işime geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eray89

kaan app2sd ile programın büyük bir kısmını tasıyor ama kb degerlerinde cok az bi kısmı telefonda kalıyor. olması gereken de bu dimi?

tabi telefonda simge vs gibi veriler icin bir miktar kalıyor. simge kurulum yeri bilgileri vb bu dosyalar hafıza kartına tasınmaz. kb cinsinden oldugundan cokta umursamayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeyPanpa -- 31 Ocak 2012; 16:16:48 >
  • an azından faydalı bir program. tercih meselesi.
  • Program taşımak için root'la uğraşanlara müjde olsun. Ben orjinalden devam hacı.
  • Yerimizi alalım lazım olacak.
  • takip, önemli uygulama,
  • @HeyPanpa telefonu bilgisayara hangi adımda bağlayacağız ve hangi modda bağlayacağız MTP mi MSC mi (neo için soruyorum)
  • güzel program elinize sağlık ta arkadaşlar root yapmaktan kurtulduk diyor çok zor bişe deil root yapmak :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: **BlackTower**

@HeyPanpa telefonu bilgisayara hangi adımda bağlayacağız ve hangi modda bağlayacağız MTP mi MSC mi (neo için soruyorum)

imzandaki sayfayıda okuduğumda anladım ve bağladım teli ayarla dedim "iki saniye sonra çıkar demişsiniz" bilgisayarımdan donanımı güvenle kaldırı tıkladım ama şu uyarıyı verdi -"... adb interface driver" başka bir program tarafından kurulu olduğu için durdurulamıyor- yaklaşık 15 dakikadır böyle görev yöneticisinin işlemler sekmesinde adb.exe nin çalışıyor olduğunu gördüm bunu kapatsam tel.i çıkartabilecem biliyorum ama adb.exe yi durdurmamın bi zararı olurmu?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.