Şimdi Ara

Fiber İnternet - Anlık İnternet Kopması *SS Eklendi - Çözüldü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
12.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende pazar günü modem değişimi için aramıştım. Biraz önce müsaitseniz geliyoruz dediler. Bakalım hangi router gelecek.
  • @uzöz

N desteği büyük ihtimal mevcut, daha önce dediğim gibi çekim alanı olarak Pirelliden abartılacak kadar üstün değil, anten bulunmaması eksi bir durum olmuş.
    Arayüz videosunu müsait bir anımda yapmaya çalışırım.
    Cihaz bağlantılarının Pirelli modemden hiçbir farkı yok. Hatta aynı dersem yalan olmaz.(1adet WAN girişi (binadan gelen kablo buraya giriyor.) 4 adet Lan (pc ethernet) girişi. 2adet telefon ve güç girişi bulunuyor)
    İstanbul/B.düzü'nde oturuyorum.
  • slm kardes modeminle dırekt pc baglantın vARSA KABLOLARDA SORUN YOK modemin arayuzune gır agbalantılarını sec lanbiridge tıkla yönlendirme de orda multı cast tıkını kaldır .sorunun duzelecek
    tır bırde modeme root ersım saglayamadıgın ıcın mh yi ara modemın dekı servıs kalıtesını triple pley sectır.sonra keyfıne bakkk
  • Superonline fiber internet e huawei hg253 ile bağlanıyorum. access point airties rt 205 kullanabilirmiyim. ayarlarını nasıl yaparım.teşekkürler.
  • Arkadaşlar ben de bi kaç hafta önce fiber internete geçtim Huawei HG253 modem bağladılar. Yalnız şöyle bir sorunum var modem de anten yok ve "N" destekli olmayan cihazlarda iyi çekmiyor. Kendi laptopumda ve iPad de N protokolü desteği olduğu için sorun yok ama PS3 ve evdeki diğer bilgisayarda sıkıntı var. Daha önceden airties rt 205 vardı sorun olmuyordu. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?
  • bulundugum yerin fiber hattı olup ılmadıgını nasıl nereden örenebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adolf Mogolo

bulundugum yerin fiber hattı olup ılmadıgını nasıl nereden örenebilirim

http://superonline.net/baglan/fiber-internet/hemen-basvur
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

quote:

Orijinalden alıntı: Adolf Mogolo

bulundugum yerin fiber hattı olup ılmadıgını nasıl nereden örenebilirim

http://superonline.net/baglan/fiber-internet/hemen-basvur

hep siteler ve rezistanslara veriyor fiberi
  • Herkese selam,
    Ben de fiber SOL'a geçmek üzereyim. Hattımı da taşıtacağım için Telefon konusu gündeme geldi, modemin konulabileceği tek yer banyo dolabının üstü filan. Neden diye sormayın. Şimdi elimdeki telsiz telefonun baz istasyonunu dolabın tepesine mi bağlayacağız dediğimde , Siemens AS180 marka model DECT önerdiler. Bu cihazın ana ünitesi verecekleri Huawei modemle eşleşiyormuş. Nasıl olduğunu anlamadım ama bir şekilde uzaktan eşleşiyormuş. Benzer konfigürasyonu kullanan var mı?
    AS180'in özelliklerine baktım, normal DECT telefonlardan bir farkını göremedim, evde iki tane DECT telefon var eskiden alınma, bunlar uymaz mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarrega

Herkese selam,
    Ben de fiber SOL'a geçmek üzereyim. Hattımı da taşıtacağım için Telefon konusu gündeme geldi, modemin konulabileceği tek yer banyo dolabının üstü filan. Neden diye sormayın. Şimdi elimdeki telsiz telefonun baz istasyonunu dolabın tepesine mi bağlayacağız dediğimde , Siemens AS180 marka model DECT önerdiler. Bu cihazın ana ünitesi verecekleri Huawei modemle eşleşiyormuş. Nasıl olduğunu anlamadım ama bir şekilde uzaktan eşleşiyormuş. Benzer konfigürasyonu kullanan var mı?
    AS180'in özelliklerine baktım, normal DECT telefonlardan bir farkını göremedim, evde iki tane DECT telefon var eskiden alınma, bunlar uymaz mı acaba?

Kendi cevabımı kendim vereyim, belki birinin işine yarar.
    GAP uyumu olan DECT telefonları baz istasyonu olarak yukardaki gibi modemler ile eşleşebiliyor.
    Ben bir tane alıp bağlayacağım.
    GAP: (Generic Access Profile- Genel Erişim Profili) Bir el cihazının farklı markalardaki baz ünitelerle dahi uyum içinde çalışmasına olanak tanıyan standart.

• artık yeni dağıtılmaya çalışılan modemler Huawei modemlerdir N desteği vardır arkadaşlar.
  • bu modemin giriş şifresi ne beyler ? yanihttp://192.168.1.1/ bu adrese girince k.adı admin de şifre ne bağlarken gelene sorcaktımda unuttum admini kabul etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 27 Mart 2012; 21:17:05 >
  • standart kullanıcı adı ve şifresi admin. Ama süperonline bunu değiştiriyor kullanıcı admin şifre superonline olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

bu modemin giriş şifresi ne beyler ? yanihttp://192.168.1.1/ bu adrese girince k.adı admin de şifre ne bağlarken gelene sorcaktımda unuttum admini kabul etmiyor

Id. admin
    pass. superonline bu yeni dağıtılanın, eski modemde admin - admin ile giriyordum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzöz

@Gaara34

Bu cihazı tam tanıyamadık müsait bir zamanında detaylı bir inceleme yapabilirsen çok iyi olur.

Benim merak ettiklerim
    1. N desteği kesinlikle var mı? Kaplosuz çekim alanı nasıl?
    2.Cihaz arayüzü nasıl detaylı ayar yapmaya imkan veriyor mu? (CAMTASIA STUDIO Türü bir programla menülerde gezerken bir videolu tanıtım yapsan ne iyi olur )
    3.Cihaz bağlantılarının yakından çekilmiş fotoları
    4.Hangi ilde ikamet ediyorsunuz bu modem heryerde kullanıcılara veriliyor mu?

merhabalar
    aynı modemi bende kullanıyorum. masaüstü PC im ethernet kablosu ile bağlı. download ve upload hızlarımda hiç bir sorun yaşamıyorum. kopma falan da olmuyor. evdeki diğer odalardan laptop ile rahatça giriliyor. internette dolaşırken video izlerken hiç bir sorun yok. evin en uzak bölümü mutfak ve orada laptopun çekim gücü 5 te 3 diş görünüyor. bu intenette gezmek için yeterli bir seviye. buraya kadar hiç bir sıkıntım yok. zaten laptopu evdeki diğe ahali kullanıyor (: buda onlara yetiyor.

ancak mutfak ile yanyana olan salonda DARK mini mania media player ım var ve kablosuz ağdan modeme bağlantı kurabiliyorum. laptop ve masa üstü PC im ile bağlantı kurarak paylaştığım dosyaları görebiliyorum. Div-x formatındaki 700-800 Mb.lık filmlerde takılma olmadan izleyebiliyorum ancak 5-6 Gb. yada daha büyük boyuttaki HD filmlerde takılma oluyor. ve sıklıkla kablosuz ağ kopup tekrar bağlanıyor. media playerın ağ çekim gücüne baktığımda bazen 5 te 4 bazen de 5 te 3 çekim gücü gösteriyor. modemim ağdaki cihazlara uzak kalıyor diye düşünüyorum. aradaki mesafe yaklaşık 10 m. ayrıca yaklaşık 3 tane de duvar ver arada.

aklımda şu an modemin yerini, evin ortasına almak var. ancak modemin yerini masa üstü PC imde ethernet kablosu kullandığım için değiştirmek istemiyorum. bu sebeple bana media playerdan en yüksek hızda 300 Mbps veri akışı sağlayabileceğim yöntemler önermenizi istiyorum. internette biraz araştırma yaptım ve aşağıdaki linkteki anten ile problemi kesin olarak aşabilir miyim?

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=bd999441&categoryId=2699#Gorseller

yani media player dan takılma yada kesinti olmadan HD film izleyebilmem için ne yapmam gerekiyor?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

ayrıca yukarda sorulan "bu modem de n desteği varmı" sorusunun yanıtı evet var. nerden biliyorum aşağıdaki resimden de görüleceği üzere medemin arayüz ayarlarında görünüyor.

Fiber İnternet - Anlık İnternet Kopması *SS Eklendi - Çözüldü

ayrıca resimde görülen "koruma aralığı" ayarı nedir bilen varmı? iki seçenek var "kısa" "uzun" ikisinide denedim sonuç değişmedi. filmlerde takılma oluyor gene...

Fiber İnternet - Anlık İnternet Kopması *SS Eklendi - Çözüldü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferdi_emyo -- 14 Nisan 2012; 1:06:30 >

• Bugün sabah ben de istedim bu aletten. İlk seferde mevcut modemde arıza olmadan değişim yapamayacaklarını söylediler. Kapatıp yeniden aradım, bir başkasına bağlandım. Bu sefer kayıt açtılar ve teknik servs yönlendirdiler. Olur da bugün yeni cihazdan getirirlerse, enine boyuna bir test yapmayı düşünüyorum. Burada yayınlarım.
  • Cihazı ben de alabildim sonunda. Test aşamasındayım. Umarım kesintiler bende de son bulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

Bugün sabah ben de istedim bu aletten. İlk seferde mevcut modemde arıza olmadan değişim yapamayacaklarını söylediler. Kapatıp yeniden aradım, bir başkasına bağlandım. Bu sefer kayıt açtılar ve teknik servs yönlendirdiler. Olur da bugün yeni cihazdan getirirlerse, enine boyuna bir test yapmayı düşünüyorum. Burada yayınlarım.

modemın baglantı noktalarının fotografını psaylasabılır mısınız? (Modemın sagında mı solunda mı altında mı ustunde mı?)

Duvar baglantı aparatı olup olmadıgını belırtır mısınız?

sankı masa ustunde durması ıcın yapılmıs..

bır de fıkırlerınızı rıca edecegım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mimaron -- 25 Nisan 2012; 0:54:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mimaron

quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

Bugün sabah ben de istedim bu aletten. İlk seferde mevcut modemde arıza olmadan değişim yapamayacaklarını söylediler. Kapatıp yeniden aradım, bir başkasına bağlandım. Bu sefer kayıt açtılar ve teknik servs yönlendirdiler. Olur da bugün yeni cihazdan getirirlerse, enine boyuna bir test yapmayı düşünüyorum. Burada yayınlarım.

modemın baglantı noktalarının fotografını psaylasabılır mısınız? (Modemın sagında mı solunda mı altında mı ustunde mı?)

Duvar baglantı aparatı olup olmadıgını belırtır mısınız?

sankı masa ustunde durması ıcın yapılmıs..

bır de fıkırlerınızı rıca edecegım..

Merhaba olculeri buldum :

Duvar ve masa aparatı olmadan boyutları (U × G × Y) = 173 mm × 48 mm × 146.5 mm

Daha detaylı bilgi için :http://www.superonline.net/Dosyalar/Modemler/Fiber/Kullanim-Klavuzu/HG253.rar

• Dün 50 mbps fiber internetim bağlandı. Ancak kablosuz olarak en fazla 15 mbps i görebildim. Aradım n destekli huwaie modemle mevcut prelli modemi değiştircekler. Bakalım ne farkedecek?Buarada ps3 te kabloyla bağlı ve test dediğimde ps3 te dowload 7 mbps çıkıyor. Bu daha fazla olması lazım değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.