Şimdi Ara

Asus yeni anakartı Rampage IV Gene'yi satışa sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Geçtiğimiz günlerde X79 çipsetli anakart pazarının %70'ine hakim olduğunu açıklayan Asus, donanım meraklıları ve hız aşırtma tutkunları için Republic of Gamers serisine "atom karınca" yakıştırması yapılan yeni bir anakart daha ekledi. İlk detayları Kasım ayında ortaya çıkan ancak o dönemden bu yana hakkında daha fazla açıklama yapılmayan Rampage IV Gene, resmi olarak tanıtıldı.

Yakın zamanda raflardaki yerini alması beklenen Micro-ATX formundaki Asus Rampage IV Gene, Republic of Gamers serisinin karakteristik tasarım ve donanım özelliklerini LGA2011 platformuna daha kompakt boyutlar ile sunuyor. Intel'in Sandy Bridge-E kod adlı Core i7-3000 serisi işlemcilerinin tamamına destek sunan anakartta, dört adet DDR3 bellek slotu bulunuyor. AMD Crossfire ve Nvidia SLI teknolojileri üzerinden çoklu GPU kurulumları için üç adet PCIe x16 slotu ile donatılan anakartta ayrıca diğer dahili donanımlar için bir adet PCIe x4 slotu da bulunuyor.

Siyah renkli baskılı devre kartı üzerinde kırmızı renkli komponentlerle agresif bir görünüm sergileyen Rampage IV Gene, UEFI tabanlı gelişmiş BIOS tasarımı ile hız aşırtma tutkunlarına sistemin hemen her detayı üzerinde gelişmiş kontrol ve ayar olanağı sunuyor. Kart üstü güç, reset ve clear cmos butonlarına ek olarak profesyoneller için donanımsal voltaj okuma noktaları ile gelen anakarta, Asus'un Extreme Edgine Digi+ II teknolojisi eşlik ediyor. 

Supreme FX III ses teknolojisinin eşlik ettiği anakartın diğer özellikleri arasında USB 3.0, SATA-III, eSATA ve optik dijital ses çıkışları bulunuyor. Intel'in en yüksek performanslı masaüstü işlemcilerini daha kompakt sistemlerde kullanmak veya hız aşırtma çalışmaları için geleneksel ATX anakartlara göre daha minyatür sisteme ihtiyaç duyan kullanıcıların hedeflendiği Asus Rampage IV Gene'nin yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenirken, tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ise açıklanmadı. 

• 8 pin cpu güç yeri cok sıkış tepiş olmuş :D
  • İyi hemde çok iyi Asus ve anakart gözü kapalı alırım :) İntel işlemcilerine eyr vermesi güzel bir durum....
  • şundaki güney köprüsü pasif soğutma extreme de de olsa n'olurdu ki...
  • @spinalsurgeon

extreme'deki fanı biostan açıp kapatabiliyorsunuz. Normal kullanımda açmaya da gerek yok zaten; sadece extreme overclock yani sıvı azot vs uygulayıp yüksek voltaj veriyorsanız chipsete o zaman kullanılmak üzere eklenmiş bir aparat.
  • o.O anakart küçük mü normal mi ?
  • @uyesercan

bi incelemede kapatılmıyo diye duymuştum ve çok rahatsız edici bi ses veriyodu. hatta sırf bu yüzden ud7 düşünür olmuştum bunu duyduğuma sevindim. bilgi için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spinalsurgeon

@uyesercan

bi incelemede kapatılmıyo diye duymuştum ve çok rahatsız edici bi ses veriyodu. hatta sırf bu yüzden ud7 düşünür olmuştum bunu duyduğuma sevindim. bilgi için teşekkürler.

yok kapatılıyor, hem kapatılması bile fanın fişini çekerdiniz en kötü ihtimal :)
  • çok sıkışmış .d
  • Asus Gene serisine creative ses kartı koyuyor ama extreme modele koymuyor, en uyuz olduğum yanı bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

o.O anakart küçük mü normal mi ?

standart micro atx işte işlemci slotu biraz büyükçe bu X79 un ondan biraz daha küçük geliyor göze
    maalesef fiyatı boyu ile orantılı olmuyor bunun
  • ucuz yollu giriş seviyesi için ideal, internet kafeler, ofisler için biçilmiş kaftan...

:P
  • kendi küçük fiyatı büyük :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

ucuz yollu giriş seviyesi için ideal, internet kafeler, ofisler için biçilmiş kaftan...

Ucuz yollu ve giriş seviyesi için mi
  • Fiyatı 299 dolar +KDV eee buna birde Sandy Bridge-E işlemci alınıncaksın.
    1-1.5 yıl sonra intel yeni bir soket çıkartacak ondan sonra at çöpe gitsin.
    Suç İntel'in tekel sanki anasını satayım. Uçuk fiyatlardan piyasaya mal sürüyor doğal olarak ucuk fiyatlı işlemcinin uçuk fiyatlı anakartı olur. Yemin ediyorum mal bu İntel. Kullanıcı kazıklama politikası güdüyor yıllardır.
  • @boox

aldın bi araba 1-2 yıl sonra yeni kasası çıktı ne yapcan arabayıdamı çöpe atcan? anlaşılan sen amd hayranısın...sen merak etme hastası her zaman en son teknolojiye düşünmeden parayı verir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

ucuz yollu giriş seviyesi için ideal, internet kafeler, ofisler için biçilmiş kaftan...

• kimse internet kafeye bunu koymaz ya alır dandirik amd a8 lerden koyar çöp sistem :D bu işin extremesi ya o fazlar olmaz net cafede :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nysarac -- 5 Şubat 2012; 13:22:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.