Şimdi Ara

Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX | 2012-07-14

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.512
Cevap
25
Favori
326.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • .32 kernel Elite v9.7galnet için Second Edition güncellemesi.

Değişiklikler ve yeni eklenenler:

- Beats Audio
    - Video kayıt iyileştirmesi. (800x480 çözünürlük içindir. Bu formatta kayıt için sistemle gelen kamera programında High isimli profil seçilmeli.)
    - ezet .32 kernel
    - Fotoğraf çekim kalitesinde az da olsa iyileştirme.
    - Yenilenip iyileştirilmiş GPS ayarları.
    - Arama tuşuna basınca ekranın kapanması.
    - Bas sesler için iyileştirme (+4 dB)
    - Batarya iyileştirmesi (Neredeyse pili koklayarak çalışıyor.)
    - Bellek yönetimi ve kernel iyileştirmeleri.
    - .35 kernel X2 ve SX'de tecrübe edilmiş irili ufaklı değişiklikler.
    - Temada ufak tefek düzenlemeler.
    - Hızlandırılmış WI-FI
    - Hızlandırılmış 2G/3G

Elite 9.7g SE İndirme linki:

http://www.mediafire.com/?9e5ek4hitgd63r6

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Elite SX Stabil sürüm (2012-07-14)

Özellikler:
    - Eklemeler yapılmış Aurora 4.1 kernel
    - Hızlandırılmış açılış
    - Yeniden düzenlenmiş RAM ve Önbellek yönetimi
    - Artırılmış internet güvenliği
    - Optimize edilmiş Sqlite veritabanı ve I/O erişim hızı
    - Daha iyi SD-kart erişimi
    - Yüksek kalitede konuşma sesi
    - Yüksek kalitede müzik sesi (Beatsaudio yüklenmesi önerilmez. Kaliteyi bozarsınız.)
    - Video kayıtları için artırılmış kayıt kalitesi. (ROM içindeki standart kamera programıyla)
    - İnternet sayfa erişimlerini yavaşlatan reklamları önemli ölçüde önleme
    - MIUI V4'ten kaynaklanan kilit ekranında takılma sorunu giderildi.
    - Ses tuşlarıyla uyanma mevcut.
    - Optimize edilmiş GPS (Türkiye için)
    - Telefonu ve işlemciyi yoran tüm izleme servisleri ve hakkınızda veri toplayan eklentiler engellendi. (thombstone, logcat, userbehaviorstats, anr, wifi and cell zone tracker.)

Not: Belleğin daha verimli çalışması için Settings > Developer Settings > Background Process Limit ayarını 4 olacak şekilde ayarlayın. (Bu ayar kaydedilmez. Telefonu yeniden başlattığınızda tekrar yapmalısınız)

İndirme Linki:

http://www.mediafire.com/?x4jlrjwxjf3rae2

Elite SX Oyun İyileştirme Paketi:
    Oyun iyileştirmesini aktif hale getirmek için:http://www.mediafire.com/?6ff1f8hk3leb31s

Oyun iyileştirmesini kaldırmak için:http://www.mediafire.com/?glt7p4o6w4gwtv7

Elite SX için MIUI V4 2.7.6 sürümden 2.7.13 sürüme yükseltme eklentisi:

Bu eklenti, sadece MIUI V4 altyapısında 6 Temmuz 2012 tarihinde yayınlanan sürümden, 13 Temmuz 2012'de yayınlanan sürüme kadar değişen kısımları Elite SX'e eklemektedir. Bu hafta yayınlanan sürümde, MIUI V4 framework yapısında değişiklikler yapılmış. Ayrıca Home tuşuna basınca açılan uygulama sonlandırma menüsü değişmiş. Bellek boşaltma komutu verdiğinizde, öncekine göre yaklaşık 20-30 MB daha fazla bellek boşalıyor. Bu konuda iyileşme olmuş. Üstüne de Elite SX'in RAM yönetimi ve ek olarak benim önerdiğim Background Process Limit ayarı yapılırsa boşaltılan bellek 225 MB'a kadar çıkıyor.

Güncelleme dosyasına arama tuşuna basılınca ekranın kapanması özelliğini de ekledim.

Güncellemeyi CWM'den kurun. Herhangi bir wipe işlemi yapmanıza gerek yok. Gerekli gördüğüm için, paketin kendisi dalvik-cache bölümünü silecek şekilde ayarladım. Kurulmuş olan uygulamalarınız etkilenmeyecek. Sadece güncelleme sonrası ilk açılış biraz uzun sürecek.

ROM'u ilk kez kuranlar, bu güncellemeyi rom kurulumu bittikten sonra CWM'den çıkmadan önce kurabilirler.

İndirme Linki:
    http://www.mediafire.com/?d7f20vh69971s67

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Elite X2 Final - 2012-06-09

Bu versiyonla beraber, işlemci sıkıntısı yaşayan arkadaşların sorunu çözülür diye umuyorum. Sayfanın daha aşağısında yer alan 12 Mayıs tarihli Elite X2 yerine 9 Haziran tarihli yeni versiyonu kurun.

ÖNEMLİ: Sorunsuz çalışması için, mutlaka öncelikle B518 kurun ve tüm wipe işlemlerini yapın.

Elite X2 Final Link:
    http://www.mediafire.com/?7m4a164q8s62axl

Elite X2b Güncellemesi - 2012-07-21
    http://www.mediafire.com/?ji7cx100oi5bb2i

Elite X2b güncellemesi, framework üzerinde ve bazı sistem uygulamalarında yapılan optimizasyonları, açılış süresinde ve bellek yönetiminde iyileştirmeler içerir.
    Güncellemeyi, Elite X2 kurulduktan sonra, CWM'den çıkmadan X2 üzerine kurabilirsiniz. Güncelleme, kurulu uygulamaları ve sistem ayarlarınızı etkilemez. Güncelleme sonrası ilk açılış biraz uzun sürecektir.

Güncelleme paketiyle beraber,
    - Kernel değişecek ve batarya + RAM optimizasyonu içine gömülmüş olarak gelen yeni bir kernel kullanmaya başlayacaksınız.
    - Kamera ayarlarında, özellikle fotoğraf çekim kalitesinde bir miktar daha artış sağladım.
    - Video çekimleri için de bir miktar iyileştirme yaptım.
    - Ayrıca ufak tefek bazı değişiklikler yaptım ve kernel sayesinde romun performansı düşük frekanslarda bile arttığından, işlemci hızını 122/806 Mhz olacak şekilde düşürdüm.

Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14

Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14 Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14
     Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14 Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14

Pdroid için özel bilgi:

PDroid'in etkili bir şekilde çalışması için şunu yapın:

Tüm uygulamalarınızı kurun. Bu esnada PDroid uyarılar verse de aldırmayın. Kurma işlemleriniz bitince PDroid'i açın. Menü tuşuna basıp Refresh seçin. Pdroid sistemde kurulu uygulamaları tarayıp listeleyecek.

Tarama bittikten sonra her bir uygulamanın üstüne tıklayın ve açılan ayar penceresinden kısıtlanacak özellikleri seçin.

Neden kısıtlıyoruz?

Kısıtlamalıyız, çünkü öyle uygulamalar var ki, sizin arama yaptığınız son numaraları, telefon rehberinizi, ilgi duyduğunuz sitelerin listelerini, hangi sitelerde daha fazla zaman geçirip telefonda neler yaptığınıza dair bilgileri toplayıp, yayıncısına gönderiyorlar. Sorsalar, zorlasalar paylaşmayacağınız özel bilgilerinizi sizden izinsiz bir şekilde toplayan programları sınırlamanızda yarar var.

Neleri kısıtlayacağımıza gelince:
    Benim tercihim, bilinçli olduktan sonra uygulamalarınızın çalışmasını etkilemeyen her şeyi kısıtlamak yönünde. Ama henüz yeniyseniz, PDroid vasıtasıyla kısıtlamanız gereken en önemli şey Device ID bilgisidir. Bu bilgi her telefonda farklı ve benzersizdir. Bir nevi vatandaşlık numarası gibi diyebiliriz. Sadece bu veriyle bile hakkınızda inanılmaz miktarda veri toplanabilir. Device ID bilgisi her uygulamanın başvurduğu ve topladığı bir bilgi değil. Ancak her uygulama için kesinlikle engellenmesi gereken bir bilgidir. Çünkü bu bilgiye ulaşamamak, hiçbir uygulamanın çalışmasına engel olmamaktadır.

En azından engellenmesi gereken özelliklerin listesini aşağıda veriyorum.

- Device ID
    - Phone Number
    - SIM Card Serial
    - Subscriber ID
    - Incoming Call Number
    - SIM Info
    - Network Info

Bunları mutlaka her uygulama için yapın. Bazı uygulamalarda listede yer alan özellikler olmayabilir. Yok ise pas geçin. Yaptığınız ayarlar için her satırın en sağında bulunan daire içindeki çizgiye tıklayın ve kırmızı hale gelmesini sağlayın. Sonra aşağıdaki Save düğmesine tıklayın. Tüm uygulamaların ayarlarını bir kez yaptıktan sonra, Menü tuşuna basıp Backup /Restore bölümüne giderek ayarlarınızı yedeklerseniz, romu tekrar kurduğunuzda aynı ayarları tekrar yapmanız gerekmez. Ayarları Restore işlemi uygulayarak geri yüklersiniz.

Elite ROM X2
    2012-05-12

Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14  Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14
     Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14  Huawei u8800 için Elite serisi ROM'lar X ve SX  | 2012-07-14

Bu sürümle gelen en büyük değişiklik:
    - Yeniden inşa edilmiş MIUI sistem altyapısı.
    Elite X2, tamamen .35 kernel Huawei yazılımı üzerine kuruldu. Adreno sürücüleri de dahil olmak üzere,.32 kernele ait tek bir melez sürücü dahi yok.

Kernel değişiklikleri:
    - Yepyeni kernel sayesinde ve CPU için özel tüketim ayarlarına müdahale imkanına sahibiz. init.d içindeki 00cpu dosyasında CPU için her frekans kademesine özel voltaj ayarları var. 850 altına inmeyin(Sistem açılmaz). 1000 ve üstü ise aşırı batarya tüketimine yol açar.
    Yeni kerneli, tıpkı .32 kerneldeki Franco kernel gibi çalışacak şekilde, verimlilik ve performansı artıran sysctl ayarlarıyla sil baştan yapılandırdım.
    - Kernel 1.4 GHZ'e kadar çıkabiliyor. Ancak bataryasını ve telefonunu seven, işlemci ayarlarını değiştirmesin. Maksimum 800 MHz ile çalışacak şekilde yayınlayacaktım, ancak değerleri değiştirmek için sistemi kurcalayacak kullanıcıların yaşayabileceği sorunları göz önüne alarak 1 GHz değerini en yüksek değer olacak şekilde ayarladım.
    Yeni kernel, .35 kerneldeki önemli sorunlardan birini daha çözüyor. Telefonu tamamen kapattıktan sonra açtığınızda SD kartın görülememesi sorunu yok.

Diğer değişiklikler:
    - Elite 9.7 galnet'deki Bluetooth kulaklık tanımlarını (AudioBTID.csv içinde) Elite X2'ye aktardım ve HTC'nin genişletilmiş Bluetooth set listesiyle birleştirdim. 9.7'deki sorunsuz bluetooth özelliğini .35 kernele taşıdım. (Elimde donanım yok. Bu özelliği test edemedim. @radyougur'un denemesinde yarar var.)
    - Daha kaliteli ses. Gerek konuşma ve gerekse müzik için kaliteyi artırdım. Ek uygulama ihtiyacı kalmadığından Volume+ ve DSPManager kaldırıldı. AudioFilter.csv dosyasını yeni baştan yazdım. Ayrıca HTCBeatsAudio'yu da ekledim.
    - Her zamanki gibi kişisel güvenlik için olmazsa olmazımız PDroid, yine yeni sisteme entegre edilmiş olarak geliyor. (Kullanmadığınızda, varlığı performans düşürmeyecek. Kaldırmanıza gerek yok.)
    - Yine güvenlik için bir diğer olmazsa olmazımız DroidWall firewall sistemi.
    - Sadece Elite ROM'larda düzgün çalışan benzersiz Bravia Engine, yine sisteme dahil.
    - Her zamanki gibi Hava Durumu masaüstü uygulaması widget olarak sisteme dahil.
    - X1a'da olduğu gibi sorunsuz WiFi tether ve USB tether için, sisteme eklenen iki özel uygulama var. (Wired Tether ve WiFi Tether. Testlerde ikisinden de çok iyi sonuçlar aldım.)
    - X1a'da olduğu gibi MIUI üzerinde Kişi listesini SIM karta transfer etme imkanı olmadığından Contact2SimPro yazılımı ROM'a entegre edilmiş olarak geliyor. İhtiyaç halinde kullanırsınız.
    - X1a'da olduğu gibi Viber artık ücretsiz olduğu için sisteme eklendi.
    - X1a'da olduğu gibi Battery Calibration uygulaması sisteme eklendi.
    - X1a'da olduğu gibi, daha hızlı resim gösterme özelliği olduğundan, QuickPic uygulaması da sisteme eklendi. (Gallery uygulaması silinmedi.)
    - ROM full Multilanguage altyapıya sahip. Ancak Türkçe seçiliyken az sayıda, ufak tefek Çince olan kısımlar var. Onları da imkanı olan bir arkadaş düzeltirse sevinirim.
    - 2.3.5 altyapısı sayesinde dahili ve harici bellekler hem telefondan hem de bilgisayardan sorunsuz kullanılabiliyor.
    - İnternet güvenliği, hız ayarları, sistem performans ayarları vs. her zamanki gibi Elite serisine özgü ayarlar eklenerek yapılandırıldı.
    - Power tuşuna basınca gelen recovery menüsünü henüz ekleyemedim. Bu nedenle rom içindeki QuickBoot uygulamasını kullanın.

ROM kurulduktan sonra, masaüstü gelince 1 dakika kadar bekleyip, sistemi yeniden başlatın. (Bunu mutlaka yapın.)

Framework farklılıkları nedeniyle ayarlarınızı yaparken dikkat edilmesi gerekenler:
    2.3.5 Huawei yazılımının framework altyapısı geri planda çalışmaya devam ettiğinden, arabirimde stock romdakine benzer butonlar ve grafikler görebilirsiniz.
    Bunların sisteme herhangi bir dezavantajı yok. Tersine, stabilite adına birçok avantaj sağlıyor. Merak etmeyin, sistem sorunsuz çalışacaktır.

- Ekran animasyonları ilk açılışta kapalı gelecek. Ayarlar'dan Ekran seçeneğine gidip açın.
    - Settings uygulaması 2.3.5 altyapısını taşıdığından, MIUI Launcher ayarlarını kapsamıyor. Launcher ayarları için masaüstündeyken Menü tuşuna basıp gelen menüden Launcher Settings seçmelisiniz.
    - Bataryayı yüzdesel gösterimi gösterecek şekilde ayarlamak için, Durum Çubuğu'nu aşağı çektiğinizde ekranın sağ üstünde göreceğiniz "..." üç nokta şeklindeki butona uzun basmalısınız. Aynı butona kısa süreli basarsanız, tıpkı Elite SX'deki gibi, durum çubuğundaki kısayol butonlarının yerlerini değiştirebilirsiniz.

ÖNEMLİ:
    - 2.3.5 altyapısının framework altyapısını bozmamak adına, MIUI uygulamalarına ait framework ayrıca adreslenmiş (framework-miui-res) durumda. Bu nedenle bazı MIUI uygulamaları artık çalışamadığından iptal ettim.
    Kaldırılan uygulamalar, MIUICamera ve MIUI Backup. Kamera için rom ile gelen 2.3.5 Huawei Camera yazılımını veya LGCameraPro kullanın.
    Backup için Titanium Pro ile önceki sisteminizden mutlaka yedek alıp, Elite X2'yi ondan sonra kurun.
    - Titanium ile yedeklerinizi yükleyip uygulamalarınızı kurduktan sonra, artık ihtiyacınız kalmadığında, USB hata ayıklamasını kapatın. Böylece bellek erişimleri daha iyi olacaktır.

Nadir de olsa ara sıra ekran takılmaları yaşayabilirsiniz. Bu takılmalar seyrek ve anlıktır ve iki kollu framework yönetiminden (MIUI framework ve 2.3.5 framework) kaynaklanmaktadır.
    Sistemle ilgili herhangi bir soruna işaret etmememektedirler. Birkaç saniye beklediğinizde sorun kalmayacaktır.

Elite X2 indirme linki:

http://www.mediafire.com/?d3pn6k66039vd0j

Bazı telefonların işlemcisi standart haldeki Elite X2 ile çalışmayıp reset döngüsüne girmektedir. Telefonunuz açılırken Huawei logosunda takılır ya da reset döngüsüne girerse aşağıdaki eklentiyi CWM üzerinden kurun. Paket yüklendikten sonra telefonunuz sorunsuz çalışacaktır.

Elite X2 CPU FIX pack:
    http://www.mediafire.com/?ek452db74woijum

MIUI V4 tabanlı Elite ROM SX Final Sürümü
    2012-04-15

1 - Donanımsal hızlandırma çalışıyor.
    2 - Wifi : Çalışıyor
    3 - Wifi Tethering : Barnacle ile Çalışıyor.
    4 - USB Tethering: Çalışıyor.
    5 - Bluetooth Tethering : Çalışıyor.
    6 - Stereo BlueTooth Kulaklık : Çalışıyor. (8-10 Metre)
    7 - GPS : Çalışıyor
    8 - Pusula : Çalışıyor
    9 - FM Radyo : Çalışıyor.

Kurulum:

Yüklü değilse, öncelikle Huawei 2.3.5 fabrika yazılımı kurun. (B518 şiddetle önerilir ancak B522-B526-B528 de olur.)
    Pembe ekrana ulaşıp CWM 5.0.2.7 kurun.
    Telefonu CWM ile başlatın ve aşağıdaki aşamaları aynı sırayla eksiksiz uygulayın.

- Data wipe / factory reset
    - Wipe cache partition
    - Mounts and Storage menüsüne gidin ve format/system seçin
    - Advanced menüsüne gidin ve Wipe Dalvik-cache seçin.
    - Advanced menüsünden çıkmadan Reboot Recovery seçin.
    - Reboot Recovery işleminden sonra telefon tekrar başlayacak ve yeniden CWM ile açılacak.
    - Şimdi install zip from sdcard seçeneği ile Elite SX ROM'u kurabilirsiniz.

Kurulum bittikten sonra ilk açılış uzun sürecektir.
    Masaüstü geldiğinde sabırlı olun ve bekleyin. Elite SX arkaplanda birçok işlem yapacak ve kendisini telefonunuza uyacak şekilde optimize edecek.
    Bu esnada şebeke bağlantısı olmayabilir. Beklerken durum çubuğunu takip edin. Yaklaşık 2 dakika sonra şebekeye bağlanılacak ve bir süre sonra da EDGE ya da 3G bağlantı sembolü durum çubuğunda belirecektir.

Sembol ekrana geldikten sonra telefonu tekrar başlatın. Artık Elite SX'i kullanabilir ve kendi isteğinize göre ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Link:
    http://www.mediafire.com/?ua7nuubuury6xx0

Elite X1a (.35 kernel) değişiklikler:
    MIUI 2.4.20 update
    Multilanguage sistem. Xda için İng. ayarlı. Türkçe mevcut. İlk açılışta dili değiştirirsiniz.
    PDroid entegre edilmiş en son framework
    Entegre Droidwall
    CM7 Camera app
    Viber
    Unit converter
    İyileştirilmiş Bravia Engine
    Çin sitelerinde yeni root@unn #132 kernelle daha az güç tüketimi vaat edilmiş. Test edilmesinde yarar var.
    USB ve WiFi tether için yazılıma gömülmüş iki özel uygulama (Wired Tether ve WiFi tether) (test ettirdim ikisi de çok iyi çalışıyormuş. Bunlar başka yerde yok.)
    Kernel performance mods

ROM kurulduktan sonra, ilk boot bitip masaüstü gelince 30 saniye bekleyip telefonu yeniden başlatmak gerekiyor. Bunu yapmadan önce program simgeleri eksik olabilir. İkinci açılışla beraber herşey normal oluyor. Google Apps kullanılmazsa, google programları silindiği taktirde ROM 234 MB boş bellekle açılıyor. FMR dahil ama RAM boşaltması için 1 kereden fazla kullanılmasını önermiyorum. Home tuşuna basarak Uygulamaları Sonlandır seçeneği ile boşaltma yapmak daha iyi.

Elite X1a.35 Link:
    http://www.mediafire.com/?7u5mdwtt2ax2n0b

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIUI tabanlı Elite ROM X1 (v11)
    2012-03-20

Elixe X1 .35 kernel FIXED
    http://www.mediafire.com/?csaqe2nqwa8g5gk

Elixe X1 .32 kernel FIXED

http://www.mediafire.com/?ria7b9hvpsynb7z

Oyun oynayanlar için 3D Performans sürücüsü:
    (Elite ROM 9.5'e ait sürücüdür. Sadece .32 kernel X1'e yüklenebilir. .35 kernel X1'e yüklenmez.)
    http://www.mediafire.com/?d8mqwta91t32891

.32 kernel X1 ve .35 kernel X1'de uygulama altyapıları benzer özelliktedir ve PDroid güvenlik motoru her iki sürüme de entegre edilmiştir. Aşağıdaki linkten Pdroid için ayar uygulamasını çekip kurarak kullanabilirsiniz.
    http://www.mediafire.com/?72irqahu2j57ip3

Elite ROM X1 ile gelen değişiklikler:

Yeni kernel
    B528 kamera fix
    Arabirim düzenlemeleri
    Performans düzenlemeleri
    .35 kerneldeki ses sorunları bu sürümle beraber tamamen bitmiştir.
    Yeni kernelde dosyalarla ilgili Permission ayarlarında ortaya çıkan problemler nedeniyle ext4 dosya sistemi bırakılarak ext3 dosya sistemine dönülmüştür.
    + Daha iyi bir çalışma ortamı için diğer düzenlemeler...

Elite ROM'un 9.x serisinden bu yana Türkçe altyapı konusunda yardımlarını esirgemeyen @safakdemir1'e teşekkürler..

quote:

Elite ROM X1.35 kernel için ekran hassasiyetini azaltma yöntemi:

http://www.mediafire.com/?d2742g4zm4fg3da

Yukarıdaki linkte yer alan uygulamayı indirip kurun. Programı açtıktan sonra Enable Serv. düğmesine tıklayın. Superuser açılacak ve uygulamaya root yetkisi vermek isteyip istemediğinizi soracak. Root yetkisini verip onaylayın.

Sonra ekranın altında yer alan ayar sürgüsünü sıfıra kadar çekip Apply düğmesine basın.
    Belirgin bir rahatlama elde edeceksiniz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIUI tabanlı Elite ROM X (v10)
    Bu ROM'un .35 Kernel yani 2.3.5 Fabrika yazılımı B518 veya B526 üzerine kurulması önerilir.

Özellikler:
    - Elite ROM X (v10) sürümü genel olarak .32 kernel v9.7 sürümüyle aynı özelliklere sahiptir.
    - Ek olarak .35 kenelin önemli sorunlarından olan ses seviyesi iyileştirildi. Gelen/giden arama seslerinde sorun yoktur.
    - Diğer .35 kernel romların hepsinin ortak sorunu olan Bluetooth kulaklık ses kalitesi ve müzik sesi problemi düzeltildi.
    - .35 kenele uyumlu yüksek performanslı 3D sürücüler eklendi.
    - 2.3.5 fabrika yazılımından kaynaklanan aşırı ekran hassasiyeti biraz azaltıldı. (Yine de fazla iyimser olmayın)

ROM'da ses problemi yoktur. Ancak ses seviyelerini daha da artırmak isterseniz, ROM ile birlikte gelen Volume+ uygulamasını kullanın.

USB tether doğal olarak çalışır. Wifi tether için Barnacle gibi uygulamalardan destek almalısınız.

Kurulum:
    B518 - B522 veya B526 fabrika yazılımlarından birini kurun. CWM yükledikten sonra Elite ROM X'i kurabilirsiniz.
    2.3.5 tabanlı fabrika yazılımını B163'teki gibi 3 kez kurmanıza gerek yok. Bir defa kurmanız yeterlidir

DİKKAT: Elite ROM X, ext4 dosya sistemini kullanmaktadır. Bu nedenle eski romlarınızdan alacağınız uygulama yedeklerinizi CWM üzerinden yüklerseniz sorun yaşarsınız. En iyi transfer yöntemi MIUI yedek programını kullanmaktır.

ROM KURULDUKTAN SONRA İLK FIRSATTA BATARYA KALİBRASYONU YAPMALISINIZ!

.35 kernel
    Elite ROM X
    MULTILANGUAGE
    (Languages: ES-RU-GR-PL-SW-DE-HU-KO-VI-CZ-SK-SL-TR-HE-AR-PE-UK)

http://www.mediafire.com/?51zopheo39746ee

PDroid Security
    ROM kurulumu bittikten sonra bu uygulamayı kurarak, kullandığınız uygulamaların telefonunuzdaki kişisel verilerinize erişimini kısıtlayabilirsiniz.
    Programı kullanmak istemiyorsanız bu uygulamayı yüklemeyin. İptal etmek için başka işlem yapmanıza gerek yoktur.

Elite ROM X geno desktop #1 kernel ile gelmektedir. Farklı kernel kullanmak isterseniz:

ret4rt kernel:http://www.mediafire.com/?zy57b138lz1fjmm

geno kernele geri dönmek için:http://www.mediafire.com/?nam17u4n8sn6md6

Oguzhan Mobile isimli arkadaşın Elite X için düzenlediği kernelde WiFi modülünün sık sık kapanarak bağlantının kopması sorunu giderilmiştir.
    Oguzhan kernel için:
    http://www.mediafire.com/?v4939v4u3s4n2xf

Elite X 1 Ghz Quadrant sonucu:

quote:

@şafakdemir1 arkadaşımızın u8800 için hazırladığı sayfaya mutlaka göz atın. İhtiyacınız olabilecek ek bilgi ve dosyalara oradan da ulaşabilirsiniz.

Link:
    http://u8800destek.tr.gg/

Kendisine teşekkür ediyorum.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MIUI tabanlı Elite ROM 9.7 Multilanguage 2012-02-18 12:34:00
    Bu ROM'un .32 Kernel yani 2.2.2 Fabrika yazılımı B163 üzerine kurulması önerilir.

Elite ROM v9.7galnet
    Galnet Framework (Sadece TÜRKÇE + İNGİLİZCE + ÇİNCE) (Languages: Only TR-EN-CH)
    Galnet Framework içeren Elite ROM v9.7 sürümü, fotoğraf çekimlerinde çok dilli sürüme göre daha kaliteli sonuçlar verir.

http://www.mediafire.com/?fsayurfa07tu86u
    Yeniden başlatma döngüsü ve kernel problemi giderildi. (Fixed bootloop and kernel issues)

Elite ROM v9.7multilanguage
    MIUI.us Framework Çok dilli yükleme paketi (Türkçe dahil)
    MULTILANGUAGE

http://www.mediafire.com/?0noh564lmu66bb3
    Yeniden başlatma döngüsü ve kernel problemi giderildi. (Fixed bootloop and kernel issues)

quote:

PDroid Security
    ROM kurulumu bittikten sonra bu uygulamayı kurarak, kullandığınız uygulamaların telefonunuzdaki kişisel verilerinize erişimini kısıtlayabilirsiniz.

PDroid iki parçadan oluşmaktadır. Ana parça yani asıl işlemleri yapan güvenlik katmanı, ROM içerisindeki framework çekirdeğine gömülüdür.
    Diğer parça ise, yukarıdaki linkte yer alan ayar uygulamasıdır.

Bu nedenle uygulamayı kullanmak istemiyorsanız, çıkabilecek sorunları önlemek amacıyla; Elite ROM yüklendikten hemen sonra, kullandığınız framework versiyonuna uygun PDROID-IPTAL eklentisini yüklemeniz önerilir.

PDROID ile problem yaşarsanız,

PDroid Uygulaması, bazı telefonlarda resetleme sorunlarına yol açabilmektedir. Eğer telefonunuzda v9.7 yüklendikten sonra sorunlar yaşarsanız, kullandığınız Framework versiyonuna uyan PDROID-IPTAL eklentisini kurun.

Galnet Framework için PDOID-IPTAL eklentisi:
    http://www.mediafire.com/?fab46cwlsjzd5bd

Çoklu dil içeren Multilanguage Framework için PDROID-IPTAL eklentisi:
    http://www.mediafire.com/?gugh2bfe7d5uku7

quote:

Eski Sürümler:

Elite ROM v9.6 Stable
    MULTILANGUAGE

http://www.mediafire.com/?ezmp7d7vdz301dp

Elite ROM v9.6a
    MULTILANGUAGE

http://www.mediafire.com/?mst1gjxg88s2280

quote:

Elite ROM Eklenti Paketleri
    ROM kurulumu bittikten sonra bu eklentileri kurarak, Elite ROM'u kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.
    Bu eklentiler v9.7 ile çalışmak üzere hazırlanmışlardır. Tüm eklentiler CWM ekranından yüklenecek şekilde paketlenmiştir.

KERNEL EKLENTİLERİ:
    Elite ROM ilk kurulduğunda Stockwell kernel ile gelmektedir.

Aşağıdaki kerneller hem Galnet Framework hem de Multilanguage Framework ile uyumludur.

Franco Kernel 4 Ekim 2011 versiyonu. (Bu kernel yüklendiğinde telefonun açılışı sırasında, "Verileri Hafıza Kartına Taşı" uyarısı almazsınız)
    http://www.mediafire.com/?7v54u6ysb7x494o

Franco Kernel 19 Kasım 2011 versiyonu. (Bu kernel, Franco'nun .32 kernel için yayınladığı son kerneldir. Batarya tüketimi ve performans konusunda daha iyidir. Ancak "Verileri Hafıza Kartına Taşı"uyarısına yol açan kernel problemi mevcuttur. USB Tether (doğal) ve Wifi Tether (program desteğiyle çalışır.)
    http://www.mediafire.com/?i1bkdkq1wxinz7p

Stockwell Kernel. (Bu kernel, USB tether ve Wi-Fi tether desteği konusunda daha iyidir.)
    http://www.mediafire.com/?spnygvpfa7a5kw4

Stockwell-2 Kernel (Bu kernel genel olarak Stockwell kernel ile aynı özelliklere sahiptir. Stockwell kernelden farkı batarya tüketiminin biraz daha azaltılmış olması ve kamerayla video çekimlerinde 544/1024 conservative işlemci ayarıyla daha stabil çalışma olanağı sunmasıdır.)
    http://www.mediafire.com/?mlkz8udia4b8qga

KERNEL DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞINIZDA, MUTLAKA X5 AYARLAR UYGULAMASINDAN İŞLEMCİNİZİN HIZ AYARLARINI KONTROL EDİP, İHTİYACINIZA GÖRE YENİDEN BELİRLEYİN.

Telefonda 3D oyun oynayanlar için performansı artırılmış 3D sürücü eklentisi:
    (Bu sürücüleri kurduğunuzda, özellikle Opera gibi internet gezgini uygulamalarında ekran akışkanlığı azalabilir ve takılmalarla karşılaşabilirsiniz)
    http://www.mediafire.com/?y5wpdckj83uc82h

3D performansı artırılmış sürücüleri kullanmaktan vazgeçerseniz, orijinal sürücülere dönmek için aşağıdaki eklenti paketini yükleyin.
    http://www.mediafire.com/?444eqmgvetfht8y

3D SÜRÜCÜLERDE DEĞİŞİKLİK YAPTIĞINIZDA, MUTLAKA X5 AYARLAR UYGULAMASINDAN İŞLEMCİNİZİN HIZ AYARLARINI KONTROL EDİP, İHTİYACINIZA GÖRE YENİDEN BELİRLEYİN.

ANA ÖZELLİKLER:

- MIUI tabanlı
    - Hızlı ve hassas kullanıcı arabirimi
    - Geliştirilmiş ses sistemi. Arama (Gelen/Giden) sesleri kusursuz. Müzik kalitesi odyofil düzeye yakın.
    - İyileştirilmiş GPS
    - Daha iyi fotoğraf çekimi için ROM'a gömülü Sony Ericsson Bravia Engine
    - Yüksek hassasiyete ve hıza sahip GSM /WIFI sinyal modülleri
    - Artırılmış internet hızı ve güvenliği
    - Web sayfalarındaki zararlı kodları ve reklamları önleme sistemi.
    - Daha iyi güç yönetimi ve uzun batarya ömrü
    - Tümüyle optimize edilmiş sistem
    - 3D oyunlar için optimize edilmiş Adreno sürücüleri (Ayrıca yüklenir.)
    - Fotoğraflar için hızlı odaklama ve resim çekme özelliği
    - Elite ROM teması
    - Kusursuz pusula YENİ Kalibrasyon yapmayı unutmayın (Video aşağıda)
    - Daha iyi video çekimi için yeniden düzenlenmiş kamera sürücüleri. YENİ
    - Kişisel bilgilerinizi korumak amacıyla, Elite ROM Framework çekirdeğine eklenmiş telefon güvenlik sistemi (PDroid) YENİ

KURULUMA BAŞLAMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER:

KURMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE MEVCUT UYGULAMALARINIZIN YEDEĞİNİ ALIN.

quote:

Elite ROM kullanmak istiyorsanız, telefonunuzda B163 fabrika yazılımı yüklü olmalıdır.
    B163 yüklü değilse veya daha önce denemek için dahi Huawei 2.3.5 fabrika yazılımını kurmuşsanız, mutlaka aşağıdaki işlemleri yaparak B163 fabrika yazılımı kurmalısınız.

IMEI'yi mutlaka yedekleyin ve aşağıdaki tüm işlemler sırasında harici SD kart kullanın. B163'ün dload klasörü harici SD kart üzerinde olsun.

- Birinci kez B163 kurun. Kurulum bitip telefon açılınca kapatın ve tekrar fabrika ROM kuracak şekilde açarak ikinci kez B163 kurun.
    - İkinci kez kurduktan sonra telefonun açılmasını bekleyin. Sonra kapatıp SD kartı çıkartın ve pembe ekrana gidip CWM 5.0.2.3 kurun
    - Sistemi CWM ile aç ve tüm wipe işlemlerini yapın.
    - Sonra SD kartı tekrar takın ve üçüncü kez B163 kurun.
    - Sistem açılınca kapatın ve pembe ekrana tekrar giderek CWM 5.0.2.3'ü tekrar yükleyin.

DİKKAT!..
    BİR KEZ 3 ADIMDA B163 KURULUMU YAPILDIKTAN SONRA, YENİDEN 2.3.5 YA DA BAŞKA BİR FABRİKA YAZILIMI KURMADIĞINIZ SÜRECE, ELITE ROM KURACAĞINIZ ZAMANLAR 3 KEZ B163 YÜKLEME İŞLEMİNİ TEKRAR YAPMANIZA GEREK YOKTUR.

B163 Fabrika yazılımı linkleri:
    http://www.mediafire.com/?d9dcbkvxuzbazth (@cdemir arkadaşa teşekkürler)

CWM 5.0.2.3 linki: (@hardcrss arkadaşa teşekkürler)
    http://hotfile.com/dl/144206322/fe7cd3f/CWM_Recovery_5.0.2.3-new_install.zip.html

KURULUM:
    Kurmaya başlamadan önce yapmanız gereken ön işlemler:
    Harici SD Kartınızda bir klasör açarak, Elite ROM ve eklenti paketlerinin hepsini açtığınız klasöre kopyalayın.
    Kopyalama işlemleri bittikten sonra telefonu CWM ile açabilirsiniz.

Elite ROM'un tam, etkin ve temiz bir şekilde çalışabilmesi için, ROM dosyasını CWM'de aşağıdaki adımları eksiksiz uyguladıktan sonra kurun.
    - Wipe data/factory reset
    - Wipe Cache partition
    - Wipe Dalvik Cache
    - Mounts and Storage bölümüne girip "mount /system" seçin. Mounts and Storage bölümüne girdiğinizde, "mount /system" yerine "unmount /system" ibaresiyle karşılaşırsanız, Advanced menüsü altındaki Reboot Recovery seçeneğini seçerek telefonun yeniden başlattığınızda Mounts and Storage bölümüne "mount /system" seçeneği gelecektir.
    - Mounts and Storage bölümüne tekrar girip "format /system" seçeneğini seçin. (Diğer format seçeneklerini hiçbir şekilde seçmeyin.)

Tüm temizlik adımlarından sonra "install zip from sdcard" seçeneği ile ilerleyip ROM dosyasını seçerek kurulumun başlamasını sağlayın..

Kurulum uzun sürebilir. Bittiğinde telefonu yeniden başlatın.

quote:

ELITE ROM'UN YÜKLENMESİ TAMAMLANDIKTAN SONRA:

Elite ROM MIUI tabanlı bir yazılımdır. MIUI'nin sorunsuz ve akıcı çalışması için aşağıdaki işlemleri yapmanız şiddetle önerilir:

Veri izleyici (Ana ekrandaki Tools klasöründe) ve Batarya izleyiciyi (Ayarlar >Sistem >Güç Ayarları >Güç Kullanım İzleyicisi) devre dışı bırakın.
    Bu iki uygulama işlemciyi sürekli meşgul ederek pilin çabuk bitmesine neden olmaktadır.

Şimdi widget ekleme menüsü yardımıyla ekrana Hava Durumu eklentisini ekleyebilirsiniz. Şehir ayarınızı kendiniz yapmanız gerekecek.

Hava Durumu da ekrana eklendikten sonra, kurulu uygulamalar arasında bulunan Spare Parts uygulamasını çalıştırın.

Uygulama açıldıktan sonra, Window animations ve Transition animations seçeneklerini Fast olarak ayarlayın. Bu sayede masaüstü akıcılığı artacak ve telefonunuz daha seri çalışacaktır.

Pusula uygulamasını kullanacaksanız, ilk kez çalıştırdığınızda pusulanın kalibre edilmesi gerekmektedir. Aşağıda yer alan videoda kalibrasyonun nasıl yapılacağı anlatılmaktadır.

ÖNEMLİ!..
    Elite ROM, kullanıcısının alışkanlıklarına göre kendisini yeniden düzenleyen akıllı önbellek yönetimine sahiptir. Bu özelliğin düzgün çalışabilmesi için, telefonunuzda kullanacağınız tüm uygulamaların kurulması tamamlandıktan sonra, artık yeni bir uygulama yüklemeyi düşünmediğinizde, CWM ekranına giderek Advanced menüsü altındaki Wipe Dalvik Cache komutunu çalıştırın. Bu işlemden sonra, Elite ROM kurduğunuz tüm uygulamaları dikkate alacak ve kendisini optimize ederek telefonunuzu daha akıcı çalıştıracaktır.

Ayrıca, mümkün mertebe diğer MIUI versiyonlarıyla aldığınız uygulama yedeklerini Elite ROM ile kullanmamaya gayret edin. Çünkü Elite ROM, uygulamaları kendisi aracılığıyla yüklediğinizde, apk dosyaları yeniden düzenleyerek optimize etmektedir. Başka MIUI'ler ile aldığınız yedekler yüklendiğinde bu özellik devre dışı kalır ve kapatmaya zorla" hataları alabilirsiniz.

Elite ROM yükledikten sonra telefonunzdaki interneti bilgisayarınza paylaştırmak için WI-FI tether veya USB tether kullanmak istiyorsanız, Stockwell Kernel / Stockwell-2 kernel veya Franco kernel 19 Kasım 2011 versiyonu eklentisini CWM üzerinden ROM kurar gibi yükleyin. Franco kernelin 4 Ekim 2011 versiyonu tether açısından sorunludur. Düzgün çalışmayabilir.

Elite ROM'da USB tether herhangi bir yazılım olmadan çalışır. WIFI tether için Android Market'te bulunan Barnacle türü WIFI tether uygulamalarından birini telefona kurarak destek almanız gerekiyor.

Bundan sonrası size kalmış. :)

PUSULA KALİBRASYONU

Elite ROM, telefonun fabrika yazılımından daha iyi fotoğraf çekmenizi sağlayan Bravia Engine özelliği ile gelmektedir.
    Bu özellik sayesinde çekilmiş birkaç adet örnek fotoğraf aşağıdadır.

@AhmtOzdmr ve @radyougur'a teşekkürler.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TerraMino -- 29 Temmuz 2012; 12:27:18 >

• Upload devam ediyor. Link eklenecektir.
  • 1200 mhz de quadrant test ssleri bekliyoruz 2.2 ye donerım fark varsa hadı bakalm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSAVIOR -- 9 Ocak 2012; 22:33:27 >
  • Sabırsızlıkla bekliyorum en sonunda adam akıllı bişey geliyor.
  • Eski Sürümler

quote:

Elite.ROM.v9.6.by.TerraMino_2012-02-01.zip

http://www.mediafire.com/?ezmp7d7vdz301dp

quote:

Elite.ROM.v9.7.FIXED.MultiLanguage.by.TerraMino_2012-02-16.zip

http://www.mediafire.com/?50fz341x922de92

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobisher -- 7 Ekim 2012; 16:45:09 >

• 2.2 ye donerim gercekten cok merak ediyorum 2.3 ses sorunuydu performsıydı pek begenmedım cm7 ıle bıraz duzeldı bu romun ozellıkle sslerını beklıyorum quadrantdan aldıgı
  • umarım sensörler düzgün çalışırda uzun süre kullanırım
  • Link eklenmiştir.
    Hayırlı olsun.

Şimdi ayrılıyorum. Yarın akşam görüşmek üzere...
  • 800mhz 2100 skor başarılıymış indiriyorum. 2.3 beş para etmez gerçekten dokunmatiği olsun sesi olsun. bu düzgün çalışırsa uzun süre kullanılır bence.
  • Bizim turkbeyimizde TerraMino
  • quote:

Orijinalden alıntı: TerraMino

Link eklenmiştir.
    Hayırlı olsun.

Şimdi ayrılıyorum. Yarın akşam görüşmek üzere...

harbiden diyorum cok ustaca yapılmıs gercekten ellerine kollarına saglık on yargılarım vardı 2.3 karnellı yapmadıgın ıcın fakat cok buyuk bır ıs basarmısın
  • Çalışmayan donanım var mı?
    Yakınlık sensörü haricindeki sensörler de düzgün çalışıyor mu?
    Kararlı mı?
    Oyunlarda problem çıkarıyor mu? (Bununla ilgili şikayetler vardı daha önce yanılmıyorsam)
    Çok mu soru sordum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be-Mine

Çalışmayan donanım var mı?
    Yakınlık sensörü haricindeki sensörler de düzgün çalışıyor mu?
    Kararlı mı?
    Oyunlarda problem çıkarıyor mu? (Bununla ilgili şikayetler vardı daha önce yanılmıyorsam)
    Çok mu soru sordum?

Dostum,arkadaş çikmiş
  • Uçak modu ya da pin sorunu olmasın da her türlü kullanırım.
  • Arkadaşlar,yarin mirror linkleri paylaşacağim burada sabirla bekleyin 14.00'da
  • 2.3 deyim cm7 kadar olmus aynı skor
  • Telefonun hafızasını biçimlendirmek istiyorum eski uygulama kalıntıları vs gitsin diye. Nasıl yapayım bunu? Pc'den biçimlendir desem. Sonra bu romu atsam içine sorun olur mu?
  • Kurulum bitti.

ilk izlenim 5 kere ardı ardına uçak moduna alıp geri kapattım problem yok 1 dk sonra tekrar aynısını yaptım problem yine yok hadi hayırlısı bakalım.
    AnTuTu Benchmark yapıp bilgilendiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kevin Flynn -- 9 Ocak 2012; 23:00:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Telefonun hafızasını biçimlendirmek istiyorum eski uygulama kalıntıları vs gitsin diye. Nasıl yapayım bunu? Pc'den biçimlendir desem. Sonra bu romu atsam içine sorun olur mu?

Ayni işlemi bende yapacağim ama oyun oynuyorsaniz data dosyalarini pcye kopyalayin ardindan titaniuim backup ile yedeğini aldiginiz uygulamalarin olduğu klasorude pcye atin.ardindan Format atabilirsiniz. (Resim,Muzik,Apk,video,ozel dosyalar,Miui klasoru bunlarinda yedegini mutlaka alin.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramazan.K

Kurulum bitti.

ilk izlenim 5 kere ardı ardına uçak moduna alıp geri kapattım problem yok 1 dk sonra tekrar aynısını yaptım problem yine yok hadi hayırlısı bakalım.
    AnTuTu Benchmark yapıp bilgilendiririm.

SS olarak atin rica etsem?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.