- x
BOSCH MU? LG Mİ? USTALAR BİR YORUM
34 Cevap3976 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

74 Mesaj
6 Ocak 2012; 16:54:42 

üstadlar bugün sirkeciden bir spotcudan fiyat aldım bosch was 24763 için peşin 1580 tl 8 taksit bonusa 1650 tl dedi.birde lg 1479fds modelini sordum peşin 1600 tl taksit yine 8 1680 tl fiyat verdi.satıcı bana lg yi tavsiye etti abi daha güzel makine dedi,acaba elinde bosch yokmu diye aklımdan geçti sordum var dedi,şimdi ustalar size sorayım hangisini almak akılcı olur acaba bu makinelerin kazan yapıları nasıldır,ilerde servis sıkıntısı yaşatırmı lg.Özellikleri bakımından hangisi daha ekenomik sessizdir.

306 Mesaj
6 Ocak 2012; 21:31:38 

Ben LG'de sıkıntı yaşadım, bence Bosch alın.

1689 Mesaj
6 Ocak 2012; 21:49:33 

Bosch'u çok iyi bir fiyata bulmuşsunuz, ben de Bosch diyorum.

1554 Mesaj
7 Ocak 2012; 20:12:39 

LG Ye kötü diyemem ama Bosch almanız daha mantıklı olur.

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

2878 Mesaj
8 Ocak 2012; 5:41:47 

Lg nin tambura hakimiyeti belli ki daha iyi ama lg ile problem yaşayanlar var..Fakat bosch un bu serilerinde hiç okumadım öyle birşey..Yani ürün garanti..Ben olsam bosch alırdım.Ama lg nin tamburdaki becerisi ile ilgili de bir video izlemiştim.Hiç yabana atılacak cinsten değil..

118 Mesaj
9 Ocak 2012; 9:52:39 

boshta kampanya var.bayiden aynı fiyata rahatlıkla alabilirsiniz

74 Mesaj
9 Ocak 2012; 10:00:07 

listeye baktım 24763 1,969 tl yazıyor.bu model kampanya dışı anladıgım kadarıyla.

45 Mesaj
9 Ocak 2012; 10:23:44 

LG F1479FDS Yeniçarşım' da 1499TL. 12 taksitle de alınabiliyor. Nasıl sizce?

http://www.yenicarsim.c...sir-makinesi/id/349169/

Edit: İmla hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _yurekli_ -- 9 Ocak 2012; 10:26:28 >

74 Mesaj
9 Ocak 2012; 15:45:24 

quote:

Orijinalden alıntı: _yurekli_

LG F1479FDS Yeniçarşım' da 1499TL. 12 taksitle de alınabiliyor. Nasıl sizce?

http://www.yenicarsim.c...sir-makinesi/id/349169/

Edit: İmla hatası

valla hocam güzel fiyat bulmuşsun taksitli olması çok iyi candogan usta ve lord usta ne diyecek bakalım bekliyoruz :)

45 Mesaj
10 Ocak 2012; 1:44:22 

Bonus' a 12 taksit şansı vardı düne kadar.
Şaka gibi ama, bugün 12 taksit iptal. World ve Maxiimum 6, bonu 3 taksit.

403 Mesaj
10 Ocak 2012; 12:56:39 

quote:

Orijinalden alıntı: berkcan1806

üstadlar bugün sirkeciden bir spotcudan fiyat aldım bosch was 24763 için peşin 1580 tl 8 taksit bonusa 1650 tl dedi.birde lg 1479fds modelini sordum peşin 1600 tl taksit yine 8 1680 tl fiyat verdi.satıcı bana lg yi tavsiye etti abi daha güzel makine dedi,acaba elinde bosch yokmu diye aklımdan geçti sordum var dedi,şimdi ustalar size sorayım hangisini almak akılcı olur acaba bu makinelerin kazan yapıları nasıldır,ilerde servis sıkıntısı yaşatırmı lg.Özellikleri bakımından hangisi daha ekenomik sessizdir.

hocam hangi spotçuymuş o.
sirkecide vakıfbankın aradan girince solda bi bosch bayii var orayada bi fiyat sorun. güzel fiyat veriyorlar spota okadar para vereceğinize az daha verip garantili alabilirsiniz belki.

edt.birde şimdi farkettim aynı ürünün siemensi var. 2 hafta önce aldım. siemens wm10s763 sizin fiyattan daha düşüktü. sadece devir farkı var sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyta -- 10 Ocak 2012; 12:57:16 >

180 Mesaj
10 Ocak 2012; 14:15:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakimoglu

Kesinlikle Bosch'u tavsiye ederim LG Beko tarafından Türkiye'de üretiliyor anlayacağın ha Beko Almışsın ha LG almışsın. Kaldı ki bunu Türkiye'de üretildiği için söylemiyorum mesela Arçelik kendini çok geliştirdi ve Arçelik mi Bosch mu deseydin fiyata bak hangisi uygunsa onu al derdim. Ama LG Bosch kıyaslamasında kesinlikle Bosch derim.

Tipik bir Yurdum insanı işte.Bir konu hakkında bilgisi yoksa hemen
işkembe-i kübradan sallamaya başlıyor.Milletinde yanlış bilgilenmesine neden oluyor

http://en.wikipedia.org/wiki/LG_Corp

They might be manufactured(OEM) in China even marked Made in Korea.

Some gadgets may be marked Made in Korea but actually just finally(attached the face plates and labels) assembled and packed in Korea.

However, the electronic factories in China are being supervised by expats.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A large Korean company, out of Seoul.. Been in business since 1947. Excellent products. Team with Hitachi and Philips on some products.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yukarıdaki yorumlarda özetle ürünlerin Kore'de üretildiğini, istisnai (tahminen %5'i geçmez) bazı ürünlerininde çin deki fabrikada üretildiği yazıyor.Zaten çinde üretilen ürünlerin etiketinde made in china yazar ve fiyatı-kalitesi düşüktür yani kendini belli eder....
Sözkonusu çamaşır makineside made in korea dır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi economist52 -- 10 Ocak 2012; 14:19:53 >

74 Mesaj
10 Ocak 2012; 14:54:12 

dostum fiyat aldıgım spotçu özspot netten buldum aradım telefonda verdiler o fiyatı,garanti konusuna gelince zaten garantili aldıgın ürün bosch garanti veriyor faturalı mal.

52 Mesaj
11 Ocak 2012; 23:40:38 

kim ne derse desin lgnin üstüne tanımam arkadaslar kesinlikle cok güzel cihaz yapıyorlar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Ocak 2012; 21:59:46 

quote:

Orijinalden alıntı: economist52

işkembe-i kübradan sallamaya başlıyor.Milletinde yanlış bilgilenmesine neden oluyor

http://en.wikipedia.org/wiki/LG_Corp

They might be manufactured(OEM) in China even marked Made in Korea.

Some gadgets may be marked Made in Korea but actually just finally(attached the face plates and labels) assembled and packed in Korea.

However, the electronic factories in China are being supervised by expats.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A large Korean company, out of Seoul.. Been in business since 1947. Excellent products. Team with Hitachi and Philips on some products.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Yukarıdaki yorumlarda özetle ürünlerin Kore'de üretildiğini, istisnai (tahminen %5'i geçmez) bazı ürünlerininde çin deki fabrikada üretildiği yazıyor.Zaten çinde üretilen ürünlerin etiketinde made in china yazar ve fiyatı-kalitesi düşüktür yani kendini belli eder....
Sözkonusu çamaşır makineside made in korea dır

Bu sözün çok doğru kendin için gerekli tespiti yapmışsın. Git ve LG mağazalarına sor ürünler nerede üretiliyor diye...

Sirkeci YKB yanında ki LG mağaza sahibi yakın arkadaşımdır dilersen telefonunu da vereyim bi ara sor bakalım nerde ve kim üretiyormuş.

488 Mesaj
16 Ocak 2012; 11:01:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Hakimoglu

Bu sözün çok doğru kendin için gerekli tespiti yapmışsın. Git ve LG mağazalarına sor ürünler nerede üretiliyor diye...

Sirkeci YKB yanında ki LG mağaza sahibi yakın arkadaşımdır dilersen telefonunu da vereyim bi ara sor bakalım nerde ve kim üretiyormuş.

Bir yaşıma daha girdim...Beko madem bu kadar iyi makinalar üretiyor neden kendi markasıyla pazarlamıyor ? Yukarıda arkadaş gayet güzel yazmış LG makinaların nerelerde üretildiğini.Bence siz arkadaşınızın size söylediği bilgiyi yanlış anlamış olabilirsiniz. BEKO zaman zaman bazı ürünlerinde LG nin patentlerini kullanıyor.Ama LG için çamaşır makinası üretmiyor.

180 Mesaj
16 Ocak 2012; 13:18:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

Bir yaşıma daha girdim...Beko madem bu kadar iyi makinalar üretiyor neden kendi markasıyla pazarlamıyor ? Yukarıda arkadaş gayet güzel yazmış LG makinaların nerelerde üretildiğini.Bence siz arkadaşınızın size söylediği bilgiyi yanlış anlamış olabilirsiniz. BEKO zaman zaman bazı ürünlerinde LG nin patentlerini kullanıyor.Ama LG için çamaşır makinası üretmiyor.

Fazla söze gerek yok...Zaten benim vereceğim yanıtta aynen böyle olacaktı.
Benim yerime de yazdığınız için teşekkür ederim sn. Mars51

Uzaklaştırılmış
12 gün cezanın,
3 gün 18 sa. 39 dk. kadarı kaldı.
16 Ocak 2012; 16:04:53 

Biraz okuyan bileceği gibi magaza sahibi arkadaşım fabrikada arkadaşım var gibi kahvehane sohbeti yada bayan altın günü sohbetlerini ciddiye almayınız, az evvelde ayzdıgım gibi okusanız bileceksiniz satıcıların çogu neyi sattıgını %99 bilmezler, çogumuz burada teknosayıda örnek göstererek eleştiriyoruz sattıkları maldan haberleri yok diye.
Kullanma kulavuzunu okusak, malların üzerindeki etiketleri okusak, nerede üretildigini görecegiz, ama okumak bizde biteli 22 sene oldu.

2564 Mesaj
16 Ocak 2012; 16:25:55 

LG ile Bekonun organik bir bağları var ama dendiği gibi LG çamaşır makinelerinin Beko tarafından üretildiğini hiç duymasam da pek ihtimal vermiyorum. Atmasyon gibi geldi. bu organik bağa gelirsek. 90lı yılların ortasında Türkiyede Arçelik-Beko markasıyla satılan bazı no-frsot buzdolapları aslında Goldstar (yeni adıyla LG) üretimiydi. bbunu bizzat Arçelik marka bir nf dolabın arkasındaki etikette gördüm. ayrıca bazı Beko kilmalar da halen LG-Beko markasıyla satılıyor ama bunların Beko tarafında LG lisansıyla mı Türkiyede üretilidğini, ya da LG tarafından üretilip Bekoya mı verildiğini (bence düşk bir ihtimal) bilmiyorum.

Love is a force of nature...

429 Mesaj
9 Şubat 2012; 8:49:32 

ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE
BOSCH alınabilecek WAS Serileri genellikle tercih edilme sebebi;
-Sessiz Çalışma
-Enerji Tasarrufu
-Dayanaklı kasa ve 7 yıla kadar garanti süresini sorunsuz uzatma

özellikleri başta gelmektedir.

LG ise bu özellikler;
*Sessizlik Direct Drive ile sağlanmış
*Enerji Tasarruflarıda bazı modellerde mevcut
*Ekstra özellik olan buharlı yıkama ise çok cezbedici
*Kullananlar tarafından sağlamlık konusundada boch dan farksız gibi

yanlız bu garanti olayı lg markalarda sadece "Direct Drive" özellikleri olan modellerde 10 yıl motor garantisi veriliyor yani asıl önemli olan elektrik aksamı ve diğer genel sorunlar standart 2 yıl. Uzatılıyormu bilmiyorum veya belirli ücret karşılığı 6 yıla kadar uzatılıyor diye duymuştum yaptıran veya bilen varmıdır?

GENERAL MOBILE DISCOVERY ELITE
PANASONIC 3D FULL HD, NEOPLAZMA TV, TX-46ST33E
EGREAT R6S 3D BLU-RAY ISO PLAYER
LG 1479FDS5
ARÇELİK 6384 HC
ARÇELİK 2488 CNG A+++
CANON POWERSHOT SX150 IS
PHILIPS MARATHON FC9225/01 AUTOCLEAN

488 Mesaj
9 Şubat 2012; 9:14:12 

quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz87

ÇAMAŞIR MAKİNELERİNDE
BOSCH alınabilecek WAS Serileri genellikle tercih edilme sebebi;
-Sessiz Çalışma
-Enerji Tasarrufu
-Dayanaklı kasa ve 7 yıla kadar garanti süresini sorunsuz uzatma

özellikleri başta gelmektedir.

LG ise bu özellikler;
*Sessizlik Direct Drive ile sağlanmış
*Enerji Tasarruflarıda bazı modellerde mevcut
*Ekstra özellik olan buharlı yıkama ise çok cezbedici
*Kullananlar tarafından sağlamlık konusundada boch dan farksız gibi

yanlız bu garanti olayı lg markalarda sadece "Direct Drive" özellikleri olan modellerde 10 yıl motor garantisi veriliyor yani asıl önemli olan elektrik aksamı ve diğer genel sorunlar standart 2 yıl. Uzatılıyormu bilmiyorum veya belirli ücret karşılığı 6 yıla kadar uzatılıyor diye duymuştum yaptıran veya bilen varmıdır?

LG müşteri hizmetleri ile bu garanti uzatma konusu üzerine yazışmıştım.Gelen cevap şöyle birşeydi.
Satın aldığınız yer ilave garanti hizmeti sunabilir.Ama LG direk olarak tüm satış noktalarında veya servislerinde garanti uzatma uygulamıyor.

Bazı büyük teknomarketler ilave garantiyi kendi üzerlerinden veriyor.Ürününüzü oralardan alırsanız ilave garanti yaptırabilirsiniz.Ama onun da içeriğini iyi bilmek lazım.
Saygılar.

429 Mesaj
9 Şubat 2012; 9:41:36 

quote:

LG müşteri hizmetleri ile bu garanti uzatma konusu üzerine yazışmıştım.Gelen cevap şöyle birşeydi.
Satın aldığınız yer ilave garanti hizmeti sunabilir.Ama LG direk olarak tüm satış noktalarında veya servislerinde garanti uzatma uygulamıyor.

Bazı büyük teknomarketler ilave garantiyi kendi üzerlerinden veriyor.Ürününüzü oralardan alırsanız ilave garanti yaptırabilirsiniz.Ama onun da içeriğini iyi bilmek lazım.
Saygılar.

teşekkürler

peki garanti konusu dışında lg ile boch arasındaki özellik, uzun süreli kullanım, performans olarak değerlendirdiğinizde hangisini ön plana çıkartabiliriz?

LG 1479FDS5
ARÇELİK 6384 HC
ARÇELİK 2488 CNG A+++
CANON POWERSHOT SX150 IS

488 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:16:43 

quote:

Orijinalden alıntı: brkylmz87

teşekkürler

peki garanti konusu dışında lg ile boch arasındaki özellik, uzun süreli kullanım, performans olarak değerlendirdiğinizde hangisini ön plana çıkartabiliriz?

Anneme geçen sen was20763 kendime de bu sene f1480rds5 aldım.Her ikisi de çok güzel ve sessiz makineler.Seçim yaparken istediğimiz özellikleri belirledik.
Annem kısa programlı ve yüksek hacim istemeyen sessiz ve dayanıklı bir model istiyordu.Ben bebek olduğu için antialerjik yıkaması olan ve en az 9 kg lık bir model istiyordum.Ayrıca yer sıkıntısı nedeniyle kurutmalı kombo da isteklerim arasındaydı.Seçimleri bu beklentiler belirledi.

Annem kendi makinesinden ,ben de kendi makinemden memnunum.Ama açıkçası LG nin servis olayı düşündürmüyor değil :) Alma aşamasında yurt dışı sitelerde çok yoğun problem yaşanmadığını ve genel memnuniyetin fazla olduğunu okudum.Samsung ve LG arasında LG yi seçtim.
Sen de isteklerin ve karşılanma oranına göre seçim yap bence
Saygılar

429 Mesaj
9 Şubat 2012; 10:47:24 

quote:

Anneme geçen sen was20763 kendime de bu sene f1480rds5 aldım.Her ikisi de çok güzel ve sessiz makineler.Seçim yaparken istediğimiz özellikleri belirledik.
Annem kısa programlı ve yüksek hacim istemeyen sessiz ve dayanıklı bir model istiyordu.Ben bebek olduğu için antialerjik yıkaması olan ve en az 9 kg lık bir model istiyordum.Ayrıca yer sıkıntısı nedeniyle kurutmalı kombo da isteklerim arasındaydı.Seçimleri bu beklentiler belirledi.

Annem kendi makinesinden ,ben de kendi makinemden memnunum.Ama açıkçası LG nin servis olayı düşündürmüyor değil :) Alma aşamasında yurt dışı sitelerde çok yoğun problem yaşanmadığını ve genel memnuniyetin fazla olduğunu okudum.Samsung ve LG arasında LG yi seçtim.
Sen de isteklerin ve karşılanma oranına göre seçim yap bence
Saygılar

teşekkür ederim tekrar

bende 1479FDS5 düşünüyorum tabiki şu anda fiyatı yüksek acelem olmadığı içinde bekliyorum.

bende de yer sıkıntısı var ancak kurutmalı çamaşır makineleri veya kurutma makineleri çamaşırlara zarar veriyor söylentilerinden dolayı pek girmek istemiyorum.

ayrıca şu anda elektronik marketlerde veya bayilerde 1900 civarı olan bu model bazı internet sitelerinde (sanalmarketim, istanbulbilisim gibi) 1500-1600 tl civarında veriliyor bide bu konuyu araştırıyorum (hem sebebini, hemde güvenilirlik olayını)

sonucta uzun yıllar kullanılacak birşey iyi düsünüp karar vermek gerekiyor.

LG 1479FDS5
ARÇELİK 6384 HC
ARÇELİK 2488 CNG A+++
CANON POWERSHOT SX150 IS

76 Mesaj
9 Şubat 2012; 11:17:16 

Aynen bosch daha ii bence [font="Courier New"]

9 Mesaj
7 Nisan 2012; 9:25:12 

merhaba bende acil yardım bekleyenlerdenim sekiz yıllık beş kiloluk bosch makineme 300 tl servis parası verdim sırf biraz daha idare etsin diye ama yıkamıyo altındAN su akıtıtyo servis hatasını görsün diye çagırdım bana yok efendim yanlış yıkamışsınız bunca zaman meger rezistansıda patlamış bana inanmıyto beyaz gömlegi 40 da yıkamalıymışım 60 derece çokmuş en son bana inanıp makineyi açtıda rezistansı gördü altındanda su akıtıyo yani makinede olmayan arıza yokmuş boşu boşuna onca para aldılar çok dertliyim bu konuda bugün bakmaya gidicem istoçta bi spotçuya bosch 24763 ve lgnin 1481 aRASINDA kaldım boscha daha çok güven var çevremde hiç lg kullanan yok internetten baktıgım kadar araştırma yapabildim geneli olumluarada 400 5 acaba risk tl fark var ve lg 1400 devir RİSK ALIP LG ALMAK İSTİYORUM ama kötü çıkarsa eşimin çenesinden kurtulamam psam arkadaşlar boscha 1700 tl demişler lgler 1200 tl güzel yıkanmıo falan diyen var dogrusu boschada diyen var teyzem geldi almanyadan miele kullanıyomuş almanyada 3 senede mahvoldu diyo dogrusu şans işi ben 8 yada 9 kiloluk ve akıllı olanlar hani yük sensörlü şu içine 5 kilo çamaşır atınca ona göre su harcayanlaRdan istiyorum en uygun bunları buldum fikirlerinizi bekliyorum

9 Mesaj
7 Nisan 2012; 12:57:15 

lg aldım arkadaşlar umarım bi problem yaşamam 1481 td 1250 tlye aldım 8 taksit adam şu ana kadar lgden bi şikayet almadık boschun sadece adı var dedi bosch 2473 de 1550 tl fiyat verdi arada 300 lira var inşallah pişman olmam

46 Mesaj
7 Nisan 2012; 16:24:49 

quote:

Orijinalden alıntı: ekobero

lg aldım arkadaşlar umarım bi problem yaşamam 1481 td 1250 tlye aldım 8 taksit adam şu ana kadar lgden bi şikayet almadık boschun sadece adı var dedi bosch 2473 de 1550 tl fiyat verdi arada 300 lira var inşallah pişman olmam

O fiyata nereden aldınız acaba?Baya uygun geldidee...

9 Mesaj
7 Nisan 2012; 23:45:05 

bi tanıdık vasıtası ile istoçtan aldım istanbuldamısınız bilmiyorum ama toptancılar çarşısı zaten istoçta ne ararsanız piyasanın altına bulabiliyosunuz

283 Mesaj
8 Nisan 2012; 10:13:38 

ben olsam bosch u alırdım..

İmzam Konu Dışıdır.

9 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:14:10 

bozulan makinemde bosch ve servisine boşu boşuna para ödedim daha sekiz yıllık evliyim makinem gitti bütün binada siemens var ama onlarda memnun degiller açıkçası boschun sadece adı var ve pahalı neyse makinem geldi servis kurdu bikez boş çalıtırdım su fıslatırken biraz ses yapıyo benim sesle bi problemim yok zaten eski makineme göre ultra sessiz şimdi beyazlarımı attım yogun 60 da ve 1400 devire bakalım sonuç ne olacak bana göre eksi yönüyse ya 60 derece yada 95 atmak zorundasınız o kötü 70 yada 50 derece yok bozulan makinemde öyleydi ve biraz sekiz kiloluk bir makine için tamburu biraz küçük ama boş çalıştıgında gözlemledigim kadarıyla resmen çamaşırları çalkalıyo inşallah iyi çıkar ne zaman bitecegini falanda gösteriyo anlaşımı kolay kullanma kılavuzu da açıklayıcı yani işe yarayan kullanılabilecek özelliklere sahip ne eksik ne fazla şansımıza uzun yıllar kullanırım umarım

9 Mesaj
10 Nisan 2012; 17:20:20 

unutmadan görüntü olarakta çok güzel ve şık bir makine

182 Mesaj
10 Nisan 2012; 19:03:46 

quote:

bozulan makinemde bosch ve servisine boşu boşuna para ödedim daha sekiz yıllık evliyim makinem gitti bütün binada siemens var ama onlarda memnun degiller açıkçası boschun sadece adı var ve pahalı neyse makinem geldi servis kurdu bikez boş çalıtırdım su fıslatırken biraz ses yapıyo benim sesle bi problemim yok zaten eski makineme göre ultra sessiz şimdi beyazlarımı attım yogun 60 da ve 1400 devire bakalım sonuç ne olacak bana göre eksi yönüyse ya 60 derece yada 95 atmak zorundasınız o kötü 70 yada 50 derece yok bozulan makinemde öyleydi ve biraz sekiz kiloluk bir makine için tamburu biraz küçük ama boş çalıştıgında gözlemledigim kadarıyla resmen çamaşırları çalkalıyo inşallah iyi çıkar ne zaman bitecegini falanda gösteriyo anlaşımı kolay kullanma kılavuzu da açıklayıcı yani işe yarayan kullanılabilecek özelliklere sahip ne eksik ne fazla şansımıza uzun yıllar kullanırım umarım

markaların bir çoğunun kendi ürünleri arasında kalite farkı vardır. hiç bir marka tümden kalitesiz ürün yapmaz. insanların alım gücüne göre farklı fiyatlarda ürünleri piyasaya sürerler. yani ne kadar ekmek o kadar köfte meselesi. miele gibi markalar bu sınıflandırmanın dışındadır. almayı düşündüğünüz ürünün marka içindeki sınıfını dikkate almak gerekir. zaten bu fiyattan ortaya çıkar.

9 Mesaj
11 Nisan 2012; 16:49:08 

hemen hemen aynı özellikteki boschun fiyatı 1200 devir hatta 1550 tl oda alabileceginiz en iyi fiyat ikiside aynı kategoride çok araştırdım kıyaslama yaptım bide boschta leke çıkarıcı bi özellik var ek olarak zaten ben her zaman için en pahalı en iyidir diye düşünmem bütçeme geöre alabilecegimin en iyisini almaya çalışırım bana göre beyaz eşya birazda şans aynı üründen iki kişi alır birininki bozulur digeri senelerce kullanır miele hiç düşünmedim bakmadım bile teyzem almanyada yaşıyo ve alalı üç sene olmuş miele çamaşırlarımı kapıyo diyo hiç memnun degil iyi bir fiyata iyi bir makine aldıgımı düşünüyorum umarım iyi çıkar şimdilik iyi gibi görünüyo bunuda zaman gösterir tabi

2802 Mesaj
11 Nisan 2012; 17:02:45 

quote:

Bosch'un da sadece adı varsa o zaman piyasada kaliteli marka ürün yok demektir.

Sonradan gelen bir firma daha iyi diyorsunuz o zaman.
(LG diğer firmalara göre yine de iyi iş çıkartıyor. Ancak alması gereken daha çok yol var)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Beyaz Eşya » BOSCH MU? LG Mİ? USTALAR BİR YORUM
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391