Şimdi Ara

EXPER EASYPAD (P10AN/G) ve VIEWSONIC VIEWPAD 10s ROM YÜKLEME REHBERİ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.091
Cevap
12
Favori
92.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yukarda, bir arkadaşımız yer problemi olduğundan, başka biride ram yetmediğinden bahsetmiş..

VegaBean beta 6 ve sonrası , Diğer romlara ler e göre çok daha başarılı bir romdur. Ve dahili 2 scripti ile geliyor:

- INT2EXT+
    - zRAM

Int2ext scripti bir kere yer sorununu ortadan kaldırıyor. Yapılması gereken tek şey. SD kartınızda, 2 partition olması .. Biri EXT4 diğeri FAT32 olsun.. Fat32 kulllanıcı dosyları ve boş alanınız olacak. Sistem için gerekli diğer herşey kendiliğinden ext4 te oluşuyor zaten. Eski usul Link2sd app2sd gibi yardımcı programlara ne gerek kalıyor, nede onların arka planda çalışarak ram ve şarj yemesine gerek kalıyor..

zram ise, windows takas dosyası ile aynı mantık. Sd kartınızda oluşturduğu betik sosyasını fiziksel ram ile ilişkilendiriyor. Böylelikle ramin yetmediği durumlarda bu dosya devreye girerek rami arttırıyor..
    Kill background gibi stabiliteyi bozan yardımcı arkaplan programlarada gerek kalmıyor..

Bu iki avantaj gerçekten bir devrim..
    Fazla ram ve, ayarlanabilir disk kapasitesi çözülmüş durumda..

bu noktalar ile android 2.2 için tasarlanmış olan tablet, gelebileceği son potansiyele ulaştı diyebilirz.

şunuda ek olarak izleyelim:
    http://www.youtube.com/watch?v=PjAHtiFpx8I

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_carleone82 -- 24 Ocak 2013; 12:02:49 >

• Arkadaşlar bu vegabean beta 6 dediğiniz rom hangı rom ilk sayfada göremedım ben jell bean yuklemıstım enson.Jellebean a göre hangısı yenı br de vegabean 7 lınkı çalışmıyor 6 kursam uzerıne 8 kursam olurmu acaba teşekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemozbektrt -- 25 Ocak 2013; 1:22:49 >
  • Vegabean beta 6 kurup üzerine beta7 ve beta8 güncellemelerini de kurdum. Dikkatimi çeken ICS sürümüne göre daha ağır çalışıyor gibi. Gerçi ICS'yi kendi hafızasına kuruyorduk, vegabean'de 3 GB hafıza ayırdım sdkart üzerinden ve sistem buraya kuruldu. Sdkart 16 Gb class 4, experin cihaz yanında verdiğinden. Hafıza olayı tam istediğim gibi oldu ama cihaz hantallaştı. Vegabean kullanan arkadaşların durumu nedir acaba performans bakımından.
  • Arkadaşlar Vegabean beta 8 yukledım tablete sd karta kuruldu bıraz yavas gb geldı karttan kaynaklı muhtemelen.Jellynean 2.2 betası nı kursam aynı sekılde karta mı kurulur yanı apx ı yukledım yıne sd kart bölme işlemıne gerek varmı çünkü anladıgım kadarıyla vegabean kurulurken kendısı kartı böluyor bırde versıyon olarak hangısı yenı jellbean mı vegabean mı teşekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_75

Vegabean beta 6 kurup üzerine beta7 ve beta8 güncellemelerini de kurdum. Dikkatimi çeken ICS sürümüne göre daha ağır çalışıyor gibi. Gerçi ICS'yi kendi hafızasına kuruyorduk, vegabean'de 3 GB hafıza ayırdım sdkart üzerinden ve sistem buraya kuruldu. Sdkart 16 Gb class 4, experin cihaz yanında verdiğinden. Hafıza olayı tam istediğim gibi oldu ama cihaz hantallaştı. Vegabean kullanan arkadaşların durumu nedir acaba performans bakımından.

dostum bende yavaşlık farkettım ama yukarıda da yazdıgım gıbı karttan kaynaklı oldugunu düşünüyorum.Daha önceleri htc hd 3 telefonum vardı wm yukluydu ve ben anroıd yuklemıstım onuda karta kurmustum aynı şekılde yavaşlık oluyodu.
  • Elimde exper'in verdiği 16 GB class 4 karttan başka sdkart olmadığından, başka daha hızlı bir kart ile deneme şansım yok. Deneyen olur da bilgi verebilirse memnun olurum.
  • S.a. Arkadaşlar. Easypad P10AN tabletim var fakat bir anda dokunmatiği gitti. Bir sürü rom attım çağrı merkezini aradım fakat hiç bir çare bulamadım. Lütfen yardımcı olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vacip_265

S.a. Arkadaşlar. Easypad P10AN tabletim var fakat bir anda dokunmatiği gitti. Bir sürü rom attım çağrı merkezini aradım fakat hiç bir çare bulamadım. Lütfen yardımcı olun.

orj romu kurup ekran kalıbrasyonu yapmayı denedın mı dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: vacip_265

S.a. Arkadaşlar. Easypad P10AN tabletim var fakat bir anda dokunmatiği gitti. Bir sürü rom attım çağrı merkezini aradım fakat hiç bir çare bulamadım. Lütfen yardımcı olun.

yukardaki arkadaşın belirttiği gibi yapacaksın. telaşlanmana gerek yok..

Mod stock romu kur
    vega mod stock

Kalibrasyon uygulamasını kuracaksın.. : moduleap.apk
    module calibration app

Programı açıp kalibre et..

Sonra jelly bean kurabilirsin tekrar

• 10 yadır bu forumu takip ediyorum.En son yazılanlarla iştahım bayağı kabardı ve jelybean yükledim.Yüklemez olaydım.Makinanın kasıntısından ağırlığından iş yapamaz hale geldim.RAM yerlerde sürünüyordu.Normalde 210 civarı olan ram 120 civarına geriledi.Hele birde oyun falan açtığımda makine resmen pentium 1 ,512 mb ramli bir makineden bile daha fazla kasıyordu.En kısa yol bildiğin yoldur deyip yeniden ICS beta 3'e dönüş yaptım.Yüzüm gülmeye başladı yeniden.
  • Jellybean'de bir kasıntı sorunu var gibi. Sdkart'tan mı bilemiyorum. Düzelme olmaz ise bende ICS'ye geri dönecem. Ama bu seferde sdkarttan oluşturduğum 3GB rom alanı gidecek. Keşke ICS'de de olsa bu şekilde kullanım.
  • Arkadaşlar hangi ICS'de ekran 2 saat sonra UYKU moduna giriyordu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurKIc -- 1 Şubat 2013; 14:09:02 >
  • Arkadaşlar vegacream beta 4.1 yukledim fakat tablet şarj da takiliyken neredeyse kullanimi imkansiz oluyor şarj dan cekince sıkıntı yok ama takiliyken dokunmatik habire sapitiyor bir cozumu varmi acaba. Diyeceksinz ki normal kullan ben sahnede aktif olarak kullanıyorum ve her turlu kullanim onemli Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.1'de Kernel sorunu var.Bende yanlışlıkla yüklemiştim.2 dakika içinde Beta3'e geri dönmüştüm.Beta 3 yükle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemozbektrt

Arkadaşlar vegacream beta 4.1 yukledim fakat tablet şarj da takiliyken neredeyse kullanimi imkansiz oluyor şarj dan cekince sıkıntı yok ama takiliyken dokunmatik habire sapitiyor bir cozumu varmi acaba. Diyeceksinz ki normal kullan ben sahnede aktif olarak kullanıyorum ve her turlu kullanim onemli Teşekkürler.

Kardeş, malesef çözümü yok. Bu experin en sevmediğim tarafıydı şarjda takılıyken adam akıllı yazı yazamıyordum bir tuşa basıyorum iki üç kez basmış gibi oluyordum. Diğer romlarda da aynı malesef. Hangi romda olduğunu hatırlamamakla beraber ''shuttle tools'' uygulamasında touch screen start calibrationa tıklayıp kalibre edince (TAMAMEN OLMAMAK KAYDIYLA) NİSBETEN düzeliyordu (tabi bu da yeterli değil)

İstersen 4.1 deki shuttle toolsu bir dene. İşte bu yüzden ben samsunga terfi ettim.

Hadi kolay gelsin inşallah senin cihazda işe yarar

EDİT: Az daha unutuyordum cihazına ekran koruyucu naylon kaplama al neden diyeceksin? ben tabi o ekran koruyucudan bulamadım internetten de kredi kartıyla almak istemediğimden bulduğum şeffaf naylonu ekrana kaplamıştım onun da faydası oldu. Bu cihazla anca bu kadar olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gercekelektronik738 -- 2 Şubat 2013; 22:32:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gercekelektronik738

quote:

Orijinalden alıntı: cemozbektrt

Arkadaşlar vegacream beta 4.1 yukledim fakat tablet şarj da takiliyken neredeyse kullanimi imkansiz oluyor şarj dan cekince sıkıntı yok ama takiliyken dokunmatik habire sapitiyor bir cozumu varmi acaba. Diyeceksinz ki normal kullan ben sahnede aktif olarak kullanıyorum ve her turlu kullanim onemli Teşekkürler.

Kardeş, malesef çözümü yok. Bu experin en sevmediğim tarafıydı şarjda takılıyken adam akıllı yazı yazamıyordum bir tuşa basıyorum iki üç kez basmış gibi oluyordum. Diğer romlarda da aynı malesef. Hangi romda olduğunu hatırlamamakla beraber ''shuttle tools'' uygulamasında touch screen start calibrationa tıklayıp kalibre edince (TAMAMEN OLMAMAK KAYDIYLA) NİSBETEN düzeliyordu (tabi bu da yeterli değil)

İstersen 4.1 deki shuttle toolsu bir dene. İşte bu yüzden ben samsunga terfi ettim.

Hadi kolay gelsin inşallah senin cihazda işe yarar

EDİT: Az daha unutuyordum cihazına ekran koruyucu naylon kaplama al neden diyeceksin? ben tabi o ekran koruyucudan bulamadım internetten de kredi kartıyla almak istemediğimden bulduğum şeffaf naylonu ekrana kaplamıştım onun da faydası oldu. Bu cihazla anca bu kadar olur

Dostum sağolasın ilgine ekran kaplaması var zaten bu romun içinde de touch kalıbrasyon var.Vallahi bilmıyorum ne olacak yaa bugun asus nexus 7 ye baktım gayet guzel bır alet olmus kafamı kurcalamadı degıl :D

• Arkadaşlar aşşağıda verdiğim link bir rus sitesi.Doğal olarak rusça :)

Bu sitenin ortalarına doğru bu güne kadar çıkmış olan neredeyse bütün rom'lar var.

ROM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurKIc -- 8 Şubat 2013; 22:20:57 >
  • Arkadaşlar bende tableti satmıs durumdayım ama sizlere son bi mesaj atayim dedim. son olarak cıkan romların linkini atayim umarım işinize yarar.
    VegaBean Beta 6 120 DPI Apex :http://www.mediafire.com/?b73sjyx3tv5bxxb
    VegaBean Beta 6 NvFlash.Exe :http://www.mediafire.com/?1grbbfi1dtb71p6
    VegaBean Beta 7 Data :http://www.mediafire.com/?b73sjyx3tv5bxxb
    VegaBean Beta 7 Update :http://www.mediafire.com/?md8ds5tqwwmxjx5
    VegaBean Beta 8 Data :http://www.mediafire.com/?5f5prjem4ot8trv
    VegaBean Beta 8 Update :http://www.mediafire.com/?3bovyiib7wuakvb
    VegaBean RC1 update:http://www.mediafire.com/?j9c25h90p4yx271
    VegaBean RC2 update:http://www.mediafire.com/?qu64t2ia9zx4gkt

Umarim işinize yarar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1tan -- 12 Şubat 2013; 1:11:12 >

• arkadaşlar, Dock bulabileceğim / satın alabileceğim bir yer veya satan biri varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.