- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
parmak çıtlatanlar dikkat
61 Cevap13109 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

107 Mesaj
27 Ocak 2006; 17:47:10 

Kimi insanlar, her iki elinin parmaklarını birbirine geçirerek ve onları gererek ses çıkartırlar, yani çıtlatırlar. Çoğumuz buradan gelen sesin kemiklerden geldiğini sanırız, hatta rahatsız oluruz ama nedense bunu yapanlar durumlarından memnun görünürler. En çok ve kolaylıkla çıtlattığımız yerler vücudumuzda en çok bulunan sürtünmeli eklem yerleridir. Bu tip eklem yerlerinde, örneğin, parmaklarınızda, iki kemiğin birleştiği yerde bir bağlantı kapsülü ve bu kapsülün içinde de, kemiklerin hareketleri sırasında, buraları yağlayan bir sıvı bulunmaktadır. Bu sıvının içinde erimiş durumda oksijen, nitrojen ve karbondioksit gazları bulunur. Vücudumuzda en kolay çıtlatabileceğimiz eklem yerlerimiz parmaklarımızdır. Parmaklarımız gerilince ve eklem yerlerimiz düzleşince bu kapsül de gerilir. İçindeki sıvının basıncı azalır ve gaz kabarcıkları patlamaya başlar. İşte duyduğumuz bu seslerdir. Patlayan kabarcıklar sonucunda gazlar bu sıvıyı terk eder, sıvı daha da genleşir ve eklem yerinin hareket yeteneğini artırır. Kuşkusuz ki eklem yerinin gerilmesi, bu kapsülün boyu ile sınırlıdır.
Eğer parmaklarınızı çıtlattığınız anda röntgenini de çekmiş olsanız, eklem içinde oluşan gaz kabarcıklarını görebilirsiniz. Bu olay eklem yerindeki hacmi yaklaşık yüzde 15-20 artırır. Aynı parmağınızı arka arkaya çıtlatamazsınız. Bir süre beklemeniz gerekir, çünkü gaz kabarcıklarının sıvı içerisinde tekrar oluşması biraz zaman alır. Tüm bu açıklamalar, deneylerle kanıtlanmasına karşın, yine de bu kadar küçük gazın, bu denli büyük bir ses çıkartabilmesinin nedeni hâlâ anlaşılmış değildir.
Ayrıca detaylı çalışmalar göstermiştir ki, çıtırdama sırasında iki ayrı ses duyulmaktadır. Birincisinin gaz kabarcıklarının patlaması olduğu biliniyor. İkinci sesin ise kapsülün uzama sınırına vardığında çıktığı sanılıyor.
Peki, parmaklarımızı çıtlatmak vücudumuz için zararlı mıdır? Bunu alışkanlık biçimini getirenlerde, eklemler çevresindeki yumuşak doku zarar görmekte, parmaklar şişmekte, dolayısıyla elin kavrama gücü azalmaktadır.

100 YIL

88 Mesaj
27 Ocak 2006; 17:51:12 

vay be ben bırak parmağı belim, boynum, ayak parmaklarım, bileğim ya çıtlatmadığım yer yok çıtlatmasam acıo kireçlendi zaten ahh ahh..

No tears will fall from these eyes...
I TOLD YOU I LOVED YOU NOW THATS ALL DOWN THE DRAIN

IT HURTS REAL BAD I CANT SWEET THAT CUZ I LOVED BAS.....

2166 Mesaj
27 Ocak 2006; 17:54:26 

parmak çıtlatmak gibisi var mı yaaaaa

yazıyı okurken bile 6-7 parmak ferahladı

Yeni Araba sürenlere benden tavsiyeler
İkinci El araba Alma konusu

1916 Mesaj
27 Ocak 2006; 18:10:51 

Kesin çok zararlı olduğuna eminim, hele hele boyunu çıtlatmak felan çok tehlikeli, ben de bırakmaya çalışıyorum, insan farkında olmadan yapıyor bunları. Boyun çıtlatılırken mazallah felç olma ihtimalimiz bile var, çok tehlikeli...

708 Mesaj
27 Ocak 2006; 18:16:51 

ayak parmaklarım bile çıtlıyor gerçekten de ben yumruğumu bile sıkarken bazen rahatsızlık hissediyorum ama bu alışkanlığı terk etmeye çalışıyorum

2166 Mesaj
27 Ocak 2006; 18:17:00 

evet boyun çıtlatması biraz zor. alışkanlık olmuş çıtlatmak artık ne yapalım.
boynumu çıtlattığımda bazen vücudumun tek tarafına anında bir ağrı gelebiliyor ama devam ediyorum.

diğerleri fazla etki etmiyor.
özellikle sırt çıtlatmak çok zevkli.

çıtlatamadığım yerim neredeyse yok.

düşündüğünüz şey de dahil

165 Mesaj
27 Ocak 2006; 18:32:59 

parmaklarımı çıtlatmak bir tutku benim için,asla vazgeçmem!!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Ocak 2006; 18:38:09 

quote:

Orjinalden alıntı: gülen_kız

Kimi insanlar, her iki elinin parmaklarını birbirine geçirerek ve onları gererek ses çıkartırlar, yani çıtlatırlar. Çoğumuz buradan gelen sesin kemiklerden geldiğini sanırız, hatta rahatsız oluruz ama nedense bunu yapanlar durumlarından memnun görünürler. En çok ve kolaylıkla çıtlattığımız yerler vücudumuzda en çok bulunan sürtünmeli eklem yerleridir. Bu tip eklem yerlerinde, örneğin, parmaklarınızda, iki kemiğin birleştiği yerde bir bağlantı kapsülü ve bu kapsülün içinde de, kemiklerin hareketleri sırasında, buraları yağlayan bir sıvı bulunmaktadır. Bu sıvının içinde erimiş durumda oksijen, nitrojen ve karbondioksit gazları bulunur. Vücudumuzda en kolay çıtlatabileceğimiz eklem yerlerimiz parmaklarımızdır. Parmaklarımız gerilince ve eklem yerlerimiz düzleşince bu kapsül de gerilir. İçindeki sıvının basıncı azalır ve gaz kabarcıkları patlamaya başlar. İşte duyduğumuz bu seslerdir. Patlayan kabarcıklar sonucunda gazlar bu sıvıyı terk eder, sıvı daha da genleşir ve eklem yerinin hareket yeteneğini artırır. Kuşkusuz ki eklem yerinin gerilmesi, bu kapsülün boyu ile sınırlıdır.
Eğer parmaklarınızı çıtlattığınız anda röntgenini de çekmiş olsanız, eklem içinde oluşan gaz kabarcıklarını görebilirsiniz. Bu olay eklem yerindeki hacmi yaklaşık yüzde 15-20 artırır. Aynı parmağınızı arka arkaya çıtlatamazsınız. Bir süre beklemeniz gerekir, çünkü gaz kabarcıklarının sıvı içerisinde tekrar oluşması biraz zaman alır. Tüm bu açıklamalar, deneylerle kanıtlanmasına karşın, yine de bu kadar küçük gazın, bu denli büyük bir ses çıkartabilmesinin nedeni hâlâ anlaşılmış değildir.
Ayrıca detaylı çalışmalar göstermiştir ki, çıtırdama sırasında iki ayrı ses duyulmaktadır. Birincisinin gaz kabarcıklarının patlaması olduğu biliniyor. İkinci sesin ise kapsülün uzama sınırına vardığında çıktığı sanılıyor.
Peki, parmaklarımızı çıtlatmak vücudumuz için zararlı mıdır? Bunu alışkanlık biçimini getirenlerde, eklemler çevresindeki yumuşak doku zarar görmekte, parmaklar şişmekte, dolayısıyla elin kavrama gücü azalmaktadır.

Kızlar düşünsün

5011 Mesaj
27 Ocak 2006; 18:49:58 

quote:

Orjinalden alıntı: Dr.Mobile

Kızlar düşünsün

çüşünüz

ya bende çok çıtlatıyom... hatta son zamanarda bileğimi bie çıtlatıyom... çok güzel oluyo valla.. hele sabahları...oooh...

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

48 Mesaj
27 Ocak 2006; 20:10:27 

Bende eskiden çok parmak çıtlatırdım.ama artık bıraktım.bi zaman sonra parmaklarım acımaya başladı çünkü.canım çeksede artık korkumdan çıtlatamıyomm...

delgeç gibi deleceksin ruhumu ama bu defa yamamaya takatim yok!

2107 Mesaj
27 Ocak 2006; 20:18:00 

hakkaten parmaklarımda ve elimde bariz bir güç eksilmesi var son 4-5 senedir..

Hyundai Elantra Mode Ov 2011
Aquacraft Nitro Vee
HPI RS4-3 Evo

169 Mesaj
27 Ocak 2006; 21:05:47 

eminim benim gibi parmak çıtlatma hastaları bu topiği okuduktan sonra bile çatur çutur girişmişlerdir her türlü eklemlerine.. mesela sonraki mesajda boyundan bahsedilmiş. okuduktan sonra akabinde boynumu da güzelce bi kıtlattım. arkadaşın dediği gibi işin hastaları, el ve ayak parmakları, boyun, bilek, diz, bel,çene, ayak bileği, omurganın son eklemi, hatta penisi bile kıtlatabilirler (tamam sonuncusu abartma:))

alışkanlıktan kaynaklanarak giderek rutin bir hal alır bu mevzuu..
psikolojik olarak, konsantre olunması gereken olayların başında kullanıldığı sonucuna varılabilir. insan, eklem yerlerini çıtlatmayla vücudunu rahatlattığı, böylelikle üstesinden gelinmesi gereken zor olaya daha iyi sonuç alacak bir şekilde uyumlandığı inancı içersindedir. eklem yerlerini kıtlatma onun için vücudunun tekrardan kusursuz hale geldiğini gösteren bir eylemdir. pek tabii kusursuz bir bedenle yapılan işilerden daha iyi verim alınır..

uzman psikolog danışmanımızdan bunun nedeni hakkında opsülkotif monkülfatif şeklinde sahte ego tatminleri yapmadan dürüst bir açıklama sunmasını bekleriz.. :)

5097 Mesaj
27 Ocak 2006; 21:11:43 

vay anasını bea

sesin yoksa resmin var!

36 Mesaj
27 Ocak 2006; 21:13:35 

ne kadar doğru,ne kadar yalan bilmiyorum...

memleketimizden bir haber...

berberin teki,müşterisine,traş sonrasında masaj yapıyor... falak boynunu çıtlatırken dozunu aşırıya kaçırıp,adamın boynunu kırıyor ve oracıkta ölmesine sebep oluyor...!!!

doğru ya da yalan,ben korkarım artık kardeşim boynumla uğraşmakta..!!!

sakat işler bunlar..!!!

HAZRET-İ ÖMER (R.A.) BUYURUYOR Kİ:
• Fazla gülmeyi terk edene heybet verilir.
• Fazla konuşmayı terk edene, hikmet verilir.
• Fazla yemeği terk edene ibâdetin lezzeti verilir.
• Mizâhı terk edene, zarâfet verilir.
• Dünyâ sevgisini terk edene, âhiret sevgisi verilir.
• Başkalarının kusurlarıyla uğraşmayı terk edene, kendi kusurlarını ıslah etme imkânı verilir.

1550 Mesaj
27 Ocak 2006; 21:24:51 

bende kolumu çıklatmaktan büyük bir zevk alıyorum .(tam dirsekle birleşme yeri) ama bunun için ek bir kuvvet uygulamıyorum sadece kolumu gerginleştirdiğim zaman sanki kemik kırılması gibi bir ses duyuluyor ve kolum rahatlıyor. özellikle uzun süre hareketsiz kaldığım zamanlar(sabah kalktığımda) birazcık kolumu gersem çıtlamaya sebep oluyor. Bırakmak istiyorum ama kendisi doğal olarak oluyor her seferinde.

Bence bu işin altından spor yapmak kalkar .Spor yaptığım zamanlar hem kıtlama daha az oluyor hemde bir istek duymuyorsun.

176 Mesaj
27 Ocak 2006; 21:38:54 

okudum çatı çutur parmakları çıtlattım

banyo dolapları farklı tasarımlar

62 Mesaj
27 Ocak 2006; 21:50:14 

Eyvah arkadasim yapma her zaman catir cutur yapan birisiyiim korkuttun walla !!!

1535 Mesaj
27 Ocak 2006; 21:59:03 

Ben hiçbir zaman böyle şeyler yapmadım

1192 Mesaj
27 Ocak 2006; 21:59:54 

bu yazıyı okurken hala parmaklarımı cıtlatıodum...
ama artık alışkanlık olmus...
5 senedir okuyan bi insan oldugum için bu hastalıklar cok bende...
kalem cevirme ıslık calma parmak cıtlatma...
tum boş işler yani...
kız arkadasım da parmak cıtlatmamdan nefret ettiği için yanında ozellikle çıtlatmaktayım.
quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redhotrider -- 27 Ocak 2006 22:04:58 >

"Seni unutmam gerektiğini hatırlayamıyorum!"

2166 Mesaj
27 Ocak 2006; 22:13:43 

quote:

Orjinalden alıntı: GallerPrensi

eminim benim gibi parmak çıtlatma hastaları bu topiği okuduktan sonra bile çatur çutur girişmişlerdir her türlü eklemlerine.. mesela sonraki mesajda boyundan bahsedilmiş. okuduktan sonra akabinde boynumu da güzelce bi kıtlattım. arkadaşın dediği gibi işin hastaları, el ve ayak parmakları, boyun, bilek, diz, bel,çene, ayak bileği, omurganın son eklemi, hatta penisi bile kıtlatabilirler (tamam sonuncusu abartma:))

GALLERPRENSİ
sonuncusu abartma değil gerçek
test edildi onaylandı

3726 Mesaj
28 Ocak 2006; 0:49:40 

gece ölecene uyurken sabah 5 sularında bir sağ sol yapıyorum yatakta sırtımdan 6-7 kere tak-tuk diye sesler geliyo bi rahatlıyorum bi rahatlıyorum

Mobil imza versek?

267 Mesaj
28 Ocak 2006; 0:54:36 

Ben enter the matrix deki gibi yumruğumu sıkarken çatur çutur sesler gelyo.

Uzaklaştırılmış
28 Ocak 2006; 3:00:51 

quote:

Aynı parmağınızı arka arkaya çıtlatamazsınız.

Ben Ellerimin Baş Parmaklarını Arka arkaya 100 kere bile çıtlatabilirim.
diğer tüm eklemlerim için bu teori gerçektir.

bunu istemiyorum ama oluyor..

Birde Sol ayak bileğim çıtlıyor sinir oluyorum. Ben asla gece kalkıp sessiz yürüyemem bu yüzden.
Baskasi duyar mı bilmiyorum o sesi ama sessiz olmaya çalıştığım zamanlarda (eskiden) Beni cok rahatsız ediyordu.

1725 Mesaj
28 Ocak 2006; 6:25:23 

quote:

Orjinalden alıntı: hitman009

parmak çıtlatmak gibisi var mı yaaaaa

yazıyı okurken bile 6-7 parmak ferahladı

aynen

4245 Mesaj
28 Ocak 2006; 8:27:47 

Bu yazıyı daha önce bi yerde okumuştum Çünkü ben de çıtlatıyorum parmaklarımı.
Arkadaşlar mümkün olduğu kadar çıtlatmamaya çalışalım. . parmaktaki eklem yerleri genişliyor, acıyor...
yüzük bile takamzsınız sonra, o derece yani genişliyor. not: kendimden biliyorum...

Asus N55SF S1194V
2005 Yamaha FZ6 Fazer Gri
Apple Iphone 6 Silver 64 GB
2013 Honda Civic Elegance A/T Eco Lpg Beyaz

23936 Mesaj
28 Ocak 2006; 8:37:01 

şu yüzük parmağı diğer parmaklardan çok daha çıtlıyor neden acaba

bide bende yeni alıştım şu boyun kütletmeye

ama parmakları ezelden beri kütletirim hatta ayaklarımda bile kütlemeyen parmak yok

"Under your command i will obey..."
"My mind is one with my soul..." "I am near, yet so far away..."
"Through the eternal flame, i travel..."

PSN: TugayTR
|| Playstation 4 | Harman/Kardon AVR151 | Harman/Kardon HKTS9 |

190 Mesaj
28 Ocak 2006; 10:30:33 

Bende sol baş parmağımı istediğim kadar arka arkaya çıtlatabiliyorum,bir sorun mu var acaba bende

1381 Mesaj
28 Ocak 2006; 10:36:21 

:)

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

107 Mesaj
28 Ocak 2006; 10:48:03 

ya bende malesef parmaklarımı çıtlatıyorum.mümkün oldukça engellemeye çalışıyorum ama bazen farkında olmadan yapıyorum.bide dizlerim çıtlıyo ama onu isteyerek yapmıyorum kendiliğinden oluyo.
belini ve boynunu çıtlatanlar çok kötü ya ödün patlıyo bişiy olcak diye.

100 YIL

4245 Mesaj
28 Ocak 2006; 12:03:35 

Elinize parmağınıza hakim olun arkadaşlar...
hele boynunuza ohooooo

Asus N55SF S1194V
2005 Yamaha FZ6 Fazer Gri
Apple Iphone 6 Silver 64 GB
2013 Honda Civic Elegance A/T Eco Lpg Beyaz

3528 Mesaj
28 Ocak 2006; 12:14:24 

ayağımı döndürünce çıtlıyo ne yapcm

429 Mesaj
28 Ocak 2006; 12:27:34 

Ben elimi felan cıtlatmam fakat eskiden bacaklarımı uzatmadan bi koltua felan oturuken bi süre sonra acayip agrıyodu sonra bi geriyodum....çatttt.. ooh

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

73 Mesaj
28 Ocak 2006; 12:36:49 

Yazıyı okuyup da psikolojik olarak çıtlatmayan var mıdır acaba?

Ben mesela yazıyı okurken aldım 5-6 parmağı...

178 Mesaj
28 Ocak 2006; 13:07:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Kenny1905

Yazıyı okuyup da psikolojik olarak çıtlatmayan var mıdır acaba?

Ben mesela yazıyı okurken aldım 5-6 parmağı...

ben hizimi alamayip bel boyun omuz govde komple elden gecirdim..

bak sidika, bir ask cinayetinin arefesindeyim.
sevgilimi onun sevgilisini ve kendimi, yalnizca sevgilimi, yalnizca kendimi, yahut sadece sevgilimin sevgilisini, sevgilimle onun sevgilisini, kendimle sevgilimi veya kendimle sevgilimin sevgilisini öldürmek uzerine alti ayri cinayet tasarim var..
simdi gereksiz yere kizkardes alternatifini de sokmayalim araya.. kafam karisacak!

1369 Mesaj
28 Ocak 2006; 13:32:30 

eklem yerlerini çıtlamanın kireçlenmeye neden olduğunu duymuştum, ne kadar doğru ne kadar yanlı bilmiyorum. ama doğrumudur ?

SADECE; ALLAHTAN, EVLAT ACISI YAŞAMAKTAN, YETİM HAKKI YEMEKTEN,
KURU İFTİRAYA UĞRAMAKTAN, SABIRLI İNSANİN ÖFKESİNDEN,
KORKUSUZ İNSANİN CESARETİNDEN VE KENDİ NEFSİNDEN KORK..

..:: Ne Ekersen Onu Biçersin ::..

64 Mesaj
28 Ocak 2006; 17:48:24 

quote:

Orjinalden alıntı: hitman009

GALLERPRENSİ
sonuncusu abartma değil gerçek
test edildi onaylandı

sana demek istiyorum.
Aha dedim.

Sen,
Titreyen şairlerin,
Çıldırmış mısralarında,
Küfrettikleri perisin.

İmzanız akıl dışı.

306 Mesaj
8 Kasım 2008; 11:26:08 

Bu Parmak Çıtlatma olayı Fabrika Hatasından dolayı oluyor

DİK DUR !

BU BİR UYARIDIR !

3567 Mesaj
8 Kasım 2008; 11:52:20 

quote:

Yoo ben çıtlatınca gayet rahatlıyorum.

431 Mesaj
8 Kasım 2008; 11:55:31 

ayağa kalkarken dizimden 5 kere çatur çutur sesler geliyor noluyor ya

238 Mesaj
8 Kasım 2008; 11:58:03 

tek bir parmağımı 3 yerinden çıtlatabiliyorum 30 parmağım olduğuna göre 30*3=90 kez parmak kıtlatıyorum günde 10 kez yapsam 900 kez sırtımıda 10 kez kıtlatsam her kıtlamada 10 kıt sesi rahat duyuluyo etti 100 günde 1000kez eklemlerimi kıtlatıyorum yaşasın kıtlatmak

3794 Mesaj
8 Kasım 2008; 12:01:45 

quote:

Orjinalden alıntı: ouz55

tek bir parmağımı 3 yerinden çıtlatabiliyorum 30 parmağım olduğuna göre 30*3=90 kez parmak kıtlatıyorum günde 10 kez yapsam 900 kez sırtımıda 10 kez kıtlatsam her kıtlamada 10 kıt sesi rahat duyuluyo etti 100 günde 1000kez eklemlerimi kıtlatıyorum yaşasın kıtlatmak

Sen insan değilsin heralde 30 parmağın olduğuna göre.

Lütfen alınma.

Gölge Mavisi Golf 1.4TSI 122HP Man. Highline----2004 Ford EXPLORER 4.0V6 Fully Loaded(Satıldı.. =( )----2005 Ford MUSTANG 4.0V6(O şimdi çok uzaklarda...)
Uygun fiyatlı Steam oyunları için.... https://www.g2a.com/r/ihakan
İstanbul Technical University/Southern Illinois University Edwardsville-Industrial Engineering

1639 Mesaj
8 Kasım 2008; 12:02:21 

quote:

Aynı parmağınızı arka arkaya çıtlatamazsınız. Bir süre beklemeniz gerekir, çünkü gaz kabarcıklarının sıvı içerisinde tekrar oluşması biraz zaman alır.

Bu kısma katılmıyorum sağ işaret parmağımın ucunu 1 dk boyunca çatçatçat yapıyordum geçen sene ama şu an yok

3906 Mesaj
8 Kasım 2008; 12:04:15 

Benim de bütün eklemlerim çatırdar, ama ayak bileklerim en arızası. Özellikle basamak çıkarken her adımda çok aşırı bir çıtlama sesi geliyor; hatta patlama bile diyebilirim buna!

Doktora gideyim diyorum ama çare var mıdır buna acaba

238 Mesaj
8 Kasım 2008; 12:04:25 

quote:

Orjinalden alıntı: lonely_man

Sen insan değilsin heralde 30 parmağın olduğuna göre.

Lütfen alınma.

pardon ya ne 30 parmağı kafam biraz karışıkta saol uyardığın için

Uzaklaştırılmış
8 Kasım 2008; 12:17:28 

banyoya giriyorum ses orda çok güzel çıkıyo çatır çuturr canım çekti yine çıtlatcam
ama çok güzel oluyo benim hoşuma gidiyo ayrıca da rahatlatıyo insanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi De Morgan -- 8 Kasım 2008; 12:17:33 >

2732 Mesaj
8 Kasım 2008; 12:24:18 

sağ elimin baş parmağında bazen bir gerilme oluyor..bilmiyorum neden..avcumun içine doğru kırdığımda kendi çıtlıyor..
kireçlenme falanmıki
öyle parmak kütletme gibi alışkankan lıklarım yoktur..

2637 Mesaj
8 Kasım 2008; 12:30:03 

gaz kabarcıklarının gücünü bilmeyenler ; " KAVİTASYON" kelimesini araştırsınlar derim. kavitasyon olayı akışkanların bulunduğu borularda olur. ve bu olayın sonucunda borulardaki oluşan durumu gördüklerinde bir daha parmaklarını çıtlatamayacaklardır.

344 Mesaj
8 Kasım 2008; 12:37:02 

parmak çıtlatmanın bi zararı YOK Felç Felan Yapmaz Aralardaki Havayı Alıyo ... xD

821 Mesaj
8 Kasım 2008; 12:51:36 

en çok sevdiğim belimi çıtlatmak. yaptıktan sonra acayip rahatlıyorum. belim tutulmuşsa hemen düzeliyor. istediği kadar genişlesin umrumda değil. zaten otura otura ayı gibi oldum. uzmanıyım bu işin havada karada suda heryerde çıtlatırım heryerimi. çıtlatamadığım yer yok.

aynı parmak üst üste çıtlamaz diyenler: aynı parmak değil aynı eklem yeri üst üste çıtlamaz.

RugbyPost | Türkiye'nin Rugby Kaynağı

131 Mesaj
8 Kasım 2008; 12:58:39 

valla çok yararlı bilgiler sağol

Uzaklaştırılmış
8 Kasım 2008; 13:06:17 

çok uzun yazıydı okuyamadım zararını,ama sanırım parmak çıtlatan büyük günaha giriyor ve cennete

Uzaklaştırılmış
8 Kasım 2008; 13:10:09 

ßende ASker'de Hep Çıtlatırdım Bir Gün Komutanın Odasına Giderken Çıtlattım
Komutan Bilal Yapma İler'de Ellerin Titremeye Başlar Dedi.
Valla açık diim Hiç Dinlemedim Hala Çıtlatıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Plain Of Death -- 8 Kasım 2008; 13:10:25 >

Uzaklaştırılmış
8 Kasım 2008; 13:14:40 

Elim , boynum , ayaklarım belim heryerim çıtlıyor bırakmaya çalışıyorum özellikle boynumu ama hemende bırakılmıyor ki

6 Mesaj
23 Ocak 2012; 14:57:57 

bencede çok sakıncalı.

1294 Mesaj
23 Ocak 2012; 15:00:15 

quote:

Orijinalden alıntı: UcanHollandali

ayağımı döndürünce çıtlıyo ne yapcm

+1

Canon 650D+50 mmf1.8 II+Yongnuo YN-560 ii
Msi Ge60
Acer Aspire One D270