Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (3952. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 39503951395239533954
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: korayu

Allah kurtarsın sağ salim inşallah, küçük bebekler için arka koltukta ters monte yapılması gerekiyor, ani frenlemede bebekler başını tutamayacağı için, biraz büyünce düz takabilirsiniz, bebek koltuğunun isofixi var ise koltuğun sırtlığı ile minderi arasındaki boşlukta demir çubuklar var oraya direk sabitleniyor yok ise emniyet kemeri ile gerdiriyorsunuz
    Ayrıca koltuğu monte etmeden önce bebek koltuğunun altına ince bir sünger koyarsanız bebek koltuğunun aksamı, arabanın minderlerine kalıcı bir iz yapmaz.
    Birde bebek varken virajlara yavaş girin, hızlanırken ve yavaşlarken sakin hareketler yapmalısınız, bebekler "g" etkisine çok hassas oluyorlar.

Kıçımdan ter aktı ama becerdim, oto koltuğu şeysiyle, ana kucağı farklıymış galiba...Kemeri takması kolay da içinde çocuk varken çıkarması zor olabilir sanki
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz

• güzel olmuş, birde polen filitresi temiz olmalı ve mümkün olduğunca orjinali takılmalı, maksimum 5-6 ayda bir yenisini takmalısınız, yan sanayisi kağıt ve havayı tam geçirmiyor çok sıcaklarda araba geç soğuyor.Araba da bebek olunca camları açamazsınız, malum Türkiyemiz tozlu yolları bol kamyonlu, egsozlu, bebekler için hijyen çok önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyttatar

quote:

Orijinalden alıntı: cemele

SEN nasıl üslüp hakediyorsan sana onu verdim. Sana ne alemin satacağı arabadan komisyonmu alacaksın.

Yazdıklarımın bazıları son iki ayda beni Fazlasıyla rahatsız etti. Iki ay önce niye etmedi? Aracı bu kadar yoğun kullanmiyordum sadece hafta sonu 20-30 km. Aracın toplam km si 1.5 yılda 13000 km oldu.

Onlarıda senin gibi araç Güllük gülistanlık diye msg geldiği için yazdım.

Komisyon değil de senin seviyende biriyle aynı araca sahip olmak dokunuyo bana..al bu da senin hakettiğin üslup o zaman

Dokunuyorsa gidip satacaksin o zaman dokunmaz.
  • Hala dürtükleşiyosunuz bi tebrik edin yahu, ilk çocuğum (bi daha yapmam zaten)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C E B R A I L

Hala dürtükleşiyosunuz bi tebrik edin yahu, ilk çocuğum (bi daha yapmam zaten)

Allah Analı babali büyütsün dostum Rabbim bahtını açık etsin

Diger msg lari okumamistim Çocuk olayını görmedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Beyttatar

quote:

SEN nasıl üslüp hakediyorsan sana onu verdim. Sana ne alemin satacağı arabadan komisyonmu alacaksın.

Yazdıklarımın bazıları son iki ayda beni Fazlasıyla rahatsız etti. Iki ay önce niye etmedi? Aracı bu kadar yoğun kullanmiyordum sadece hafta sonu 20-30 km. Aracın toplam km si 1.5 yılda 13000 km oldu.

Onlarıda senin gibi araç Güllük gülistanlık diye msg geldiği için yazdım.

Komisyon değil de senin seviyende biriyle aynı araca sahip olmak dokunuyo bana..al bu da senin hakettiğin üslup o zaman

Dokunuyorsa gidip satacaksin o zaman dokunmaz.

Allahtan makyajlı kasa farkı var deyip kendime engel oluyorum.

• quote:

Hocam hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah.. Vatana millete ailesine hayırlı bir çocuk olsun..

• Olay kişiselleşme boyutuna gidiyor. Ben aracı kötülemedim, aslı astarı olmayan şeyler yazmadim. Kendi aracimi eleştiriyorum. Bende ki araç da bu tür şikayetlerim var sizin kullandiginiz araçta olmaya bilir hatta bir çok ust seviyede araçtan size daha iyi gelebilir.

Benim yazdıgım msg lara cevap vermek zorunda degilsiniz burası forum ben o yaziyi neden yazdım?
    Yeni bir araç alacak arkadas için yazdım. Var olan şeye yokmu diyelim. En iyi araç honda mi diyelim.

2015 in yarısında Atmosferik motor a sahip, üstüne hiç koymamıs, bazı net açık noktaları olmasına rağmen makyajlı kasada bunu degistirmemis 0 km civic almaktansa yeni kasa yi bekleyip Honda nin stratejisine tabii illa honda olacaksa yeni kasaya kadar beklemek gerekir bu benim dusuncem. Gider ikinci el bir FD6 filan alır beklerim yoksa su asamada bilinen sorunlar makyajlı kasada çözülmemisse Honda Civic almam zaten yeni kasaya ne kaldı.

Katırlırsın katılmazsın çıkıp yok saat yok bmw al cart curt sekilde yorumlarsaniz benimde seviyem hoslanmiyacaginiz seviyeye iner.

Aracimda disardan ses alma olayı yuksek boya hassasiyeti var bu kadar net. Diger bir çok şikayeti önceden biliyordum zaten.

• quote:

Arkadaş ömürler göresin olayı pek güzel çözecek gibi duruyorsun, her eve, işe, iç ve dış işlerine senin gibi biri lazım , evladın sağlık, sıhhat ve huzurla daha fazla ömür görsün, Allah ım sağ salim eşine kurtulmak nasip etsin.
  • cemele keşke bütün forumlarda sizin gibi dürüst insanlar olsa.Önceki kasa Honda sahibiyim,araç değiştirmeyi düşünüyorum ve hangi markanın formuna girsem herkes arabasını yağlıyor,ballıyor.Herkes en kral arabayı almış.Sizi tebrik ediyorum.
  • honda mükemmel değil tabi olamazda, diğer markalarda değil süphesiz, ama clioyla ve eski araçlarla kıyaslanacak bir araçta değil,
    eksikliklikleri var kişiye ve kullanıma göre değişir,
    mesela tek başıma kullanırken kaymak asfaltta teyp son ses econ kapalı bana mükemmel geliyor ama araçta 5 kişi klima açık pürüzlü asfaltta kullanırken kötü bir araç gibi geliyor ki manuel olduğu için biraz daha seri olduğu halde
    işyerimden arkadaşımın passat 2.0fsı ile arka arkaya 4 kere otobanda kapıştık baklavasını yedim
    ben kötü bir araçtan sonra sıfır aldığım için çok sevdim bir başkası nispeten iyi araçtan sonra büyük beklentiyle alınca sevmeyebilir hakkıdırda
    d veya e segment araç almadan konforu bulmak zor heralde..

• quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

Arkadaşlar, daha önce 0 km Honda civic Sedan alan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak için soruyorum:

Sıfır araca uygulanabilecek
    - Kaput koruma filmi
    - Cam filmi
    - Araç altı izolasyon (püskürtmeli birşeylerden bahsettiler)
    - Seramik kaplama boya koruma

işlemlerine serviste paket olarak 2000 TL istediler.

siz aracı teslim almadan bu işlemlerden hangilerini yaptırdınız; hangileri "verdiğiniz paraya değer" diyeceğiniz işlemlerdir; hangileri gereksizdir?

Ya da aynı işlemleri dışarıda (aynı kalitede tabii) daha uygun fiyata yaptırabilir miyiz?

Yaptırdığım işlemlere ait bilgi vereyim, karar senin

kaput koruma filmi; kalınlıkları farklı filmler var, ben 3M olanı sanırım 0,55 mikron 500 tl verdim, yarım yaptırma iz bırakıyor, tam yaptır, faydası ı gördüm, kediler, toz toprak, yoldan sıçrayan taşlardan korudu,

cam filmi; kıytırıktan, sadece görüntü olsun demiyorsan, benim yaptırdığımı yaptır. 6 camda (ön dahil) 3M şeffaf , güneş ısısını %60 kesen, deri koltukların ısınmasını engelleyen, bedeli 1600 tl, ama ben bir çok aksesuarla beraber aldım, pazarlıklı, tam kaça geldi belli olmadı.

yalıtım; konuştuğumda, faydası olur dediler, ama müdür %15-20 olur deyince ki, 65 db sesde pek farkedilmez, vazgeçtim. onun yerine konforlu ve sessiz lastik almak daha mantıklı geldi. sonra ondan da vazgeçtim. İzmir de genellikle camlar açık gezerim, alttan gelen sesi kesmenin faydası olmaz....

boya koruma; bilinen sütandart korumayı yaptırırken sormuştum, yine müdür her sene yaptırılan boya korumanın faydası olur diyince, standart bir koruma yaptırdım, sonraları da unuttum, bence kaput filmi yeterli, her sene boya korumanın sonu yok, sonuçta araç eskiyecek.

tavsiyelerim.
    cam filmi; sıcak bir ildeysen mutlaka yaptır, ama dikkat görüntü için olmasın, şeffaf olan polise de takılmaz.
    kaput koruma ; uzun yol yapıyorsan, kedi çoksa, mahallede velet çoksa, faydası olacaktır, tam yaptır
    alt yalıtım, keyfin bilir
    seramik boya koruma, gereksiz...

iyi forumlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• C E B R A I L kullanıcısına yanıt
    bir diğer konuda,
    araçta bebek koltuğuna konacak ay sınırı vardı,
    bir araştır istersen,
    hatırladığım,
    omurları henüz oturmamış olduğu bir müddet için sakıncalıydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Olay kişiselleşme boyutuna gidiyor. Ben aracı kötülemedim, aslı astarı olmayan şeyler yazmadim. Kendi aracimi eleştiriyorum. Bende ki araç da bu tür şikayetlerim var sizin kullandiginiz araçta olmaya bilir hatta bir çok ust seviyede araçtan size daha iyi gelebilir.

Benim yazdıgım msg lara cevap vermek zorunda degilsiniz burası forum ben o yaziyi neden yazdım?
    Yeni bir araç alacak arkadas için yazdım. Var olan şeye yokmu diyelim. En iyi araç honda mi diyelim.

2015 in yarısında Atmosferik motor a sahip, üstüne hiç koymamıs, bazı net açık noktaları olmasına rağmen makyajlı kasada bunu degistirmemis 0 km civic almaktansa yeni kasa yi bekleyip Honda nin stratejisine tabii illa honda olacaksa yeni kasaya kadar beklemek gerekir bu benim dusuncem. Gider ikinci el bir FD6 filan alır beklerim yoksa su asamada bilinen sorunlar makyajlı kasada çözülmemisse Honda Civic almam zaten yeni kasaya ne kaldı.

Katırlırsın katılmazsın çıkıp yok saat yok bmw al cart curt sekilde yorumlarsaniz benimde seviyem hoslanmiyacaginiz seviyeye iner.

Aracimda disardan ses alma olayı yuksek boya hassasiyeti var bu kadar net. Diger bir çok şikayeti önceden biliyordum zaten.

Olay sizin benim kütüphane yorumuma Saçma sapan demenizle bu noktaya geldi. Kaldı ki ben size cevap olarak yazmadım ama sizli bizli konuşup SAYGI çerçevesinde cevap vermek varken senli Benli olan ve üslubu bozan sizdiniz ve ben de ona göre cevap verdim.. Ben arabamın kötü yönlerini her zaman söyledim ama clioyla da kıyaslanmasın bi zahmet nasıl bmw ile kıyaslanmayacağı gibi..yoksa biz de biliyoruz honda nedir ne değildir kaldı ki bu benim 3. Civicim..

• 2012 ocakta almıştım ilk çıktığı zamandı fiyat performans konusunda çok iyi bir seviyedeydi şimdi fiyatı çok rekabetçi değil.
    o zaman focus-auris-cruze-fluence alsaydım ki hepsini inceledim dersimi iyi çalışmıştım, şimdi aldığım fiyatın üstüne satamazdım sadece golf alsaydım aynı fiyata satardım, ama çevremdekileri ne kadar mağdur edildiğini göre göre de çok zor bir karar olurdu.
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Valla bu ana kucağına 300 lira vermişler, eskiden böyle şeyler yoktu tabi, orjinal ana kucağı vardı hem bedava hem ful garantili...

İlk bi kıyamayız zaten kucakta tutarız herhalde. Şöyle ele gelsin oturur prensesim (muhtemelen oturmuycak)

• quote:

hayirli bir evlat olur insallah:-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cln20

Sevgili forumdaşlar herkese selamlar ; Bi hususu dile getirmek istiyorum bildiğiniz gibi dünya gündeminde olan bir konu var birçoğumuzunda malumudur Takata Krizi
    Japon takata firması birçok markaya airbag ve emniyet kemeri üretimi yapan dev bir firma ve birkaç gün önce tüm dünyada 34 milyon aracın airbag sorunu nedeniyle geri çağrılmasını ilan etti.
    Bu firma ile en çok çalışan marka ise Honda .. diğerleri ise BMW, Chrysler, Ford, General Motors, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Saab, Subaru ve Toyota gibi..
    Bunun yanı sıra Toyota Türkiye de bir açıklama yayınlamış ve Şirket açıklamasında, "Mart 2003 - Mart 2007 yılları arasında üretilen Corolla ve Yaris modelleri yolcu hava yastıklarındaki, Temmuz 2003-Aralık 2005 yılları arasında üretilen RAV4, Yaris ve Hilux modelleri ise sürücü hava yastıklarındaki gerekli parçanın değişmesi için yetkili servislere çağırılacaktır" ifadesini kullandı.
    Peki Honda Türkiye den şu ana dek bir açıklama yapılmış değil konu hakkında detaylı bilgisi olan varsa bilgi paylaşılabilirse yararlı olacağını düşünüyorum,Honda Tr ye bir mail gönderdim bakalım ne cevap gelecek duruma göre Honda Jp ye de bir mail yazacağım artık

Habere ilişkin detaylar :http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/29061535.asp

dun servise telefon actim. sadece jazz larin cagrilacagini, civicler icin bir cagirma olmadigini soylediler:-)

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetTolga01

quote:

Orijinalden alıntı: halted__

quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

Orijinalden alıntı: halted__

quote:

Orijinalden alıntı: KorayV

quote:

Orijinalden alıntı: Bekir__

54 binde aracım. Eco lpg. Rölantide titreşimli çalışmaya başladı artık. Genel bir tahmini olan var mı ?

Sübap ayarınıza baktırmanızı tavsiye ederim.

hocam sabah motor sogukken araci calistirin, devir ibresi sabit durmayip yukari-asagi surekli hareket ediyorsa subap ayari gerekir demisti servis.
    bilginize...

Artık o son noktaya gelmiş durumu....Siz kimseye soırmadan 50 binde bir subap ayarı yaptırın...Karşılığını çekiş artması olarak alırsınız...( Lpg KULLANMASANIZ BİLE YAPTIRIN.Ç)

o zaman lpg li eco olmayanda 40 bin gelmeden subap ayarini yaptirmamiz lazim, degil mi?

Eco olmayan lpgliler için net bir bilgi yok sanirim mesela hataydaki servis her bakimda yani 10 binde subap atari yapilir çünkü eco olmadigindan subap ayari suresi kisa diyor. Başka sevis eco 40 binde eco olmayan LPG 20 binde diyo net bisey yok gbi sanki

benim lpg de 26 bin oldu. cekiste, harcamada bir anormallik yok ama yavas yavas motoru sogutup gotureyim bari.

• quote:

Orijinalden alıntı: mavibenim

Arkadaşlar, daha önce 0 km Honda civic Sedan alan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmak için soruyorum:

Sıfır araca uygulanabilecek
    - Kaput koruma filmi
    - Cam filmi
    - Araç altı izolasyon (püskürtmeli birşeylerden bahsettiler)
    - Seramik kaplama boya koruma

işlemlerine serviste paket olarak 2000 TL istediler.

siz aracı teslim almadan bu işlemlerden hangilerini yaptırdınız; hangileri "verdiğiniz paraya değer" diyeceğiniz işlemlerdir; hangileri gereksizdir?

Ya da aynı işlemleri dışarıda (aynı kalitede tabii) daha uygun fiyata yaptırabilir miyiz?

kaput koruma kesinlikle yaptirilmali, ben 3m ventureshield aldim. orjinali yarim geldi, ama tam yaptirilirsa daha iyi olur.
    cam filmi, ceza kesilmeye devam ediyor. o yuzden beklemeye aldim fakat ozellikle beyaz civic e cam filmi super gidiyor.
    izolasyon isini takip ediyorum, lastikleri michelin ya da goodyear ile degistikten sonra karar vericem.
    boya korumayi 4-5 ayda bir kendim yapiyorum. temizlenmesi kolay oluyor, fazla kir tutmuyor.
    araciniz hayirli oldun bu arada, kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle.

• 
Sayfa: önceki 39503951395239533954
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.