Şimdi Ara

iPhone satışları Avrupa'da düşüşte

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
7.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekim ayındaki lansmandan bu yana dünya çapında milyonlarca iPhone 4S satılırken iPhone 4 ve 3GS modelleri de hatırı sayılır başarılar elde etti. Buna rağmen ekonomik belirsizlik yaşayan bölgelerde aynı durum sözkonusu değil.

Kantar Worldpanel ComTech firmasının Avrupa bölgesinde iPhone'a olan talebi mercek altına aldığı araştırmasına göre ekonomik zayıflık ve rakip modellerin düşen fiyatları nedeniyle bu bölgede iPhone modellerine olan talepte azalma yaşanıyor.

iPhone 4S satışları Birleşik Krallık'ta Apple'ın yükselişini garantilese de kıta olarak Avrupa'da düşen bir ilgi ve pazar payı sözkonusu.

Birleşik Krallık, ABD ve Avustralya'da son 12 haftada Apple yüzde 10 dolayında pazar payını artırdı. Ancak global olarak Android işletim sisteminin hakimiyeti Apple'ı aşağı çekiyor. Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya'da yüzde 5-10 arası pazar payı gerilemiş durumda. 

Avrupa'nın pek çok ülkesinde ekonomik zayıflıktan ötürü artık fiyatlara karşı tüketicide bir hassasiyet oluşmuş durumda. Pahalı Apple modelleri bu bakımdan tercih edilmemeye başlıyor. Avrupa'da yerli sanayinin 3. çeyrekte yüzde 0.2 artması 1930'lu yıllardan beri en kötü dönemin yaşandığını gösteriyor. Avro bölgesindeki daralma yatırımcı ve tüketici güvenini sarsıyor.

Bu dönemde pahalı modellerin yanında ucuz modellerle de piyasada bulunan Android işletim sistemi, Google'a dünya pazarlarında yüzde 46 ile yüzde 61 arasında bir pay kazandırdı. En yüksek oran ise yüzde 61 ile Almanya'da. Bu ülkede Galaxy SII en çok satılan akıllı telefon oldu. 

• beyin bedava. millet aklını kullanmaya başlamış. :)
  • Dikkat ederseniz düşüşte olan ülkeler hep avro bölgesindeki ülkeler.. Yükseldiği söylenen ingiltere ise avro bölgesinde değil.. adamlar salak mı avroya geçipte paralarının değerini düşürceklerdi. sterlin avrodan değerli görece olarak daha ucuza satılıyor bu ülkede..

Hadi tüm bunları geçtik avrupa ekonomik topluluğu (AB) süreci içerisinde en büyük ekonomik krizle yüzyüze şu an. ispanya, italya gibi ülkelerde çok ciddi ekonomik sorunlar var.. avro bölgesinde olduklarından dolayı diğer bölge içindeki ülkeleride alaşağı çekiyorlar kendilerine. en güncel örneğini yunanistanda gördük. neyse sorun telefonda değil aslında kötü zamana denk geldi. hatta düşüşte olmasını kendi adıma sevindirici bile buldum çünkü bu sayede apple belki yeni bir fiyat ayarlaması yapıp az da olsa indirim yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 23 Aralık 2011; 14:19:50 >

• sen gidip 1.5 sene sonra aynı modeli sürersen piyasaya olacağı bu apple. steve jobs hatırına aldı millet telefonu. yoksa günümüz standartlarının, beklentilerinin altında bir üretim oldu 4s. serisi. resmen ara ürün.
  • bişey olmaz
  • İPhone 6 ile yeniden yükselişe geçer nasıl olsa.
  • iphone 4s, apple cı olmama rağmen bana göre sorun yumağı:

bakın kendi gözlerinizle görün:

http://forum.donanimhaber.com/m_55815598/mpage_1/key_/tm.htm

ah apple ah.
  • bir şey olmaz onlara,arkalarında Çılgın Türk fan boys lar varken.
  • Samsung fanboyları geldiği nasıl da belli..

Habere artı eksi verseler ne olurdu hiç merak etmiyorum..Ekrem bey'e "apple fanboy" dendikten sonra..Herşeyi beklerim.

Bugün geciktiniz fanboylar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 23 Aralık 2011; 14:43:01 >
  • 5 ile beraber yükselir tekrar ama onlarca android modele karşı tek model telefonla mücadele etmek zor apple'ın muhakkak belirli bir seviyeyi koruması gerekiyor..
  • İngilizler akıllı adamlar fiyat ve kaliteyi nerde bulacaklarını iyi biliyorlar ;)
  • Kriz ortamından ilk lüks tüketim etkilenir. Böyle bir düşüşün olması normal.
  • bişey olmaz iphone a...
    arada olur böyle iniş çıkışlar...
  • iphone 5 çıktığı zaman telefon dünyasının yeni rekorunu kıracaktır, eminim. ben samsung galaxy s2 kullanıyorum memnunum ve s3 eğer iphone5 den önce çıkarsa satışını korur gibi geliyor bana......
  • Hakkaten adam doğru söylüyor.

1. Sırada kendisi.

@carnador
  • Millet gerçeği farketmeye başladı galiba. Güzel şeyler oluyor...
  • sorun manyağı telefon olunca böyle oluyor
  • Yeay!!:))
  • vay be gelirlerine oranla telefonun fiyatını ve kontratlı paketlerin bize kıyasla uygunluğunu göz önünde bulundurulduğunda orada da buna pahalı diyorlarsa demek ki bizde arap emirlikleri gibi bir yer olmuşuzda haberimiz yok :D
  • bu özelliklerde bir telefona bu kadar para vermek akla ziyan...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.