Şimdi Ara

AMD 28nm GPU'ların üreticilere satışına başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD tepe yöneticisi Rory Read, finansal servisler firması Raymond James tarafından düzenlenen IT Tedarik Zinciri Konferansı'nda, 28nm üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni grafik yongalarının satışına başladıklarını duyurdu. Yıl sona ermeden önce dördüncü çeyrek finansal verilerine katkı hedefiyle gelir amaçlı satışa başlayan firma, yeni kartlarının duyurusunu ise 9 Ocak'ta yapacak.

AMD tarafından yapılan bu açıklama önemli zira iddia edilenin aksine 9 Ocak'taki lansman "soft launch" ya da "paper launch" olarak ifade edilen yani ürün duyurusunun yapıldığı ancak ürünlerin pazara sunulduğu şekildeki lansmanlardan biri olmayacak gibi görünüyor. Üreticilerden aldığımız bilgilere göre şu aşamada Radeon HD 7900 serisinin ürertimine yönelik rakamlar düşük olsa bile zaman içerisinde kapasitenin ciddi oranda artması bekleniyor.

AMD'nin Tahiti XT kod adlı yeni grafik yongasını temel alacak Radeon HD 7970, 384-bit bellek veri yolu desteğine, 3GB GDDR5 bellek kapasitesine, 128x doku ünitesine ve 32 ROP birimine sahip olacak. 2048x paralel işlem birimi ile donatılan ekran kartının 900-925MHz seviyesinde GPU ve 5.5GHz bellek saat hızına sahip olması beklenirken masaüstü güç tüketimi 3 Watt'ın altında olacak. Yeni kartın Avrupa'da 500+ Avro seviyesinde sunulması bekleniyor.

• tebrıkler erdi abi ard arda haberleri sıralıyosun kolay gelsiN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaeL JacksoN qkN -- 15 Aralık 2011; 15:58:50 >
  • Bekliyoruz amd. Ama sana destek vermemizi bekleme böyle oyunlar varken
  • Vay be masaüstü güç tüketimi 3 watt'ın altında
  • 500+ avro mu hani 499 dolardı bi haber diğer haberle örtüşmüyo bu nasıl iş
  • piyasada doğru dürüst oyun olmadığı için şimdilik bu kartlar pek ilgimi çekmiyor doğrusu
  • Avrupa'da 500+ Avro seviyesinde sunulması bekleniyor.

O zaman bize müsade
  • Masaüstü 3W durumu galiba sadece GPU'nun çektiği ile ilgilidir. Kartın tamamının 3W çektiğini düşünmüyorum (fan, diğer çipler vs).
  • Nasıl boşta 3 watt ! 3 watt da değil hatta altında diyor fanlar bağımsız mı çalışıyor :D
  • Boşta ibaresini görmemişim, boşta 3 watt ise oldukça ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk87 -- 15 Aralık 2011; 16:28:47 >
  • Yalan! 3 watt değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Amd yine sallamalara baslamış.Kepler fark yaratcak ;)

Doğmamış çocuğa don biçmek diye bir deyiş var dır ya, birader sen bırak donu, çocuğu nişanlayıp askere bile yollamışsın

Daha ortada Kepler'in adı dışında resmi hiçbir şey yok sen çoktaaaan testleri yapmışsın da yorumu koymuşsun.

Bu arada, bana AMD fanı diye laf atmadan önce bu naçizane sözlerimi yazarken kasamda GTX 460 olduğunu belirtirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Nasıl boşta 3 watt ! 3 watt da değil hatta altında diyor fanlar bağımsız mı çalışıyor :D

Arkadaşlar bu kartı alacak olan hatta cross yapacak olan adam 3-5 watt ın hesabını yapar mı? Yani bir düsünseni ferrarı alan adam benzınını dusunur mu kullanmayayım ben bunu cok yakar der mı
  • Avro'ya takılan arkadaşlar, Avrupa için demiş zaten.

Misal Almanya.

Bizde Dolar üzerinden satılıyor çoğu PC Oem Ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Avro'ya takılan arkadaşlar, Avrupa için demiş zaten.

Misal Almanya.

Bizde Dolar üzerinden satılıyor çoğu PC Oem Ürün.

500+ dolar yurtdısı fyatıysa ben Türkiye fiyatlarını merak ettim. 1000 tl olarak giriş yaparsa öpüp başımıza koyalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 15 Aralık 2011; 18:06:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Nasıl boşta 3 watt ! 3 watt da değil hatta altında diyor fanlar bağımsız mı çalışıyor :D

Arkadaşlar bu kartı alacak olan hatta cross yapacak olan adam 3-5 watt ın hesabını yapar mı? Yani bir düsünseni ferrarı alan adam benzınını dusunur mu kullanmayayım ben bunu cok yakar der mı

Eğer masaüstü tepe seviyesi boşta 3 watt çekiyorsa bunun mobil versiyonu çok daha azını çeker. Görünüşe göre AMD 28nm'de enerji verimliliğine oynamış ve başarmış görünüyor. Eğer veriler doğruysa AMD mobil segmentte bu yıl iyi bir iş çıkaracak gibi.

• 40 nm gpular boşta 17 watt çekiyordu.28 nm gpularda 3 watt(!) Gerçekten iyi bir değer enerji verimliliği adına. O zaman 28nm gpular az ısınacak gibi görünüyor. Ah bi de cpuların enerji verimliliğini düzeltseler ne var.Amd nin cpu bölümüne kesinlikle iyi mühendisler şart.
  • Masaüstü kullanımı 3W, harika.
  • 500+ Avro ?
    Türkiye'de 2000 TL'yi bulur bu kart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Amd yine sallamalara baslamış.Kepler fark yaratcak ;)

Doğmamış çocuğa don biçmek diye bir deyiş var dır ya, birader sen bırak donu, çocuğu nişanlayıp askere bile yollamışsın

Daha ortada Kepler'in adı dışında resmi hiçbir şey yok sen çoktaaaan testleri yapmışsın da yorumu koymuşsun.

Bu arada, bana AMD fanı diye laf atmadan önce bu naçizane sözlerimi yazarken kasamda GTX 460 olduğunu belirtirim.

aynen. bi kaç özellik tablosu yayınlandı millet hemen, yok efendim "amd yine eline yüzüne bulaştırdı", "nvidiayı geçemeyeceği belliydi" falan yazmaya başladı. dur hele bi kart çıksın test edilsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.