- x
Access point ne işe yarar?
98 Cevap26456 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

571 Mesaj
11 Aralık 2011; 15:08:53 

Merhaba, bende kablosuz modem var. Komşuyla interneti ortak kullanacağız. Fakat onun evinde bizim kablosuz modem görünmüyor. O da kablosuz kullanmak istiyor. Bizim modemi ethernet çıkışı ile access point cihazına bağlarsak, bu cihaz da kablosuz yayın yapsa yani kablosuz mesafeyi uzatsa böyle bir şey mümkün mü? Demek istediğim bu cihaz bu işe yarar mı?

330 Mesaj
11 Aralık 2011; 15:43:21 

Tabi ki mümkün. Sizin modeminizden cat5 kablo ile AP ( access point) cihazına giriş yapıp konfigüre ederseniz komşunuzda kablosuz bağlanabilir.

2012 Merida Matts TFS 300d

571 Mesaj
11 Aralık 2011; 16:10:47 

quote:

Orijinalden alıntı: operator11

Tabi ki mümkün. Sizin modeminizden cat5 kablo ile AP ( access point) cihazına giriş yapıp konfigüre ederseniz komşunuzda kablosuz bağlanabilir.

Ayarlanması için püf noktaları nelerdir? DHCP kapalı olacak sanırım. Başak ne ayarı var acaba?

330 Mesaj
11 Aralık 2011; 16:25:25 

Normal makinelerde DHCP açık olabilir fakat AP yi statik vermekte yarar var.Bunun haricinde AP nin kablosuz şifresini vs SSID sini değiştirin. Çünkü basit şifre kullanılır 1234 gibi. Şuradada TP link AP nin ufak anlatımı mevcut. Buradanda bakabilirsiniz. http://resimlianlatim.t...t-kurulumu-tp-link.html

2012 Merida Matts TFS 300d

2 Mesaj
11 Aralık 2011; 20:08:46 

çok işime yaradı tam da benim aradığım konuydu poerator11 teşekkürler

574 Mesaj
11 Aralık 2011; 20:16:24 

quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Ayarlanması için püf noktaları nelerdir? DHCP kapalı olacak sanırım. Başak ne ayarı var acaba?

dostum acees pointtib dchp si yoktur zati kendi kapalıdır.senin dediğim 2 modemin vardir birini asl alır diğeridene bağlarsan ip leri çakişmasın ip ataması olması n diye diğerini kapatırsın anlatmak istediğin o galiba

574 Mesaj
11 Aralık 2011; 20:19:45 

quote:

Merhaba, bende kablosuz modem var. Komşuyla interneti ortak kullanacağız. Fakat onun evinde bizim kablosuz modem görünmüyor. O da kablosuz kullanmak istiyor. Bizim modemi ethernet çıkışı ile access point cihazına bağlarsak, bu cihaz da kablosuz yayın yapsa yani kablosuz mesafeyi uzatsa böyle bir şey mümkün mü? Demek istediğim bu cihaz bu işe yarar mı?

Evleriniz yakınsa karşılılı görüyorsa yüksek çıkışlı bi point al dış mekan içinse TP link 5210g al (yönlü yayın yapar) ev içinde kulanımı sıkıntı olur formda incelemeleri var bakınız ev içinse Tplink 5110g al omni yayın yapar rahat edersin tavsiye edilir yani

571 Mesaj
11 Aralık 2011; 20:52:54 

quote:

Orijinalden alıntı: hasta32

Evleriniz yakınsa karşılılı görüyorsa yüksek çıkışlı bi point al dış mekan içinse TP link 5210g al (yönlü yayın yapar) ev içinde kulanımı sıkıntı olur formda incelemeleri var bakınız ev içinse Tplink 5110g al omni yayın yapar rahat edersin tavsiye edilir yani

Şu ürün nasıl, istediğim şeyi yapar mı?
http://www.gold.com.tr/...54Mbps-Network-Urunleri

574 Mesaj
11 Aralık 2011; 21:09:34 

quote:

Şu ürün nasıl, istediğim şeyi yapar mı?
http://www.gold.com.tr/...54Mbps-Network-Urunleri

Yapamaz dostum o cihazin çıkış gücü 1o0mv dir. benim dediğim 5110g nin çıkış gücü 400mv yanına bile yaklaşamaz şurdan bak buyur link burda daha ucuz ama siteden alışveriş yapmadım güvenilirmi bilmiyorum yapan varsa bilgi verise sevinirim.

http://www.bizdehesapli...ay&urun_kodu=TL-WA5110G

NOT:Burdan ucuzunu bulamasın ben cihazi 80 tl almıştım gecen sene başka siteden ama burayı bilmiyorum alışveriş yapmadım. fiyatıda çok iyi al rahat edersin kesin

5774 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:01:35 

slm. O site gayet guvenilir bir sitedir. Gonul rahatlıgı ile alabilirsiniz urunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

571 Mesaj
12 Aralık 2011; 0:04:46 

quote:

Yapamaz dostum o cihazin çıkış gücü 1o0mv dir. benim dediğim 5110g nin çıkış gücü 400mv yanına bile yaklaşamaz şurdan bak buyur link burda daha ucuz ama siteden alışveriş yapmadım güvenilirmi bilmiyorum yapan varsa bilgi verise sevinirim.

NOT:Burdan ucuzunu bulamasın ben cihazi 80 tl almıştım gecen sene başka siteden ama burayı bilmiyorum alışveriş yapmadım. fiyatıda çok iyi al rahat edersin kesin

Eğer aralarında gerçekten çok performans farkı varsa dediğiniz ürünü almak daha mantıklı ama pek farkı yoksa ucuz olması daha önemli, çünkü komşunun durumunu bilmiyorum .

574 Mesaj
12 Aralık 2011; 0:07:10 

quote:

Eğer aralarında gerçekten çok performans farkı varsa dediğiniz ürünü almak daha mantıklı ama pek farkı yoksa ucuz olması daha önemli, çünkü komşunun durumunu bilmiyorum .

:) sen al o cihazi dua edersin :) fark olmaz mi dağlar kadar var

5774 Mesaj
12 Aralık 2011; 0:09:07 

slm. 500g tavsiye etmem. Almısken kesinlikle 5110g al. Arada 15-20 TL ya oynar ya oynamaz.

571 Mesaj
12 Aralık 2011; 0:39:50 

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm. 500g tavsiye etmem. Almısken kesinlikle 5110g al. Arada 15-20 TL ya oynar ya oynamaz.

Anladım iyi ki onu almamışım.

588 Mesaj
19 Ocak 2012; 12:32:37 

evet bende gecen hafta aldım 5210 g yi bizdehesapli.com bu siteden öneriydi ama hiç bu siteden daha önce alışveriş yapmamıştım maşallah hemen öbur gun urun geldı evıme.çekiş gücü sınyalı catıdan yaydım yayış gucu super ama karsıdakı cıhazında birebir açıkta olması gerekiyor 1 km ye kadar.ama 300-400 metrede laptop veya karşıdakı dgıer cıhaz evın ıcındede olsa sorun olmuyor full cekıyor

ilker

588 Mesaj
19 Ocak 2012; 13:35:54 

Güzel konu takip

90 Mesaj
19 Ocak 2012; 23:35:41 

access point elindeki kablolu bir modemdeki interneti kullanarak wifi adaptör görevi yapmaktır

SE Xperia™ ARC Misty Silver Kullanıcısı

1 GHz | 512 MB Ram | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8 MP Exmor® R - HD720P | Android 2.3.3 !

5774 Mesaj
19 Ocak 2012; 23:37:22 

quote:

Orijinalden alıntı: -xBurakx-

access point elindeki kablolu bir modemdeki interneti kullanarak wifi adaptör görevi yapmaktır

biraz eksik bir anlatım olmuş.

90 Mesaj
19 Ocak 2012; 23:38:38 

quote:

biraz eksik bir anlatım olmuş.

sağolasın demekki araştırma yapmam lazımmış bilgim yetersiz okeyyy

SE Xperia™ ARC Misty Silver Kullanıcısı

1 GHz | 512 MB Ram | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8 MP Exmor® R - HD720P | Android 2.3.3 !

915 Mesaj
18 Şubat 2012; 15:13:10 

arkadaşlar biri bana yardımcı olabilirmi pek anlamadım şimdi ben masaüstü kullanıyorum kabloyla baglı modem arkadaşımda beraber kullanıyoruz kablosuz modem bazen laptoptan girmem gerekiyor ya da telefondan ama çekmiyor sadece balkonda ve bi odada cekiyor o da düşük sinyalle şimdi ben bundan alsam sinyal gücünü yükseltebilirmiyim evin istedigim yerinden hızlı bi şekilde baglanabilirmiyim bi yardımcı olurmusunuz

574 Mesaj
18 Şubat 2012; 17:16:12 

quote:

Orijinalden alıntı: haliscik

arkadaşlar biri bana yardımcı olabilirmi pek anlamadım şimdi ben masaüstü kullanıyorum kabloyla baglı modem arkadaşımda beraber kullanıyoruz kablosuz modem bazen laptoptan girmem gerekiyor ya da telefondan ama çekmiyor sadece balkonda ve bi odada cekiyor o da düşük sinyalle şimdi ben bundan alsam sinyal gücünü yükseltebilirmiyim evin istedigim yerinden hızlı bi şekilde baglanabilirmiyim bi yardımcı olurmusunuz

Şu chazı al işini görür dostum güzel bir cihazdir.işini görür sinyalini çoğaltirsin eviçin idealdir kolay gelsin

915 Mesaj
18 Şubat 2012; 18:17:27 

quote:

Şu chazı al işini görür dostum güzel bir cihazdir.işini görür sinyalini çoğaltirsin eviçin idealdir kolay gelsin

sagol dostum ama bi de söyle bi sorun var mesela hiç çekmiyor bizim ewde modem arkadaşta oldugu için kesin sonuc verirmi

574 Mesaj
19 Şubat 2012; 0:44:12 

quote:

sagol dostum ama bi de söyle bi sorun var mesela hiç çekmiyor bizim ewde modem arkadaşta oldugu için kesin sonuc verirmi

Dostum adsl modem kablolu veya kablosuz neyse sendemi arkadaşın evinde mi veya modem arkadaşında sen kablolu bağlanıyosun masa üsü ile ama sen kendi evinde wifi yayını istiyosun doğrumu şayet böyle ise eve arkadaşından gelen eternet kaplosuna swich al 4 potlu tak swiche dirini masa üsüne tak kablolu çalışsın diğer potuda yukardaki verdiğim point al tal wifi yanında olur

Tabi burda ben varsayım üzerine önerdim tam nedemek istediğini ne yapmak istediğini anlat yardımcı olunur k.gg

915 Mesaj
19 Şubat 2012; 23:45:47 

Dostum adsl modem kablolu veya kablosuz neyse sendemi arkadaşın evinde mi veya modem arkadaşında sen kablolu bağlanıyosun masa üsü ile ama sen kendi evinde wifi yayını istiyosun doğrumu şayet böyle ise eve arkadaşından gelen eternet kaplosuna swich al 4 potlu tak swiche dirini masa üsüne tak kablolu çalışsın diğer potuda yukardaki verdiğim point al tal wifi yanında olur

Tabi burda ben varsayım üzerine önerdim tam nedemek istediğini ne yapmak istediğini anlat yardımcı olunur k.gg
[/quote]
aynen öyle modem arkadaşta ben kabloluyla baglanıyorum ama wifide lazım modem arkadaşta oldugu bende cekmiyor telefondan ya da laptoptan giremiyorum

574 Mesaj
20 Şubat 2012; 0:57:30 

quote:

aynen öyle modem arkadaşta ben kabloluyla baglanıyorum ama wifide lazım modem arkadaşta oldugu bende cekmiyor telefondan ya da laptoptan giremiyorum

tam dostum tahminim doğru çıktı sen 4 potlu swich alcan 15 usd birde 5110g al bak keyfine yukarda anlattım.aynen yap 55110g süper bi cihaz yayın gücüde güçlüdür k.g

915 Mesaj
20 Şubat 2012; 19:07:41 

quote:

tam dostum tahminim doğru çıktı sen 4 potlu swich alcan 15 usd birde 5110g al bak keyfine yukarda anlattım.aynen yap 55110g süper bi cihaz yayın gücüde güçlüdür k.g

peki bunları alabilcegim yer yokmu internet şartmı kredi kartım yok ayrıca bi sorun olursa götürebilirim en azından

660 Mesaj
20 Şubat 2012; 20:20:36 

quote:

Benimde Merak ettiğim Bir Nokta

LG G3 32GB-VW SCIROCCO 1.4 TSI DSG Interlagos Bi-Xenon Mirror Pack-Opel Astra Turbo-MONDIAL(CF MOTO) Terralander 500

5774 Mesaj
22 Şubat 2012; 21:49:59 

komsunuza çekeceğiniz ağ kablosunun ucuna wifi özelliği olan adsl modem. Router ada ap bütün hepsi olur.

915 Mesaj
23 Şubat 2012; 19:45:30 

quote:

komsunuza çekeceğiniz ağ kablosunun ucuna wifi özelliği olan adsl modem. Router ada ap bütün hepsi olur.

biraz daha açsan

574 Mesaj
23 Şubat 2012; 20:08:04 

quote:

biraz daha açsan

Dostum bak çok basit komşundan gelen kablo varya eternet onun ucuna 4 potlu normal adsl modemin DHCP sini kapatırsan oda olur yayın yapar diğer boş portuna masaüsüne yeniden kaplo takacan olacak ruter aces pontte zaten aynı görevi görür onlardan birini taksanda olur fark etmez istersen çizim yapalım daha açığı varmi şaka biyana anlamadıysan tekrardan alatırız sıkıntı olmaz maksat paylaşım k.g

5774 Mesaj
23 Şubat 2012; 21:52:03 

quote:

Dostum bak çok basit komşundan gelen kablo varya eternet onun ucuna 4 potlu normal adsl modemin DHCP sini kapatırsan oda olur yayın yapar diğer boş portuna masaüsüne yeniden kaplo takacan olacak ruter aces pontte zaten aynı görevi görür onlardan birini taksanda olur fark etmez istersen çizim yapalım daha açığı varmi şaka biyana anlamadıysan tekrardan alatırız sıkıntı olmaz maksat paylaşım k.g

+1

915 Mesaj
24 Şubat 2012; 17:34:13 

tamamda nerden alabilirim bu dedigini internet haricinde vatan elektroworlde falan bulabilirmiyim kartım yok netten alısveriş yapamıyorum

5774 Mesaj
24 Şubat 2012; 21:59:46 

vatanda bulursun.

915 Mesaj
24 Şubat 2012; 22:58:35 

sagolun

1 Mesaj
8 Mart 2012; 13:15:03 

quote:

Orijinalden alıntı: operator11

Arkadaşım bende komşudan alıyorum internet bağlantısını. Fakat anca kapının önünde 1 diş çekebiliyo. Ve odama geçince SSID gözükmüyo bile. arada 5 tane duvar var. Bana ne önerirsin.? Fazla pahalı olmasın öğrenciyiz mağlum ;)

574 Mesaj
8 Mart 2012; 20:54:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Tissk0

Arkadaşım bende komşudan alıyorum internet bağlantısını. Fakat anca kapının önünde 1 diş çekebiliyo. Ve odama geçince SSID gözükmüyo bile. arada 5 tane duvar var. Bana ne önerirsin.? Fazla pahalı olmasın öğrenciyiz mağlum ;)

Bu cihazı al işini görür başka cihaz alma memnun kalırsın

915 Mesaj
9 Mart 2012; 20:04:06 

watana gittim orda calısan eleman hiç bosuna ugraşma randıman vermiyo bunlar dedi gidip gelirsin buraya sende ugrasırsın bizde dedi

574 Mesaj
9 Mart 2012; 20:33:05 

quote:

watana gittim orda calısan eleman hiç bosuna ugraşma randıman vermiyo bunlar dedi gidip gelirsin buraya sende ugrasırsın bizde dedi

o Kim ya yaw arkadaşım kullanmadan bilmeden o kadar kullanan arkadaşlar memnun iken kafadan salamasın sen formlara bak araştır memnun olmayan varsa bu cihazı kırarım 2 tane var bu cihazdan bende ozmn bize sorma git istediğini al

915 Mesaj
9 Mart 2012; 22:09:54 

kullanıcıların yorumlarını görmedimki ndn hemen sinir yapıyorsun ayrıca ben sana adama inandım siz yalan söylüyorsunuz demedimki sadece kullanan herkes geri getiriyormuş verim alamıyormuş adam bunu söyledi bende bunu sordum adama inanmış olsam foruma girmezdim zaten

5774 Mesaj
10 Mart 2012; 23:01:21 

quote:

slm.
komşundan çektiğin kablonun ucuna en düşük güçlü 100mw access point cihazını bile bağlasan
evin içinde hemen hemen yeterli olur. önerdiğimiz cihaz 400mw. vatandaki arkadaşın bu konularda
çok bilgisi olacağını sanmıyorum.

915 Mesaj
11 Mart 2012; 20:05:19 

quote:

slm.
komşundan çektiğin kablonun ucuna en düşük güçlü 100mw access point cihazını bile bağlasan
evin içinde hemen hemen yeterli olur. önerdiğimiz cihaz 400mw. vatandaki arkadaşın bu konularda
çok bilgisi olacağını sanmıyorum.

bi arkadaşımda bundan sıkayetciydi ttneti aradıgını ve adamlar bi ayar tarif etmişler yapmış cekim mesafesi artmış pek inandırıcı gelmedi ama olsa bilinirdi

88 Mesaj
26 Mart 2012; 5:24:35 

Merhaba Arkadaşlar

Arkadaşımla internetimi paylaşacağım.

Biz 2. katta oturuyoruz arkadaşım 5. katta ama bizim oturduğumuz yerin çaprazın'da çapraz derken resim'de gösterdiğim şekil araya baya duvar giriyor.

local://upfiles/1145298/45AB523A418248F28554413409264A4D.jpg

Laptop'u olduğu için wireless'la bağlanmak istiyor ama 1 dış zor çekiyor o da cam'dan tabi. internette harici wireless adaptörleri arıyordurdum Airties RT 206 modemimle bağlantı kurmak için ve en iyileri 100 tl ve üsttü rakamlar'da ve sinyal kalitesi'de çok iyi değil.

AP isimli cihazları gördüm uygun bir tane buldum küçük bir araştırma yaptım. AP cihazı kablosuz modem'den daha iyi wireless sinyali verdiğini duydum internette bununla ilgili araştırmalar yaparken buraya düştüm ve bir kaç soru sormak istedim..

AP cihazı ile harici wireless adaptör arasın'daki fark nedir?

AP mi yoksa harici wireless adaptör mü?

Hangisi almak daha mantıklıdır?

AP cihazı 5 katlı bir binanın 2. katından 5. katına 4 veya 3 dış bile olsa sinyal verebilir mi?

Daha önce hiç kablosuz köprü kullanmadığım için kopma falan olur mu?

Benim bulduğum cihaz bu " Tp-Link TL-WR740N 150Mbps Kablosuz Router " http://www.hepsiburada....bd132044&categoryId=410

Gayet şık ve kullanımı kolay deniliyor sizce iyimidir. Şuan bu konu'da önerilen cihazla kıyaslarsak aralarındaki farkları söylermisiniz?

Hangisi daha iyidir?

Linkini verdiğim cihazı kullanan var mı varsa görüşlerini alabilirmiyim?

Kısacısı BEN AP'den verim alabilirmiyim bina içi ve bana başka seçenekler önerebilirmisiniz AP cihazı yerine..

Bu konu ile ilgili Bilgilerinize çok ihtiyacım var

Şimdi'den cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimTsn -- 26 Mart 2012; 5:38:39 >

196 Mesaj
26 Mart 2012; 11:11:56 

merhaba arkadaşlar yakında bende böyle bişey düşünüyorum
şöyle bi ağ şeması çizdim
0

bi arkadaş switch kullan demiş ama

http://www.hepsiburada....bd132044&categoryId=410

bu ürün switch görevide görüyo galiba aynı zamanda . böyle bir ağ kurmayı düşünüyorum sizce uygunmudur :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serotr -- 26 Mart 2012; 11:14:33 >

5774 Mesaj
26 Mart 2012; 11:34:31 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimTsn

Merhaba Arkadaşlar

Arkadaşımla internetimi paylaşacağım.

Biz 2. katta oturuyoruz arkadaşım 5. katta ama bizim oturduğumuz yerin çaprazın'da çapraz derken resim'de gösterdiğim şekil araya baya duvar giriyor.

local://upfiles/1145298/45AB523A418248F28554413409264A4D.jpg

Laptop'u olduğu için wireless'la bağlanmak istiyor ama 1 dış zor çekiyor o da cam'dan tabi. internette harici wireless adaptörleri arıyordurdum Airties RT 206 modemimle bağlantı kurmak için ve en iyileri 100 tl ve üsttü rakamlar'da ve sinyal kalitesi'de çok iyi değil.

AP isimli cihazları gördüm uygun bir tane buldum küçük bir araştırma yaptım. AP cihazı kablosuz modem'den daha iyi wireless sinyali verdiğini duydum internette bununla ilgili araştırmalar yaparken buraya düştüm ve bir kaç soru sormak istedim..

AP cihazı ile harici wireless adaptör arasın'daki fark nedir?

AP mi yoksa harici wireless adaptör mü?

Hangisi almak daha mantıklıdır?

AP cihazı 5 katlı bir binanın 2. katından 5. katına 4 veya 3 dış bile olsa sinyal verebilir mi?

Daha önce hiç kablosuz köprü kullanmadığım için kopma falan olur mu?

Benim bulduğum cihaz bu " Tp-Link TL-WR740N 150Mbps Kablosuz Router " http://www.hepsiburada....bd132044&categoryId=410

Gayet şık ve kullanımı kolay deniliyor sizce iyimidir. Şuan bu konu'da önerilen cihazla kıyaslarsak aralarındaki farkları söylermisiniz?

Hangisi daha iyidir?

Linkini verdiğim cihazı kullanan var mı varsa görüşlerini alabilirmiyim?

Kısacısı BEN AP'den verim alabilirmiyim bina içi ve bana başka seçenekler önerebilirmisiniz AP cihazı yerine..

Bu konu ile ilgili Bilgilerinize çok ihtiyacım var

Şimdi'den cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

slm. Öncelikle düşündüğün cihaz accesspoint değil routerdir. Bu ürünle rt206 modemin sinyalini tekrarlayamazsın. Şu olabilir bu üründen 2 adet alıp birisini modeme ağ kablosu ile bağlayıp camın önünde sinyal verir diğerini yine öbür camın önünde tekrarlayıcı olarak kullanıp gayet güzel bir bağlantı elde edersin. Her iki evdede 4 port kablo ve wifi sinyal olur. Akakce ve ucuzu gibi arama motorlarında arat 35 liraya kadar satan siteler var.

5774 Mesaj
26 Mart 2012; 11:36:27 

quote:

Orijinalden alıntı: serotr

merhaba arkadaşlar yakında bende böyle bişey düşünüyorum
şöyle bi ağ şeması çizdim
0

bi arkadaş switch kullan demiş ama

http://www.hepsiburada....bd132044&categoryId=410

bu ürün switch görevide görüyo galiba aynı zamanda . böyle bir ağ kurmayı düşünüyorum sizce uygunmudur :))

slm. Düşündüğün bağlantıda switch e gerek yok. 740 a modemden gelen kabloyu girince hem wifi hemde 4 port kablo çıkışın olur.

196 Mesaj
26 Mart 2012; 11:39:35 

hmm teşekkürler evin içinde her yerde çekecektir değilmi wireless ?

4171 Mesaj
26 Mart 2012; 13:30:47 

bu cihaz için şöyle birşey mümkün mü?
internet bende, kabolsuz modemle ethernet üzerinden giriyorum.(bende kablosuz sinyal alıcı yok pcde)
karşı komşuda laptop ile benden giriyor ama gıdı gıdına çekiyor, arada 4-5duvar 20-25m mesafe var kabaca.

o evine access point alsa bende gelen sinyali güçlendirerek onun laptopa iletse diyorum.
bu işi görüyor değil mi ?
http://resimlianlatim.t...t-kurulumu-tp-link.html
bu linkte dediğimi anlatmış zaten görüyormuş.

birde hangi kıstaslar önemli teknik özelliklerinde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavizaman -- 26 Mart 2012; 13:38:05 >

E7500 R0 vid:1.262 400mhz 3.8ghz 1.375v& Gelid Tranquillo || P35 DS3R r2.1 || 3GB 800 c5 ||WD10EZEX - 3500418AS - HD103SJ - WD Elements 2.5" 1TB - Corsair 32GB Slider || Sapphire 5850 TOXIC ||Seasonic M12II-620
Skystar 2.8a ||XClio Nighthawk ||HP 2310ei || Logitech G500 & Media keyboard 600||40C6000 & Digi HD 9102||Canon Ixus 220HS & Toshiba 16GB C10

88 Mesaj
26 Mart 2012; 15:21:11 

quote:

slm. Öncelikle düşündüğün cihaz accesspoint değil routerdir. Bu ürünle rt206 modemin sinyalini tekrarlayamazsın. Şu olabilir bu üründen 2 adet alıp birisini modeme ağ kablosu ile bağlayıp camın önünde sinyal verir diğerini yine öbür camın önünde tekrarlayıcı olarak kullanıp gayet güzel bir bağlantı elde edersin. Her iki evdede 4 port kablo ve wifi sinyal olur. Akakce ve ucuzu gibi arama motorlarında arat 35 liraya kadar satan siteler var.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim..

Sizin dediğiniz gibi benim sinyali tekrarlamam lazım ve sinyali bizim ev içerisin'den bina'ya yaymam lazım.

Access point cihazı olarak bana hangi modeli önerirsiniz ve önerdiğiniz cihazla 4 duvar’dan arkadaşım verim alabilir mi?

Cevabınız içim şimdi'den teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimTsn -- 26 Mart 2012; 15:21:43 >

5774 Mesaj
26 Mart 2012; 19:44:06 

quote:

Orijinalden alıntı: serotr

hmm teşekkürler evin içinde her yerde çekecektir değilmi wireless ?

rica ederim. 740 ın wifi gücü birçok modemden yüksektir. Bence memnun kalırsın çekimden.

5774 Mesaj
26 Mart 2012; 19:48:09 

quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

bu cihaz için şöyle birşey mümkün mü?
internet bende, kabolsuz modemle ethernet üzerinden giriyorum.(bende kablosuz sinyal alıcı yok pcde)
karşı komşuda laptop ile benden giriyor ama gıdı gıdına çekiyor, arada 4-5duvar 20-25m mesafe var kabaca.

o evine access point alsa bende gelen sinyali güçlendirerek onun laptopa iletse diyorum.
bu işi görüyor değil mi ?
http://resimlianlatim.t...t-kurulumu-tp-link.html
bu linkte dediğimi anlatmış zaten görüyormuş.

birde hangi kıstaslar önemli teknik özelliklerinde?

malesef 740 ile bu olmaz. Düşündüğün şeyi 740 ile yapman için wifi kaynağındaki cihaz tplink 740n yada 741 yada 841 yada 941 yada 1043 olması lazım. Kaynaktaki cihazı önemsemeden yapabilmek için access point alman lazım ancak wpa şifre kullanamazsın.

5774 Mesaj
26 Mart 2012; 19:50:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimTsn

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim..

Sizin dediğiniz gibi benim sinyali tekrarlamam lazım ve sinyali bizim ev içerisin'den bina'ya yaymam lazım.

Access point cihazı olarak bana hangi modeli önerirsiniz ve önerdiğiniz cihazla 4 duvar’dan arkadaşım verim alabilir mi?

Cevabınız içim şimdi'den teşekkür ederim.

tplink 730 rangexpander alıcaksın yada wep şifre kullanmayı göze alıp tplink access point alacaksın. Yada tplink 941 router alıp buna ddwrt yükleyerek apclient bridge modunda kullanacaksın.

88 Mesaj
26 Mart 2012; 21:11:45 

quote:

Cevabınız için Teşekkür ederim..

Tp-Link TL-WA730RE ile Access point arasındaki fark nedir ?

Tp-Link TL-WA730RE önerdiğiniz cihaz'dan iyi bir performans alabilir-miyim?

Tp-Link TL-WA730RE önerdiğiniz cihaz benim amacıma uygun-mudur. Modemin sinyal gücünü artırmak ve kablosuz ağı geniş bir alana yaymak.

Önerdiğiniz cihazlar Airties RT 206 Modeli ile uyumlumudur, bağlanmada sorun yaşar-mıyım?

quote:

Yada tplink 941 router alıp buna ddwrt yükleyerek apclient bridge modunda kullanacaksın.

Bu dediğinizi biraz daha açarmısınız ddwrt yüklemek? Apclient bridge? bunlar nedir anlamadım bir şey..

Bu konular'da fazla bir bilgim yok. o yüzden kusura bakmayın :(

Teşekkürler..

5774 Mesaj
26 Mart 2012; 21:53:09 

aslında senin isteğin işi yapacak cihaz TL-WA730RE. bu cihazın amacı aldığı kablosuz ağı
güçlendirip tekrar dağıtmak. normal bir access point den farkı wpa şifreli ağlarada bunu yapabilmesi.

sıkıntı şu ben bu cihazı hiç kullanmadım ve kullanan birisinide tanımıyorum. yani hızı düşürürmü
stabilmidir değilmidir hiçbir yorum yapamam.

ddwrt routerin kendi yazılımı yerine kurulan bir yazılımdır. cihazına ekstra özellikler kazandırır.
ap client bridge fonksiyonu ile router access point gibi bir ağa bağlanır ve bridge fonksiyonu
ile tekrar dağıtım yapar.

88 Mesaj
26 Mart 2012; 22:52:16 

quote:

aslında senin isteğin işi yapacak cihaz TL-WA730RE. bu cihazın amacı aldığı kablosuz ağı
güçlendirip tekrar dağıtmak. normal bir access point den farkı wpa şifreli ağlarada bunu yapabilmesi.

sıkıntı şu ben bu cihazı hiç kullanmadım ve kullanan birisinide tanımıyorum. yani hızı düşürürmü
stabilmidir değilmidir hiçbir yorum yapamam.

ddwrt routerin kendi yazılımı yerine kurulan bir yazılımdır. cihazına ekstra özellikler kazandırır.
ap client bridge fonksiyonu ile router access point gibi bir ağa bağlanır ve bridge fonksiyonu
ile tekrar dağıtım yapar.

" Tp-Link TL-WA730RE " aklıma yattı. Evdeki airties RT 206 kablosuz modemin wireless alanını bu cihazla geniş bir alana yayabilirim ama bir yandan'da aklım access point cihazların'da kalıyor ethernet yolu ile modemle bağlantı kursam 5. kattaki arkadaşım, interneti evim'deki access point cihazın'dan wireless aracılığı ile alabilir mi?

Bu arada ben 2 kat'dayım

874 Mesaj
27 Mart 2012; 13:28:59