Şimdi Ara

Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
2
Favori
25.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oz be oz amcam arabayi 3 defa deposu tam olarak aldi ve depo isigi yandiginda geri getirdi. Araba dizel sehir icinde bile rahat 700 km yapar ve adam depoyu 3 defa bitirip getirdi. Ve her seferinde arabayi toz toprak icinde, arabanin icinde sigara izmaritleri var iken getirdi. Amcamin ekonomik durumunun iyi olmadigini duymustum, cok sukur ki 3 depo mazotun hesabini yapacak durumda degiliz, ancak 2000 km yapip da bir tesekkur etmeden, en basitinden 10 tl verip arabayi yikatmadan, arabaya ozen gostermeden getirince insana cok dokunuyor. 2000 km gitmissin toplamda, 50 tl den araba kiralasan yeridir, ama beles mazot, beles araba bulunca kacirir mi hic?

Vermem, hayatta vermem. Komsu gelse hastaneye gidecegiz dese ben gotururum ama vermem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuda çok şükür hiç bir sıkıntımız yok.

Bizim çevremizde akraba olsun komşu olsun kimse bizden araba istemez,kimsede arabasını verir izlenimimiz yoktur :)

Ama birinin bir işi düşer aciliyeti olan bir durumu olur hiç tereddütsüz alırım arabaya kendim yada babam görürüz işlerini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rewolwer_

quote:

Orijinalden alıntı: oeste

Peki şöyle tatlı ve güzel bir bayan istese yine de vermeyecek misiniz ?

Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz?

Her tarafı tatli ve güzel olsa ne yazar. Arabam için bu kıza dönüp bakmam bile

Her erkeğin yenik düşeceği anlar olabilir.Karşınızda olsa cevap değişebilir,kesin konuşmamak lazım : )

• Ailemizin hyundai accent era aracı var boşda duran, devamlı başka bir akrabada, işi düşen kullanıyor :)))
    Ama asıl kullandığım aracı hayatta vermem, anca yakın arkadaşıma veririm, akrabağıma vermem.
  • quote:

Üzerine para bile veririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohara

Arkadaşlığı kullanmak daha ayıptır. Gitsin araba kirlasın günlük 70 tl. Başkasından dilenmekten iyidir.

ama 1 saatlik bir iş için belkide 15-20 dakikalık,o parayı vermek veya verdirmek ne kadar doğru
  • Babamın bir lafı vardır. "Emanetin gözü yaşlı olur." diye.

Hasta durumu olmadıktan sonra vermem. Gerekirse kendim götürür getiririm.
  • Kendim giderim yine vermem arabayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Asıl önemli olan da bu zaten. Aracın kaskosu olduktan sonra aracı vermek sorun değil, araç pert olsa bile zararın az olur

Kasko sigorta primini düşük tutmak amacıyla eğer aracı kullanacak kişiler poliçede tavzih edildi ise o kişiler dışında aracı birisi kullanırsa kasko bir şey ödemez.

Bu tarz olasılıkları göz önüne almıyorum, öyle düşünürseniz sigorta primlerini düşük tutmak amacıyla poliçeye esas bedel düşük gösterilirse yine pert halinde zarar büyük olacaktır.
  • quote:

İkincisi hediye :)

• ilk iki aracımı kesinlikle başka kimseyle paylaşmazdım zor şartlarda almış olduğum otomobilimi tabiri caizse dostum gibi korurdum. Genellikle kimse istemezdi ama isteyenlere şartlarda müsaitse kendim kullanarak işini görmeye çalışırdım. halen kullanmakta olduğum aracı kimseden sakınmam her isteyen alabilir. Yeterki güvenli sürücü olsun.
  • ARABA ALMAYA KARAR VERİŞİM BU SEBEPLEDİR.

Yıllar önce ticaret yaparken ,bir müşterinin evine ürün götürmek gerekmişti. Bende araç yoktu. Dayıma sordum " bana lazım bi yere gidicem" dedi, enişteme sordum "araba serviste yau" dedi, sevdiğim bir abime sordum ( her işini koşa koşa yaptığım ) " ya şu kişiye söz verdim ne zaman gelip alacağı belli değil" dedi, komşuma sordum "biraderde" dedi, yakın olduğunu düşündüğüm bir arkadaşıma sordum , düşündükten sonra " araba müsait değil" dedi.

sinirim tepeme çıktı ! , 30 dk'lık iş için araç bulamadım. Taksiye bindim, kâr falan edemedim,

1 hafta sonra ilk aracımın sahibi oldum...

Bana aracını vermeyenlere de o aracı bir kaç kez "2-3 günlüğüne" vermişliğim oldu...

Şimdiki aracımı kimse istemedi ama artık isteyenlerin sayısı da azaldı gibi.

saygılar.

• arizalı benim araba. vakitsizlikten (nakitsizlikten) yaptıramadım. stop ediyor habire. geçen gün bir stop etti, kamyonun altına giriyordum, Allah korudu...
    hala olsun ver derse, arabanın anahtarını 15 dakika ararım. tüm pantolonların cebi, yatağın altı, aile fotoğraf alübümün içi...
    hala anahtarı bekliyorsa eh yapacak bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Şu bir gerçek. Bana araba lazım değil. Bana komşu lazım. Akraba lazım. Ev almai komşu al diyorlar. Ben buna arabayı da ekliyorum.

Ev, araba alma. Komşu al.

çok doğru,

toplum olarak giderek bencilleşiyoruz,bu bizi tamamen yanlızlığa itiyor buna dikkat etmemiz lazım.

ben de size bir örnek vereyim ,hayatım boyunca tanıdığım tanımadığım bir çok insana yardımım olmuştur,Hep Allah rızası için,hiç bir zaman beklentim olmadı.Elimden ne geldiyse yapmışımdır ve hiç gocunmamışımdır.

2008 şubat hanımım fenalaştı hastahaneye götürdük ve 6,5 aylık erken doğum yaptı,doktorların çoğu ikiside ölecek dedi,eşim 10 gün kızım yaklaşık 45 gün yoğun bakımda kaldı,yaşamayan bilmez,normalde çok fazla tanımadığım nice insanlar duyar duymaz geldiler,dualarını esirgemediler,doğrudüzgün samimi olmadığım insanlar bile ceplerime zarflarla para koydular büyük bir kısmıda daha sonradan bunu redetti,biz sana para vermedik ağabey dediler.Allah 'a çok şükür ikiside iyi bir sıkıntı yok,bu yaz tayinim çıktı,geldim göreve başladım gittim ramazan da ev tutmaya geldim ki en az 2 gün vermiştim bu işe,bir dostumuzun burada tanıdığı varmış kısmet işte,o onu arada geldiğimde sağolsun amca beni bekliyordu yarım saatte evimi tutmuştum,herkes şaşırdı nasıl oldu diye kamyonla eşyamı getirdiğimde hamallar kapıda bekliyorlardı,offffffffff bile demedim.Unutmayın DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAH.

O taksi parasını veririm diyen arkadaşa da saygısızlık etmek istemiyorum ama kaç paralık olursa olsun bir araban var diye kimseyi hakir göremezsin,küçük düşüremezsin ayıp denen bir şey var.Haşa tapındığınız araçlarınızı bir süre sonra satıp yenisini alıyorsunuz ne oldu satmayın o zaman o değerli eşyayı başkasının kullanmasına nasıl izin veriyorsunuz?O araç hemen iki paralık oluyor,gözünüz yeni aracınızdan başkasını görmüyor değil mi?

MAL SAHİBİ MÜLK SAHİBİ HANİ BUNUN İLK SAHİBİ?Daha da bir şey demiyorum.Saygılarımla...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ohara

"bir yere gideceksen taksi paranı ben vereyim ama arabamı veremem" dedin mi bi daha istemezler

Gerçekten bunu yapar mısınız? Bu söylediğiniz şey karşınızdaki kişiyi ne duruma düşürür? Farkında mısınız? Bunun açılımı şudur.

Araba filan vermem kardeşim. Taksiye bin, git. taksi paran yoksa onu da ben veriyim.

Ne kadar acı bir şey.

Tam olarak yapıyorum bunu. Arabam valeye bile vermem. Araba konusunda fazla hassasım, sonrasında birey olup üzüleceğime aklım arabada kalacağına kusura bakma arabamı vermiyorum vereyim taksi parasını benim arabammış gibi git diyorum. Ama arabayı vermeyip işim yoksa kendim götürüp getirdiğim de çok olmuştur. Bu hassasiyetimi arkadaşlarım bildikleri içinde arabamı istemek yerine beni şuraya götürür müsün diyorla, tabiki de diyip götürüyorum.
    Tam olarak yapıyorum bunu. Arabam valeye bile vermem. Araba konusunda fazla hassasım, sonrasında birey olup üzüleceğime aklım arabada kalacağına kusura bakma arabamı vermiyorum vereyim taksi parasını benim arabammış gibi git diyorum. Ama arabayı vermeyip işim yoksa kendim götürüp getirdiğim de çok olmuştur. Bu hassasiyetimi arkadaşlarım bildikleri içinde arabamı istemek yerine beni şuraya götürür müsün diyorla, tabiki de diyip götürüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

Şu bir gerçek. Bana araba lazım değil. Bana komşu lazım. Akraba lazım. Ev almai komşu al diyorlar. Ben buna arabayı da ekliyorum.

Ev, araba alma. Komşu al.

çok doğru,

toplum olarak giderek bencilleşiyoruz,bu bizi tamamen yanlızlığa itiyor buna dikkat etmemiz lazım.

ben de size bir örnek vereyim ,hayatım boyunca tanıdığım tanımadığım bir çok insana yardımım olmuştur,Hep Allah rızası için,hiç bir zaman beklentim olmadı.Elimden ne geldiyse yapmışımdır ve hiç gocunmamışımdır.

2008 şubat hanımım fenalaştı hastahaneye götürdük ve 6,5 aylık erken doğum yaptı,doktorların çoğu ikiside ölecek dedi,eşim 10 gün kızım yaklaşık 45 gün yoğun bakımda kaldı,yaşamayan bilmez,normalde çok fazla tanımadığım nice insanlar duyar duymaz geldiler,dualarını esirgemediler,doğrudüzgün samimi olmadığım insanlar bile ceplerime zarflarla para koydular büyük bir kısmıda daha sonradan bunu redetti,biz sana para vermedik ağabey dediler.Allah 'a çok şükür ikiside iyi bir sıkıntı yok,bu yaz tayinim çıktı,geldim göreve başladım gittim ramazan da ev tutmaya geldim ki en az 2 gün vermiştim bu işe,bir dostumuzun burada tanıdığı varmış kısmet işte,o onu arada geldiğimde sağolsun amca beni bekliyordu yarım saatte evimi tutmuştum,herkes şaşırdı nasıl oldu diye kamyonla eşyamı getirdiğimde hamallar kapıda bekliyorlardı,offffffffff bile demedim.Unutmayın DÜŞMEZ KALKMAZ BİR ALLAH.

O taksi parasını veririm diyen arkadaşa da saygısızlık etmek istemiyorum ama kaç paralık olursa olsun bir araban var diye kimseyi hakir göremezsin,küçük düşüremezsin ayıp denen bir şey var.Haşa tapındığınız araçlarınızı bir süre sonra satıp yenisini alıyorsunuz ne oldu satmayın o zaman o değerli eşyayı başkasının kullanmasına nasıl izin veriyorsunuz?O araç hemen iki paralık oluyor,gözünüz yeni aracınızdan başkasını görmüyor değil mi?

MAL SAHİBİ MÜLK SAHİBİ HANİ BUNUN İLK SAHİBİ?Daha da bir şey demiyorum.Saygılarımla...

Yaptığım şey kesinlikle güzel birşey değil dediğim gibi, ama emanet araba verince aklım onda kalıyor. Onun için illa arabayı ver diye israr edene taksi parasını vereyim diyorum. Ama eski arabamı da satmadım hala duruyor. Piyasa değerinin çok üstünü vermelerine rağmen, eski aracım benim için o miktardan çok daha fazla ettiğini düşünüp satmadım duruyor. Ama yenisinin daha değerli olduğu doğru illa da birine araba vermek zorunda kalırsam eskisini veririm

• Arabanın bakım zamanı geldiğini şu an bakım yaptırma durumum olmadığını kendimin bile cesaret edip binmediğimi,
    gereken bakımı yaptırması şartı ile verebileceğimi söylerim yaptırırım dersede...!
    triger vs deyip debriyaj setininde değişeceğini söylerim bu masrafın altından kalkacağını sanmam nede olsa en fazla 1veya 2 günlüğüne isteyecektir.kısa süre için bu masrafa değmez deyip kendiliğinden vazgeçer...!
  • Açıkçası şimdilik arabamız yok ama olursa eğer ileride yakınlık derecesine ve verdiğim arabaya iyi bakacak biri olup olmadığına göre aracı teslim ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cance

Arabamı başkasına vermeyi hiç sevmem vermem de. Açıkca da sölüyorum arabamı vermem, vermeyi sevmiyorum diye. Bazen çok diretenler çıkıyor. Al parayı git taksiyle diyorum, daha parayı alan çıkmadı

Cok guvenenediginiz biriyse bence kiralama sozlesmesi verip Yapin ALLAH korusun bi suca karissa ve kotu niyetliyse sen derdini anlatana kadar kim bilir basina neler gelir
  • quote:

"Önce g.tüne don giy, sonra gel arabayı iste." derim. Tipe bahele.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.