Şimdi Ara

Laptopta çift ekran kartı sorunu (Intel ve nvidia)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
16.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni aldığım lenovo V570 model bilgisayarda 2 tane ekran kartı var. Aygıt yöneticisinden baktığımda Intel (HD) Graphic Family ve nVidia geforce GT525M olmak üzere çift ekran kartı mevcut. Fakat otomatik olarak oyunlarda Intel kullanılıyor ve bu nedenle düşük performans sağlıyor. GTA IV indirip kurdum ve ondada aynı olay Intel kullanılıyor.

nVidia'nın sitesinden en son versiyonu indirdim ve kurdum sonra Nvidia nın denetim masasından 3B ayarlarından olayları yaptım nVidia yı seçtim ve uyguladım. Ama hâla netice alamadım aynı tas aynı hamam ben nVidia yı kullanmak istiyorum pc Inteli kullanıyor bunu nasıl değiştirebilirim?

• Bios a bakar mısınız orada hangi ekran kartını kullanacağını seçebiliyor musunuz. Bazı makinalarda bulunuyordu
  • oyunun simgesine sağ tus tıkladıgında grafik islemciyle calıstır secenegi olması lazım ordan nvidiayı secip oynayabilirsin ha eger o secenek yoksa nvidia denetim masasını azcık kurcala o secenegi koymak icin bir ayar var ordan aktif edebilirsin
  • hatırladığım kadarıyla bu tarz laptoplar ancak bataryanız performans modunda iken veya şarja takılı iken onboard olmayan güçlü ekran kartını kullanıyor. şarja takılı denedin mi?
  • Laptop günün çoğu zamanı şarjda kullanılıyor zaten, nVidia Denetim Masasını taradım 1-2 seçenek ile oynadım fakat olay hâla aynı. GTA IV hâla Intel ekran kartını kullanıyor. Ayrıca dxdiag açtığımdada Intel gözüküyor. Çözümü hâla bulamadım.

Burada iki ekran kartı oldugunu göstermek için.

Buradanda dxdiag penceresini açtıgımda gözüken manzara;

• quote:

Orijinalden alıntı: Musa95

Laptop günün çoğu zamanı şarjda kullanılıyor zaten, nVidia Denetim Masasını taradım 1-2 seçenek ile oynadım fakat olay hâla aynı. GTA IV hâla Intel ekran kartını kullanıyor. Ayrıca dxdiag açtığımdada Intel gözüküyor. Çözümü hâla bulamadım.

güç seçeneklerinden yüksek performans seçili mi? değilse manuel olarak seç bir de...

• Demek istediğin bu ise, evet seçili halde.

Aynı zamanda bilgisayarın ön konsolunda bulunan bir tuş ile yüksek ve düşük performans geçişi yapılabiliyor fakat buda işe yaramıyor.

• windows7'nin hangi sürümü? belki sürümden dolayıdır.
  • notebook bölümüne yazsan hemen cevabını alırdın nvidia programını aç orada 3d ayarlar bölümü var kart seçeneklerini göreceksin nvidiayı seçersen sıkıntı kalmaz orada özelleştirecek program yeri var istersen ona oynayacağın oyunuda ayarlayabilirsin.
  • zamanında nvidia kullanırken o ayarları kurcalamıştım...

hangi oyunu hangi ayarlarda oynayacağını bile tek tek ayarlayabiliyorsun ama işe yarıyor mu bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Musa95

Laptop günün çoğu zamanı şarjda kullanılıyor zaten, nVidia Denetim Masasını taradım 1-2 seçenek ile oynadım fakat olay hâla aynı. GTA IV hâla Intel ekran kartını kullanıyor. Ayrıca dxdiag açtığımdada Intel gözüküyor. Çözümü hâla bulamadım.

konuyu hortlatmak gibi olacak ama resimdeki gt525m lenovo v570in hangi modeli?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.