Şimdi Ara

Renault 11 Flash ile ilgili bir kaç sorun

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
8.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Renault Flash 1989 model aracım var.

Öncelikle aracımı yaklaşık 3 ay kadar önce aldım. Aldığımda bi sorun yok gibiydi.

Fakat benim sorunlarımın

1. Aracı aldığımdan beri su eksiltmesi. Gün aşırı olmasa da iki-üç günde bir suyunu kontrol ediyor ve azda olsa bir miktar su ilavesi yapıyorum.

2. Yaklaşık bir buçuk ay önce aracım fan arızasından hararet yaptı ve radyatör alt hortumunu patlattı. Fanı değiştirdikten sonra bi sıkıntı olmadı. Ancak o günden beri aracım çok yakmaya ve ara sıra teklemeye başladı. Ustama gittiğimde bu sıkıntımı anlattım. O da beyinden ( gaz beyninden ) olabileceğini söyledi bir süre daha bu şekilde devam edip aynı olaylar sıklaşırsa getir bakalım dedi.

3. Araç son bir haftadır inanılmaz bir şekilde tabiri caizse kasılıyor çekişi düştü. Gaza sonuna kadar bastığım halde inanılmaz bir ses geliyor ve araç gitmiyor. Ustama telefonla ulaşıp sorunu anlattım oda hararetten dolayı silindir kapak contasının yanmış olabileceğini söyledi ve en kısa zamanda getir bakalım dedi. Aracı kendim kontrol ettiğimde yağına veya su deposuna her hangi bir karışım gözlemlemedim. Yağı da tertemiz suyu da. Bildiğim kadarı ile silindir kapak contası yanıklarında en belirgin belirtiler su deposuna yağ, yağa da su karışması.

4. Sizce böyle bir durum hazıl olmuş mudur? Yani silindir kapak contası yanmış ise aracın çekişi bu kadar düşer mi? Birde aradan yaklaşık bir buçuk ay geçmiş bu kadar süreden sonra böyle bir durum ortaya çıkar mı? Ve aracın eğer silindir kapak contası değiş
    ecekse ne kadara mal olur yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• buyuk ıhtımal motor ust kapak contası yanmıstır
  • conta yanmış ola bilir
    ola bilire bırakma
    gaz ayarın bozulmuş en önem li nokta sen anti firiz ekledin sonra bu olaylar olmaya başladı veya satın aldıgında antifiriz eklendi uzun zamandır anti firiz kullanılmadıgı için antifirizi kuyunca delikler açılır ken ince boru ların içine pislik kaçtı
    konrol etmen gereken yerler

1- termostadın çalışıyormu-- termostatı sök havsısnı al aracın gaz beynine birketıl dolusu sıcak su dök.. cikle göstergesine bak cok cekili olmasın normal e dönmese
    2- gaz ayarın da veya su gaz beyninden geçmiyor... gazbeyninin bir su girişini sök moto soguk iken su girişine evden cektigi su hortumunu beyine giren tek boruyu sökmüştün söktügün boruya daya akan suyu beyin den aksın kople su tesisatını temizle bu şekilde
    havasını al termostadı tak ve çalıştır..
    3- su tertibatın bir yerden kacırıyor damlatsa bile yeterli
    4-Allah yar ve yardımcın olsun

• Uçan Tabut
  • uçan tabutun birkaç model üstüne biniyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forsa -- 20 Aralık 2011; 23:56:45 >
  • düşünüyordum ama çok korktum yorumlardan gerçekten flaşh bir modelmiş.
  • 0-100 12.5 sn nereye uçuyo bu tabut anlamadım bir türlü
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.