- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Les Miserables (2012) | Sefiller | Hugh Jackman - Russell Crowe - Anne Hathaway
133 Cevap5534 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

8634 Mesaj
20 Ekim 2011; 19:35:47 

Geçen yıl 4 Oscar ödülü kazanan ''King's Speech'' filminin yönetmeni Tom Hooper, Fransız klasiklerinden ''Sefiller''i beyazperdeye taşımaya hazırlanıyor.

Hikayesi daha önce de film ve müzikallere konu olan Victor Hugo'nun ünlü romanı Sefiller'in son sinema uyarlamasında, ünlü Hollywood oyuncuları Anne Hathaway, Hugh Jackman ve Russell Crowe yer alacak.

''Rachel Getting Married'' filmindeki rolüyle Oscar'a aday gösterilen 28 yaşındaki aktris Hathaway'in ''Fantine'' karakterini canlandıracağı filmde, Jackman ana kahraman ''Jan Valjean''ı, Crowe ise onu takip eden polis müfettişi ''Javert''i oynayacak.

Yeni ''Sefiller'', 2012 yılının Aralık ayında gösterime girecek.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

LosT - Prison Break - Chuck - Heroes - Gossip Girl - FlashForward - The Pacific - Terminatör:Sarah Connor Chonicles - Kyle XY - Dexter - Desperate Housewives - Fringe - Spartacus:Blood And Sand - Human Target - Band Of Brothers - Blue Mountain State - Persons Unknown - Pretty Little Liars - The Prisoner - The It Crowd - Hung - The Lost Room-Breaking Bad - V - The Big Bang Theory - The Pillars Of The Earth - Hellcats - Boardwalk Empire - The Event - The Vampire Diaries - The Walking Dead - Shameless - Glee - Game Of Thrones -Pushing Daisies -Terra Nova - Arrow - Vikings -The Originals - Defiance - Hannibal-True Detective - Fargo - Sherlock - Da Vinci's Demons

2834 Mesaj
20 Ekim 2011; 20:04:37 

Sefiller'i bilmeyen yoktur herhalde Kitabı okumadım ama film çıkarsa giderim sanırım iyi bir uyarlama ile çok iyi işler ortaya çıkabilir.

1178 Mesaj
23 Ekim 2011; 2:53:35 

kitabı beni sıkmıştı ama beyaz perde de seyir zevki yaşatacağı kesin

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke...
Türlü düşmanlarla kanlı vuruşmalar...
Yılarca süren savaş...
Ondan sonra, içeride ve dışarıda saygılı ile tanınan...
Yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet...
İşte Türk genel devrimi.

2248 Mesaj
23 Ekim 2011; 8:52:19 

Russle Crowe varsa mutlaka izlerim.Son zamanlarda tarihi filmlerde oyunculuk adına çok başarılı.Robin Hood'da da karakterin hakkını vermişti.Sefillerin kitabını büyük bir zevkle okumuştum filmi de iyi oacaktır.

Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir.

183 Mesaj
23 Ekim 2011; 10:20:54 

Kadroda keşke Gérard Depardieu'da olsaydı.

2006

2014 Mesaj
23 Ekim 2011; 16:51:07 

Benim merak ettiğim bu oyunculardan birisi Marius rolünü üstlenecek mi? Eğer öyleyse çok kötü olur, hem Russel Crowe hem de Hugh Jackman yaş itibariyle o rolde sırıtacaklar. Gerçi Anne Hathaway'de Cosette rolünde sırıacak gibi ama yönetmene olan güvenimden eyvallah dedim şimdilik.

432 Mesaj
23 Ekim 2011; 23:21:03 

Bu tür filmler sıktı kanaatimce. Ben pek birşey beklemediğim gibi, çok da cezbetmiyor beni.

8634 Mesaj
29 Mart 2012; 8:25:27 

Filmin setinden ilk fotoğraflar...
0

0

0

0

Filmin vizyon tarihi 2013'ün Ocak ayı olarak açıklanmış.

LosT - Prison Break - Chuck - Heroes - Gossip Girl - FlashForward - The Pacific - Terminatör:Sarah Connor Chonicles - Kyle XY - Dexter - Desperate Housewives - Fringe - Spartacus:Blood And Sand - Human Target - Band Of Brothers - Blue Mountain State - Persons Unknown - Pretty Little Liars - The Prisoner - The It Crowd - Hung - The Lost Room-Breaking Bad - V - The Big Bang Theory - The Pillars Of The Earth - Hellcats - Boardwalk Empire - The Event - The Vampire Diaries - The Walking Dead - Shameless - Glee - Game Of Thrones -Pushing Daisies -Terra Nova - Arrow - Vikings -The Originals - Defiance - Hannibal-True Detective - Fargo - Sherlock - Da Vinci's Demons

4198 Mesaj
29 Mart 2012; 9:54:22 

Güzel olabilir bekleyip göreceğiz.

6243 Mesaj
29 Mart 2012; 11:39:05 

fazla beklenti olmaksızın izlerim

Bilincin her türlüsü hastalıktır.

3551 Mesaj
29 Mart 2012; 13:38:19 

Yine önyargı ile izlerim.

Breaking BadThe SopranosTrue DetectiveOZDexterSix Feet UnderGame of ThronesThe WireSpartacusFargoRomeSherlockFringeVikingsLostPrison BreakDa Vinci's DemonsArrowChuckMasters of SexHow I Met Your MotherThe Big Bang TheoryTrue BloodSupernaturalBates MotelBlack SailsBlue Mountain StateOrange is the New BlackThe Walking DeadThe Vampire DiariesUnder the DomeGossip Girl

1552 Mesaj
29 Mart 2012; 13:40:50 

Hugh jackmani ben yakistiramadim bir liam neeson degil ama izlenebilir bir film cikar sirf russel crowe yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile.

Katılım Zamanı:15 Eylül 2006

3356 Mesaj
29 Mart 2012; 14:58:51 

Bu Hathaway`de Hollywoodun torpillilerinden sanırım, ne diye iyi yapımlarda onda ısrar ediyorlar anlamadım...

682 Mesaj
29 Mart 2012; 19:41:42 

quote:

Orijinalden alıntı: AYSST

kitabı beni sıkmıştı ama beyaz perde de seyir zevki yaşatacağı kesin

....

It shall be done
Mümin, kulluk elbisesi günahlarla yıprandığından onu, tövbe iğnesiyle yamayandır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mart 2012; 19:45:25 

Kitabı bende okumadım. Ama filmi güzel olur

4198 Mesaj
29 Mart 2012; 19:51:57 

quote:

Orijinalden alıntı: -Optimus-

Kitabı bende okumadım. Ama filmi güzel olur

Boşver filmini falan abi git kitabını oku.

728 Mesaj
29 Mart 2012; 22:09:21 

Bekleyemem 2013'e kadar 1998 yapımını izliyeyim şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asphendus -- 29 Mart 2012; 22:10:12 >

Laiklik, asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir. Laiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan, ibadet ve din hürriyeti demektir.
Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.
Din, bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanın emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünce ve tefekküre karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyoruz, kasde ve fiile dayanan bağnaz hareketlerden sakınıyoruz. Gericilere fırsat vermeyeceğiz
Dünya'da her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalâlettir.

3375 Mesaj
29 Mart 2012; 23:48:53 

quote:

Orijinalden alıntı: asphendus

Bekleyemem 2013'e kadar 1998 yapımını izliyeyim şimdi

Kitabın verdiği hissiyatı vermiyor...

Ölüm; başka bir baki aleme gitmek ve iman vesikasıyla
saadet sarayına girmek için bir terhis tezkeresidir.

2412 Mesaj
30 Mart 2012; 0:18:32 

oscar mevsiminde vizyona girecek. müzikal yönü de var filmin oyuncu kategorilerinde başarılı olabilir.

2288 Mesaj
31 Mart 2012; 0:23:46 

Çocukken eski yapımını izlemiştim o zaman güzel gelmişti

789 Mesaj
1 Nisan 2012; 14:42:32 

quote:

Orijinalden alıntı: marophat

Benim merak ettiğim bu oyunculardan birisi Marius rolünü üstlenecek mi? Eğer öyleyse çok kötü olur, hem Russel Crowe hem de Hugh Jackman yaş itibariyle o rolde sırıtacaklar. Gerçi Anne Hathaway'de Cosette rolünde sırıacak gibi ama yönetmene olan güvenimden eyvallah dedim şimdilik.

Hathaway Fantine'i canlandıracak. Ufacık çocuğu nasıl oynayabilir 28 yaşındaki kadın?

Şimdi baktım da Cossette'i 27 yaşındaki bir kadın canlandıracakmış ama çocukluk sahneleri nasıl olacak anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 1 Nisan 2012; 14:45:36 >

Uzaklaştırılmış
1 Nisan 2012; 16:33:45 

Kitabını hep okumak istedim ama vakit olmadı. Filmini bekleriz artık

1925 Mesaj
2 Nisan 2012; 0:16:33 

İlk önce herkese kesinlikle kitabını okuyun derim ve bulabildiğiniz en uzun versiyonunu okuyun.1000+ sayfa olması lazım.
Şu ana kadar okuduğum en iyi kitaplardan biri kesinlikle.Bana kitap okumasını sevdirmişti

Konuyu yeni gördüm ve çok sevindim.Hugh Jackman beğendiğim bir aktördür.Russell Crowe'un başarısı ise tartışılmaz.

Güzel bir film olacağını düşünüyorum.Robin Hood'un imdb puanı düşük olmasına rağmen ben oldukça beğenmiştim

10778 Mesaj
2 Nisan 2012; 1:16:21 

frnasız versiyonu vardı trtde.3 bölümmü ne sürdü herla..ama güzeldi..neyse yapsınlar belki daha güzel olur..birde bizim türk klasiklerine falan el atsalar yada en azında bizimkiler doğru düzgün yapımlar yapsalar...

10778 Mesaj
2 Nisan 2012; 1:56:52 

bir tane ingilizce versiyon varmış zaten..neyse artık..
0

6338 Mesaj
21 Nisan 2012; 9:20:30 

0
0
0

135 Mesaj
12 Mayıs 2012; 23:39:26 

459 Mesaj
12 Mayıs 2012; 23:47:26 

Aah ah kitabı ilk okuduğumda nasıl etkilemişti beni hala hatırlarım.Edebiyat tarihinin en büyük yapıtlarından biridir tartışmasız.Beyaz Perde'ye taşınması çok güzel bir haber oldu benim için.Hugh Jackman'da tam oturmuş bence

764 Mesaj
13 Mayıs 2012; 13:06:02 

Kitabını 3 defa okudum filmindede kadro süper sabırsızlıkla bekliyorum..

2055 Mesaj
14 Mayıs 2012; 11:35:40 

Hugh Jackman var en sevdiğim oyunculardan kesinlikle izliyeceğim filmlerden

Eminem Fan Club

5474 Mesaj
30 Mayıs 2012; 11:12:33 

0

0

0

0
0

0

0
0

0

837 Mesaj
30 Mayıs 2012; 15:07:18 

Russel Crowe, Hugh Jackman, Helena Bonham Carter... Çok sağlam kadro.

135 Mesaj
30 Mayıs 2012; 16:17:07 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imeasy -- 30 Mayıs 2012; 20:07:50 >

3453 Mesaj
30 Mayıs 2012; 21:38:23 

ilk ve tek okuduğum klasiktir bu kitap bu kadro bu senaryo mükemmel.

COMINGSOON

1019 Mesaj
7 Haziran 2012; 1:21:58 

Hugh Jackman ve Russell Crowe oturup çay demleseler yine izlerim

196 Mesaj
7 Haziran 2012; 10:41:11 

Kitabını okumuştum ve beni ciddi anlamda bir süre etkisi altına almııştı. Filmi dört gözle bekliyorum. Ayrıca filmin kadrosu mükemmel...

Bu arada film 3-4 saat sürmeli diye düşünüyorum romandaki olay akışını göz önünde bulundurursak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fermiyon -- 7 Haziran 2012; 10:44:23 >

1772 Mesaj
7 Haziran 2012; 12:05:15 

Sefilleri ilk okuduğum zaman Jean valjean karakerini Hugh jackman oynamalı diye düşünmüştüm.Şimdi bunu görünce çok sevindim.

Python Blog
Abes Sözlük
Tick tock and all too soon , You and I must die

1440 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:07:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Fermiyon

Kitabını okumuştum ve beni ciddi anlamda bir süre etkisi altına almııştı. Filmi dört gözle bekliyorum. Ayrıca filmin kadrosu mükemmel...

Bu arada film 3-4 saat sürmeli diye düşünüyorum romandaki olay akışını göz önünde bulundurursak.

Kesinlikle katılıyorum film en azından 3 saat sürmeli daha önce çıkmış 2 filmi izledim ancak vasatı geçemediler gözümde hadi yine Uma Thurman ve Liam Neeson'ın oynadığı ortalamaydı ancak birçok sahneyi kesmişlerdi. Kitabı okumayan o efsanevi atmosferi yakalayamazdı bazı sahne atlayışlarında kitabı 2 3 kere okumama rağmen kafam karıştı. Son sahnede Javert'in intiharı çok daha mükemmel bir biçimde olmalıydı bence ayrıca kitapta beni en çok heyecanlandıran kısım olan Kozet'in erkek arkadaşının yan dairesinde Thenardier'lerin oturma rastlantısı ve polise şikayet olarak gittiği kişinin Javert çıkması kısımları bence en kitaptaki en mükemmel kısımlardı ve filmde yoktu!!!

Oyuncular şimdi süper fragman süper yönetmen iyi umarım bir baş yapıt görürüz artık Sefiller bunu hakkediyor. Ancak oyuncu seçimleri kısmında keşke Hugh Jackman ile Russel Crowe yer değiştirmiş şekilde olsaydı nedense ben hep Jan Valjean'ı böyle iri biri olarak hayal ederdim kitapta gerçi tam betimlemeye uymuş Hugh Jackman fragmana bakılırsa kısa saç uzun sakallarla köyde belirmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmesen -- 23 Eylül 2012; 18:34:01 >

Uzaklaştırılmış
26 Ağustos 2012; 19:29:53 

Lisede ödev olarak kitabını okumuştum. Bakalım filmi nasıl olacak?..

3754 Mesaj
26 Ağustos 2012; 19:54:34 

Türkiye'de 4 Ocak'ta vizyona giriyormuş. Umarım güzel bir yılbaşı hediyesi olur. Beklediğim filmler arasında.

"Modern insan, bir devlet hastanesinin doğum kliniğinde dünyaya geliyor,
oradan yuvaya, yuvadan okula, sonra da ya bir fabrika ya bir büroya geçiyor.
Modern insan artık kendi yaşamını sürdürmüyor. Ölümü bile kendinin değil çoğu kez."

13 Mesaj
27 Ağustos 2012; 4:46:29 

quote:

Orijinalden alıntı: !3!ack

Hugh Jackman ve Russell Crowe oturup çay demleseler yine izlerim

Aynen hocam.Kitabını okumadım ama sırf kadrosu için izlemeye değer.Helena Bonham Carter ve Anne Hathaway(özellikle DTKR'daki performansından sonra) çok beğendiğim oyuncular.Beklemedeyim.

1440 Mesaj
2 Eylül 2012; 12:12:10 

quote:

Orijinalden alıntı: C.Bukowski

Aynen hocam.Kitabını okumadım ama sırf kadrosu için izlemeye değer.Helena Bonham Carter ve Anne Hathaway(özellikle DTKR'daki performansından sonra) çok beğendiğim oyuncular.Beklemedeyim.

Kitap okumayı seviyorsanız öneririm müthiş bir kitaptır Sefiller.

390 Mesaj
2 Eylül 2012; 12:19:54 

Kitabını çok duydum ama okumadım film çıkana kadar okuyayım bari.

Nerede tükettin ömrünü? Bir hareketin hatırası, bir tutkunun işareti, bir maceranın parıltısı, güzel ve firari bir cinnet-geçmişinde bunların hiçbiri yok; hiç bir sayıklama senin ismini taşımıyor, seni hiç bir zaaf onurlandırmıyor. İz bırakmadan kayıp gittin; senin rüyan neydi peki?
Kökeninde aldatıcı ve yıkıma mahkûm olmayan hiçbir 'yeni' hayat görmedim şimdiye kadar. Her insanın zaman içinde ilerleyip bunaltılı bir geviş getirmesiyle kendini tecrit ettiğini, yenilenme niyetine de ümitlerinin beklenmedik yüz buruşturmsıyla karşılaşıp kendi içine düştüğünü gördüm....

/// Emil Michel Cioran ///

5474 Mesaj
20 Eylül 2012; 20:54:55 

[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=wwgQjfg0hZw&feature=player_embedded#!]

Yılın filmi olacak gibi bir his var içimde

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

910 Mesaj
23 Eylül 2012; 18:31:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

Kesinlikle katılıyorum film en azından 3 saat sürmeli daha önce çıkmış 2 filmi izledim ancak vasatı geçemediler gözümde hadi yine Uma Thurman ve Liam Neeson'ın oynadığı ortalamaydı ancak birçok sahneyi kesmişlerdi. Kitabı okumayan o efsanevi atmosferi yakalayamazdı bazı sahne atlayışlarında kitabı 2 3 kere okumama rağmen kafam karıştı. Son sahnede Javert'in intiharı çok daha mükemmel bir biçimde olmalıydı bence ayrıca kitapta beni en çok heyecanlandıran kısım olan Kozet'in erkek arkadaşının yan dairesinde Thenardier'lerin oturma rastlantısı ve polise şikayet olarak gittiği kişinin Javert çıkması kısımları bence en kitaptaki en mükemmel kısımlardı ve filmde yoktu!!!

Oyuncular şimdi süper fragman süper yönetmen iyi umarım bir baş yapıt görürüz artık Sefiller bunu hakkediyor. Ancak oyuncu seçimleri kısmında keşke Hugh Jackman ile Russel Crowe yer değiştirmiş şekilde olsaydı nedense ben hep Jan Valjean'ı böyle iri biri olarak hayal ederdim kitapta gerçi tam betimlemeye uymuş Hugh Jackman fragmana bakılırsa kısa saç uzun sakallarla köyde belirmesi

yalnız spoiler var orada ha yani kitabı okumamış olsam iyi kaptırırdım
bu arada son videoyu izledim de müzikal mi olacak ya bu film? en azından müzikal sahneler var gibi. öyleyse bir sıfır yenik başlar bu film benim için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Tambourine Man -- 23 Eylül 2012; 18:35:32 >

1440 Mesaj
23 Eylül 2012; 18:33:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

yalnız spoiler var orada ha yani kitabı okumamış olsam iyi kaptırırdım
bu arada son videoyu izledim de müzikal mi olacak ya bu film? en azından müzikal sahneler var gibi. öyleyse bir sıfır yenik başlar bu film benim için...

Çok evrensel bir kitap olduğundan unuttum herhalde ama spoiler'a aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmesen -- 23 Eylül 2012; 18:35:07 >

Uzaklaştırılmış
7 Ekim 2012; 15:58:57 

Güncel.

228 Mesaj
9 Ekim 2012; 19:58:31 

hugh jackman varsa izlenir

839 Mesaj
13 Ekim 2012; 15:05:12 

0
0

0
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow in the Dark -- 13 Ekim 2012; 15:37:27 >

1440 Mesaj
13 Ekim 2012; 19:39:52 

Yeni fark ettim film 90 dk mı! Kitabı baya kısacaklar demek

90 dk sadece Jan Valjean'ın Kozet'le kiliseye sığınması sahnesine dek yeter nasıl kitabı 90dk ya sığdıracaklar kötü oldu bu

Ayrıca film 1 mart 2013'de Türkiyede girecekmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmesen -- 13 Ekim 2012; 19:42:34 >

1440 Mesaj
13 Ekim 2012; 19:52:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Domates Kızartması

kitabı bir okusaydık hangi yayınevinden okumalı arkadaşlar? kitap bölümüne açmıştım konu ama oraya bile adam akılı cevap gelmedi,hiç ilgilenmiyorlar klasiklerle,varsa yoksa,neyse ya

Beyaz Balina

1440 Mesaj
13 Ekim 2012; 20:01:29 

quote:

dalga mı geçiyorsun?

0

beyaz balina diyerek nasıl bir dalga geçebilirim ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmesen -- 13 Ekim 2012; 20:03:20 >

1440 Mesaj
13 Ekim 2012; 20:06:09 

quote:

O 4 ciltiliği al o zaman bu kitap en geniş kapsamlı alınmalı ben de alabilirim şimdi fark ettim 4 ciltliğinin olduğunu, bilmiyordum. İşte böyle bir kitabı 90dk'ya sığdıracaklarmış

bu arada harbi kapaklar benzemiyor resmen aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmesen -- 13 Ekim 2012; 20:09:14 >

3836 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:31:55 

Russell Crowe filmlere ayrı bir tat katıyor ya.