Şimdi Ara

Android 4.0 ICS işletim sistemli Galaxy Nexus, karşınızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
387
Cevap
3
Favori
39.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sabah yerel saat ile 05:00'da başlayan etkinlikte Google ve Samsung işbirliğiyle hazırlanan Android işletim sistemli Galaxy Nexus resmen tanıtıldı. Telefon resmi olarak tanıtılmadan önce Nexus Prime, Google Nexus gibi isimlerde gündemdeydi fakat artık telefonun kendisi gibi adı da kesinleşmiş oldu.

Galaxy Nexus'u önemli ve özel kılan nedir?

Öncelikle Google ve Samsung ortak yapımı olan Galaxy Nexus, Android işletim sisteminin en yeni sürümü olan 4.0 kod numaralı Ice Cream Sandwich'e sahip olan dünyanın ilk telefonu olarak dikkatleri üzerine topladı. Android 4.0'ın referans telefonu olarak ta kabul edilen Galaxy Nexus, buna ek olarak sahip olduğu üst düzey teknik detaylarıyla pazarın en güçlü telefonlarının başında yer alacak gibi görünüyor.

Telefonun teknik özelliklerine geçmeden önce tasarımı hakkında bilgi vermek gerekirse; 4.65 inç boyutlu ekranıyla pazardaki en büyük boyutlu ekrana sahip telefonlardan olacağını söyleyebiliriz. Super Amoled HD teknolojisine sahip olan telefon kullanıcılara 1280x720 çözünürlüğü 16:9 oranında sunuyor. Ayrıca ekranın kontrast değeri de 100.000:1 olarak belirtildi.Bu boyutta bir ekrana sahip olmasına rağmen gerek 4.29 mm'lik çerçeve boyutu gerekse 8.94 mm'lik kalınlığıyla, kullanım ve taşıma sırasında zorluk çıkartmayacaktır. Ayrıca telefonun plastik kasa tasarımı da Galaxy Nexus'a 135 gram civarında bir ağırlığa sahip olma imkanı tanıyor. Telefonda fiziksel tuş olarak ses kontrol butonları ve güç düğmesi görünüyor.

Galaxy Nexus'ta şu ana kadar bütün Android işletim sistemli telefonlarda fiziksel veya kapasitif yapıda yer alan Menü, Ana ekrana dönüş ve geri tuşları yer almayacak. Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle birlikte bu tuşları dokunmatik ekran ile bütünleşik olarak kullanıcılara sunulacak ki bu da fiziksel tuşların kapladığı alanı ekrana ayırıp telefonun yüksekliği konusunda tasarruf sağlayacaktır.

Not: Görsel Engadget'a aittir.

Telefonun tasarımının ardından diğer özelliklere bakacak olursak; Galaxy Nexus'ta 1.2 Ghz işlem hızına sahip çift çekirdekli işlemci, 1 GB'lık sistem belleği, 16/32 GB'lık 2 farklı dahili depolama alanı, arka kısımda 5mp, ön kısımda 1.3 mp kamera gibi özellikler yer alacak. Galaxy Nexus'ta satılacağı bölgeye göre HSPA+ ve LTE desteği olacak. Telefonun diğer teknik detayları arasında NFC, GPS, WiFi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 3.0 gibi kablosuz iletişim özelliklerine ek olarak veri aktarımı ve sarj işlemi için MicroUSB girişi yer alıyor. Telefonun güç ihtiyacıysa 1750 mAh'lik batarya ile karşılanacak.

Google ve Samsung'un resmi lansmanını yaptığı dünyanın ilk Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemli telefonu Galaxy Nexus ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktıkça sizlere aktaracağız.

• iphone 4s öldü, yaşasın yeni kral.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

iphone 4s öldü, yaşasın yeni kral.

:) iPhone4s in 10'da 1'ine ulasirsa cok buyuk basari olur
  • quote:

Su yukarıdakilerden en kralı hala Nexus One.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Ne yönden ? Apaçilerin elindr görme olasılığı mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 da 1 ine ulaşamazda ne demek iddiasına varsan girebiliriz
  • tasarım olarak xperia serisi (özellikle arc) hepsinden öte. ama bu nexus iphone 4s i her yönden duman eder kesinlikle. iphone 4s in buna karşı tek artısını söyleyin bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haşin Erkek

quote:

quote:

Satis sayilari.

Ayrica musteri memnuniyeti istatistikleri, teknoloji yayinlari tarafindan verilen 'en iyi cep telefonu' unvanlari, hiz, kullanici arayuzu, uygulama kalitesi, kamera kalitesi, uretim kalitesi...
    Uzar gider
  • Cok buyuk ben Neremde taşıcam bunu Ben 4inç kulanamıoken 3.7inç Neo ya devam Ayrıca artık ureticilerin Boyut ve pile onem vermesi lazım bir çekirdekle bile her işlemi yapıyorsun
  • Gösterilen en iyi ekrana, android 4.0 a,ifanların hayalinde göremeyeceği tablı ve en iyi internet deneyimini sunan browser a ve muhteşem dizayna sahip bir akıllı telefon. Samsung un hız konusundaki deneyimi ve google çatısı altında. Google, apple gibi yapmayıp beklentileri karşılayacak bir telefon ortaya çıkarmış.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Satis sayilari.

Ayrica musteri memnuniyeti istatistikleri, teknoloji yayinlari tarafindan verilen 'en iyi cep telefonu' unvanlari, hiz, kullanici arayuzu, uygulama kalitesi, kamera kalitesi, uretim kalitesi...
    Uzar gider

Bu senr sgs 2 oldu ayfon olamadı srneyede bu donanim ve ozelliklerle zor olur

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Satis sayilari.

Uzar gider

Bu senr sgs 2 oldu ayfon olamadı srneyede bu donanim ve ozelliklerle zor olur

Sen hangi gezegende yasiyorsun bilmiyorum ama, dunya gezegeninde gectigimiz yil iPhone 4 un yiliydi 50 milyondan fazla satis, tum musteri memnuniyeti anketlerinde birincilik, tum teknoloji yayinlari tarafindan birincilik unvani vs vs...

Su anda da her yonden en onde olan telefon iPhone 4s, herhangi bir Android cihazin iPhone 4s i yakalamasi mumkun degil, ancak ben Nokia + Windows Phone 7 Mango'dan umutliyim.

HE bu arada, SGSII nin iPhone 4s ten iyi oldugunu soyluyorsan, bu konuda ciddi bir kiyaslama goster de gorelim. Isim geregi surekli teknoloji yayinlarini takip ediyorum, hic duymadim boyle birsey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 19 Ekim 2011; 16:57:55 >

• dünkü sunumu izlemek isteyenlere:

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=53765421&p=3#53782690

Sgs3 cıkana kadar androıd kralı bu

Nexus prıme olsa olsa kralıce olur

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga_casanova

tasarım olarak xperia serisi (özellikle arc) hepsinden öte. ama bu nexus iphone 4s i her yönden duman eder kesinlikle. iphone 4s in buna karşı tek artısını söyleyin bana

ios desem?

Bende android kullanıcısıyım (HTC HD2) ama ios her zaman önde bence. Gerek store daki yazılımlar olsun gerek çalışma prensibi olsun. Donanımı tam kullanamadıktan sonra olsun veya olmasın ne fark eder?

Android bence hala uygulamalarda kaliteyi yakalayabilmiş değil. Ayrıca java ve dalvik yüzünden batarya ve performans da hep kötü kalacak gibi duruyor.
  • Haaaarika bir telefon..

Hâlâ gelip Apple'cılar konuyu bile okumadan yorum mu yapıyor anlayamıyorum ya artık çıkarın at gözlüklerini ;)
  • GPU olmamış, Bu devirde ne kadar overclockla overclocklasan SGX540'dan daha iyi bir GPU lazım 720p ekrana.

Ama en azından nihayet GPU hızlandırma koymuşlar arabirime o iyi olmuş.
  • Google bu telefonu iPhonedan daha fazla satmak için yaptırtmıyorki... o yüzden yapmış olsa bütün ülkelerde satar
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawlessiphone 4s öldü, yaşasın yeni kral.
    :) iPhone4s in 10da 1ine ulasirsa cok buyuk basari olur

ne apaçisi ya tutturmuşsunuz bi apaçidir gidiyo saçını her diken yırtık koy giyen apaçimi oluyo aynısını avrupalı amerikalı yapınca şekil çocuk diyosunuz ama ?? bende ençok iphone kullananları görüyorum çoğu 1 metrelik sakalla ve şalvarla gezio çoğu kıroda kullanıyo ama bizler genelleme yapıyomuyuz bari şu şehit günlerinde birbirinize düşmanlık etmeyin yahu daha barışçıl konuşursanız birşeyiniz eksilmez merak etmeyin ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanaygunoglu

Gösterilen en iyi ekrana, android 4.0 a,ifanların hayalinde göremeyeceği tablı ve en iyi internet deneyimini sunan browser a ve muhteşem dizayna sahip bir akıllı telefon. Samsung un hız konusundaki deneyimi ve google çatısı altında. Google, apple gibi yapmayıp beklentileri karşılayacak bir telefon ortaya çıkarmış.

+1
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.