Şimdi Ara

Android 4.0 ICS işletim sistemli Galaxy Nexus, karşınızda (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
387
Cevap
3
Favori
39.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: copter

quote:

Orijinalden alıntı: tolga_casanova

tasarım olarak xperia serisi (özellikle arc) hepsinden öte. ama bu nexus iphone 4s i her yönden duman eder kesinlikle. iphone 4s in buna karşı tek artısını söyleyin bana

ios desem?

Bende android kullanıcısıyım (HTC HD2) ama ios her zaman önde bence. Gerek store daki yazılımlar olsun gerek çalışma prensibi olsun. Donanımı tam kullanamadıktan sonra olsun veya olmasın ne fark eder?

Android bence hala uygulamalarda kaliteyi yakalayabilmiş değil. Ayrıca java ve dalvik yüzünden batarya ve performans da hep kötü kalacak gibi duruyor.

Yok yani ICS in Honeycomb tan farklarini bile bilmiyor buraya yazan fandroidler, en komigi o.
    Teknik farklarini burada anlatirdim, ama anlayacaklarini sanmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Orijinalden alıntı: Haşin Erkek

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Haşin Erkek

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

iphone 4s öldü, yaşasın yeni kral.

:) iPhone4s in 10'da 1'ine ulasirsa cok buyuk basari olur

Ne yönden ? Apaçilerin elindr görme olasılığı mı ?

Satis sayilari.

Ayrica musteri memnuniyeti istatistikleri, teknoloji yayinlari tarafindan verilen 'en iyi cep telefonu' unvanlari, hiz, kullanici arayuzu, uygulama kalitesi, kamera kalitesi, uretim kalitesi...
    Uzar gider

Bu senr sgs 2 oldu ayfon olamadı srneyede bu donanim ve ozelliklerle zor olur

Sen hangi gezegende yasiyorsun bilmiyorum ama, dunya gezegeninde gectigimiz yil iPhone 4 un yiliydi 50 milyondan fazla satis, tum musteri memnuniyeti anketlerinde birincilik, tum teknoloji yayinlari tarafindan birincilik unvani vs vs...

Su anda da her yonden en onde olan telefon iPhone 4s, herhangi bir Android cihazin iPhone 4s i yakalamasi mumkun degil, ancak ben Nokia + Windows Phone 7 Mango'dan umutliyim.

HE bu arada, SGSII nin iPhone 4s ten iyi oldugunu soyluyorsan, bu konuda ciddi bir kiyaslama goster de gorelim. Isim geregi surekli teknoloji yayinlarini takip ediyorum, hic duymadim boyle birsey.

Yilin telefonu sgs2 secildi senin haberin yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burakkarahan Haaaarika bir telefon.. Hâlâ gelip Applecılar konuyu bile okumadan yorum mu yapıyor anlayamıyorum ya artık çıkarın at gözlüklerini ;)
    Sen konuyu okudun mu? Su an cekmecemde olan DANDIK SGSII den ekran disinda hicbir ustunlugu yok bu cihazin???

Sabahtan beri bütün özelliklerini gerek DH gerek de yabancı sitelerden takip ettiğime ve konuyuda okuduğuma emin olabilirsin ;)
  • tüm telefon haberleri engadget rewrite'ı olmaya başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colossal

tüm telefon haberleri engadget rewrite'ı olmaya başladı.

Tercüme yapmalarına bir şey demiyorum da, hiç kaynak vermiyorlar nereden çevirdiklerine dair, o ayıp oluyor işte.
  • Beklenen olmuş ayfon fanları yine basmış burayı. Siz ayfonunuzdan memnunsanız azla yetinmek size göre demektir. Ayrıyeten bu güzel bişeydir. Napalım yapımız gereği azla yetinmiyoruz her özellik olsun istiyoruz. Kahretsin Android bunu verebiliyor. Yani bizde androidden memnunuz. O yüzden biz Android 4.0 telefonumuza atarız keyfimize bakarız arkadaş...
  • donanimhaber trollere bir çare bulmalı! 3 tane mesajı 10 dan daha fazla eksi oy alan 1 ay yasaklansın mesela. o zaman kimse saçma sapan birbirine çamur atmak için mesaj yazmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burakkarahan

Haaaarika bir telefon..

Hâlâ gelip Apple'cılar konuyu bile okumadan yorum mu yapıyor anlayamıyorum ya artık çıkarın at gözlüklerini ;)

Sen konuyu okudun mu?
    Su an cekmecemde olan DANDIK SGSII den ekran disinda hicbir ustunlugu yok bu cihazin???

Orda dur, haddini bil.

Fanatikliğin lüzumu yok, teknoloji gözünü boyamış resmen saygılı ol biraz.
  • Hands-on

Face Unlock

Android Beam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AntonioDobello -- 19 Ekim 2011; 17:15:53 >

• Rekabet iyidir :)
  • Sgs2 kullanıcısı olarak merak ettiğim bir telefondu ama alınası değil yani sgs2 kullanıcısıysanız alınası değil tasarımı ve ekranı inanılmaz doğru. ama donanım olarak pek bir farkı yok demek istediğim benim gibi sgs2'yi elinizi kolunuzu sallayarak almadıysanız bu telefonu almanız gerekmez ama yok bizim durum iyi derseniz bu ekrana doyum olmaz orası ayrı :)
  • Tam benim istedigim ekran turu ne buyuk ne kucuk tesekkurler samsung
  • quote:

Orijinalden alıntı: Andulin266

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burakkarahan Haaaarika bir telefon.. Hâlâ gelip Applecılar konuyu bile okumadan yorum mu yapıyor anlayamıyorum ya artık çıkarın at gözlüklerini ;)
    Sen konuyu okudun mu? Su an cekmecemde olan DANDIK SGSII den ekran disinda hicbir ustunlugu yok bu cihazin???
    Orda dur, haddini bil. Fanatikliğin lüzumu yok, teknoloji gözünü boyamış resmen saygılı ol biraz.

Tabi ya dandik sgs2 çekmecesinde. İyfon 4s elinden eksik etmez arkadaş... Saygısızlık diz boyu...
  • Güzel telefon 4s rakipsiz kalmasın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: copter

quote:

Orijinalden alıntı: tolga_casanova

tasarım olarak xperia serisi (özellikle arc) hepsinden öte. ama bu nexus iphone 4s i her yönden duman eder kesinlikle. iphone 4s in buna karşı tek artısını söyleyin bana

ios desem?

Bende android kullanıcısıyım (HTC HD2) ama ios her zaman önde bence. Gerek store daki yazılımlar olsun gerek çalışma prensibi olsun. Donanımı tam kullanamadıktan sonra olsun veya olmasın ne fark eder?

Android bence hala uygulamalarda kaliteyi yakalayabilmiş değil. Ayrıca java ve dalvik yüzünden batarya ve performans da hep kötü kalacak gibi duruyor.

Yok yani ICS in Honeycomb tan farklarini bile bilmiyor buraya yazan fandroidler, en komigi o.
    Teknik farklarini burada anlatirdim, ama anlayacaklarini sanmiyorum

fandroid diyene bak.Apple fanboyu seni

• quote:

Daha ilk mesajda boyle birsey gormek bile iphone un nasil ulasilmaz basarilara sahip oldugunun kanitidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iphone 4 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim, bu telefonların iphone 4' ten eksiği yok, android artık eskisi gibi değil gayet iyi, tahminim s3 ile iphone koltuğu devreder, tabi iphone5 devrim yaparak geri dönmezse.
  • kendim android kullanıyorum, ama kötünün iyisi olduğu için.

iphone'dan bu kısıtlamalarla, android'den de bu saçmalıklarla adam olmaz.

kimse çıkıp da jailbreak demesin. alıp doğru düzgün kullanacaksın arkadaş yok jb bekle bilmemne boş işler.

telefona o kadar para veren uygulamaları da parasıyla alsın bi zahmet.

android'e gelince

hep söylüyorum, böyle işletim sistemi olmaz. her markada farklı arayüz, birisi güncelleniyor birisi güncellenemiyor, birsürü ekran en-boy oranı farklı alet var

2 tane farklı marka android telefon kullanınca sanki 2 tane farklı os kullanıyor gibi oluyorsunuz

google'ın kullanmayacağım bi ton gereksiz uygulaması kendi kendine çalışıp duruyor. root edince garanti gidiyor

bazı uygulamalar var, ayar seçenekleri o kadar fazla ve karışık ki. karşılastırsak belki de iphone'un ayarlar kısmındaki ayar sayısından fazla seçeneği olan uygulamalar bulunabilir. insan içinde kayboluyor. kişiselleştirme değil bu, hamallık.

birsürü gereksiz şey olduğu için şarj süresi hepsinin kötü, sistem kaynaklarını da berbat kullandığı için işlemci yükseltip duruyorlar.

iyi bir yazılım olmadan donanım birşeye yaramaz, ama ortalama donanım ve kaliteli yazılımla çok başarılı şeyler çıkabilir ortaya.

android, daha stabil ve performanslı çalışan bir symbian gibi benim gözümde. bir numarası yok.

iphone'a o kadar para veremem, param olsa da vermem.

uygun fiyatlı olduğu için, başta da dediğim gibi kötünün iyisi olduğu için kullanıyorum.

asıl olay windows phone mango ve nokia ile gelecek.

stabil, sade, performanslı ve bol özellikli, standartları olan, hem de ios gibi piyasaya sürenler tarafından ilgilenilen birşey olacak.

analistler de birkaç yıl içinde pazar payının büyük kısmına sahip olacağını söylüyor zaten.

android resmen 'dandik' birşey olduğu için tablertlerde batırdı bilindiği üzere, telefonlarda da bir kere yaygınlaşıp tutunca bir furya olarak devam ediyor.

nokia'nın yöneticisi zamanında android kullanan markaları üşüyünce bacağına işeyen finli çocuklara benzetiyorum demişti, adamla dalga geçmişleri burada.

meğer adam doğru söylüyormuş

ayrıca nokia'nın yeni tasarımları da oldukça güzel, fütüristik duruyor.

bir atasözüyle bitireyim:

'harmanı koca öküz kaldırır'

anlayana

• @ copter
    Ayrıca java ve dalvik yüzünden batarya ve performans da hep kötü kalacak gibi duruyor. Diye yazmışsında; kullanmadığın nasılda belli. Bluetooth headset kullanıyorum ve wi-fi genelde açık. En az bir buçuk gün gidiyor. O yüzden telefonunda java'dan yoksunsan burada çamur atmaya çalışma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

quote:

Daha ilk mesajda boyle birsey gormek bile iphone un nasil ulasilmaz basarilara sahip oldugunun kanitidir.

değildir
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.