Şimdi Ara

CyanogenMod 7.1 sürümü Sony Xperia serisi gibi 20'den fazla modele destek getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
8.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CyanogenMod 7.1 sürümü Sony Xperia serisi gibi 20'den fazla modele destek getiriyor

Akıllı telefonların yazılım ve donanım olarak gelişme kaydetmesi bazı yöntemlerle cihazlara üreticinin yüklediğinden farklı işletim sistemlerinin yüklenmesine olanak sağladı. ROM adı verilen kişiselleştirilmiş bu işletim sistemleri cihazların açılış ayarları ile oynanarak yüklenebiliyor. HTC HD2 modeline Android, Windows Phone 7, Ubuntu, MeeGo yüklenmesi buna bir örnek.

Kişisel ROM geliştirme alanında en iyi ekip şüphesiz CyanogenMod(CM). Kurucusu kısa süre önce Samsung'un mobil bölümüne katılan CM ekibi Android cihazlara yüklenebilen CM-7 adlı ROM sürümünü yayınlamıştı. Bazı hatalar bulunan bu sürüm şimdi CM-7.1 sürümüne güncellendi.

CM-7.1 sürümü ile 20'den fazla yeni cihaza daha destek verildi ve toplamda 68 cihaz CM-7 ROM'larını kullanabilir hale geldi. Bu cihazlar şöyle:

HTC Desire S

HTC Incredible S

HTC Incredible 2

LG Optimus 2X ve T-Mobile G2x

Motorola Backflip

Motorola Cliq / Cliq XT

Motorola Defy

Motorola Droid 2

Motorola Droid X

Samsung Captivate

Samsung Fascinate

Samsung Mesmerize

Samsung Showcase

Samsung Vibrant

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S2 

Sony Ericsson Xperia X8

Sony Ericsson Xperia Mini

Sony Ericsson Xperia Mini Pro

Sony Ericsson Xperia Neo

Sony Ericsson Xperia Play

Sony Ericsson Xperia Ray

Sony Ericsson Xperia Arc

ZTE V9

Bunun haricinde Pyramid, Doubleshot, Shooter, HP Touchpad, Optimus 3D modelleri için de çalışmalar devam ediyor.

CM-7.1 sürümünün geliştirilmesinde Sony Ericsson gruba teknik destek, donanım sürücüleri ve cihaz sağlama konusunda yardımcı oldu. CM grubu pek çok üreticinin ortak çalışma için kapılarını çaldığını belirtiyor. Grup bu ortaklığın nasıl olması gerektiğine karar verdikten sonra bir standart belirleyerek üreticilerle birlikte çalışmaya başlayacak.

• bizde bi grup toplandığında ya gösteri olur yada karı kız muhabbeti ... :) adamlar gruplanıp şirketleri peşinden koşturuyor

tebrikler vallahi
  • Buda demek oluyor ki samsung un arayüzleri çok gelişicektir :)
  • hd2 de kullanıyorum ve gayet stabel hızlı bilmeyen yoktur zaten bu teli 512 mb rom alanında bile programlar için 311 mb boş alan kalıyor(sd kart desteksiz) bu da gayet iyi hd2eu için.
  • İdeos X5 yokmu yaa?[DHTUBE=]
  • super rom.turkce destegide var yurtdisindan gelen teller icin
  • Anasını satam bütün Xperialar var Bi X10 yok bu ne çelişki bi X10 yollayamamışlarmı adamlara!!!!!!!!!!!
  • Haber biraz geç kaldı ama sağlık olsun.
  • 30 dk önce siparişini verdiğim ARC'ı lisetede görmek harkulade güzel :))
  • bu wildfire s i niye kimse iplemiyo arkadaş !
  • Galaxy Gio için tam sürüm çıksa güzel olcak..
  • htc hd2'ye eski android surumunden sonra cyanogenmod kurdugumda ayni telefonumu kullaniyorum diye hayretler icerisinde kalmistim. tam bir hiz ve stabilite abidesi. uyumlu telefonu olan herkeze tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

htc hd2'ye eski android surumunden sonra cyanogenmod kurdugumda ayni telefonumu kullaniyorum diye hayretler icerisinde kalmistim. tam bir hiz ve stabilite abidesi. uyumlu telefonu olan herkeze tavsiye ederim.

Root gereklimi?
  • @veto1214 , rootlu zaten cyogenmod. Bootloader açık olması gerek yükleyebilmek için.
  • htc desire da kullanıyodum nexus s ile müptelası oldum diyebilirim. bir bu bide miui rom süperler.

not: miui rom u bilmeyenler için kısaca şunu diyebilirim. Androidin tüm nimetlerinden faydaldığı gibi arayüzü iphone kopyası haline getirmiş "gooapple" yazılımı. custom rom kullananların telefonları desteklemesi halinde denemesini tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veto1214

quote:

htc hd2'ye eski android surumunden sonra cyanogenmod kurdugumda ayni telefonumu kullaniyorum diye hayretler icerisinde kalmistim. tam bir hiz ve stabilite abidesi. uyumlu telefonu olan herkeze tavsiye ederim.

Root gereklimi?

custom rom yukliyecekseniz garanti isini unutacaksiniz. ama xperia neo nuzdada xperia arc da gordugum donma takilma sorunlarini yasiyorsaniz cyanogenmodun tam ihtiyaciniz olan sey oldugunu soyliyebilirim.
  • quote:

quote:

quote:

Root gereklimi?

custom rom yukliyecekseniz garanti isini unutacaksiniz. ama xperia neo nuzdada xperia arc da gordugum donma takilma sorunlarini yasiyorsaniz cyanogenmodun tam ihtiyaciniz olan sey oldugunu soyliyebilirim.

Gerek yok ozm NEO akıo

• quote:

Orijinalden alıntı: prorocker

bu wildfire s i niye kimse iplemiyo arkadaş !

Sorma ya sadece TR'de mi çok satıldı bu cihaz acaba. (Vodafone sayesinde)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Root gereklimi?

Gerek yok ozm NEO akıo

denemeden erken konusmayin

• sense 3 arayüzüne değişeceğimi düşünmüyorum.

denedim ve gerçekten sense daha iyi. ( görüntü açısından )
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.