Şimdi Ara

Galaxy Tab 7' P1000 / P1010 3G, USB, Wi-Fi, Bluetooth, KIES ile ilgili paylaşım ve sorunlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
1
Favori
16.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3G
    USB
    Wi-Fi
    Bluetooth
    KIES ve diğer bağlantılar hakkında paylaşımlar ve sorular için açılmıştır.

Lütfen konuyu, konu dışı mesajlar ile meşgul etmeyiniz.

• arkadaşlar geçen gün galaxy tab 1010 aldım ve malum 3g si yok..elimde nokia 5800 var ayrıca vodafone sınırsız internet paketine üyeyim..iki cihazı eşleştirme olayını bir arkadaş ayrıntılı bir biçimde anlatırsa çok sevinirim ya da bu iki cihaz arasında böyle birşey mümkün mü..
  • Orijinalden alıntı: adaltu

arkadaşlar geçen gün galaxy tab 1010 aldım ve malum 3g si yok..elimde nokia 5800 var ayrıca vodafone sınırsız internet paketine üyeyim..iki cihazı eşleştirme olayını bir arkadaş ayrıntılı bir biçimde anlatırsa çok sevinirim ya da bu iki cihaz arasında böyle birşey mümkün mü..

@by_gvz'nin anlatımı kullanılarak tarafımdan detaylandırılmıştır.

1- p1010 'un ROOT edilmiş olması gerekiyor. (Nasıl root'lanacağını kendin araştırmalısın)
    2- p1010 da zt-180 adhoc switcher programını yükle
    3- 5800'e joikuspot programını yükle.
    4- 5800 joikuspot programında yayın adını, (türkçe karakter kullanmadan) yaz.
    5- Ağa herhangi bir şifre verme.
    6- p1010'da zt-180 programını aç.
    7- Settings butonuna tıkla.
    8- çıkan menüde ssid for AD-HOC MODE yazan yere tıklayıp 5800 da verdiğin ağ adını aynen yaz.
    9- Geri tuşuna bastıktan sonra switch to adhoc mode tuşuna bas.
    10- Geçiş işlemi tamamlandıktan sonra bağlantı sağlanacaktır.
    11- Daha sonra eğer istersen bağlantıyı kesip, 5800'deki program üzerinden az önce ayarladığın bağlantının ayarlarına tekrar girip bir şifre atayabilirsin. (Bu şifrede kesinlikle türkçe karakter kullanmamalısın, en az 1 adet büyük harf ve en az bir adet rakam bulunmalı)
    12- P1010'la tekrar bu ağa bağlanmaya çalıştığında şifre soracak, az önce oluşturduğun şifreyi girerek kullanmaya devam edebilirsin.

iyi eğlenceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@ni@C -- 6 Ekim 2011; 10:57:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: uk.bjk

quote:

Orijinalden alıntı: M@ni@C

quote:

samsung p 1000 tablete vodafone sim kartımı takıyorum.ancak internete giremiyorum.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1- Ayarlardan "pocket data"yı seçili hale getirmemiş olabilirsin.
    2- Vodafone 3G'yi 3636 ya 3G yazıp mesaj atarak aktive etmemiş olabilirsin.

ayarlardan pocket datayı bulamadım.

uygulamalar-ayarlara giriyorum öyle bişey bulamıyorum

@uk.bjk

Uygulamalar->Ayarlar->Kablosuz ve ağ->Mobil Ağlar->
    "Paket Veri Kullan"ın seçili olması gerekiyor.
    Bir de
    "Şebeke Modu"nun GSM/WCDMA (otomatik mod) olması gerekiyor.

Ayrıca 3636'ya 3G diye mesaj attıktan ve yukardaki ayarları yaptıktan sonra cihazını kapatıp açman gerekiyor.

• Çok sık sorulan soruyu bende sorayım o zaman wireless bağlantıda ıp alınıyorda kalıyor bir türlü bağlantı kurulamıyor neden olabilir?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

samsung p 1000 tablete vodafone sim kartımı takıyorum.ancak internete giremiyorum.

@uk.bjk

Bir de

Ayrıca 3636'ya 3G diye mesaj attıktan ve yukardaki ayarları yaptıktan sonra cihazını kapatıp açman gerekiyor.

teşekkürler.hallettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Çok sık sorulan soruyu bende sorayım o zaman wireless bağlantıda ıp alınıyorda kalıyor bir türlü bağlantı kurulamıyor neden olabilir?

Sifrede
    En az bir tane buyuk harf olmali
    En az bit tane rakam olmali
    Ve kessinlikle Turkce karakter olmamali.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@uk.bjk

Bir de

teşekkürler.hallettim.

Sevindim. Gecmis olsun
    :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

Çok sık sorulan soruyu bende sorayım o zaman wireless bağlantıda ıp alınıyorda kalıyor bir türlü bağlantı kurulamıyor neden olabilir?

Sifrede
    En az bir tane buyuk harf olmali
    En az bit tane rakam olmali
    Ve kessinlikle Turkce karakter olmamali.

ok deniyorum üstat
  • Arkadaşlar herkese iyi akşamlar bugün başlayan bir sorunumu sizlere sormak istedim insallah yardımcı olabilirsiniz.Samsung p1010 kullanıcısıyım aylardır kullandığım tabletimde birden bire evimdeki wırelessle internete girememe sorunu basladı heryerde bağlanıyorum fakat evime gelip modemi actımgımda bağlanmış görünüyor fakat ne site açıyor nede internetle ilgili bir işlem yapabiliyorum .Nedendir bilemediğim üstesinden gelemediğım bu sorunu sizlerle paylasmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kupe

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar bugün başlayan bir sorunumu sizlere sormak istedim insallah yardımcı olabilirsiniz.Samsung p1010 kullanıcısıyım aylardır kullandığım tabletimde birden bire evimdeki wırelessle internete girememe sorunu basladı heryerde bağlanıyorum fakat evime gelip modemi actımgımda bağlanmış görünüyor fakat ne site açıyor nede internetle ilgili bir işlem yapabiliyorum .Nedendir bilemediğim üstesinden gelemediğım bu sorunu sizlerle paylasmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

Tablet dışında bir bilgisayar ile bağlandığınızda internet bağlantınız çalışıyor mu?
    Çalışmıyorsa problem internet bağlantınızda olabilir.
    Modem'e gelen kablonuz çıkmış olabilir.
    Modem'inizin internet çıkış portunda problem olabilir.
    Ya da sadece modem'inizin bir süre kapalı kalıp açılmaya ihtiyacı olabilir.

Eğer tablet dışındaki cihazlar internete girebiliyorsa. Bu durumda tablet'inizde ev bağlantınıza tıklayı "unut" dedikten sonra bağlantıyı tekrar kaydedin.
    Muhtemelen düzelecektir.

• quote:

quote:

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar bugün başlayan bir sorunumu sizlere sormak istedim insallah yardımcı olabilirsiniz.Samsung p1010 kullanıcısıyım aylardır kullandığım tabletimde birden bire evimdeki wırelessle internete girememe sorunu basladı heryerde bağlanıyorum fakat evime gelip modemi actımgımda bağlanmış görünüyor fakat ne site açıyor nede internetle ilgili bir işlem yapabiliyorum .Nedendir bilemediğim üstesinden gelemediğım bu sorunu sizlerle paylasmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

Tablet dışında bir bilgisayar ile bağlandığınızda internet bağlantınız çalışıyor mu?
    Çalışmıyorsa problem internet bağlantınızda olabilir.
    Modem'e gelen kablonuz çıkmış olabilir.
    Modem'inizin internet çıkış portunda problem olabilir.
    Ya da sadece modem'inizin bir süre kapalı kalıp açılmaya ihtiyacı olabilir.

Eğer tablet dışındaki cihazlar internete girebiliyorsa. Bu durumda tablet'inizde ev bağlantınıza tıklayı "unut" dedikten sonra bağlantıyı tekrar kaydedin.
    Muhtemelen düzelecektir.

tablet dışında laptopum var gayette rahat wirellesle internete girebilmekteyim fakat samsung tabımla giremiyorum.Arkadaşımın evine götürüp denediğimde gayet rahat girdiğini gördüm fakat benim evimde girmio baglanmış görünüyor ama internetle ilgili hiçbir işlem yapamamaktayım.Dediğiniz gibi unut yapıp tekrar bağlandım bağlandı gözüküyorum fakat internetle ilgili hiçbir işlemi gerçekleştiremiyorum

• IP conflict oluşuyor olabilir.
    Evde internete giren bütün cihazları kapatın.
    Modem'inizi kapatın biraz bekleyip açın.
    TAB'inizde bağlantıyı "unut" yapıp sonra tekrar bağlantı yapın.
    PRoblem devam etmiyorsa o zaman laptop ve evdeki diğer internet kullanan cihazlarınızda ip'yi otomatik alma özelliğini iptal edip, kendiniz bir ip tanımlamanız gerekiyor demektir.

Eğer bütün cihazlar kapalı iken de giremiyorsanız.
    O zaman bir de wireless şifrenizi değiştirerek denemenizi tavsiye edeceğim.

yukarda yazdığım kurallar dahilinde yeni bir şifre belirlemeniz problemi düzeltebilir.

bunlar dışında uzaktan yapabileceğim önerim yok.
    Başka arkadaşların başka fikirleri olabilir.
  • quote:

IP conflict oluşuyor olabilir.
    PRoblem devam etmiyorsa o zaman laptop ve evdeki diğer internet kullanan cihazlarınızda ip'yi otomatik alma özelliğini iptal edip, kendiniz bir ip tanımlamanız gerekiyor demektir.

yukarda yazdığım kurallar dahilinde yeni bir şifre belirlemeniz problemi düzeltebilir.

hocam hallettim cok tesekkurler ederim sayende nete girebiliyorum. evdeki bütün cihazları kapatıp dediğiniz işlemleri yapınca sorun ortadan kalktı cok tesekkur ederim tekrar tekrar saol

• quote:

quote:

IP conflict oluşuyor olabilir.

hocam hallettim cok tesekkurler ederim sayende nete girebiliyorum. evdeki bütün cihazları kapatıp dediğiniz işlemleri yapınca sorun ortadan kalktı cok tesekkur ederim tekrar tekrar saol

Problemin çözülmesine sevindim.

• p 1010 ile 5800 ı uyumlu hale getirme fikri beni korkuttu açıkçası...root denilen olayı hala anlamış değilim bunu deneyen hemen herkes birtakım sorunlarla karşılaşmış okuduğum kadarıyla..galaxy tabın root edilmeden wifi yayın alabileceği herhangi bir telefon var mı bildiğiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: adaltu

p 1010 ile 5800 ı uyumlu hale getirme fikri beni korkuttu açıkçası...root denilen olayı hala anlamış değilim bunu deneyen hemen herkes birtakım sorunlarla karşılaşmış okuduğum kadarıyla..galaxy tabın root edilmeden wifi yayın alabileceği herhangi bir telefon var mı bildiğiniz...

problem yasayanlar olmadik program ve dosyalari silenler ve olmadik programlara root yetkisi verenlerdir.
    :)

eger illa telefonu degistirecegim diyorsan; android li ve 3g li bir teleffon isini gorur bence. ama bende p1010 olmadigi icin test edemem.
  • Öncelikle Herkese iyi forumlar,

Bugün itibari ile android kullanıcısı olma şerefine nail oldum arkadaşlar. Az kullanışmış bir Samsung galaxy tab p1000 ürünü satın aldım, fakat evimdeki wireless'e bir türlü bağlanamıyorum.

Wifi yöneticisi ekranında kaydettiğim ağımı ve görülen ağıma bağlan dediğimde bağlanmıyor. hatırlandı gibi bir şey yazıyor ağ isminin altında fakat bağlanamıyorum. hiç bir tepki vermiyor alet. Bir kere denemek amaçlı bakalım yanlış girsem ne olur şifreyi diyerek denedim bu sefer algıladı fakat ondan sonra onuda algılamaz oldu. Bu konuda ciddi Moralim çökmüş durumda, Lütfen herhangi bilgisi olan arkadaşımız varsa bana bir yardımcı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn.snl

Öncelikle Herkese iyi forumlar,

Bugün itibari ile android kullanıcısı olma şerefine nail oldum arkadaşlar. Az kullanışmış bir Samsung galaxy tab p1000 ürünü satın aldım, fakat evimdeki wireless'e bir türlü bağlanamıyorum.

Wifi yöneticisi ekranında kaydettiğim ağımı ve görülen ağıma bağlan dediğimde bağlanmıyor. hatırlandı gibi bir şey yazıyor ağ isminin altında fakat bağlanamıyorum. hiç bir tepki vermiyor alet. Bir kere denemek amaçlı bakalım yanlış girsem ne olur şifreyi diyerek denedim bu sefer algıladı fakat ondan sonra onuda algılamaz oldu. Bu konuda ciddi Moralim çökmüş durumda, Lütfen herhangi bilgisi olan arkadaşımız varsa bana bir yardımcı olsun.

Bu konu icinde sorunun cevabi zaten mevcut. Lutfen once sorulari ve cevaplari oku.

• quote:

Orijinalden alıntı: chn.snl

Öncelikle Herkese iyi forumlar,

Öncelikle modeminizde şifre varken, evdeki diğer internete bağlı cihazlardan bağlantının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
    Tüm cihazlarda bağlantı problemi varsa, bu modemle ilgili bir problemi işaret eder. Onu burada ben çözemem. Servise götürmeniz gerekir.

yok eğer sadece tablet bağlanamıyor ama diğer cihazlar bağlanabiliyorsa aşağıdakileri deneyin.

Tabletinizde ev bağlantınızı "unut" yapın.
    Modem'inizi kapatın ve açın
    Bilgisayarınızda modem yönetim programını kullanarak şifrelemeyi WPA2/PSK olarak seçin
    Şifre olarak
    en az 1 tane büyük harf
    en az 1 tane rakam
    olacak şekilde bir şifre seçin.
    ve bu şifrede kesinlikle Türkçe karakter kullanmayın.
    Şifre ayarlamasını yaptıktan sonra modeminizi tekrar kapatın, açın.
    Tabletten tekrar bağlanmaya çalışın.
    Bağlanması lazım.

Bağlanmazsa,
    Tablette ev bağlantınıza yine "unut" yapın.
    Tabletinizi kapatın.
    Modeminizi yine kapatın. AÇMAYIN.
    Evdeki internete bağlı bütün cihazları kapatın. AÇMAYIN.
    Modeminizi açın.
    Tabletinizi açın.
    Bağlanmaya çalışın.
    Bu kez kesin bağlanması lazım.
    Eğer bağlanırsa, diğer cihazlarınızla, tabletinizi arasında IP çakışması var demektir.
    Tabletinizin IP'sini okuyun ve evdeki diğer cihazlarınıza bu IP'den FARKLI ve sabit IP'ler atayın.

Olur da bu kez de bağlanmazsa, o zaman tabletinizi alın ve başka bir arkadaşınızda şifreli internete girip giremediğini kontrol edin.
    (Şifresi WPA2/PSK" olmalı)
    Eğer diğer WPA2/PSK şifreli internete de giremezse Tabletinizi servise götürün.
    Eğer diğer WPA2/PSK şifreli internete girebilirse, o zaman Modem'inizi alın ve servise gidin.

kolay gelsin.

NOT: Eğer yukardaki yöntemlerden herhangi birisi ile problemi çözerseniz burada ,hangisi olduğunu ve hangi aşamada çözdüğünüzü yazın lütfen.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.