Şimdi Ara

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
16
Favori
187.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

VW Touareg kullanıcıları, sevenleri, meraklıları ve arayanları için bilgi paylaşımı yapabileceğimiz bir konunun faydalı olacağını düşündüm.
    Tanışıp, bilgimizi, araçlarımızın resimlerini veya ilginç Touareg resimlerini paylaşıp, aksesuarlarımızı sergileyip, sorunlarımıza beraber çözüm arayabileceğimiz keyifli bir yer olur umarım.

asclepius arkadaşımızın Touareg ile ilgili güzel bir konusu:https://forum.donanimhaber.com/m_29872507/tm.htm
    Touareg orjinal aksesuarları:http://binekarac.vw.com.tr/vw/pdf/Touareg.pdf

Kullanıcı listesi tutmak gelenektendir :)

........ Üye ............ Yıl ........... Kasa .... Motor ..... Paket ..Renk

Forever79........ 2005 Model Touareg 2.5 TDi R5 Exclusive Gri
    safakm ........... 20xx .Model Touareg 4.2 V8 Air Suspension - 4Zone A/C - Nav ......
    escobar1981 . 2007 .Model Touareg 3.0 TDi V6 Carat Edition ......
    winner_dd ..... 2006 .Model Touareg 3.2 V6 ........... ......
    mustafa-sag . 2007 .Model Touareg 3.0 TDi V6 ............... ......
    coolpilot.......... 2007 Model Touareg 2.5 TDi R5 .....
    Howlin Wolf.... 2005 Model Touareg 2.5 TDi R5 .....
    mrbwp............. 2004 Model Touareg 3.2 V6 .....
    scoutman81... 2006 Model Touareg 2.5 TDi R5 ......... Siyah
    vray.................. 2004 Model Touareg 3.2 V6 .....
    gokhanooo..... 2004 Model Touareg 3.2 V6 .....
    dptolga........... 200x Model Touareg 5.0 TDi V10 ....... Beyaz
    Erbil7 ............. 2004 .Model Touareg 3.2 V6 Prins LPG ........... ......
    vetkopat01... 2004 Model Touareg 3.2 V6 Prins LPG ...... Start&Stop, Keyless Go

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forever79 -- 9 Eylül 2016; 19:04:23 >

• Navigasyon seçimimi Next YE-G 545 den yana yaptım.

Ürünün fotoğrafları ve özellikleri:

NEXT YE G 545 NAVİGASYON CİHAZI
    CPU: SiRFatlasV™ 533+Mhz Yüksek Hızlı İşlemci (Türkiye’de Tek)
    GPS Alıcısı: SiRF 3i+ / SiRFAlwaysFix (Yüksek hızlı ve beklemesiz uydu bağlantısı, Türkiye’de Tek)
    Flash Hafıza: 4 GB
    RAM Kapasitesi: 128M DDR2
    LCD Ekran: Yüksek hassasiyetli Anti –Glare (parlamasız) 5” TFT LCD ekran
    Çözünürlük: 800x480 WVGA süper net, 16:9 Dokunmatik ekran
    USB: USB Sürüm 2.0, Mini USB soket
    Micro SD: MicroSD yuvası maksimum kapasite 16 GB
    Ses: Gömülü Hi-Fi hoparlör (8ohm,1W) , Hi-Fi stereo kulaklık çıkışı 3.5mm Stereo jack
    Bluetooth: V1.2, Class 2, HFP ile
    Anten: Gömülü pasif seramik
    TMC: Harici TMC modülü ile USB üzerinden (Opsiyonel)

GPS Kanal: 66 kanal
    Konum Doğruluğu: Desteksiz 10m 2D-RMS
    Hız Doğruluğu: Desteksiz 0.1m/s
    Hızlanma Doğruluğu: Desteksiz 0.1m/s²
    Zamanlama Doğruluğu : <100ns
    Hassasiyet : -161dbm (Hassasiyette Türkiye’de Tek)
    Yeniden kazanç zamanı : <1s
    Soğuk başlama : <42s
    Sıcak başlama : <1s (açık alanda)
    Ilık başlama : <35s
    Azami Yükseklik: 18.000 m
    Azami Hız: 515m/s
    Azami Yükselme: 4G

Batarya: Şarj edilebilen gömülü Li-Polymer pil, 1200 mAh
    İşletim Sistemi: Windows CE 6.0 Net (En yeni Nisan 2011 derlemesi)
    Navigasyon Yazılımı: iGO Primo v1.2 (Türkiye’de ilk kez ve en gelişmiş yazılım)
    Harita: Cihazda En güncel Başarsoft 2011.03 Türkiye Haritası yer almaktadır. Farklı ülke haritaları eklenebilir.
    Harita Güncellemesi: 3 Yıl gerçekten yapılabilen güncelleme
    FM Verici: 88.1Mhz-107.9Mhz aralığında navigasyon sesi aktarımı
    Video Oynatıcı: Avi, wmv, asf, mpeg, 3gp, MP4, asx, mpg, dat
    Ses Oynatıcı: MP3 ve WMA
    Fotoğraf Görüntüleyici: JPG, BMP, GIF, PNG
    E-Kitap Görüntüleyici: TXT
    Flash Oynatıcı: SWF

Kullanım Isı Derecesi : -10°C - 60°C
    Muhafaza Isı Derecesi: -20°C - 70°C
    Kullanım Nem Aralığı : 0-90
    Muhafaza Nem Aralığı : 0-90
    Ölçüler: 137x93.7x13 mm
    Ağırlık: 165 g
    Sertiifika: EMC, FCC, CE, LVD, RoHS
    Paket İçeriği: Cam Askı Aparatı, Cihaz Tutucu Parça, Araç Şarj Cihazı, USB Data Kablosu, İçerik CDsi

Aracımdaki duruşu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forever79 -- 18 Nisan 2012; 19:28:00 >

•  Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)

Startime marka Bej bagaj havuzu aldım ama memnun değilim. Eski passatımdaki tam olarak oturmuş ve havuz gibi olmuştu. Bu model ne tam oturdu nede havuz gibi bir etkisi var. Pek tavsiye etmem.
    Buradada fotolar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forever79 -- 18 Nisan 2012; 19:27:25 >

• Bu arada Next YE-G 545 ile ilgili tecrübelerimide paylaşıyım.

Bir 545 kullanıcısı olarak, 525 i önerebilirim. 545 bana çok yavaş geldi. Galiba navigasyon teknolojisinin kullanıcılarını tatmin etmesi için 1 sene daha gerekiyor.
    Bluetooth özelliği çok önemli değil. Çünkü navigasyonu devamlı camdaki yerinde tutmuyorsunuz. Çalınma ihtimaline karşı vs...
    Sadece navigasyonu kullanacağınız zaman yerine asıyorsunuz ve açıyorsunuz.
    Hadi diyelim devamlı yerine takılı. Bu seferde her arabaya bindiğinizde açmanız gerekecek.
    En azından benim tecrübem bu yönde.

Bu yüzden dediğim gibi 545 e çok gerek yok. Daha hızlı olan 525 yeter bence.
  • Slm,

Amerika dan katiliyorum...

V8 4.2 - Air Suspension - 4Zone A/C - Nav

Ayrica baska amerikadan olan arkadas var ise clubtouareg . com forumumuza da bekleriz.
  • Merhaba Şafak hocam.
    Mutlaka paylaşım yapacak birileri çıkar.
  • Kardeşim ufak bi kaza yapmış. yanından araba geçerken aynaları çarpmışlar.
    Çok ilginç bir şekilde bizim aynanın heryeri sağlam ve çizik olmazken, sadece ayna kırılmış.
    fotoğrafları eklerim ilgilenenler için.
  • Lütfen büyük fotoğrafları eklerken image yerine S image kodunu kullanın
  • Sn. Forever79,

Halen WW TOUAREG kullanıcısı olduğunuzu düşünüyorum. Ben de tavsiye edilen yaş itibariyle 2004 TOUAREG 3.2 V6 almaya niyetliyim ve araştırma yapıyorum. Bu model hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim tyecrübelerinize dayanarak. Avantajları, handikapları, olumlu ya da olumsuz yönleri v.s. Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

Lütfen büyük fotoğrafları eklerken image yerine S image kodunu kullanın

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phidess

Sn. Forever79,

Halen WW TOUAREG kullanıcısı olduğunuzu düşünüyorum. Ben de tavsiye edilen yaş itibariyle 2004 TOUAREG 3.2 V6 almaya niyetliyim ve araştırma yapıyorum. Bu model hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim tyecrübelerinize dayanarak. Avantajları, handikapları, olumlu ya da olumsuz yönleri v.s. Şimdiden teşekkürler...

Merhaba,
    Yaklaşık 7 aylık 2.5 tdi kullanıcısıyım.
    3.2 V6 ile ilgili tecrübeye dayanmasada bildiklerim şu şekilde diyebiliriz.
    İlk akla gelen benzinde kullanmak yakıt tüketimi açısından çok mantıklı değil.
    MTV olaraksa , düşündüğünüz araç için 6 aylık 1.838,00 TL, yıllıkda 3.676,00 TL ödemek gerekiyor. MTV rakamları yüzünden 3.0 tdi almakdan vazgeçmiştim.
    Touareglerdede olduğu gibi hemen hemen bütün vosvoslarda butonların soyulma olayı klasik olmuştur. 2004 model bi araçtada bu çok göze batabilir.
    Serviste bakım yaptıracaksanız 1.000 TL gibi tutar. Dışarda mutlaka daha ucuza halledersiniz. Ayrıca alacağınız aracın şanzıman yağı değişimi gibi ağır bakım sayılabilecek bakımlardan geçip geçmediğinide öğrenmenizi tavsiye ederim. Genelde 90.000 km de olması gereken bu işlemi yaptırmazlar ve ertelerler. Ben önceki hafta 120.000 km bakımda yaptırdım ve toplamda 3.044 TL ödedim.
    Genelde donanımı standart olmakla birlikte Keyless-go ve Yükseltme alçaltma özelliği olmayan modelleride bulunmakta. Bunuda dikkat edebilirsiniz.
    Almadan önce yetkili servise götürerek bakımlarının yetkili serviste yapılıp yapılmadığını öğrenip, hata ve sorunlarını tespit ettirmelisiniz.

Yükseltme-Alçaltma ve difransiyel kilidi beni etkilemişti. Keyifle kullanıyorum arabamı, seneye 2008 model yine 2.5 tdi modeli ile değiştireceğim inşallah.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forever79 -- 18 Nisan 2012; 19:45:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

quote:

Sn. Forever79,

Merhaba,
    Yaklaşık 7 aylık 2.5 tdi kullanıcısıyım.
    3.2 V6 ile ilgili tecrübeye dayanmasada bildiklerim şu şekilde diyebiliriz.
    İlk akla gelen benzinde kullanmak yakıt tüketimi açısından çok mantıklı değil.
    MTV olaraksa , düşündüğünüz araç için 6 aylık 1.838,00 TL, yıllıkda 3.676,00 TL ödemek gerekiyor. MTV rakamları yüzünden 3.0 tdi almakdan vazgeçmiştim.
    Touareglerdede olduğu gibi hemen hemen bütün vosvoslarda butonların soyulma olayı klasik olmuştur. 2004 model bi araçtada bu çok göze batabilir.
    Serviste bakım yaptıracaksanız 1.000 TL gibi tutar. Dışarda mutlaka daha ucuza halledersiniz. Ayrıca alacağınız aracın şanzıman yağı değişimi gibi ağır bakım sayılabilecek bakımlardan geçip geçmediğinide öğrenmenizi tavsiye ederim. Genelde 90.000 km de olması gereken bu işlemi yaptırmazlar ve ertelerler. Ben önceki hafta 120.000 km bakımda yaptırdım ve toplamda 3.044 TL ödedim.
    Genelde donanımı standart olmakla birlikte Keyless-go ve Yükseltme alçaltma özelliği olmayan modelleride bulunmakta. Bunuda dikkat edebilirsiniz.
    Almadan önce yetkili servise götürerek bakımlarının yetkili serviste yapılıp yapılmadığını öğrenip, hata ve sorunlarını tespit ettirmelisiniz.

Yükseltme-Alçaltma ve difransiyel kilidi beni etkilemişti. Keyifle kullanıyorum arabamı, seneye 2008 model yine 2.5 tdi modeli ile değiştireceğim inşallah.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

bende mtv değerlerinden ve ülkemizin malum benzin fiyatından dolayı 2005 model dizel almayı düşünüyorum yakıt tüketimi nedir dizel de km de ne kadar yakıyor örneğin??

• Pamukkaleden İstanbula 9,0 lt/100 km ortalama ile geldim.
    İstanbul içi 11,0 lt ortalamayı buluyor maalesef. Şehirdışına doğru düz yollara sık sık vuruyorsanız 10 lt gibi olur.
    1 senelik tecrübem bu şekilde.
  • takip
  • quote:

Sn. Forever79,

merhaba
    aldınız mı?
    ben de aynı araçtan almayı düşünüyorum
    lpg ile kullanmayı planlıyorum

iyi günler
  • Touareg orjinal aksesuarları:http://binekarac.vw.com.tr/vw/pdf/Touareg.pdf
  • Merhaba ,

Adım Kaan foruma senelerdir üye olmama rağmen ilk defa yazı yazıyorum.Eğer hatalarım olursa kusura bakmamızın dileğiyle affınıza sığınıyorum.2004 model 5.0 tdi v10 model bir touareg sahibi olmayı düşünüyorum.Ama aynı zamanda 3.2 v6 olan versiyonu alarak lpg de düşünülebilir.Bildiğiniz gibi mtv fiyatlarına ve kasko fiyatlarına internetten bulmak kolay.Benim sizlere sormak istediğim bu araçlar 100km yakıt olarak nasıldır kaç kuruş yakar.Ve en önemli sorum yetkili serviste periyodik ve ağır bakım masrafları ne olur.Çünkü bildiğiniz gibi dizellerin bakımları benzinli araçlara göre daha pahalı ve bahsettiğim dizel normal bir dizel değil 5000cc lik bir motor.Bu konuda bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

Saygılar Kaan.
  • Bu aralar aracımı satabilirim.
  • Forever79 kullanıcısına yanıt
    fiyat ne düşünüyorsun hocam
  • 76.000 TL. düşünüyorum.

2005 Model Touareg 2.5 R5 TDI
    150.000 km.de
    Bakımı ve muayenesi yeni yapıldı. Lastikleri 1 seneliktir.
    Rengi: offroad girişi
    İçi bej deri döşemedir.
    Airmatic.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forever79 -- 16 Kasım 2013; 0:36:21 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.